Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 774
ХуЛитери: 3
Всичко: 777

Онлайн сега:
:: Elling
:: pinkmousy
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Закъсняло интервю след челен удар в галерия"Актив Арт&q
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 24 Апр 2004 10:07:45 » Закъсняло интервю след челен удар в галерия"Актив Арт&q Отговори с цитат върни се горе

През прозореца на едно такси, с което Маркони55 се опитва да избяга от папараци, обсъждаме последните новини:

Аз:-Би ли ми върнала лентата на събитията, защото закъснях!

Маркони:-А-а,нищо особено!Хората си идваха, аз давах едновременно интервю за радио "Варна",телевизия"Ариел",позирах за "Народно дело", наливах вино, посрещах и настанявах гостите и нямах сили да се тревожа, че озвучаването закъснява и трудно ще заглушава чалгата, звучаща с пълна сила от съседния бар.Обичайните неща.

-Като каза озвучаване, та се сещам:очаквах съседската музика да ме посрещне на входа с челен удар и да ме върне пет стъпала назад.

М:-Всъщност иде реч за"Челен удар" от Валери Станков, но това не е музикална , а поетична творба.Пак бъркаш двата щата!Иначе си права за събарянето и връщането към себе си с повече от пет пункта.

-Думите са разтегливо понятие, но все пак...За какъв ластик си говореха на една от масите?Жартиер?Прашка?

М:-"Отвъд хоризонта на думите"(цитирам едн котка) се крият доста интересни неща.Една от присъстващите дами на забележителна чаровна възраст(над 60 год.)все още скача с бънджи, при това не само от Аспарухов мост, но и на Витиня.Та...тя създава своите стихове в полет и е една от малкото,които могат да се похвалят с "полет на мисълта" в буквален смисъл!

-Видях, че пиете бяло вино, а и всички дами бяха странно зачервени(или изчервени?).

М:-Вярно, че жените бяхме пребладаващото присъствие(както обикновено), но пък малцината мъже,естествено бяха качествени...И,за да добиеш представа, ще ти цитирам нещо характерно за единия, написано в предговора към книгата му:"Аха, и един специален съвет към жените, които ще посегнат към тази книга:започнете, дами, да я четете, само ако сте сигурни, че не сте ревниви!Иначе обезателно ще ви бодне в обичливото сърце лъхащото от всеки стих в "Челен удар" усещане за жена-обаче една единствена жена"(Хр.Карастоянов-Дядото).

-Чух, че коментирате и "българското" хайку...

М:-Всъщност,изпълних най-краткото стихотворение, което беше написано от Красимир Симеонов и се казва "Обич": "Ухая на теб!". А издателят Георги Стефанов(по повод на един свой ритуал -да целува по пет пъти галеристката при всяко свое идване) изрецитира собственото си най-кратко стихотворение:"Целувки - пет".

-Все пак по време на бяловинопитието се цитираха и червени вина.Защо?

М:-Това беше поздрав към присъстващите дами.Валери Станков не се въздържа да шаржира "Горчиво вино" на Е.Евтимов:
"Горчиво вино мен не ме опива-
аз старите мераци си ги знам!
Ракия се вари от дърта слива,
а младите ги друсам и ги ям."
Разбра ли сега защо всички бяхме с изчервени страни...!?


-На една от масите видях Наказателния кодекс.И от него ли четохте?

М:-Имаше разни неща за четенеSmile))Съставът на публиката беше разнороден:лекари, преподаватели, издатели, дизайнери,химици, счетоводители, дори и данъчни инспектори...Но както виждаш-не завършихме с акт,имам предвид данъчен.А с тостове.

Пак Маркони:И...зададох си някои въпроси.И даже си отговорих на тях!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 24 Апр 2004 12:50:02 » Необходимо уточнение! Отговори с цитат върни се горе

Необходимо уточнение!
Понеже работата с караокето се оттече прогнозируемо дълго с УФФФ се уговорихме да си напиша отговори за въпроси,които бих била благодарна, че ми е задала... Laughing След което тя ще прегледа текста в ранни зори/ къде 4.30 преди тръгване от Варна /и ще си сложи въпросите... А, бе скъпа- много сме добри ще знаеш! Можем да си ходим в екип на разни сбирки и после ще се интервюираме. Много ми хареса! А, и благодаря за "оня въпрос", дето не ми го зададе...там вече щях да заеквам Laughing Laughing Laughing Все пак отговорът се сещаш, че е "да"

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 24 Апр 2004 20:59:10 » Re: Необходимо уточнение! Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
Необходимо уточнение!
Понеже работата с караокето се оттече прогнозируемо дълго с УФФФ се уговорихме да си напиша отговори за въпроси,които бих била благодарна, че ми е задала... Laughing След което тя ще прегледа текста в ранни зори/ къде 4.30 преди тръгване от Варна /и ще си сложи въпросите... А, бе скъпа- много сме добри ще знаеш! Можем да си ходим в екип на разни сбирки и после ще се интервюираме. Много ми хареса! А, и благодаря за "оня въпрос", дето не ми го зададе...там вече щях да заеквам Laughing Laughing Laughing Все пак отговорът се сещаш, че е "да"



Ами..."оня" въпрос ако ти го бях задала,сега нямаше да съм жива.Не смея и да си помисля за последствията от задаването на подобен въпрос. Добре , че АНГ веднъж ми обеща да ми носи манджа на гроба.Щото виж ги всички там- какви скелети са станали от глад.Аз пред тях съм направо "мис"Smile Ах, пусти мераци за "пътуващ театър и други изкуства". И защо издаваш неща от журналистическата кухня?!?!?!?!Ох, като казах кухня:чао, отивам на вечеря!Обещавам да си хапна и вместо теб!Имай ми доверие!Утре се прибирам във Варна-заредете си кафе-машината, щото...ще си провеждаме литературни и не толкова литературни дискусии.Предлагам за точка първа от дневния ред:"Задай правилния въпрос!"!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com