Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 859
ХуЛитери: 3
Всичко: 862

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Не във връзка с поезията (може би)...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 11:31:06 » Не във връзка с поезията (може би)... Отговори с цитат върни се горе

Позволявам си в началото на тази отдалечена (може би) от литературата тема да отправя молба:
Ако това не ви вълнува или не е част от приоритетите и битието ви, не взимайте отношение, подминете, но не реагирайте негативно (както често се случва). За което благодаря предварително.

Ще ви цитирам едно писмо, независимо че не сте негови адресати. Нямам и нищо общо (за съжаление) с хората, стоящи в ядрото тази инициатива. Абстрахирайте се от патоса (нормален в подобни ситуации), вкаран в прокламацията и ако ви е на сърце и можете, направете НЕЩО. Щото обикновено сме велики на думи или мрънкотене, но докараме ли го до дела...

_________________

"Вашият подпис за Рила имаше смисъл: Европейският парламент идва на проверка!"

Пишем ви с благодарност, че подкрепихте подписката за спиране на незаконното строителство в Рила. Нашата обща солидарност доведе до голям успех и Европа ни чу! На 30.10.2008 г. в София ще заседава мисия на Комитета по петициите на Европейския парламент, за да изясни фактите, свързани с унищожаването на българската природа и бездействието на българските власти в разрез с европейското законодателство. Мисията е организирана в резултат на над 10 петиции, изпратени от България в Европейския парламент, между които петицията за Рила. Събитие от такъв висок ранг е уникална възможност да принудим властите да изпълняват задълженията си към нас – хората, ценящи природното богатство в България.

Общите ни усилия досега постигнаха огромен успех с пристигането на Европейския парламент в България! Сега е моментът да ги доведем докрай!
Ако искаш да остане природа в България,
Ако разчиташ на Европейския съюз да „натисне" България да опази природата си,
Ако си подкрепил подписките за Рила, Иракли, Пирин, Родопите, Калиакра, Странджа, Стара планина
или просто желаеш тези места да съществуват и за твоите деца,
eла да защитиш пред Европейската комисия по петициите своята позиция на 30.10.2008, пред сградата на Представителството на Европейската комисия в България,
(улица Московска № 9, София)
от 11.30 на обяд (ПОИСКАЙ СИ ДЪЛГА ОБЕДНА ПОЧИВКА ОТ СЕГА)
Нека покажем, че зад хилядите подписи на хартия стоят истински хиляди хора!!!

Ще започнем публичната си изява като връчим писменото си несъгласие с практиките и бездействието на Министерството на околната среда и водите (МОСВ), Министерството на здравеопазването (МЗ) и Главна прокуратура в 11.30 часа. Връчването на писмата ще бъде последвано от шествия (два лъча – от Съдебната палата и от МОСВ), всяко от които ще започне в 11.30 и ще завършат на ул. „Московска" № 9 в 12.30. Там с гражданското си присъствие ще покажем на Комитета по петициите на Европейския Парламент желанието си да запазим българската природа. Идеята е между 12.30 и 15.30, докато евродепутатите изслушват петиционерите, пред сградата на Европейската комисия да има възможно най-много хора. Моля канете приятели и познати!

11.30-12.30 ч. Шествия:
- първи лъч: Събираме се в 11.30 ч. пред Съдебната палата – бул. „Витоша" №2, след което се отправяме към МЗ – пл. „Света Неделя"№5, оттам отиваме пред Представителството на Европейската комисия в България – ул. „Московска" № 9.

- втори лъч: Събираме се в 11.30 ч. пред сградата на МОСВ – ул. „Уилям Гладстон" 67 (фонтана на пл. „Славейков"), след което се отправяме към Представителството на Европейската комисия в България – ул. „Московска" № 9.

от 12.30ч.: гражданско присъствие пред сградата на Представителството на Европейската Комисия в София от 12.30 до 15.30 часа, по време на заседанието на мисията на Комитета по петициите на Европейския парламент.

Нека всеки, който иска да подкрепи с присъствието си акцията, да прецени къде и кога може да се включи, като се надяваме това да бъде още в 11.30 ч. на едно от двете места – Съдебната палата или пл. „Славейков", но най-важното е да сме всички пред сградата на Представителството на Европейската комисия в България не по-късно от 12.30 часа. Моля, носете свирки и музикални инструменти!

Тази мисия стана възможна благодарение на:
Силната обществената подкрепа: над 160 000 души за Рила, 18 000 за Странджа, 17 000 НОВИ подписа за Иракли, 17 000 – за Родопите, 50 000 подписа за Натура 2000 местата и специално за Черноморието…
Хората, които окомплектоваха доказателствен материал към хилядите подписи и ги изпратиха в Европейския парламент
Сигналите и жалбите, които коалиция "За да остане природа в България" изпраща вече 2 години на Европейската комисия
Активната комуникация на Политическа партия "Зелените" с европейските зелени, довела до индивидуални посещения на евродепутати в България и оттам: запознаване с проблемите на място, запознаване с българските НПО, задаване на множество въпроси в Европейския парламент.


_________________

Спирам. С една снимка в анекс. Млади хора, опънали плакат на скалите на Камен бряг по време на July Morning тази година.


Image

„Рила виси на косъм”.
Боя се, ама много и то, че далеч не само тя...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hulp_nejink
Гост





МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 13:02:43 » За да остане природа в България... Отговори с цитат върни се горе

Ето една акция, която си струва да бъде подкрепена Exclamation
И си мисля, че е доста свързана с поезията, защото красивата природа на България е вдъхновила не едно и две хубави стихотворения Smile
Така че дано остане природа в България, за да има от какво да се вдъхновяват поетите и в частност ХуЛитерите Exclamation
vanya777
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 16, 2007
Мнения: 111

МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 13:07:16 » Отговори с цитат върни се горе

Райни, аз не съм в България в момента но участвах в подписката.
Темата много ме развълнува - не мога да присъствам а го желая. Сега на момента ми хрумна идея, не знам дали е удачна понеже съм развълнувана - ето каква е:
Мога да ти изпратя моя снимка с надпис за подкрепа.
Наистина не знам дали това е удачно, но желая да съм там!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 18:49:05 » Отговори с цитат върни се горе

Инициативата заслужава участие всякак! Планините ни са голямо съкровище - неоценимо и неоценявано достатъчно, за жалост.

Ако искаш да остане природа в България,
Ако разчиташ на Европейския съюз да „натисне" България да опази природата си,
Ако си подкрепил подписките за Рила, Иракли, Пирин, Родопите, Калиакра, Странджа, Стара планина
или просто желаеш тези места да съществуват и за твоите деца,
eла да защитиш пред Европейската комисия по петициите своята позиция на 30.10.2008, пред сградата на Представителството на Европейската комисия в България,
(улица Московска № 9, София)
от 11.30 на обяд (ПОИСКАЙ СИ ДЪЛГА ОБЕДНА ПОЧИВКА ОТ СЕГА)
Нека покажем, че зад хилядите подписи на хартия стоят истински хиляди хора!!!



ДА забие силно камбаната!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 18:49:25 » Првет,Райни! Отговори с цитат върни се горе

Аз съм организиран еколог от 12.01.1990 г. и като поет също не мога да стоя настрана от проблемите на България и не мога безучастно да гледам съсипването на невероятната българска природа!подписала съм всичк възможни петиции,в блога си редовно помествам такива материали и петициите и правя каквото мога ...Жалко,че в момента не съм в България- ще си дойда чак след 15 ноември...Но с душата и сърцето си съм с вас!!!Поместих писмото ти в моя блог-condor46.blog.bg.

Сърдечни поздрави-Ружа Велчева-Че

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
radi_radev19441944
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 04, 2006
Мнения: 351
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 20:12:39 » напред! Отговори с цитат върни се горе

Браво, Rainy,
Вземете си и тояги. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 27 Окт 2008 20:56:22 » Re: напред! Отговори с цитат върни се горе

radi_radev19441944 написа:
Браво, Rainy,
Вземете си и тояги. Very Happy


Искрено ме разсмя с хипотетичния кютек!

SmileSmileSmile

Има и по-очарователни поводи да се влезе в новините, например – природозащитници, правещи любов на връх N. (докато все още съществува...), са засечени от случайно прелитащ парапланерист. Изпотрошеният екстремист впоследствие е дал изявление, че се счита репресиран от екологичната политика на правителството...

SmileSmileSmile

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com