Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 804
ХуЛитери: 2
Всичко: 806

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - За злоупотребите с псевдоними
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 18 Сеп 2008 18:41:41 » За злоупотребите с псевдоними Отговори с цитат върни се горе

С пълното съзнание, че публикувайки личната си кореспонденция по-долу с потребител от сайта, нарушавам нетикета и морални норми извън виртуалното пространство, го правя с готовност да понеса отговорността си за това.

Всичко започна от тези два коментара тук:
http://hulite.net/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=96176#945060
У мен възникнаха съмнения, въпреки че djuliano7 (или ozyosborn) предвидливо беше сменил доставчика си, за да излязът двата коментара от различни IP адреси. Затова направих справка с бекъпа на базата и истината цъфна.

Прилагам последващата лична кореспонденция:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
От: djuliano7
До: Administrator
Въведено на: 17 Сеп 2008 17:15:45
Заглавие: молба
Моля веднага да бъде изтрит профила ми , заради некоректни колеги в сайта !!!!
- - -
От: ozyosborn
До: Administrator
Въведено на: 17 Сеп 2008 17:16:55
Заглавие: Молба
бъди така добър за изтриеш и този ми профил заедно с джулианския. Дамите в сайта прекалиха !!!!
- - -
От: ozyosborn
До: Administrator
Въведено на: 17 Сеп 2008 17:25:57
Заглавие: Настоявам
Моля , настоявам по най-бързия начин да изтриете профилите ми - този и джулиано 7
- - -
От: djuliano7
До: Administrator
Въведено на: 17 Сеп 2008 18:28:41
Заглавие: Чакам
Чакам спешно реакцията ви Exclamation Exclamation Exclamation
- - -
От: Administrator
До: ozyosborn
Въведено на: 17 Сеп 2008 19:11:36
Заглавие: Re: Настоявам
ozyosborn написа:
Моля , настоявам по най-бързия начин да изтриете профилите ми - този и джулиано 7

а кой ще е следващия ?
- - -
От: ozyosborn
До: Administrator
Въведено на: 17 Сеп 2008 19:12:59
Заглавие: Re: Настоявам
Няма да има следващ !!!!! Сайта ви е гнезно на оси , на смахнати нереализирали се автори и на злобни жени !!! Моля за реакция !!!
- - -
тук следва една бележка, която късно снощи точно при отварянето й, е изтрита от ozyosborn - затова при излизане от нея, тя изчезна (за съжаление, не я копирах веднага), но в общи линии гласеше "НЕЗАБАВНО ми изтрийте ДВАТА ПРОФИЛА!!! В противен случай ЩЕ ВИ СЪДЯ!!! Защо преди дни изтрихте на минутата "хххххххх" (спестявам ника по разбираеми причини - б.м.) значи това е избирателно обслужване на потребителите и т.н." ...
- - -
след като трие предишната бележка - пуска тази (съдя по времето на изпращане):
От: ozyosborn
До: Administrator
Въведено на: 17 Сеп 2008 23:01:15
Заглавие: Re: Настоявам
Хайде сега, реагирай !! Изтрий всички злобни авторки..Аз за себе си разнищих историята и вече не настоявам да ме триеш .. Very Happy Very Happy Very Happy
С твое позволение, мисля да поостана още малко ... (курсивът мой)
Да видя до къде може да стигне женската злоба Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked
- - -
и следва моят отговор от днес:
От: Administrator
До: ozyosborn
Въведено на: 18 Сеп 2008 14:08:32
Заглавие: Re: Настоявам
ozyosborn написа:
Хайде сега, реагирай !! Изтрий всички злобни авторки..Аз за себе си разнищих историята и вече не настоявам да ме триеш .. Very Happy Very Happy Very Happy
С твое позволение, мисля да поостана още малко ...
Да видя до къде може да стигне женската злоба Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked


историята (според мен) е по-любопитна, отколкото изглежда от птичи поглед.
хммм ... женската злоба ... обикновено тя е предизвикана (личен опит).
а това как да го наречем ?
http://hulite.net/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=96176#945060
и защо изтри бележката си, в която ме заплашваше със съд ?!
или реши да си поиграеш още малко ... с изявлението "С твое позволение, мисля да поостана още малко ..." ?..

реакция от моя страна ще има - със сигурност !
съжалявам, но няма да е каквато очакваш.
- - -
От: ozyosborn
До: Administrator
Въведено на: 18 Сеп 2008 16:10:02
Заглавие: Re: Настоявам
Наречи го изтърване на нервите ..Постъпи както решиш ...не очаквам нищо !!!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ето и решението ми:
- ще нулирам профилите на ozyosborn и djuliano7 като преди това прилежно ще си направя копие на базата данни. копието ще ми трябва, за да предоставя всичко (вкл. и лични бележки м/у двата ника, както и много такива към други потребители, целящи единствено интриги), ако бъда призован на съд. аз съм готов веднага да откликна на подобно действие!
- ще изтрия и профила ozzy_osbourne - той е създаден от вече изтрит профил на потребителя, на когото спестих ника по-горе. и е създаден единствено за диалога с ozyosborn (djuliano7) линк към който давам в тази тема.
- и трите ника на първо време ще замразя (за да не могат да се ползват), но ще ги изтрия задължително след ден-два, защото в противен случай препратката, която съм посочил ще стане невалидна, а искам колкото може повече хора да се уверят докъде може да стигне човек, решен на интриги - говоренето сам със себе си е най-малкият проблем.

Защо пускам темата в служебен форум, а не я предоставям за коментари?
Защото от екипа смятаме, че е излишно.
Достатъчно е да я прочетете и всеки сам за себе си да разбере, че анонимността в нета е относителна - нещо, което ми омръзна да ви казвам!
И всеки да разбере най-после твърдейки - "тук е гнезно на оси" и има "смахнати нереализирали се автори" и "злобни жени" - че най-добре е първо да се погледне в огледалото!!!

Но и най-вече защото много мразя, хора които хабер си нямат с кого се заиграват, да ме заплашват със съд ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 18 Сеп 2008 19:32:23 » Отговори с цитат върни се горе

Дали има нещо гнило в Дания не знам, но такова чудо няма и в Албания.
Не зная на какъв език да го кажа, за да разберете всички - това е публично пространство, в което всеки показва себе си. Ние не сме умиротворители. Не сме и съд. Всеки божи ден, на някой нещо не му изнася и хоп - админи, този ми взе кукличката. Оня пък си иска парцалките. Големи хора сте. В белите светове всеки сам си намира място под слънцето. Но да си намериш мястото без реална самооценка, не е възможно. Хора, преди да имате претенции, първо огледайте себе си от всички страни, задайте си въпроса не бъркате ли. Проучете и тогава обвинявайте когото и да е, за каквото и да е. В темата към която е сложен линк, ще видите много обвинения, дори към хора, които нямат нищо общо със споменатите никове. Как ли се чувстват те?
Помислете!

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 19 Сеп 2008 13:46:15 » Отговори с цитат върни се горе

И така ... вчера умишлено пропуснах да кажа още две нещица и направих един малък блъф, който си изигра ролята.
Какво пропуснах:
1. Че много мразя освен да ме заплашват и да ме смятат за канарче.
2. Не желаех (все още) и да кажа, че всички писаници в основната тема са от жена - сега го казвам. (Коя е тя ще научите, но "когато му дойде времето").
Какъв беше блъфа:
- че ще изтрия профилът на djuliano7.
Този блъф целеше единствено, истинският djuliano7 да ми се обади по някакъв начин - и той го направи. Още когато водех вече цитираната лична кореспонденция, аз знаех, че я водя с жена - и не само това, вече знаех и с КОЯ.
Толкоз инфо за днес.

И още нещо не съвсем извън темата, но е добре да се знае.
Съществуват следните нормативни актове, касаещи борбата с престъпленията, извършвани чрез използване на компютърни системи и мрежи или електронна информация, както и злоупотребата с тях:
1. "Конвенция за престъпленията в кибернетичното пространство на Съвета на Европа" (която нашата страна подписа още през 2001 год.).
2. Препоръка № R (89) 9 на СЕ относно престъпността свързана с компютрите и Интернет.
3. Препоръка № R (95) 13 на СЕ за наказателните производства, свързани с компютърните технологии.
На базата на тези документи, у нас бяха променени НК и НПК в частта относно компютърните престъпления (публикувани в ДВ бр.92/2002 г.), с който бяха въведени материалноправните разпоредби на конвенцията и бяха инкриминирани редица престъпления, извършвани по компютърен път.

Така, че има вероятност филма да се окаже, че не е шведски, а съветски и да не се казва "Баба дава на войника", а "Бащата на войника"...
Т.е., че няма да съдят администратора на сайта, а негова потребителка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 24 Сеп 2008 18:22:41 » Отговори с цитат върни се горе

Искам да попитам - какъв е смисълът от всичките тези регистрации:

antonio7 antonio7@... Sep 19, 2008
kanibal kanibal5@... Sep 20, 2008
serafim solomon8@... Sep 23, 2008
magelan paolo33@... Sep 24, 2008

от един и същ IP адрес, след замразяването на ника джулиано7.

Няма нужда от отговор. Само се чудя, защо си мислите, че тук можем да ви предложим специализирана помощ. Нямаме таква възможност. Дори направление няма как да ви дадем, освен по един не толкова безболезнен за вас начин.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 25 Сеп 2008 18:41:31 » Отговори с цитат върни се горе

Време е да приключим тази тема.

Жената, стояща зад ник ozyosborn е бившата Razobli4itel, която беше изтрита заради плагиатство.
Тъй като в конкретния случай има и данни за злоупотреба с мейли в abv.bg и mail.bg - освен вмъкването в ник djuliano7 - случаят излезе извън моите компетенции. Като системен администратор на този сайт и съзнавайки отговорностите си, изпратих уведомление до отдел "Компютърни престъпления" на Национална следствена служба. Какво и как ще процедират от НСС си е тяхна работа. Аз съм готов да им съдействам с прилежно направена извадка от базата данни.

Какво правим ние - тук.
Освобождавам псевдонима djuliano7 - новата парола за достъп до ника ще я изпратя чрез SMS на мобилния му телефон. Защото не съм убеден, че е сменил паролите в другите си средства за комуникации. А не ми се иска въртележката да се завърти отново... На djuliano7 ще забраня личните бележки - основанието е, че ги ползва бъркайки сайт ХуЛите със сайт за запознанства - ако ме разбирате какво искам да кажа... В този случай с пълна сила важи поговорката "каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи".
Ще забраня личните бележки на още един потребител - aborigen. Основанията ми за това са две. Първо, защото е замесен индиректно в "сагата" - предмет на тази тема. И второ, защото лично ми сподели "тук съм, за да се изявявам в литературен аспект", та няма да му натежи съществено... В този случай може да се цитира сентенцията за попа - "не го слушай какво говори, а го гледай какви ги върши".
Заличават се никовете:
ozyosborn, ozzy_osbourne, antonio7, kanibal, serafim, magelan и neptun - основания дал Господ ...

Ами ... това е.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 29 Сеп 2008 14:02:48 » Отговори с цитат върни се горе

Това, че aborigen си регистрира нов ник, не значи, че забраната за лични бележки е само на никнейма. В случая става дума за човека стоящ зад него и забраната влиза в сила и за новия му ник. Упоритостта е хубаво качество, но не трябва да се бърка с несъобразителността. При още един опит за заобикаляне на решение на администраторите, ще бъдат наложени по-сурови санкции.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 03 Окт 2009 23:54:33 » Отговори с цитат върни се горе

Повдигам тази тема умишлено.
Защото един от участниците в нея вече цяла година не можа (или не поиска) да разбере, че правилата в този сайт важат за всички.

На лицето Павел Калинов му се дава срок да утре сутринта да си копира каквото счита за нужно от никовете:
MachuPikchu, AriHo, Zigfrid, Arhimed и vodopad, а в срок от 24 часа да си архивира каквото реши от псевдоним djuliano7.

Всички споменати регистрации се замразяват незабавно до изтичането на гореупоменатите срокове, след което поетапно ще бъдат изтрити.

За този потребител в този сайт повече няма място - не е лошо да го осъзнае и да не си прави труда да се регистрира отново.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 18 Окт 2016 23:25:05 » Отговори с цитат върни се горе

Умишлено повдигам тази тема, за да се разбере, че случаят, който ще опиша след малко, не е нещо ново под слънцето...

Заличих новорегистрираните псевдоними taipan, samorano и Detelinov.
(последният псевдоним трия втори път, регистриран от два различни мейла и от различни IP адреси)

Те са от човека, стоящ зад вече изтритите никове hamster и Ranvir.
А на този човек беше ясно заявено, че не е желан между нас.

Освен това той си позволи още нещо.
Пусна в рекламното каре произведения на две потребителки, които имаха доблестта да споделят публично част от кореспонденцията си с него в заключената тема-цирк.
След изгонването му оттук веднага ги "наказа", като "напомпа" произведенията им в рекламното каре - на едното произведение ги докара до 706 прочита, а на другото "се спря" на 604. Разбира се аз върнах броячите в изходно позиция точно за 10 секунди, но търпеливо преди това изчаках докъде ще го докара... да речем игривостта му.
Веднага сигурно ще се досетите, че именно той е човека, разиграл комедията и в предишния случай - с произведения на 4eren_angel и Elling. Абсолютно по същия начин, но този път рекламите са от друг телефон. С което успя едно единствено нещо - вече имам два телефона на въпросното лице.

Какво смятам да направя за в бъдеще?
Ами нищо.
Една регистрация отнема доста време - премахването й става с натискане на един бутон.
Едно "помпане" на произведение също изисква време, да не говорим, че струва и пари да се рекламира. Връщането на брояч става за секунди.
Щом е непоправимо луд и му се играе - да си поиграе.
Аз нямам намерение да го дебна денонощно. Просто през определен период от време ще си погледна онези капанчета, които заложих при предишния случай и ще върна нещата в изходно положение.
А той нека продължава да доказва, колко много не е добре.

Всъщност, не съм съвсем прав, че няма да правя нищо.
Утре по човешко време, ще пиша на колегите от blog.bg.
Там той има регистрирани три блога, от които единият не поддържа от януари, а другите два новорегистрирани, за да плюе по ХуЛите - колко сме лоши, че сме изгонили добрия човек...
С което въпросният ще постигне още нещо.
Освен от стихове.беге, откровения и ХуЛите - ще го изгонят и от блог.беге.

Благодаря, че ме прочетохте.
И не забравяйте!
Много мразя да ме вземат за канарче...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com