Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 842
ХуЛитери: 3
Всичко: 845

Онлайн сега:
:: AGRESIVE
:: Georgina
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Какъв е смисълът на живота ми?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Защо живея?

Бог има цел и план за моя живот!
25%
 25%  [ 5 ]
Бог има цел за всеки един
75%
 75%  [ 15 ]
Всичко гласували : 20


Автор Съобщение
prita
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 17, 2005
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 29 Апр 2005 22:49:40 » Какъв е смисълът на живота ми? Отговори с цитат върни се горе

Замислял ли си се въобще - защо живея? Каква е целта на моят живот? Кой съм аз? От къде идвам? Дали наистина маймуните са моите прароднини или някакви извънземни са объркали планетата и са кацнали на тази, защото им се видяла по-красива? Аз лично не съм на това мнение! Аз вярвам, в един всемогъщ Бог, който е създал Небето и Земята! Даже сега в навечерието на този най-голям християнски празник бих желала да се замислим всички какво Бог е направил за нас хората. Защо Исус дойде на тази земя? Знам, че всички сега са кухнали към църковните храмове, бързат да палят свещи и целуват ръка на попа! Искам да ме разберете - не че не зачитам нашата традиционална църква, не..... Ние се сещаме, че сме християни само по тези празници. През останалата част от времето, въобще даже не се замисляме! Вярата в Бог е отношение на сърцето, което след това изгражда характера и формира поведението на човек!
На всички вас, които четете тези редове, аз искам да ви кажа, че трябва да знаете истината. Небесният Бог изпрати Своя Единствен Син, за да умре на кръста за всеки човек и след това възкръстна на третия ден. Ще кажете - защо? Никой не го е карал!!! Не, Той Сам пожела да жертва живота си за теб, мен и за всички хора! Бог ви обича хора! Само това исках да ви кажа!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kali
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 37
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Дек 2007 13:18:49 » Отговори с цитат върни се горе

"Помогни си сам, за да ти помогне и Бог."

_________________
Kali
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 20 Дек 2007 13:30:52 » Re: Какъв е смисъла на живота ми? Отговори с цитат върни се горе

prita написа:
Замислял ли си се въобще - защо живея? Каква е целта на моят живот? Кой съм аз? От къде идвам? Дали наистина маймуните са моите прароднини или някакви извънземни са объркали планетата и са кацнали на тази, защото им се видяла по-красива? Аз лично не съм на това мнение! Аз вярвам, в един всемогъщ Бог, който е създал Небето и Земята! Даже сега в навечерието на този най-голям християнски празник бих желала да се замислим всички какво Бог е направил за нас хората. Защо Исус дойде на тази земя? Знам, че всички сега са кухнали към църковните храмове, бързат да палят свещи и целуват ръка на попа! Искам да ме разберете - не че не зачитам нашата традиционална църква, не..... Ние се сещаме, че сме християни само по тези празници. През останалата част от времето, въобще даже не се замисляме! Вярата в Бог е отношение на сърцето, което след това изгражда характера и формира поведението на човек!
На всички вас, които четете тези редове, аз искам да ви кажа, че трябва да знаете истината. Небесният Бог изпрати Своя Единствен Син, за да умре на кръста за всеки човек и след това възкръстна на третия ден. Ще кажете - защо? Никой не го е карал!!! Не, Той Сам пожела да жертва живота си за теб, мен и за всички хора! Бог ви обича хора! Само това исках да ви кажа!


Божиите служители на ортодоксалната Църква се наричат свещенници а не попове. Друг е въпросът, че Българската Православна Църква е зровила глава в пясъка на собствените си неразбории, дрязги и материални интереси. Какво остава на вярващите, повечето за които Църквата е припалване на свещ за здраве от празник на празник?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ipalam
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 16, 2004
Мнения: 13

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 12:12:40 » Re: Какъв е смисъла на живота ми? Отговори с цитат върни се горе

prita написа:
Замислял ли си се...

Тази проповед е елементарна, наивна, недодялана и съдържа всички белези на църковното лицемерие. Не смятам че с мнението си накърнявам религиозните чувства на когото и да било, защото в този текст няма нищо религиозно.
Вярата е основен компонент, основна субстанция на бъдещето, а Надеждата - неговият последен ироничен прякор. Любопитно е защо част от човечеството прехвърля своите отговорности към Единородния Син, а за себе си оставя единствено вярата в Него. "Защото Бог до такава степен възлюби Сина", че го остави да бъде несправедливо обвинен и осъден на кръстни мъки. В навечерието на трагичната си гибел Сина неколкократно пита Отца: "Да не изпия ли чашата..." Така поставен, въпросът предполага поне едно дискретно кимване с глава, което би означавало: "Не, не я изпивай!" Но такъв отговор Исус не получава. Не получава отговор и на последния свой въпрос към Отца: "Или! Или! лама савахтани?" ("Боже Мой, Боже Мой! Защо си ме изоставил?") Не подсказват ли тези последни думи на Спасителя, произнесени на висок глас от височината на неговата Голгота, че той вече е изгубил Своята вяра в Отца?
Ами какво да кажем ние, дето имаме вяра по-малка от синапено зърно, дето изобщо не сме живели праведно, дето дори не знаем със сигурност кое е праведно и кое - не. Да вярваме ли, да се надяваме ли, или просто да запретнем ръкави и да свършим каквото можем през краткия си живот, пък нека Господ да преценява дали е било праведно или не.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
cefuleSteven
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 213
Място: АСЕНОВГРАД

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 14:00:43 » Отговори с цитат върни се горе

Няма смисъл. Битието е разхвърляно, хаос е. Не можеш да го вкараш в схемата на логичният ум. То е повече от всеки смисъл. Животът предхожда смисъла, а не смисъла живота. За да има смисъл, всеки трябва да си предаде смисъл на живота сам. Общовалиден няма. И в това е красотата на смисъла. Смисълът на всеки един живот е уникален. Изкуство е да го създадеш.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
oberonus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2007
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 21 Дек 2007 14:22:04 » Отговори с цитат върни се горе

Животът няма абсолютно никакъв смисъл извън литературата (или в по-широк смисъл изкуството). За мен едно хубаво стихотворение е много по-ценно от хиляди хора. Дори иживотът на мъчениците, които са загинали за вярата в ранните години на християнството, нямаше да има абсолютно никакъв смисъл, ако не бяха описани в канони, ако не бяха влезли в поезията или ако не беше написан великолепният роман на Сенкевич.
Литературата придава смисъл на каквото и да било.
Но по-принцип така както е въведена тази тема, не виждам как би оправдала мястото си в един форум, предназначен за любовна лирика Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 24 Дек 2007 01:51:07 » ? Отговори с цитат върни се горе

Защо ти е смисъл?
Какъв смисъл има от смисъл?

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 24 Дек 2007 02:34:59 » Отговори с цитат върни се горе

oberonus написа:
Животът няма абсолютно никакъв смисъл извън литературата (или в по-широк смисъл изкуството). За мен едно хубаво стихотворение е много по-ценно от хиляди хора. Дори иживотът на мъчениците, които са загинали за вярата в ранните години на християнството, нямаше да има абсолютно никакъв смисъл, ако не бяха описани в канони, ако не бяха влезли в поезията или ако не беше написан великолепният роман на Сенкевич.
Литературата придава смисъл на каквото и да било.
Но по-принцип така както е въведена тази тема, не виждам как би оправдала мястото си в един форум, предназначен за любовна лирика Rolling Eyes


Отвреме-навреме има смисъл да се чете този форум Smile
Oberonus, Мнението ти е абсолютно крайно, а поради това ми е точно Smile
Ако нещо не е написано, можем ли да смятаме, че съществува?

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 25 Дек 2007 12:47:50 » ) Отговори с цитат върни се горе

Смисълът на живота ми е животът да продължава и след мен. Във вид на хора и природа.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Franc_Enstein
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 07, 2007
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 26 Дек 2007 11:03:02 » twisted Отговори с цитат върни се горе

Споделям мнението на Тодор Чонов. Twisted Evil
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 26 Дек 2007 11:43:48 » Какъв е смисълът на живота ми? Отговори с цитат върни се горе

Споделям схващанията на ipalam. На Бъдни вечер написах едно стихотворение, което предизвика яростни коментари, защото си позволих да питам дали саможертвата на Исус има смисъл. А колкото до смисъла на живота - това е вечният човешки въпрос. Много ми се иска да има промисъл във всичко това, но всъщност - едва ли. Вселената и всичко останало, както казва Дъглас Адамс, май спокойно може да мине без всекиго от нас.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 26 Дек 2007 13:14:18 » Отговори с цитат върни се горе

На мен подобни религиозни разсъждения за живота и неговия смисъл ми изглеждат смешни и жалки. Те прилягат повече на първобитния, на примитивния, на мързеливия, страхливия, раболепния и нищожния човек.

Но такава е човешката природа. "Хората са склонни да вярват във всякакви дивотии и нелепости само и само за да не се замислят!" и "Моля ти се, само не ме карай да мисля!" - това е посланието на мозъка."

И гледат на живота като на нещо, което умът ни не може да го постигне. Че Бог създал небето, че заковал звездите, че завъртял Слънцето около Земята, че създал човека по свой образ и подобие, че Мария заченала от Светия дух, че дъра-дъра...

И това след Нютон, след Дарвин, след Айнщайн, след всички постижения и открития на археологията, астрономията, физиката, генетиката и електрониката. След книги като "Забавна библия", "Забавно евангелие", след Ботев, след Марк Твен и пр. и пр. умове и борци против невежеството, робството и мракобесието!

Но къде по-лесна е сляпата вяра, "вярвай, не питай и не се замисляй"! И при това се смятат за висшисти, политици, поети!

Ако се търси смисълът на човешкия живот, трябва да се изхожда от науката за еволюцията, а не от религиозните фантасмагории. А и тъй наречените християнски ценности, "десетте божи заповеди", етичните кодекси - не са ни дадени от Христос, те са славени и възпявани много преди него. А блюстителите на църквата май най-много са ги нарушавали!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
oberonus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2007
Мнения: 48

МнениеВъведено на: 26 Дек 2007 13:31:59 » Отговори с цитат върни се горе

angar написа:
И това след Нютон, след Дарвин, след Айнщайн, след всички постижения и открития на археологията, астрономията, физиката, генетиката и електрониката. След книги като "Забавна библия", "Забавно евангелие", след Ботев, след Марк Твен и пр. и пр. умове и борци против невежеството, робството и мракобесието!


Това изглежда е представителна извадка от библиотеката на един прилежен ученик от близкото минало. Не разбирам какво общо има Ботев сред "умовете и борците против невежеството". Ами какво да кажем за Данте, Шекспир, Пушкин, Омир? Всъщност науката е започнала своето развитие от църквата. Именно от нейните среди започва да се развива философията, естествознанието, химията и всички науки. Хубаво е преди да изказваш такива крайни мнения да почетеш малко повече и да не оскърбяваш една или друга религия.
Ако я нямаше древногръцката митология, както и останалите религии нямаше да имаме нито Омир, нито Вергилий, нито Данте и т.н.
Нямаше да има дори писменост.
Е, да може би щяхме да имаме Ботев, Вазов, Вежди Рашидов и други подобни борци, но това е вече друга тема.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
bird_in_love
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 18, 2007
Мнения: 30

МнениеВъведено на: 26 Дек 2007 15:35:51 » Отговори с цитат върни се горе

Аз лично не съм ходила на църква от години. И не мисля, че това ме прави по-малко вярваща или повече лоша. Начина, по който живеем и делата ни са това, което ни определя като добри или лоши(колкото и субективно да е това), а от там - вярващи или не - демек праведни или не, казано на "религиозния" език. Никога не съм пропагандирала религията, не съм призовалала познати към вяра, защото тя е въпрос по-скоро на светоусещане, идва от душата и дори често е подсъзнателна. Вярвам в силата, която религиите наричат Бог. Интересни са ми всички религиозни учения, но според мен всяка излишна отдаденост е равнозначна на утопия или пък фанатизъм, което е смешно, особено за 21 век. С пожелание за световен мир Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 26 Дек 2007 18:30:00 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="oberonus
Това изглежда е представителна извадка от библиотеката на един прилежен ученик от близкото минало. Не разбирам какво общо има Ботев сред "умовете и борците против невежеството". Ами какво да кажем за Данте, Шекспир, Пушкин, Омир? Всъщност науката е започнала своето развитие от църквата. Именно от нейните среди започва да се развива философията, естествознанието, химията и всички науки. Хубаво е преди да изказваш такива крайни мнения да почетеш малко повече и да не оскърбяваш една или друга религия.
Ако я нямаше древногръцката митология, както и останалите религии нямаше да имаме нито Омир, нито Вергилий, нито Данте и т.н.
Нямаше да има дори писменост.
Е, да може би щяхме да имаме Ботев, Вазов, Вежди Рашидов и други подобни борци, но това е вече друга тема.[/quote]

Освен всичко друго Ботев има и това общо с борците срещу неправдата и невежеството, че страстно осмива и осъжда религията. Има ли нужда да го цитирам?

Другите, които споменаваш, може да са вярвали в Бога, но то е било защото са били "невежи" за всичко онова, което човечеството е открило след тях. За религиозността на Пушкин силно се съмнявам - чувал съм, че е бил отлъчен или поне е бил нарочен за отлъчване от църквата.

Древногръцката митология е била, но тя е останала в историята. Там, където би трябвало да е вече и християнството, и всяка религиозност въобще.

А пък твърдението ти, че "Именно от средите на църквата започва да се развива философията, естествознанието, химията и всички науки" е толкова невярно, та чак е смешно! Нали църквата е отричала, преследвала и изгаряла всички представители на тези науки, и особено тези на медицината и астрономията?! Философията е била само теология, а цялата литература - в продължение на векове - само молитви и псалми.
Ако моят постинг ти прилича на "бележка на прилежен ученик от близкото минало", твоят пък сякаш са думи на човек, който никога не е ходил на училище, и тъй като е слушал само поповете, не иска и не може и да чуе за такова.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com