Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 541
ХуЛитери: 5
Всичко: 546

Онлайн сега:
:: LioCasablanca
:: Heel
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: Georgina

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Премиера "Острови на душата" на Мария Панайотова P
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Окт 2023 21:08:25 » Премиера "Острови на душата" на Мария Панайотова P Отговори с цитат върни се горе

Тази година е много силна и вълнуваща за нашата приятелка Мария Панайотова/Pastirka. Освен отличията от няколко национални конкурса, след броени дни, във вторник 17-ти октомври, от 17.30 часа, в ямболския Безистен ще бъде премиерата на романът в стихотворна форма "Острови на душата".
Романът се роди тук, вдъхновен от новата ни игра "Ти гониш" с работното заглавие "Морски обрати". Тъй като в рамките на регламинтираното време историята не можа да завърши, Мария си я преработи така, че да може да стигне до финала ѝ сама. И когато съдбата реши да се случват хубави неща - те просто се случват. Уважаваният от всички поет, Недялко Йорданов, застана зад тази история и помогна тя да се появи в книжно тяло, а във вторник ще бъде специален гост на премиерата.
Поздравления Мария! Развам се, че успях да се появя и да те поздравя лично при връчването на специалната награда на конкурса "Сол за живите", посветена на поета Йордан Кръчмаров, но този път няма да успея. Позволявам си да поканя всички, които са наблизо до Ямбол във вторник, да споделят радостта на нашата сърцата приятелка.
Обичам такива истории - с неочакван и щастлив край! Ще видим каква ще е съдбата на следващите истории от нашата игра "Ти гониш".
Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 15 Окт 2023 22:31:50 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря ти сърдечно за жеста, Ваня!💖 Община Ямбол, която обезпечи финансово издаването на книгата, направи много голяма разгласа в различни електронни медии. Радио и Тв 999 също рекламираха тази премиера, а в Ютуб има пуснат и клип във формата на покана за нея. Нека всеки, който има възможност, се почувства поканен на представянето на романа в стихове "ОСТРОВИ В ДУШАТА"! Аз ще бъда много щастлива, когато до мен на сцената застане и специалният ми гост Недялко Йорданов - единственият поет в България, който може да напълни със стихове и песните написани по тях не само сърцата ни, а и зала едно на НДК!
Ще ви чакам на празника си, приятели мои, заповядайте!🥰
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 22 Окт 2023 12:49:14 » Отговори с цитат върни се горе

Мили приятели, премиерата на 17-ти октомври мина по най-великолепния начин, който бих могла да си представя и още живея, потопена във вълнуващите преживявания.🥰 Да си партнираш с такова величие като Недялко Йорданов на една сцена е голяма чест, но е и много задължаващо, да си призная. Залата беше пълна, имаше и много млади хора, което за мен бе много радостно. От първия ред ме аплодираха кметът на Ямбол Валентин Ревански и неговият заместник Енчо Кирязов. Накрая, освен многото букети, получих и една голяма кошница с цветя от своя спонсор! Г-н Йорданов призна пред всички, че сме се запознали на живо 20 минути преди да започне премиерата, но е бил силно впечатлен от стиховете, с които участвах в първия конкурс "Сол за живите" на името на Йордан Кръчмаров в Балчик. Изтъкна и, че роман в стихове се пише много трудно и "Острови в душата" е вторият такъв, след романа "Милена" на Елена Алекова. Призна, че е започнал да го чете с известно предубеждение, но после развитието на сюжета го е накароло да стигне до края почти на един дъх. Аз се бях приготвила да запозная публиката с възлови сюжетни места от книгата, но той пое по-голямата част от самото представяне и го направи по неговия незабравим, артистичен и чувствен начин. Не спирам да се възхищавам на този човек, който в края ме остави на върха на емоцията да раздавам десетки автографи и, след като си направи няколко снимки с неговите обожатели, тихо напусна залата, без да чуе моето благодаря.🌹
Затова от трибуната на нашия любим сайт изразявам моята огромна благодарност към него и ръководството на община Ямбол, в лицето на кмета Валентин Ревански и зам. кмета Енчо Кирязов. Те ми подариха този звезден час, в който големият поет на България Недялко Йорданов ме качи на своята звездна ракета, за да усетя близостта и блясъка на звездите!🎉💖
Аз не съм технически човек, малко изоставам от повечето новости, затова ще помоля Маркони да качи няколко снимки и клипа на местната телевизия "Диана", която на следващия ден предостави на своите зрители пълен запис от премиерата.
Пожелавам и на вас да изживеете такава радост и признание, които ще бъдат моя вдъхновител в бъдеще!👍🥰
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 23 Окт 2023 13:43:43 » Радваме се за твоя успех, Мария! Отговори с цитат върни се горе

https://www.facebook.com/100068761594915/posts/pfbid04MJfbCpxc3DGFhPskDxstTHjFxwXf9sSfizWzday4H6zsZCztGezgFdnevxQm22Vl/?sfnsn=mo

Това е линкът , който отразява събитието. За съжаление със снимките и аз не мога да се справя, но мисля, че всички, които искат да споделят емоцията ще я усетят.
Аз споделям своето възхищение от кмета на град Ямбол за неговата подкрепа - и финансова и с лично присъствие. Приятели, има надежда! И дано книгата на Мария бъде първата лястовица!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com