Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 863
ХуЛитери: 1
Всичко: 864

Онлайн сега:
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - 1 ноемврий - Денят на падащото от покрива пиано
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 07:43:26 » 1 ноемврий - Денят на падащото от покрива пиано Отговори с цитат върни се горе

Първи ноември – Денят на народните будители, никога не е бил истински и докрай Ден на народните будители, а винаги е бил ден повече на онези, които по някаква случайност живеят край културните дейци – дори пред паметника на Алеята с възрожденците във Варна на този ден хората на словото, баграта, звука – онези, които превърнаха България през вековете в свяст, съвест и История, си стоят в публиката, докато чиновници, партийни деятели, депутати, нямащи нищо общо с културата, посланици, военни моряци и духовата им музика чинно се строяват пред паметниците на възрожденците и поднасят венци, обградени от кордон полиция, осигуряваща спокойствието им. Покланят се пред величавите сенки на онези безсмъртни българи, пренесли душицата на България през вековете, пред които и ние, простите хорица на перото, баграта, звука можем да сведем глава, но после, по-късно, когато големците си тръгнат. Отбелязвам това не за да противопоставям, а за да се забележи фактът и да попитам – чий празник все пак е 1 ноември? На всенародната почит или на обграденото с полиция чиновничество?
За мен всеки ден е 1 ноември. И 24 май. За мен всеки божи ден започва и свършва с българските букви – и въпреки огорченията, които съм натрупал покрай тях, повярвайте ми, много голяма ми е радостта от тези букви – че макар и за краткия човешки живот аз също съм техен, както и те са мои, изписвам с тях имената на родители, деди и прадеди, на синове и внуци – и за мен наистина всеки ден е празник, защото няма по-голяма радост за човека на великото българско слово от тази – Бог всеки ден да ти дава озарение около написаните думи.
Преди много години 1 ноември беше за мен повече повод за гордост, че съм българин, отколкото днес. Днес в известната телевизионна реклама пианото пада от осмия етаж върху мерцедеса – и цяла България знае, че няма проблеми – застрахователите ще изплатят щетите по колата. Никой обаче не се интересува от съдбата на пианото, което се разпада на черни дъски и скимтящи струни от удара и ще бъде нацепено от клошарите, които станаха повече от застрахователите. А аз питам с деликатността на невероятния български поет Валери Петров – какво става с горкото потрошено пиано, с неговата застраховка, какво става с човека, който е свирил на него Хайдн, Шостакович, Моцарт – и никога Азис, Глория, Ивана?
Вече знам твърде много за културата на България, за липсата на култура в България, за опростачването, маргинализирането и чалгизирането на културното пространство, за бедните и омерзени от безпаричие създатели на културни ценности, за управляващите културните процеси у нас чиновници и дучета, за тяхното смайващо раболепие пред именити случайници, за журналистите, работещи в сферата на културата, за които най-удобно, най-сигурно, най-проверено е да си въртят телевизионните камери срещу едни и същи медийно достатъчни и самодостатъчни на собственото си его лица, да интервюират отдавна втръснали на публиката и на самите тях събеседници – все хора, които след Десети ноември отново узурпираха правото да бъдат народна съвест и свяст, да бъдат мярка за чиста нравственост.
И понеже все пак е празник, нека не си разваляме настроението докрай, макар че и това е традиция за българина – на празник да си говори за проблемите. Точно днес ми се иска да вдигна наздравица за моите приятели – българските писатели, за учителите на България, без чийто свещен труд духът на нацията ни съвсем ще замине на кино – и дано да дойде онзи толкова очакван от всички нас ден, в който новините на Радио Варна, на БНР, БНТ и кабеларките няма да започват с убийствата на Крушата, Кокала, Валяка, Тигъра, Клюна, Петела, Нарциса, Паяка и цялата тая малко чела и нискочела фауна от българския сенчест икономически спектър, а ще започват с прекрасната вест за новоизлязла книга на български писател, която непременно ще се превърне в бестселър.
Честит празник, приятели! Very Happy

Туй то.
Алби
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 08:43:24 » Честит празник на всички! Отговори с цитат върни се горе

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 09:17:30 » Re: 1 ноемврий - Денят на падащото от покрива пиано Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
Първи ноември – Денят на народните будители, никога не е бил истински и докрай Ден на народните будители,
...
...
...
Туй то.
Алби


Язък! Взе ми думата от устата! Wink
Поздрав, Алби! И отделно и специално за Валери Петров - също!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 09:31:14 » Re: 1 ноемврий - Денят на падащото от покрива пиано Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
Първи ноември – Денят на народните будители, никога не е бил истински и докрай Ден на народните будители
.......
За мен всеки ден е 1 ноември. И 24 май. За мен всеки божи ден започва и свършва с българските букви – и въпреки огорченията, които съм натрупал покрай тях, повярвайте ми, много голяма ми е радостта от тези букви – че макар и за краткия човешки живот аз също съм техен, както и те са мои, изписвам с тях имената на родители, деди и прадеди, на синове и внуци – и за мен наистина всеки ден е празник, защото няма по-голяма радост за човека на великото българско слово от тази – Бог всеки ден да ти дава озарение около написаните думи.
.......
.......
Туй то.
Алби


Тези дни си мислех и аз същото! Поздрав, Алби!
Честит празник!

Честит празник и на вас, приятели ХуЛитери!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 11:22:25 » Re: 1 ноемврий - Денят на падащото от покрива пиано Отговори с цитат върни се горе

Paisa написа:
Albatros написа:
Първи ноември – Денят на народните будители, никога не е бил истински и докрай Ден на народните будители,
...
...
...
Туй то.
Алби


Язък! Взе ми думата от устата! Wink
Поздрав, Алби! И отделно и специално за Валери Петров - също!

Благодаря, Paisa!
Светъл ден!
Very Happy Алби
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 11:36:20 » Отговори с цитат върни се горе

Честит празник, Алби!
Денят ми започва с твоите думи и - знаеш ли - ТИ го превръщаш в празник. Изпратих линк (извинявай за небългарската дума, май не е уместна точно днес Smile на приятелите си, чета те у дома на глас. Събуди много хора с думите си. Алби! Благодаря!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
VOINOV
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 04, 2008
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 12:43:06 » Истината... Отговори с цитат върни се горе

Поздрави за горното, Алби!
Войнов

_________________
Аз съм.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 13:19:43 » Празникът е в душите ни ХуЛитери:-) Отговори с цитат върни се горе

Отбелязвам това не за да противопоставям, а за да се забележи фактът и да попитам – чий празник все пак е 1 ноември? На всенародната почит или на обграденото с полиция чиновничество?
За мен всеки ден е 1 ноември. И 24 май. За мен всеки божи ден започва и свършва с българските букви – и въпреки огорченията, които съм натрупал покрай тях, повярвайте ми, много голяма ми е радостта от тези букви – че макар и за краткия човешки живот аз също съм техен, както и те са мои, изписвам с тях имената на родители, деди и прадеди, на синове и внуци – и за мен наистина всеки ден е празник, защото няма по-голяма радост за човека на великото българско слово от тази – Бог всеки ден да ти дава озарение около написаните думи

И го рече, светлий Поете!
Честит празник Валери Станков!!
И на всички останали радетели на слово, багра и музика!!! Very Happy Rolling Eyes Cool

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 15:21:57 » празници Отговори с цитат върни се горе

ако празника е на гилдията на будителите, то будителите назначени ще ходят със свещи и звънчета този ден.
Модата на специални празници е еснафско изобретение, което е типично за Европа, мрачната крава.

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 16:49:30 » Re: Истината... Отговори с цитат върни се горе

VOINOV написа:
Поздрави за горното, Алби!
Войнов

Благодаря, VOINOV!
Светъл празник и за теб!
Very Happy Туй то.
Алби
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 18:31:38 » Re: Празникът е в душите ни ХуЛитери:-) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Отбелязвам това не за да противопоставям, а за да се забележи фактът и да попитам – чий празник все пак е 1 ноември? На всенародната почит или на обграденото с полиция чиновничество?
За мен всеки ден е 1 ноември. И 24 май. За мен всеки божи ден започва и свършва с българските букви – и въпреки огорченията, които съм натрупал покрай тях, повярвайте ми, много голяма ми е радостта от тези букви – че макар и за краткия човешки живот аз също съм техен, както и те са мои, изписвам с тях имената на родители, деди и прадеди, на синове и внуци – и за мен наистина всеки ден е празник, защото няма по-голяма радост за човека на великото българско слово от тази – Бог всеки ден да ти дава озарение около написаните думи

И го рече, светлий Поете!
Честит празник Валери Станков!!
И на всички останали радетели на слово, багра и музика!!! Very Happy Rolling Eyes Cool

Честит празник и на теб, наздраве, Док! Very Happy
Алби
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 18:42:18 » Отговори с цитат върни се горе

Честит празник, Поете! Да не помръква светлината на думите ти! Благодаря за всички стихове, с които си ни дарил!

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
ili
Гост





МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 20:02:42 » Отговори с цитат върни се горе

Да бондем будни!

будити -
да бъдеш
да будиш

бъдете!
kamik
Модератор
Модератор


Записан(а): Feb 03, 2006
Мнения: 275
Място: Добрич - София

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 20:22:43 » Наздраве! Отговори с цитат върни се горе

Честит празник, Валери!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 01 Ное 2008 20:28:57 » Отговори с цитат върни се горе

Честит празник Валери! Честит празник на всички Вас, Хулитери. Нека се събудим, макар и късно...Защото ако не го направим, ще си заминат и последните Будители и ще възтържествуват тези тъмни сили, които ни пеят приспивни песни!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com