Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: migolf
Днес: 1
Вчера: 0
Общо: 14144

Онлайн са:
Анонимни: 653
ХуЛитери: 7
Всичко: 660

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: diogen
:: kameja
:: migolf
:: pavlinag
:: pastirka
:: rajsun

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Виртуално интервю на moeto с Ваня Щерева
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
moeto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 25, 2004
Мнения: 76

МнениеВъведено на: 25 Окт 2005 09:40:54 » Виртуално интервю на moeto с Ваня Щерева Отговори с цитат върни се горе

част от интервю проведено на 24.10.05


1.
-В писателските среди не отшумяват дискусиите около литературната награда на шведската академия на науките в тази връзка искам да чуя Вашите предпочитания към кого клонят, към Орхан Памук или към Харолд Пинтър?

-Чела съм пиесите на Пинтер, харесвам много "Завръщане у дома". Ако познавах достатъчно добре и двамата автори, щях да имам предпочитания. При недостатъчна осведоменост, не бива да се съди.

2.
-Покрай рекламната кампания на "Образцов дом" стана ясно отношението Ви към писането на текстове за песни, в тази връзка ще усложня въпроса си. Какво Ви е отношението към белия стих и модните стилови тендеции в съвременната поезията.

-По принцип отношението ми към поезията е малко особено. Поезията е прекалено интровертна и в повечето случаи- недостъпна. Стихотворението е просто една идея, хвърлена в пространството. Само изключителният поет може да развие тази идея в тази кратка форма. Подозирам, че ще бъда грешно прочетена(не за първи път), затова да поясня: харесвам доста поети, често влизам и в литературни сайтове, чета стихове на неизвестни за литературната публика автори и се възхищавам на някои от тях. Даже си ги копирам и ги пазя, за да ги препрочитам пак. Тези автори обикновено са с никнеймове. А белият стих е доста по-добрата форма, но и по-рискова- много често именно от белия стих крещи една отвратителна претенция. Харесвам простия изказ. Няма значение дали е в традиционни или в "модни стилови форми".

3.
-Обърнах внимание в предишното си писмо на пазарния успех на проекта "Образцов дом", в тази връзка ме интересува, дали осъзнавате какви очаквания поражда този успех за следващите Ви проекти у целевата група на книгата и у критиците. Или с други думи, накъде след "Образцов дом".

-Съзнавам, разбира се. Знам, че каквото и да направя, ще бъде трудно да надмина добрите впечатления от първата си книга. "Образцов дом" е едно откровено разголване, затова работи добре. Докато "Яйцето на Маргарита"-следващият роман, който пиша от почти година е една съвършено различна история- един разказ за лъжата и възмездието. Темата "Любов" тук малко бяга. Всъщност, рано е да говоря за следвашия си роман месец след появяването на "Образцов дом". Глупаво е.Но така или иначе, той се пише малко по малко и аз не мисля за възприятията на хората, докато пиша. За критиците-най-малко. Лекотата в правенето на нещата е принципът, който ме води. И никакви очаквания. Каквото стане.

4.
-Какво още остана недоизказано от нашия разговор, искам да знаете, че думите Ви, ще бъдат използвани срещу Вас в графоманските среди Smile

-Използвайте ги, както искате. Отговорите са ми искрени, както всичко, което правя. Междудругото "Образцов дом" е прекрасна песен, според мен и много други хора. В радио FM+ е на най-висока ротация, а останалите радиостанции още не са я получили, затова я "пренебрегват"Smile
Всичко добро!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com