Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 564
ХуЛитери: 8
Всичко: 572

Онлайн сега:
:: LioCasablanca
:: pastirka
:: pinkmousy
:: Elling
:: Albatros
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: rajsun

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Коя е последната книга,която прочетохте?!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Aian
Гост





МнениеВъведено на: 30 Дек 2003 19:55:34 » Коя е последната книга,която прочетохте?! Отговори с цитат върни се горе

Пишете ми коя е последната книга която сте прочели и кой епизод или герой ви е направил най-голямо впечатление?

Нещо което сте запомнили,нещо което ви е вдъхновило,нещо което е станало част от вас.

Весели Празници на всички!
Aian
Гост





МнениеВъведено на: 30 Дек 2003 20:03:47 » За Владимир Войнович... Отговори с цитат върни се горе

Последното нещо което прочетох аз е един роман публикуван в последния брой на списание "Факел" и се казва "Портрет на фона на един мит" на Владимир Войнович който се oпълчва срещу великия Солженицин и го прави за смях или ако не точно то поне от части сваля бляскавия ореол с който той е изрисуван от всички.

В случая се възхитих от самия автор.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Aian на 04 Яну 2004 17:11:46 - общо 1 път.
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 31 Дек 2003 18:41:01 » Отговори с цитат върни се горе

Последно прочетох "Зази в метрото" на Реймон Кьоно. И "Упражнения по стил", разбира се Very Happy Като за най-известния роман на Кьоно очаквах малко повече, но го отдавам на вероятността аз да не съм разбрала, която е доста голяма Smile. И все пак много ми хареса - запомнящ се авторов стил, чудесно създадени персонажи.
Сега хващам Киплинг - обичам ги тези приказки! Smile Особено за котката, която ходи-броди, където си ще и, където и да отиде, й е добре Laughing

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
SPIRIT_f
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 03, 2004
Мнения: 1
Място: София

МнениеВъведено на: 03 Яну 2004 15:11:34 » Отговори с цитат върни се горе

Последната книга, която прочетох е " Властелинът на пръстените". Не бих могла да кажа точно кое ме впечатли най- много, защото това е едно блестящо произведение. И все пак в съзнанието ми изниква момнта, когато хобитът Сам спасява(за кой ли път) Фродо от Корубаната. Смелоста му остави траен отпечатък в сърцето ми.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Anele
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 29, 2003
Мнения: 14

МнениеВъведено на: 04 Яну 2004 13:39:02 » За четенето и книгите ... Отговори с цитат върни се горе

В момента препрочитам Луис МакМастър Бюджолд - серията за Майлс Воркосиган. И в този дух последната книга е "Огледален танц" в период на четене Smile Very Happy
От тази поредица имам повече от един любим герой. Ще се постарая да направя кратичък списък ... Razz
1. Константин Ботари - грозен, луд, психопат, параноик със садистични наклонности и интересни възгледи за живота. Плаках, когато го "убиха". Ама наистина плаках.
2. Корделия Воркосиган, т.е. майката на главния герой. Не знам кой е прототипът на този образ, но определено трябва да е интересен човек.
3. Майлс Воркосиган. За първи път попаднах на книга, където основното действащо лице е грозно, ниско, болно и въобще достатъчно далеч от обичайния образ на "безсмъртния грозен супермен, който с каквото се захване му се отдава на един дъх.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
trubadur
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 25, 2003
Мнения: 89
Място: София

МнениеВъведено на: 04 Яну 2004 14:56:44 » Re: За четенето и книгите ... Отговори с цитат върни се горе

Последната книга, която привърших вчера, беше "Баудолино" на Умберто Еко. Уникална, мащабна, завладяваща, правдива история, изплетена открай-докрай от... лъжи!! Very Happy Да, Баудолино е един лъжец по душа и (хм) по професия... макар че тая работа с професиите не е съвсем ясна, те не бяха много диференцирани по онова време в края на 12ти век... Smile

За най-завладяващия момент - ще се затрудня: книгата е като белведере, от което откриващата се гледка зависи от това, накъде ще насочиш поглед: към историята на Свещената римска империя ли, или към изкуството на владетелите, към бита на простите хорица тогава, или първичните им хумор и жизненост, към възхода на инициативните градове-държави в Италия, или залеза на хедонистичната стара Византийска империя, към легендата за Светия Граал, тънкостите на тайните организации, изгрева на образованието като обособена институция и власт, откриването на нови земи, борбите и терзанията на средновековните учени, тайните на любовта и поезията, сияйните върхове на древната философия и мрака на Тъмните векове, силата на чистата вяра, преливането и конкуренцията между ранните версии на християнството и изобилието от ръкотворни светини по това време.....

Може би все пак моментът, когато Баудолино става монах-стълпник, живеещ, както се досещате, на върха на един стълб - и става обект на почит и допитвания...

"...На хората, които му разказваха нещастията си, Баудолино отговаряше например така:
- Ако си горделив, ти си дяволът. Ако си тъжен, си неговият син. А ако се тревожиш за много неща, си неговият неуморен слуга.
Друг му искаше съвет как да реши спора си със съседа. И Баудолино отвръщаше:
- Бъди като камилата: носи товара на своите грехове и следвай стъпките на оня, който познава пътищата Господни.
Трети пък се оплакваше, че снахата не можела да има деца. И Баудолино казваше:
- Това, което може да мисли един човек за нещата под небето и за нещата над небето, е ненужно. Само онзи, който постоянства в мислите си за Христос, живее в истината.
- Колко е мъдър - повтаряха вярващите, оставяха му някоя пара и си тръгваха утешени.
..."

Препоръчвам книгата на всички, които искат да се образоват, развличат, или да преговорят своите минали животи! Very Happy Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
6ureia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 21, 2003
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 16 Яну 2004 00:12:14 » Отговори с цитат върни се горе

последната книга която прочетох беше на Андрей Платонов-"Чевенгур".направо съм като гръмнат след тоя роман-или е гениален или е идиотски,средно положение няма! Cool незнам защо,но докато го четях през цялото време си спомнях един руски филм от `80-те години-"Кин-Дза-Дза".тая книга ще я прочета пак,защото на 1-во четене шокира! Shocked Rolling Eyes Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
suffer_angelus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 13, 2004
Мнения: 57
Място: София

МнениеВъведено на: 17 Яну 2004 03:25:07 » Отговори с цитат върни се горе

Ами последната книга, която прочетох е "Свещеният вертеп" на Лео Таксил. Какво ме е впечатлило най-много в нея не мога да кажа точно, но може би един разговор между двама кардинали (или архиепископи много духовни лица има и на човек му се завива свят и започва да ги смесва) които пресмятат доходите си и единия стига до следното "от бардаците на папата ....".
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя Yahoo куриер ICQ номер
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Яну 2004 01:19:55 » Отговори с цитат върни се горе

Май много ме стяга шапката напоследък и все по-често посягам към Джеръл Даръл. Любимецът ми от детските години и сега е моя мехлем за равновесие, четиво, което ме изтръгва от ежедневието и проблемите, разтоварва ме синхронизирайки ме с природата, зареждаме с оптимизма на един ентусиаст, който все пак е постигнал детската си мечта, освежава ме с ненатрапчивия си хумор:
"Жабите стояха приклекнали на пода и изглеждаха, като че ли съставят собствените си очерци за справочника на английските лордове..."
"Наклоних кошницата на една страна и жабите се измъкнаха с тежка стъпка на пода с възмущението и достойнството на лондонски кметове, заключени по невнимание в обществена тоалетна..."
Exclamation
На лов за живи животни -Джеръл Даръл
Страхотно!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Hermione_Granger
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 04, 2004
Мнения: 3
Място: Дестката

МнениеВъведено на: 15 Апр 2004 19:17:00 » За Ирма Отговори с цитат върни се горе

Последното което про4етох(за кой ли път!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
беше Властта на музиката от Лине Кобербьол.
Естествено, Ирма ми направи най-голямо впечатление.
АААААААААААХХХ, тая Ирма аха-аха и аз ще стана Пазителка.
Само че аз съм Нириамска!(Гордейте сее!) И то точно Катрин!


Ако има някой който да чете списание УИЧ, ама веднагически да ми прати отговор!!!!!!!!!
ТОВА Е ЗАПОВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕД!!!

_________________
Дж. С. Ейвънс-Hermione_Granger
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Май 2004 21:13:31 » последно прочетох... Отговори с цитат върни се горе

или препрочетох любимата си книга за пореден път "Човекът, който се смее" на Юго, а иначе Камю,А. "Чума". Сега съм се заела да опознавам китайската философия...и чета Тери Пратчет. Very Happy

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
lachistata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 03, 2004
Мнения: 115
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 29 Май 2004 22:07:17 » Човекът, който се смее Отговори с цитат върни се горе

е една от най-красивите, прекрасни, любимите ми книги, Дара...

Сега по темата- отново спирам на 250 страница от "Махалото на Фуко", завърших за кой ли път "Време разделно", за развлечение чета "Параграф 22" и отново, все едно за пръв път, посягам към Е. Верхарн, Гео Милев и Далчев. Не се отказвам от "Европейската мисъл" на Стефан Цвайг.

_________________
Любица
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
4i40
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 06, 2004
Мнения: 68

МнениеВъведено на: 30 Май 2004 00:02:29 » Отговори с цитат върни се горе

Изглежда, че съм тъп, защото чета няколко книги едновременно... Отивам до леглото, за да видя кои са. А, ето ги отгоре надолу:
"Елада Пиньо и времето" на Керана Ангелова /прочетете я, тази книга ще се изучава/, "Мога да прескачам локви" на Алан Маршал, "Нежелателни репортажи" на Гюнтер Валраф /учебник за начинаещи журналисти/ , "101 български сонета" - съставител Тома Бинчев, "Хронически алкохолизъм" на проф.Шипковенски и някои други по- незначителни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Май 2004 10:44:01 » и над мойта глава са много... Отговори с цитат върни се горе

спокойно това означава, не че си тъп, а човек ценящ книгите, а и какво може да се очаква от човек пишещ-освен да обича книгите Very Happy поздрав от мен.

Между другото няма незначителни книги, поне аз така мисля.
Не отричам , че пазара е зарит със злободневна литература, но класиката си е и класика, и истински доброто и качествено се чете винаги и не бива убито от времето.

Книгите във библиотеките са мъртви и живи, четени и нечетени. Това е, но понякога някоя дълго нечетена книга бива открита от нечия ръка и му дава на този човек нещо, което е необикновенно и съкровенно. Защото няма лоши книги, има лоши читатели/неразбиращи/. . Very Happy

Трябва да обичаме и ценим книгите, защото СЛОВОТО е вечно!

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
pafka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 24, 2003
Мнения: 226

МнениеВъведено на: 31 Май 2004 15:43:27 » ..... Отговори с цитат върни се горе

започнала съм доста...довърших "Интимност"на Ханиф Курейши;"Музеят на безусловната капитулация" на Дубравка Угрешич/и двата романа в един "Съвременник"/ и "Снежни човеци" на П.Чухов почти на един дъх...и трите бяха кратки,поетични и дълбоко емоционални...съвсем по мой вкусSmile
сега съм на тема "Фън Шуй"...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com