Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 579
ХуЛитери: 2
Всичко: 581

Онлайн сега:
:: Albatros
:: osi4kata

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Стартира новият конкурс "Поезия най-близко до звездите'
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 23 Май 2008 13:32:06 » Стартира новият конкурс "Поезия най-близко до звездите' Отговори с цитат върни се горе

От 24 май 2008 г. стартира новият конкурс за поезия на Сайт за нова българска ХУдожествена ЛИТЕратура "ХуЛите" и Национална астрономическа обсерватория "Рожен", със специалното съдействие на директора на Института по асторномия при БАН ст.н.с. д-р Таню Бонев
на тема "Поезия най-близко до звездите"!

Могат да участват всички желаещи без ограничения на възраст, пол, раса, религия и други Smile

Един автор може да участва с не повече от 3 произведения.

Стихотворенията за конкурса изпращайте като прикачени текстови файлове (.doc, .rtf, .txt) само на адрес konkurs@hulite.net
като напишете трите си имена, псевдонима, който използвате в ХуЛите (ако имате такъв) и града, в който живеете.

Краен срок за изпращане: 31 юли 2008 г.

Конкурсните произведения ще се оценяват от независимо и компетентно жури, което ще обявим малко по-късно, като за тях авторите ще останат анонимни до получаване на резултатите.

Наградите:
Института по астрономия към БАН осигурява следните награди:
- 1-ва награда: едноседмичен творчески престой за двама в станцията на връх Рожен;
- 2-ра награда: тридневен творчески престой за двама в станцията на връх Рожен;
- 3-та награда: уикенд за двама в станцията на връх Рожен.

Ще бъде издаден и сборник от избрани произведения от конкурса.

Обявяването на резултатите от конкурса ще се състои на специален Поетичен Хули-Пленер на 23-24 август 2008 г. на връх Рожен, където ще може да видим и най-големия телескоп на Балканите, да се насладим на голямо Хули-Чеверме (кой ще го върти ще кажем по-късно Wink ) до кулата на телескопа и на други малки и големи радости Smile

Очакваме ви вдъхновени и талантливи! Smile

_________________
BlackCat

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: BlackCat на 12 Юни 2008 10:17:56 - общо 2 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 26 Май 2008 20:22:58 » Отговори с цитат върни се горе

А в журито ще има ли астрономи, или поне тяхно лоби? Ако да, изобщо да не се хабя да съчинявам както аз си тълкувам темата, сиреч астрологично - няма да получа дори поощрителна награда оглозган кокал от чевермето. Cool

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 28 Май 2008 11:19:00 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
А в журито ще има ли астрономи, или поне тяхно лоби? Ако да, изобщо да не се хабя да съчинявам както аз си тълкувам темата, сиреч астрологично - няма да получа дори поощрителна награда оглозган кокал от чевермето. Cool


Изобщо няма да е хабене! Именно това е идеята - всеки да пише, както си го тълкува Smile
В журито ще има и специалисти по звездите, как иначе Wink

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 28 Май 2008 11:24:26 » Отговори с цитат върни се горе

Някои уточнения по изпратни въпроси:
Както е известно, това, което не е забранено изрично, е разрешено Smile Така че ако не го видите написано като ограничение, значи няма такова.
Колкото до темата. Разбира се, стиховете трябва да имат нещо общо със звездите, но не е задължително да се пише конкретно и само за тях. Творческото въображение предполага метафори, асоциации и др. Не се чувствайте ограничени по никакъв начин - дайте крила на вдъхновението си и нека то политне до звездите Very Happy

Ако някой има въпроси, моля да ги задава тук.

Успех! Smile

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 28 Май 2008 23:37:39 » Отговори с цитат върни се горе

Що не съм поет че да яхна една звезда и да се рея поетично над Рожен върху вибрацийте от звук на гайди и мириса на току що окосено сено от ливадите.И двайсет родопчани да ми пеят родопски песни насядали около огъня на нощно чеверме.Е те тогава всичките звезди ще ми завидят и ще ме обявят за цар ЗвездюЗавиждам на всички дето ще сте там прекрасно е
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
ZEMEDELEC
Гост





МнениеВъведено на: 29 Май 2008 11:47:04 » ZEMEDELEC Отговори с цитат върни се горе

Браво на инициатора, браво и на организаторите! Един землеровец ви обещава да е там! Ще участвам!
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 29 Май 2008 19:01:21 » Отговори с цитат върни се горе

Относно уточнението на Черната котка. Надявам се това не значи, че споменаването на думата звезда ще бъде възприемано като липса на въображение и вдъхновение? Въпросът горещо ме вълнува Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
tot_amon
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2006
Мнения: 72
Място: Тарантия

МнениеВъведено на: 31 Май 2008 21:30:37 » Отговори с цитат върни се горе

А бе вие поети ли сте, или на петела гребена? Very Happy Ще пишете, или ще уточнявате неща, които зависят единствено от вашето звездно въображение???
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 01 Юни 2008 10:35:56 » Отговори с цитат върни се горе

Е, аз написах, каквото написах. Просто ми е интересно дали изобщо някой се вълнува от темата или просто участва в поредния конкурс. В крайна сметка всеки има право да задава въпроси, нали?!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
tot_amon
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2006
Мнения: 72
Място: Тарантия

МнениеВъведено на: 01 Юни 2008 20:16:57 » Отговори с цитат върни се горе

Вълнуват се, разбира се!. Cool Една седмица почивка в Родопите - такова вълнение пада, че цунамито пасти да яде! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 02 Юни 2008 08:07:53 » Отговори с цитат върни се горе

Iszaard написа:
Относно уточнението на Черната котка. Надявам се това не значи, че споменаването на думата звезда ще бъде възприемано като липса на въображение и вдъхновение? Въпросът горещо ме вълнува Very Happy


Няма да бъде сметната за липса на въображение, може да се използва както думата "звезда", така и "луна", и други Very Happy Няма забранение думички, това е сигурно Smile

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 02 Юни 2008 08:49:30 » Отговори с цитат върни се горе

Iszaard написа:
Относно уточнението на Черната котка. Надявам се това не значи, че споменаването на думата звезда ще бъде възприемано като липса на въображение и вдъхновение? Въпросът горещо ме вълнува Very Happy

За всеки случай може ЗВЕЗДА да се използва в комбинация с ПОП-ФОЛК. Така ще се демонстрира въображение и вдъхновение, че и актуалност. Cool Например:
Поп-фолк звездата Цура
на Рожен пееше топ-чалга,
а ние викахме "Хип-Ура!".

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 02 Юни 2008 09:01:35 » Отговори с цитат върни се горе

tot_amon написа:
А бе вие поети ли сте, или на петела гребена? Very Happy Ще пишете, или ще уточнявате неща, които зависят единствено от вашето звездно въображение???

На петела гребенът поезия прописа,
от която, ах, кокошките ги втриса. Rolling Eyes

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
tot_amon
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2006
Мнения: 72
Място: Тарантия

МнениеВъведено на: 02 Юни 2008 15:59:31 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
tot_amon написа:
А бе вие поети ли сте, или на петела гребена? Very Happy Ще пишете, или ще уточнявате неща, които зависят единствено от вашето звездно въображение???

На петела гребенът поезия прописа,
от която, ах, кокошките ги втриса. Rolling Eyes


Да си купят хапчета против разтрисане. Idea Ей на, пълно с аптеки, човек не може да се размине от фармации... Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
iasmina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 27, 2007
Мнения: 21
Място: Смолян

МнениеВъведено на: 04 Юни 2008 15:19:28 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Що не съм поет че да яхна една звезда и да се рея поетично над Рожен върху вибрацийте от звук на гайди и мириса на току що окосено сено от ливадите.И двайсет родопчани да ми пеят родопски песни насядали около огъня на нощно чеверме.Е те тогава всичките звезди ще ми завидят и ще ме обявят за цар ЗвездюЗавиждам на всички дето ще сте там прекрасно е


...не се притеснявай толкова! - ти ще си моята награда от конкурса, защото мога да участвам в него, но се чуватвам направо мината понеже съм от Смолян, познавам всички в планетариума, защото там станах "любител астроном", а на Рожен съм била на лагершкола по астрономия... - да участвам ли в конкурса? Smile))

_________________
Не се променяй - остани си различен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com