Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 769
ХуЛитери: 5
Всичко: 774

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: Heel
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - И преди е имало правителства
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
djuliano7
Гост





МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 12:05:23 » Отговори с цитат върни се горе

А бе, Лео, при цялата правота на възмущението ти от политиците се замисли за нещо простичко и ясно.
Ти не гласуваш за Бойко, Яни Янев или Доган, ами за собствената си автономност и автентичност, за правото ти да изразиш политическата си воля и да си политически субект.
Иначе не се надявам на нищо от Бойко. И все пак поне не е син на член на Политбюро, загърбил партийните си принципи в името на безграничната за породата му жажда за власт.
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 13:03:25 » Re: Спечелихте ли? Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:

Въпреки очевидната ти красота на мисъл, изказ и прочие и със известен риск да се лиша от прекрасното ти присъствие искам да те огорча и отвратя още повече. Не считам, че живота ми е по-"гнусен" или по-тъжен от живота на всеки един среден българин. Но си е мой живот и смятам, да го изживея по моему! Не искам и няма да позволя и на най-изкусния власт-жадуващ да ме манипулира и да ме обеждава в това в което и той сам не вярва. КОлкото и красноречив и добре изглеждащ да е. Съжалявам, че си се лишила от удоволствието да се запознаеш с цитираните от мен по-горе линкове. Там ясно съм изразил гражданската си позиция, макар и не толкова красиво Rolling Eyes просто си се лишила от едни брилянтни бисерчета, но не е късно да ги прочетеш. Ще ми е интересно мнението ти по въпроса.

Виж, красавице, на времето гледах един много поучителен филм на великия Сержо Леоне. "Добрият лошия и злия" беше името му. Ако си го гледала там имаше една запомняща се сцена в която Добрия държеше на прицел Лошия и му обясняваше, че на тоя свят има два вида хора - едните стрелят, а другите копаят. "Ти, Туко ще копаеш!" му обясняваше ДОбрият, който по своята същност беше не по-малък злодей от Лошия. Та, ако ми позволиш да перифразирам велия Леоне, искам да ти кажа следното:

На тоя свят, Красавице, има два вида хора. Едните вярват в неизбежниата роля на демокрацията и йерархичната и структура на управление и гласуват на всяка цена, считайки, че предоставяйки властта на най-заслужилия генерал на бял кон ръководят правилно живота си. И други, които не вярват в прокламираните ценности на тази демокрация и на искат да участват в конституирането на йерархичната и структура. Гледат си живота, свиркат си и се присмиват на отчаяните опити на власт-жадуващите да ги убедят в невъзможното. Ти, красавице си обречена вечно да пъшкаш по йерархичната стълба, ритайки ония от долу, които се стремят да те съборят и дърпайки за крачола ония от горе, та да паднат. Това ти е орисията Wink


Оф! Оф! Оф! (Това е мнението ми по въпроса.)

Лео написа:

"…необходимо e да се открие спасителна и жизнена алтернатива на взаимоотношенията, която да няма само временен характер, а да бъде допълнително подсигурена икономически, социално и дори политически.
15.10.04 г.
Враца"


Абе Лео, този горният твой бисер си е чист комунизъм, как не се усещаш? Ще променяш човешката природа? Е само т'ва нЕма 'а стане, бъди сигурен.
Аз чета сериозни политолози (Светослав Малинов ми е любимият), така че не ми предлагай популярни четива за народа, разнообразени с разкази за мафията. Освен това имаш наистина бисерни противоречия в разсъжденията си.
Аре чао! Загуби ме, отдавна! Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 17:01:09 » Отговори с цитат върни се горе

объркал съм човека
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 06 Юли 2009 17:47:05 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
объркал съм човека


Няма проблем, случва се. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 08 Юли 2009 10:34:04 » Re: И преди е имало правителства Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Откъс от "Човек в панталони", 3-та глава на "Автобиография" на Бранислав Нушич

"... Гори също имаше, но в тях бяха господари разбойниците. Едва в най-ново време разбойниците бяха заменени от министри и бе образувано и министерство на горите.


Ех, Браниславе, ех Нушич, да беше жив да ни видиш и да ни опишеш! Сигурно би написал, че едно време и икономика имаше, а сега в нея господари са мошениците и затова вече няма да имаме министерство на икономиката.

Но както и да е. Изборите свършиха, на победителите - честито! А победените да се скрият, рани да пооближат и дълго да помислят! Българският народ прояви най-свещеното си право, повтарям ПРАВО на глас, а не задължение, както някои го тълкуват. Уважавам дълбоко свободата на ближните си. Тя е свещена! Избора да гласуваш или не е въпрос на свободен избор, така както и избора за кого да гласуваш. Аз избрах позицията да не гласувам и смятам, че това нито е срамно, нито е недостойна позиция. Нито пък е липса на позиция. С това съвсем не искам да се защитавам, камо ли пък да се извинявам. Отдавна съм взел решението да бъда А-политичен и не смятам, че сега е момента да му изменя. Не виждам причината.

Както бе написал великия Курт Вонегът, пред когото благоговея, в съвременната ни действителност има само две партии. И те не са Демократи и Републиканци, Леви и десни, или червени и сини. Това са партията на власт-желаещите, ненаситните за властване и заповядване и всичките останали апатични и безволеви, демек стадото. Искате или не искате, вярвате или не -това е положението, драги.

Хайде и останете със здраве, смятам, че темата се е изчерпала и спокойно админите могат да я приключат.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 08 Юли 2009 11:36:03 » Re: И преди е имало правителства Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
LeoBedrosian написа:
Откъс от "Човек в панталони", 3-та глава на "Автобиография" на Бранислав Нушич

"... Гори също имаше, но в тях бяха господари разбойниците. Едва в най-ново време разбойниците бяха заменени от министри и бе образувано и министерство на горите.


Ех, Браниславе, ех Нушич, да беше жив да ни видиш и да ни опишеш! Сигурно би написал, че едно време и икономика имаше, а сега в нея господари са мошениците и затова вече няма да имаме министерство на икономиката.

Но както и да е. Изборите свършиха, на победителите - честито! А победените да се скрият, рани да пооближат и дълго да помислят! Българският народ прояви най-свещеното си право, повтарям ПРАВО на глас, а не задължение, както някои го тълкуват. Уважавам дълбоко свободата на ближните си. Тя е свещена! Избора да гласуваш или не е въпрос на свободен избор, така както и избора за кого да гласуваш. Аз избрах позицията да не гласувам и смятам, че това нито е срамно, нито е недостойна позиция. Нито пък е липса на позиция. С това съвсем не искам да се защитавам, камо ли пък да се извинявам. Отдавна съм взел решението да бъда А-политичен и не смятам, че сега е момента да му изменя. Не виждам причината.

Както бе написал великия Курт Вонегът, пред когото благоговея, в съвременната ни действителност има само две партии. И те не са Демократи и Републиканци, Леви и десни, или червени и сини. Това са партията на власт-желаещите, ненаситните за властване и заповядване и всичките останали апатични и безволеви, демек стадото. Искате или не искате, вярвате или не -това е положението, драги.

Хайде и останете със здраве, смятам, че темата се е изчерпала и спокойно админите могат да я приключат.

Ей, няма край, бе.
Стига си ни замерял с литературни цитати от хумористи и ексцентрици, да бе цитирал някой голям държавник, Лео, по-подходящо е.
Искаш или не искаш, йерархичната структура е единствената възможна за управление на обществения живот.
Гласувал или не, пак ще те управляват, не си свободен, колкото и да ти се иска.
А и в личния живот е така, представи си. Какво друго ако не задължение, власт и отговорност поемаш, когато създадеш дете, Лео? Нямаш ли властта, отговорността и задължението да го възпитаваш, и не те ли контролира обществото, ако кривнеш? Нямаш ли властта и задължението да го учиш на добро (или лошо) и да го контролираш какво прави? Как се справяш, или пак настояваш на правото и свободата си да не участваш и така да не носиш отговорност за нищо?
Участието в обществения живот е просто по-високо ниво от семейството.

Детски разсъждения са твоите. Айде, със здраве. Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
bilkarkata
Гост





МнениеВъведено на: 09 Сеп 2009 22:47:17 » А-а, така! Отговори с цитат върни се горе

Не знам как е за вас, но за мен напоследък новините са по-интересни
от екшъните по телевизията...Вижте каква патаклама става между
президент и министър-председател...
Седя и чакам продължението...
Бразилските сериали, пасти да ядат... Laughing Laughing Laughing
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 09 Сеп 2009 23:36:17 » Отговори с цитат върни се горе

Да бе какво стана с тая Красавица сега като се вижда ясно вече че правителството са карасавец до красавец къде е красавица
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 12 Сеп 2009 20:15:18 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Да бе какво стана с тая Красавица сега като се вижда ясно вече че правителството са карасавец до красавец къде е красавица

Laughing Laughing Laughing
Ей, някой да се усети, че нито правителство, нито сайт става без красавица, за Троянска война да не говорим.
Здравей, приятел! Наоколо съм, ама нали знаеш колко грижи създава пуста красота. Мисля вече да се преквалифицирам, че ми писна, ами вземете да се поразтърсите за заместничка. Може и някоя хубостница да свърши работа. Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 24 Сеп 2009 15:42:35 » Re: А-а, така! Отговори с цитат върни се горе

bilkarkata написа:
Не знам как е за вас, но за мен напоследък новините са по-интересни
от екшъните по телевизията...Вижте каква патаклама става между
президент и министър-председател...
Седя и чакам продължението...
Бразилските сериали, пасти да ядат... Laughing Laughing Laughing

Абсолютно права си Били. Даже бат Бойко си е завършен латино герой. Трябва му само сомбреро, пурата си я има. Аз даже предлагам новините да се излъчват по сценарий. В едната серия Бат Бойко ще стреля по лошите министри от Станишевото правителство, а в следващата Президента Херхио ще организира народна революция против тираните на Бат Бойко.

Предричам гледаемост до небето и имидж на политиците-латиноси лъскав кат на дявол окото Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 01 Авг 2013 14:06:59 » тая стара кръчма, пардон ... тема Отговори с цитат върни се горе

Днес преглеждам старите си теми във форумите и виж на какво попадам. Една изумителна антология на едни избори и цялата им вакханалия и препирни. Като си четя коментарите имам усещането, че съм ги писал вчера. Срам! Не съм се помръднал и на йота от ония си позиции, а трябва да се расте Sad Да, ама и висшите ни държавници не се помръднаха на йота в морален аспект, а в материален израснаха до небесата (справка - имотните им декларации)

И кой ми е виновен? Да съм крал, а не да пиша стихове. Да де, ама аз и молив да открадна от службата ще ме хванат, а тях не ги ловят. И куршум не ги лови, пущината! И пак излъгаха половината народ да гласува за тях, а сега другата половина я бият по площадите и изгаря на безкомпромисното слънце пред парламента. Кой им е виновен, да са гласували и сега кротко да са си близали раните на сянка, а да не им прегракват гласовете по митинги и протести!

Аз пък гласувах! Ще речете, ама как?!? Ей така - с руски палец Smile Една седмица тренирах да го рисувам на бюлетина, хем естествен, хем да не обиди някой невинен гласопреброител Smile И се получи красив и изразителен. Вярно, че нищо не спечелих, ама не изневерих и на себе си.

Хайде до скоро, до другите избори. За тогава тренирам среден пръст, ама все дебел се получава...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 20 Окт 2015 13:51:47 » Re: тая стара кръчма, пардон ... тема Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
... аз гласувах! Ще речете, ама как?!? Ей така - с руски палец Smile Една седмица тренирах да го рисувам на бюлетина, хем естествен, хем да не обиди някой невинен гласопреброител Smile И се получи красив и изразителен. Вярно, че нищо не спечелих, ама не изневерих и на себе си.

Хайде до скоро, до другите избори. За тогава тренирам среден пръст, ама все дебел се получава...


... не може човек да не порасне, ако не в морално или интелектуално отношение, то поне на корем, или най-малкото на години. И аз пораснах, на бели косми и опадали зъби. Ама акъл - йок!

Его, че пак идат избори и в мен се борят две начала. По-скоро едно начало и един край. В началото бе свободата, честта и доброто име. На края е въпроса на оцеляването. Да бъда или да им е.а мамата!? Не, не бойте ся, нема да хвърлям топа, поне нямам това намерение. Ама се чуда, като не съм гласувал и не знам къде ми е урната сеги как ще я намера? Некой да знае къде се пускат ония красиви шумкащи и гланцирани ратийки, дет им викат бюлетини?

Ще попитате защо ви питам, ами да им е.а мамата, е за т'ва. Да им река, че още не съм им повярвал на магарийте и демагогийте. И че ще имат да ми меришат налъмите, поне дорде все още отделят някакви миризми.

И ако пиша това, то в никакъв случай не искам да възбуждам излишни политически дебати на това сакрално място, ама няма на кой да кажа, че ако имам избор между това да живея свободно, без угризения и без чувство за вина, макар и бедно и между това да лижа на некой партиен вожд подлогите и да се храня от огризките му предпочитам да умра от глад!

П.П. Среден пръст не се научих да рисувам, ама няма да ми се наложи, щото няма да се застъпвам за никоя партийка, че едно кебапче не щяха да дадат!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com