Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 1026
ХуЛитери: 3
Всичко: 1029

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Heel
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Кратки хумористични разкази и фейлетони...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 19 Апр 2007 13:52:21 » Кратки хумористични разкази и фейлетони... Отговори с цитат върни се горе

... можете да откриете на адрес http://www.text.vesel.info

Ще ми е приятно да се посмеете, няма да се разсърдя ако ми се присмеете, изобщо - забавлявайте се!

Весел Цанков

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ray
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 407
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Апр 2007 15:55:31 » Отговори с цитат върни се горе

А пък ако ги пуснете и тук - още по-добре. Някак сме свикнали с уюта на това нет-пространство. Тогава може и да ги прочетем. Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
kap
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2006
Мнения: 161
Място: Благоевград

МнениеВъведено на: 19 Апр 2007 20:07:01 » :) Отговори с цитат върни се горе

Ей, човеко, да не се разчуе, ама май 20 години не сме се виждали. Smile Smile
Наистина не е зле да пуснеш и тук нещо. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 20 Апр 2007 06:14:26 » Моля, ето един текст... Отговори с цитат върни се горе

Вашта къща

В този брой на списание “Вашта къща”, където ви представяме интересни архитектурни решения и дизайнерски хрумвания, въплътени в мезонети и тризонети с вани и шадравани, ще ви запознаем с жилището на столичния клошар Геврека.

С тази публична във всеки смисъл на думата личност разговаряхме на тротоара пред дома му. Първите му думи бяха:

- Дай двайс стинки за геврек!

- О, не - усмихнах се, - тук съм вие да ми дадете интервю относно вашето колоритно жилище. Откога живеете в този кашон от пералня?

- Откакто се разведох! - обясни Геврека - Преди живеех в кашон от фризер, голем, удобен, с жената се ширехме в него, обаче една нощ съм й бил насинил окото на оная кифла и ме изгони, и се разведохме! Ама много гадни закони имаме, значи, мъжете не ни броят за нищо, жилището остана за нея и колата остана за нея!

- Каква марка бе колата? - полюбопитствах.

- Знам ли я, детска количка, в нея карах кашони, хартии, ама остана при оная!…

Прекъснах го:

- Прави впечатление, че кашонът е марков, от луксозна пералня!

- Па нема да се излагам! Глейте сега, аз съм в бизнеса със стари кашони, петнайс контейнера за боклук контролирам, под десет кила кашони на ден не падам и мога да си позволя най-доброто! Е, сега съм хвърлил око на една количка в хипермаркета отсреща, последен модел, хром, никел, гумени колелета, ше я зема, нема да й проста!

- Направете ни съпричастни с интериора на вашето жилище - помолих. - Там, където лежи нещо като одеало е спалнята, да? Ще ни покажете ли кухнята?

- Ами готвя си е там, на огъня.

- Какво къкри в опушеното котле, стара семейна рецепта, едва ли не?

- Вара боб!

- Прави ми впечатление - споделих с моя домакин, - как в кухнята умело са съчетани трите елемента от древната философия - земя, вода и огън! При подредбата на жилището си съобразявахте ли се с източната философия фън-шуй, за да отблъсквате от дома си злите сили и да привличате добрите?

- Па как иначе! Е те тук съм турил една гьостерица да ми е под ръка, с нея държим надалеч злата сила Иван Пиянкото, дето иска да ми отмъкне кашона. А пък еее там, до тротоара съм турил тая кофичка от кисело млеко да привлича добрите сили, та да фърлят хората в нея стотинки. Дай двайс стинки за геврек!

- Пардон, в момента нямам дребни. Кажете, Геврек, какво е вашето послание към читателите на списание “Вашта къща”?

Лицето на моя събеседник изотвътре се одухотвори.

- Обичайте се! - промълви той - И ми дайте двайс стинки за геврек!

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 20 Апр 2007 06:17:11 » Така, така... Отговори с цитат върни се горе

... Прякор: кар?! Място: Благоевград?... Не сме се виждали 20 години... Какво ли ми подсказват малките сиви клетчици (дето са все по-малко)?...

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kap
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2006
Мнения: 161
Място: Благоевград

МнениеВъведено на: 20 Апр 2007 19:08:26 » Re: Така, така... Отговори с цитат върни се горе

vesel_tzankov написа:
... Прякор: кар?! Място: Благоевград?... Не сме се виждали 20 години... Какво ли ми подсказват малките сиви клетчици (дето са все по-малко)?...


Хехе! По-издълбочко трябва да ровнеш. Че и страничката да отвориш. Пък и да попрочетеш. Зер, не в това качество ме знаеш. Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hudojnika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 18, 2006
Мнения: 34
Място: Русе

МнениеВъведено на: 20 Апр 2007 19:40:04 » Кратки хумористични разкази и фейлетони...+++НЕВЕСЕЛ БИЗНЕС. Отговори с цитат върни се горе

...С НЕВЕСЕЛ БИЗНЕС СИ СЕ ЗАХВАНАЛ, ПРИЯТЕЛЮ...
ЗА ПЛАЩАНКАТА, ДЕ...
СМЕТКА БЕЗ КРЪЧМАР, БИЛ ГЕЙТ И НЯКОЙ И ДРУГИ ФАКТОРИ; ПИША - НЕ ПОЛУЧАВАМ; ЧЕТА - НЕ ПЛАЩАМ; КАШОНЪТ МИ Е СРЕДНА ХУБОСТ - НЯМА МЕРАКЛИИ ДА ГО КРАДАТ; РАКИЯТА - ВИЖ, ТЯ Е ДОБРА, ЧЕ И ЗНАМ ПРОИЗХОДА; САЛАТКАТА - КАКВАТА СИ Я НАДРОБЯ... ХА, НАЗДРАВЕ! НЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМ - СТУДЕНА ВОДИЦА, ВЪПРЕКИ, ЧЕ БИЛА ПОЛЕЗНА, КАЗВАТ; НЕ ЗНАЯ - НЕ СЪМ ПРОБВАЛ... художника
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 07:37:26 » До kaр: Отговори с цитат върни се горе

Добре, ще се замисля по-дълбоко (доколкото мога)... Коя страничка, казваш, трябва да отворя?

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 08:07:16 » До hudojnika: Отговори с цитат върни се горе

Студената водица не ме притеснява, доста съм пил от нея през годините.

Плащанката също не ме притеснява, още като подхванах този занаят, бях наясно, че няма да забогатея от него, ако не играя някой игри, де, а аз не ги обичам тези игри, обичам си занаята. Тъй че, не става дума за пари, а за нещо друго, което обхваща и мен, и теб (ако живееш в България) - ще се затрием, ей така, от непукизъм. Ти няма да купуваш моите смешки, аз няма да купувам твоите картини, двамата няма да купуваме български домати и български гащи, щото турските и китайските са по-евтини... Ето така ще изчезнем. Според мен спасението е 1) да не разчитаме на непоправимо гнилата държава, такова оправдание е жалко и 2) всеки да прави постоянно по нещо дребно, което да спаси малкото пространство около него. Ако двамата с теб правим това, току-виж още някой започнал. Даже и да не започне, не е чак толкова страшно - не е важно дали някой друг го прави, важното е ти да го правиш. А пък ако се окажем двамата с теб съседи, пространството, годно за живеене ще стане двойно по-голямо за всеки един от нас.

В постинга ти откривам цитати от увода към моята е-книга. Имам чувството, че не си разбрал какво съм написал - не ме интересуват стотинките, които някой евентуално ще ми даде за да чете моите писания, аз печеля достатъчно и без тях, за розов кадилак не ламтя и бих могъл да ги пусна за четене безплатно. Важен обаче е принципът - когато си изработил нещо, трябва да получиш пари за него, за да можеш да изработиш следващото нещо. От друга страна не е срамно да платиш разумна цена за нещо, така създателят му ще оцелее.

Може би ще кажеш - като си толкова печен, пусни ги безплатно. А защо трябва да направя това? Лично аз откривам само един разумен довод - прекалено скъпи са. Да, ама не са. Значи всичко е наред, поне според мен. Според теб прав ли съм?...

А иначе можем да си говорим надълго и нашироко и да се чудим защо изчезва българската литература, какво става с българския театър и защо пазарите ни са заляти с турски и китайски стоки...

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 10:07:21 » Пекраски Отговори с цитат върни се горе

Привет!
Радвам се, че те чета и тук. Както и по БНР, немаш грешка! Поздрави на Борис Арнаудов, Николай Павлов и Божидар Томов! Пиши ми на мейла - ще ми се да обсъдим една идея.

Петкраски
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 10:17:27 » До petkraski: Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, ще им предам поздравите, те много ще се зарадват...

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 10:28:50 » Отговори с цитат върни се горе

Не се съмнявам. А в горните си писания имаш право - който истински уважава един автор, ще си купи неговата книга или картина. Това е не само търговски акт, но и признак на уважение.
Венсеремос!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
skokondrila
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 11, 2006
Мнения: 34

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 10:45:24 » Отговори с цитат върни се горе

Юмор есть сериозное дело... Това Ленин ли го беше казал? Smile А ако не е, сигурно е искал да го каже. Поздрави за касиерката на радиото от мен. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
vesel_tzankov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 19, 2007
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 21 Апр 2007 11:40:58 » За skokondrila: Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, ще им предам, те са две и са симпатични...

_________________
Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
gitchka_gramatikova
Гост





МнениеВъведено на: 27 Апр 2007 21:50:22 » Отговори с цитат върни се горе

Специални поздрави за Весел Цанков! Един от най-харесваните сатирици, публикуващи материали във вестник "Сега"! Very Happy
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com