Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 846
ХуЛитери: 1
Всичко: 847

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Може и така!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 04 Яну 2008 11:29:42 » Може и така! Отговори с цитат върни се горе

Нова тема "Смях лозе пази" !
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 04 Яну 2008 11:30:52 » грешка!! Отговори с цитат върни се горе

Тоа е предложемие по темата на "куклара"!Smile!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mihala
Гост





МнениеВъведено на: 11 Мар 2008 20:06:49 » Може и така Отговори с цитат върни се горе

Ами овака??? Българското подсъзнание няма граници.Например поглеждам образа на Бай Ганьо от негова гледна точка Confused буквално.След това поглеждам реакциите му Laughing ,следствие от действията на обекта Evil or Very Mad ,който стои пред него.Какво ще излезе? Всички тези черти Sad ,които приписват на българина -Бай Ганьо, са защитни реакции спрямо заобикалящата го среда Wink .Ами?!?... Very Happy Very Happy Very Happy
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 19 Мар 2008 11:08:54 » Отговори с цитат върни се горе

А къде остана божественото. Или битието е единствено рефлективна манифестация.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mihala
Гост





МнениеВъведено на: 19 Мар 2008 17:25:14 » може и така Отговори с цитат върни се горе

Никовете, които са поставени в текста, го поясняват.Ако нещо не ти е ясно изпрати бележка.Мих
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 19 Мар 2008 18:59:27 » Отговори с цитат върни се горе

Нищо не ми е ясноSmile)Но няма значение аз съм оптимистSmile))ГалМал
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mihala
Гост





МнениеВъведено на: 19 Мар 2008 20:03:15 » може и така Отговори с цитат върни се горе

Ти си един голям смехурко.Така ме развесели.Ама ти чел/а/ ли си "Бай Ганьо"? Само, който е вникнал в съдържанието на творбата,може да я разбере.Задаваш ми въпрос- "къде е божественото"? То е навсякъде, но човек трябва да има очи, за да го види.Това особено много ,според мен, е необходимо на един творец.Нали не може една творба да остане и да се чете от няколко поколения, ако в нея не е взел участие и Бог.Прегледай отново никовете -те показват действията на заобикалящата действителност , а отговорът е в реакциите.Не се ограничавай с това, което е изучавано,че Бай Ганьо е типичен образ на просташкия българин.Погледни го от положителната му страна.Бъди защитник на реакциите на българина.Той е типичен образ на родолюбец!!!Поздрави.Мих Р.S Бъди адвокат на Бай Ганьо българина...
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 11:04:14 » Отговори с цитат върни се горе

Според мен 'Бай Ганьо' в оригинал е съвсем обикновен неук нещастник, който изобразява недодялания необразован и стремящ се към Еропа българин от началото на 20 век. По идея по скоро е изобразен един трагикомичен образ затънал в блатото на нескончаемите си мераци и предразсъдаци. Образа на простака е дошъл по късно за да се оправдае и легитимира дистанцирането което всеки българин се опитва да си самоизгради , на фона на леко чоглавата обида 'Ама аз от тоя ли произхождам'Smile Че е Българин българин е, няма съмнение. И на фона на цялата комедийност прозира и искренна симпатия която е довела до неговото оставане за дълги години като любим герой на широката публика.
'Ако позволите да отбележа'
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mihala
Гост





МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 15:43:34 » Може и така Отговори с цитат върни се горе

Приемам общоприетото мнение, но ако наблюдаваш поведението на българи емигранти и отсрещната страна може да си промениш мнението. Да живееш в един измислен свят на илюзии е най-неблагородната самозащита.Мих
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 17:24:14 » Отговори с цитат върни се горе

Лишен съм уви от това удоволствие. И наистина да, идеята да живееш някъде другаде винаги звучи примамливо, най-малкото защото някак си всичко е ново и учудващо. Но защо такова отношение към илюзиите, та те са двигателят на въображението! А без въображение животът трудно се предъвква между две беззъби челюстиSmile) 'Ако позволите да отбележа'
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mihala
Гост





МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 17:41:06 » може и така Отговори с цитат върни се горе

Много ми хареса сравнението за живота -две беззъби челюсти.Веднага ми напомни Вапцаров -Живота със грубите лапи ...
Добре е да се лети в света на илюзиите, но трябва да знаеш височината, до която имаш възможност да достигнеш,да не би ракетата да се взриви./ако нямаш ракета носител,разбира се/Мих
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 18:29:53 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, благодаряSmile)!!!....
Харесва ми , това, на Дълглас Адамс, че ако поискаш да полетиш
само трябва да скочиш и след това да пропуснеш земята( по тангентата най-верятно) Или с други думи за да летиш трябва да се абстрахираш от границите. От това размишление лъха на невероятна красота. Не мислиш ли? А ако ракетата се взриви от удоволствие би било прекрасно! Особенно пролетно време. 'Ако позволите да отбележа' Smile)ГалМал
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mihala
Гост





МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 20:35:46 » може и така Отговори с цитат върни се горе

Жалко за ракетата носител,ако се взриви в неподходящо време и над неподходящ обект.Мих
galachad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 27, 2005
Мнения: 47
Място: Някъде там

МнениеВъведено на: 21 Мар 2008 16:15:27 » Отговори с цитат върни се горе

Минута мълчание за нещастната ракета...Smile)
Тя често се самовзривява
мъгла в облаците става!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 21 Мар 2008 22:56:06 » Отговори с цитат върни се горе

Не разбирам защо решихте че Бай Ганьо се страхува.Напротив той е елементарен и напорист.Мисли че всички са по прости от него и са му длъжни на всичко отгоре.А за Българите емигранти леле мале и там са същите.Тия дни едни върнали се от Испания за малко ми разказваха геройствата си.Ужас!Потрес!Пък и аз съм пообиколил и преди демокрацията и сега.Не е въпроса дали се казва Бай Ганю или Гриша Ганчев па дори Иван Славков има си българи с които да се гордееш и други и то доста дето единственото решение е да се криеш.А за темата вече е решено Всеки си е башка луд.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com