Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 2
Вчера: 1
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 492
ХуЛитери: 4
Всичко: 496

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Nela
:: LioCasablanca
:: Lombardi

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Името на девет хилядника ще е ...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Какъв е деветхилядния ник?

pinjur
60%
 60%  [ 3 ]
meopotorakulan
20%
 20%  [ 1 ]
vihar_vetroveev
20%
 20%  [ 1 ]
Всичко гласували : 5


Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 26 Ное 2008 14:41:02 » Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
В тази връзка защо никовете да не бъдат на кирилица, технически проблем ли е това?

Няма технически проблем.
Проблемите са в задклавиатурните устройства.
Най-лесно е да се злоупотреби с ник, ако се допусне И кирилицата.
Например LeoBedrosian, ако се резреши кирилица, може да се изпише така:
ЛеоБедросян,
но и така:
ЛeoБeдpocян (тук "е" и "о" са на латиница),
а също и така:
ЛеоБедросян (с "р" и "с" на латиница).
(вариантите са седем броя, ако се замества само един знак - и над 30, ако са в комбинация)
Защото еднаквите знаци от кирилицата и латиницата са с различен ASCII табличен код и при проверка за зает ник, ще се допуснат софтуерно за регистрация.
За да настане пълен шаш в главата на нищо неподозиращият юзер...

Така че, докато има хора, които си правят никове само за да наплюят някого, не можем да си позволим удоволствието, да ви разрешим да ползвате в псевдонимите си родната азбука.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 26 Ное 2008 14:49:41 » Отговори с цитат върни се горе

Много мерси за навременната реакция, така щях да с иумра неосведомен по въпроса! тогава натискайте на латинските заглавки:

Homid, Pleksid, Mkiaveli и други от тоз род, Sik tranzid gloria Mundi са казали древните римляни, а те са били мъдри хора! По-мъдри вероятно и от нас.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 26 Ное 2008 20:14:27 » Отговори с цитат върни се горе

Лео, моите уважения, обаче в случая ставаш смешен. Преди да се поставя някакъв въпрос, би трябвало да се помисли малко. Сайт ХуЛите е направен за достъп от цял свят. Има доста страни в които компютрите нямат кирилица. Принципно, въпросът беше, кое да предпочетем за регистрация - кирилица или латиница. Вариантът и двата отпадна в самото начало от гореизложените аргументи. Предпочетохме латиницата за регистрация познай защо...
Всякакви намеци, като твоите по горе не са желателни, когато иде реч за сериозни въпроси, дори в подобна, несериозна тема.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Kirova
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 01, 2006
Мнения: 61

МнениеВъведено на: 26 Ное 2008 22:37:00 » Re: Името на девет хилядника ще е ... Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Предлагам сериозно да организираме викторина на тема: Познайте какъв ще бъде ника на девет хилядния Хулитер.

Мойте предложения са: pinjur, meopotorakulan, vihar_vetroveev и popryjka_zmejska.

Всеки абонат може да предлага по четири броя Никове, а победителя ще бъде премиран богато със доживотна възможност да публикува всякакви бози във сайта.


Явно ти е скучно, момче. Ама много ти е скучно... Сигурна съм, че с малко напъни можеш да измислиш и по-смислена тема Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 27 Ное 2008 11:18:13 » Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
Сайт ХуЛите е направен за достъп от цял свят. Има доста страни в които компютрите нямат кирилица. Принципно, въпросът беше, кое да предпочетем за регистрация - кирилица или латиница. Вариантът и двата отпадна в самото начало от гореизложените аргументи. Предпочетохме латиницата за регистрация познай защо...


И това, ако не мяза на идолопоклонничество, Хипо здраве му кажи! Аз искам да мисля, пиша, четя и творя(с твое позволение) на езика на моите деди, макар и да съм си позволил някои скромни нещица и на езиците на Шекспир и Пушкин. А кой на какъва бракма се ровичка из нета, хич, ама хич не ме интересува, има достатъчно начини за кирилизация и платени, а много от тях са и безплатни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 27 Ное 2008 11:20:12 » Re: Името на девет хилядника ще е ... Отговори с цитат върни се горе

Kirova написа:


Явно ти е скучно, момче. Ама много ти е скучно... Сигурна съм, че с малко напъни можеш да измислиш и по-смислена тема Wink


Не бъди толкова сигурна, Кирова. От много напъни най-много се раждат едни таквиз миризливи нещица, които трудно мога да квалифицирам като смислена тема Wink))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 27 Ное 2008 11:52:23 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
И това, ако не мяза на идолопоклонничество, Хипо здраве му кажи! Аз искам да мисля, пиша, четя и творя(с твое позволение) на езика на моите деди, макар и да съм си позволил някои скромни нещица и на езиците на Шекспир и Пушкин. А кой на какъва бракма се ровичка из нета, хич, ама хич не ме интересува, има достатъчно начини за кирилизация и платени, а много от тях са и безплатни.

Ето тук вече с теб говорим на различни езици, Лео. Вярно е, има всякакви кирилизатори. За какво идолопоклонничество говориш? Към българите, които живеят в чужбина, които по твое мнение, за да се регистрират например от Китай трябва да си намерят кирилизатор, за да го направят или от Нова Зеландия, Австралия, Бахрейн?
Моля те, мисли по мащабно. След регистрацията на такива, ние им осигуряваме или им показваме как да си набавят кирилизатор и как да ползват. Пропускаш и една малка подробност, че когато създавахме сайта през 2003г дори в някои интернет клубове е България нямаше инсталиран елементарен флекстайп, нямаше толкова много достъпни кирилизатори в интернет пространствиото. И в момента, българи живеещи в чужбина нямайки кирилизатор на компютъра си отварят клубовете на ДИР.БГ и там в полето за съобщения си пишат текстовете на кирилица, за да ги изпратят в сайта.
Най лесно се мисли, когато се гледа само от собствената камбанария. Както виждаш всички творби в сайта, с изключение на произведенията на чужд език, са на кирилица. Решението взето преди години, не трябва да се променя не защото е невъзможно. Елементарно е. Ти сам имаш наблюдения, колко комплекси се избиват в интернет пространството. Искаш да създадем плодородна почва за избиването им тук ли?
Не ни обвинявай в идолопоклонничество. Мисля, че през тези 5 години сме показали точно обратното.

_________________
ХИПО

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: hixxtam на 10 Яну 2009 11:51:33 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 10 Яну 2009 11:34:13 » Мамка му и прасе! Отговори с цитат върни се горе

Ето, че деветхилядника се регистрирал, а съм го пропуснал. Бреййй, че пропуск! Ако прочете туй, да се обади, да си не остане непоздравен. Пък и да видим на кой ще връчиме наградата, нали сме я обещали.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Matador
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 24, 2007
Мнения: 156
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 12 Яну 2009 01:48:51 » Re: Мамка му и прасе! Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Ето, че деветхилядника се регистрирал, а съм го пропуснал. Бреййй, че пропуск! Ако прочете туй, да се обади, да си не остане непоздравен. Пък и да видим на кой ще връчиме наградата, нали сме я обещали.


Здравей, Лео! Smile

Много се радвам, че не съм проспал \за разлика от теб (а и кой знае от колко други ХуЛитери) появата (брей - като за извънземен звучи) на 9.000-я (деветхилядния) ХуЛитер, регистрирал се в късните следобедни часове на 01. 01. 2009 година. Razz

Никът му е garynevil6 и май комай бях първият, който го поздрави за смелостта му да се регистрира тук, в ХуЛите. Явно тая му смелост е била на границите на неговите възможности, защото от датата на неговата регистрация - първи януари 2009 година, не сме имали възможността да прочетем и една макар думичка, "публикувана" от него.

Поздрави от Танцуващия, с индианското име "Всевиждащото око", Лео! Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 12 Яну 2009 10:14:55 » Re: Мамка му и прасе! Отговори с цитат върни се горе

Matador написа:
Никът му е garynevil6 ...
Благодаря за информацията, причтелче! Прегледах предложенията и никъде не видях предложение с този Ник. Съжалявам, но ще трябва да оставя за себе си голямата награда, и ще мога пожизнено да публикувам всякакви бози в сайта. То пък и кой ли ги чете Sad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 24 Сеп 2009 16:04:31 » честит 10-хилядник Отговори с цитат върни се горе

Преглеждам си днес старите теми и попадам на тази, мислех я отдавна за приключена и заключена, а тя си седи, прашна и овехтяла. Та реших да я поподновя. А има и повод - вече си имаме и десет хиляден регистриран потребител, множи се хулитерското братство, пишат хората, де и да четяха толкова активно ...

Мисля си, че свободата на себеизявата е свещенна. Свещенна е и свободата на изказа и самата възможност за изказ. Това е като Демокрацията, не е най-съвършения модел на обществено устройство, но няма по-добър до сега. Та както и при демокрацията и Изказа ни трябва да носи своята отговорност, своят самоконтрол. Нека да говорим, но винаги със чувство за мяра.

Някой вероятно ще възроптаят, точно аз ли казвам това и сигурно ще са прави. Като се върна и видя какви бълвочи съм пускал ми се изчерви монитора, ама Embarassed ... Пишете братя, творете, ама и попрочитайте понещичко, поне това което сте натворили. Не правете кат батя ви Бедроси Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com