Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 711
ХуЛитери: 0
Всичко: 711

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Едно безкористно предложение - може би в кавички?!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 09:46:17 » Едно безкористно предложение - може би в кавички?! Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
Здравейте,Яна!

С голямо удоволствие искаме да Ви съобщим, че сте избран да участвате в най-новия проект на печатница "Нима" град Плевен!

След дълго търсене на млади дарования ние открихме Вас и Вашите стихотворения!
Целта ни е да дадем възможност на млади поети да реализират своята мечта-да видят името и стиховете си на страниците на книга! Смятаме, че Вие заслужавате тази възможност!

С нашата подкрепа Вие можете да започнете творческата си биография!

Тъй като това е благороден проект от Вас ще се заплати единствено сумата от 50 лева, за да се покрият техническите разходи!От наша страна ще се поеме цялата работа по оформлението, изработката и разпространението на книгата.Ще се осъществи рекламна кампания, която да запознае аудиторията с изданието, в което и Вие сте автор.
Срещу тази сума Вие ще получите 20 броя от стихосбирката , които Вие да продадете или подарите на Ваши приятели!Проектът ще се реализира през ноември и ще го използвате като Коледна изненада, с която се гордеете!
Не пропускайте този шанс!
Днес рядко има подобни инициативи, работещи за
развитието на младите поети в България.
А Вие сте избран от нея!
Погледнете напред и вижте перспективите!На основата на това издание Вие ще изградите сила, смелост и най-вече-авторитет!
Оценете доверието, което ви се дава!
Малко са издателствата, занимаващи се с непознати автори.Именно чрез нашето предложение Вашето име ще си пробие път в писателските среди!

Не забравяйте-получавате реален продукт - 20 броя от изданието!

За повече информация и въпроси посетете
www.nimа.bg (форум) или пишете на (адрес и телефон)

Положете основите на творческата си биография!
съставител и т.н.


Това е писмо, изпратено на един млад автор, който получава шанса в живота си да създаде своя творческа биография! Този автор съвсем случайно има издадени "само" 4 стихосбирки, сигурно стотици публикации в периодични издания и не само, и име, което се знае от широк къг хора. При нас я знаем като Alisa, а иначе си е Яна Кременска.
Няма нищо лошо в подобен род благородни начинания, но не смея да коментирам колко благородно е това конкретното. А и като ме убеждават толкова упоритото, винаги ми остава един горчив вкус в устата.
Какво мислите вие?

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Alisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2004
Мнения: 122
Място: 43º 10´ 56,00

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 09:54:27 » Това писмо беше написано до мен Отговори с цитат върни се горе

Изпратих отговор:

Цитирам:"С нашата подкрепа Вие можете да започнете творческата си биография! "
Прилагам: извадка от нейното творческо житие"
Яна Кременска е преди всичко поет със съвременна чувствителност. Нейни стихове са публикувани в десетки местни и централни вестници: в. ”Словото днес”, в. “Пулс”, в литературните алманаси „Околчица” и „Мизия”, в авторитетните списания „Пулс” и „Пламък”. Носител е на награди от множество конкурси.
Тя е автор на четири стихосбирки:
„Пастирка на звезди”, 1992 г.
„Събирай ме понякога от думите”, 1994 г.
„Адажио”, 2002 г.
„Високо в ниското”, 2004 г.
Стиховете й са превеждани на украински. Особено успешна за поетесата е миналата 2004 г. Нейни стихове са включени в книгата „Антология на светлината” на издателствата „Народна култура” и „Лице”, като ярък представител на съвременната българска поезия. Няколко месеца по-късно тя печели първа награда от националния конкурс „Море за всички”-Варна, 2004 г. Издава и четвъртата си стихосбирка „Високо в ниското”. Последните й успехи са национално признание за един безспорен талант, за поетеса заела своето място в съвременната българска поезия.
Носител на наградата з апоезия на Враца 2005.
В момента е под печат петата й стихосбирка."


Благодаря на въпросната печатница и в частност на Галина Лакова, но препоръчвам повече прецизиране при хвърлянето на стръв за реализиране на така наречените "благородни проекти".Предполагам, че не съм единствения автор от Хулите, получил такова писмо, нито пък съм единствената, която не се е вързала.
Може да съм шаран голям, но чак пък с автоматичен чадър да ме хванат ...)))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Alisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2004
Мнения: 122
Място: 43º 10´ 56,00

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:05:04 » P.S. Отговори с цитат върни се горе

Най-много ме умили това за приятелите и Коледата)))))))))))
Сори , приятели, няма да имам подаръце за всички от сърце))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Гост






МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:12:30 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че това мяза на някаква рекламна кампания на натурални сокове, пликчета за еднократна употреба, тефлонови тигани, мистър Пропър, новия прах за пране, който маха петна светкавично и завинаги, заедно с пералнята и т. н. И допускам, че не само Алиса, както вече се написа, е получила подобно предложение. Друго е смешно, на мен поне, че напоследък всякакви фондацийки, сдруженийца и прочие разни правят литературни конкурси и изведнъж четеш някой спечелил награда на община Втората пряка, вдясно и се натъкваш на ултра поетичните му открития в стил - Ти си роза, ти си крем, ти си щастие за мен или нещо от този сорт.
Така че, тепърва, ама съвсем в началото сме на бума на подобни неща. Звучат леко като секта отгоре на туй - елате при нас, обещаваме ви вечен живот в съвременната литературна прерия.
Но има и къде по-абсурдни предложения. Преди години един "меценат" предложи на един автор 5 000 долара за сто разказа, но след написването на тези разкази, въпросният автор губи права върху тях, те остават собственост на т. нар. меценат... Негова лична собственост. Така че... Кво да си говорим.
batteria
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2004
Мнения: 89
Място: с. Добра чешма

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:17:47 » Отговори с цитат върни се горе

Гостът съм аз, забравих да се регна.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mmm
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 24, 2003
Мнения: 702
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:30:52 » Отговори с цитат върни се горе

написа:
Преди години един "меценат" предложи на един автор 5 000 долара за сто разказа, но след написването на тези разкази, въпросният автор губи права върху тях, те остават собственост на т. нар. меценат... Негова лична собственост. Така че... Кво да си говорим.


Това няма как да стане законно.
Авторските права могат да се преотстъпват за ползване, но не и да се продават. Т.е. ти можеш да ми дадеш правата си, да ползвам произведенията ти, но автор си си ти.
Освен това законът забранява това преотстъпване да става за повече от 10 години. Може да е доживот, но на всеки десет години трябва да се преподписва договорът.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
batteria
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2004
Мнения: 89
Място: с. Добра чешма

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:38:13 » Отговори с цитат върни се горе

Да, знам, но въпросният "меценат" не искаше и да чуе за закон, защото за него важен бе "жестът" с покупката на тези 100 разказа. "Доброто" дело, един вид, или демонстрацията на благородството му, отново в кавички. Дадох примера като илюстрация на абсурдите за или около литературата, сделка нямаше. Авторът не се съгласи, а меценатът се обиди. )
П. С. После чух и за други подобни предложения към други автори... Как се нарича това - евтина спекула? Наистина не знам...


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: batteria на 22 Юли 2005 10:40:28 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:39:51 » Отговори с цитат върни се горе

Тази оферта много ме замисли.
Разсъждавам на глас.
Събират 15 автора, които са съгласни с предложението.
Следователно имат в наличност - 750 лв.
Издават книгата в тираж 300 броя, 6 печатни коли - цената за издаването на такава книга е около 500лв.
Раздават книжките на авторите и тиражът е изчерпан.
Вълкът е преситен, а агнетата прилежно подстригани и доволни.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
mmm
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 24, 2003
Мнения: 702
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:41:06 » Отговори с цитат върни се горе

Абе абсурди колкото искаш.
То има и платени сайтове, същите като този тук, но с месечна такса...
И някои я плащат!
При положение, че има поне още три, същите като тип, но безплатни...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Alisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2004
Мнения: 122
Място: 43º 10´ 56,00

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:45:16 » Отговори с цитат върни се горе

Продължавам в този ред на мисли, Хипо.
Събирам не 15, а 45 автора с по две стихотворенийца)))
Цената за печат си остава същата - 500 лв))
Значи имаме вече 2250лв)))
Вълкът е пре, пре сит.
Агнетата са пре, пре натаковани)))
И т.н.
Лесно се лови риба в чужд рибарник)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:55:36 » Отговори с цитат върни се горе

mmm написа:
То има и платени сайтове...

Принципно и в това няма нищо лошо, ако се ползват после по предначначение. Все отнякъде трябва да идват. Дали точно това се прави, не ща да коментирам. Но всеки си има глава, да мисли...
Има и къде-къде по-фрапиращи случаи. Преди няколко месеца ми показаха едно вестниче, съвсем новичко. В него офертата беше следната: плащаш си 50 лв. на стихче и ти публикуване всичко, което пожелаеш! Ей т'ва е далавера вече Smile Представи си близо 30 000 произведения колко струват Laughing

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
mmm
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 24, 2003
Мнения: 702
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 10:56:23 » Отговори с цитат върни се горе

Alisa написа:
Продължавам в този ред на мисли, Хипо.
Събирам не 15, а 45 автора с по две стихотворенийца)))
Цената за печат си остава същата - 500 лв))
Значи имаме вече 2250лв)))


Не е точно така. При това положение обемът и тиражът се увеличават, съответно и цената.
Но принципът е ясен.

Всъщност не вижам какво се възмущавате толкова, хората си правят бизнес. Законен при това.
Има една поговорка - "не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава"...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
batteria
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2004
Мнения: 89
Място: с. Добра чешма

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 11:00:34 » Отговори с цитат върни се горе

Блек кет, кой е този вестник, защото имам едно стихотворение подходящо:
О, калинке червена на тревица кацнала
в залеза гаснала.
О, пеперудке жълта,
като Луна в нощта, като нега в...
И в този дух. Да дръпнем тиража нагоре))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 11:02:22 » Отговори с цитат върни се горе

Забравих му заглавието, но ще проуча въпроса за желаещите Very Happy Но пък ти ако толкова имаш 50 излишнм... ще се споразумеем някак си Smile)))
Ох, не ми е смешно. Трудно е...

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
mmm
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 24, 2003
Мнения: 702
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Юли 2005 11:05:49 » Отговори с цитат върни се горе

Ами ето, хората знаят как да работят, а не като теб да се чудиш откъде пари за списанието Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com