Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 859
ХуЛитери: 2
Всичко: 861

Онлайн сега:
:: ivliter
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Какво е хумора?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Buria
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 26, 2004
Мнения: 2
Място: sofia

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 21:35:04 » Какво е хумора? Отговори с цитат върни се горе

Здравейте

много ми се иска да мога да пиша неща, които да са смешни на разни хора.

Обожавам Станислав Стратиев (и имам удоволствието да съм студентка на един от синовете му, който е специализирал хумор в Оксфорд) - за него съм по-сигурна от убедена, че пише невероятно смешно.

Но аз? Не мога да кажа за себе си дали е смешно. Като писах това, което сега си позволявам да предложа на вниманието ви, ми беше много смешно. На вас смешно ли ви е? Пишете!

http://www.mila9.com/bg_texts/kalpazanino1_bg.htm

_________________
Deserve your dream.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hudojnika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 18, 2006
Мнения: 34
Място: Русе

МнениеВъведено на: 14 Авг 2006 06:55:47 » Отговори с цитат върни се горе

"Buria
ХуЛитер
Записан: Oct 26, 2004
Местожителство: sofia Пуснато на: Пет Апр 15, 2005 4:35 am Заглавие: Какво е хумора?
Здравейте, много ми се иска да мога да пиша неща, които да са смешни на разни хора."
.................................................................................................
Ако е въпроса: на Кого Какво му се иска - и на мене ми се иска да изглеждам като Ален Делон преди 40 години, да скачам като Стефка Костадинова преди 6-8 години, да плувам като Джони вайсмюлер преди 70 години и да имам възможностите на бил Гейтс - сега. СОРИ!!! Въпрос на СРЕДА, ГЕН, ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИЕ И .....ЦЕЛЕНАСОЧЕН ТРУД, труд, труд... и още 356 други фактора. За късмет - да не говорим.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
arzu
Гост





МнениеВъведено на: 14 Авг 2006 09:16:02 » ... Отговори с цитат върни се горе

Със сигурност знам, че напънът да се сътвори нещо, което непременно да се хареса на някой друг, не води до никъде. Предизвиква усмивки - да, но то е различно от хумора. Специално за хумор...трябва да си го носиш отвътре, за да се получи. Не съм сигурна, че точно това може да се научи. Техниката на писане - да. Но не и смисъла и съдържанието, които ще вложиш.
Ти пиши, без да се чудиш, кого ще разсмееш и кого ще разплачеш. Просто пиши! Пък времето ще покаже...
Very Happy - ето една усмивка от мен!
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Авг 2006 22:43:28 » За съжаление Отговори с цитат върни се горе

За съжаление не можах да отворя и прочета написаното от теб.

Но щом на теб ти е било смешно, и щом и на чужди хумористични текстове се смееш - значи имаш чувство за хумор! А това е главното и то значи, че и ти можеш да пишеш весело и забавно. Изобщо не се съмнявай в това!

Останалото се учи. Ако нещо не се е получило, друго ще се получи. Има си хумористични и сатирични похвати, които могат да се открият, запишат, групират, класифицират, т.е. писането на хумор да се превърне /а може би е превърнато вече, щом имате преподаватели по хумор/ в наука, която да се изучава и прилага.

Анализирай хумористичните текстове, които ти попадат - какво използва авторът за да осмее или да ни разсмее - нечувано преувеличение ли, преобръщане ролите ли, сънуване или привличане на извънземни и духове и пр. и пр. пр. и пр. и пр. Систематизирай, групирай, използвай, а накрая и ръководство или учебник по този въпрос можеш да издадеш, и дори сама да го преподаваш! Нужни са само амбиция, воля и постоянство!

Пиша ти го без ни най-малка ирония! Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 11:45:37 » Re: Какво е хумора? Отговори с цитат върни се горе

Buria написа:
Здравейте

много ми се иска да мога да пиша неща, които да са смешни на разни хора.

Обожавам Станислав Стратиев (и имам удоволствието да съм студентка на един от синовете му, който е специализирал хумор в Оксфорд) - за него съм по-сигурна от убедена, че пише невероятно смешно.

Но аз? Не мога да кажа за себе си дали е смешно. Като писах това, което сега си позволявам да предложа на вниманието ви, ми беше много смешно. На вас смешно ли ви е? Пишете!

http://www.mila9.com/bg_texts/kalpazanino1_bg.htm


За мен хумора е това, което те кара да се заливаш от смях, без да те гъделичкат Laughing !
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 12:49:56 » Отговори с цитат върни се горе

КОЛЕГИАЛНА

Смехотворци, нещо ново
чуйте за пореден път.
Присмехулниците – много.
Сатириците са кът.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 19:34:17 » Отговори с цитат върни се горе

От всички животни само човекът се смее.Всеки народ си има свое чувство за хумор.Ние балканците сме по пиперлий.Англичаните са абсурдисти,германците имат груб хумор,руския също е различен от нашия макар и близък.Най ме дразнят автори които уж пишът интелектоален хумор а всъщност те се правят на умни и не разсмиват никого.Чувството за хумор е дар божи.Най добре се получава когато не само този който го създава но и този за когото се прави имат чувство за хумор.Гледай сега ,какви глупости написах .Ако искаш да видиш истински Хумор чети Марк Твен,Иежи Лец,Азис Несин,от българските съвременници Здравко Попов,Людмил Станев има и други но тия са ми на ума в момента и разбира се Иля и Илф Петрови
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
skokondrila
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 11, 2006
Мнения: 34

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 19:48:20 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
От всички животни само човекът се смее.Всеки народ си има свое чувство за хумор.Ние балканците сме по пиперлий.Англичаните са абсурдисти,германците имат груб хумор,руския също е различен от нашия макар и близък.Най ме дразнят автори които уж пишът интелектоален хумор а всъщност те се правят на умни и не разсмиват никого.Чувството за хумор е дар божи.Най добре се получава когато не само този който го създава но и този за когото се прави имат чувство за хумор.Гледай сега ,какви глупости написах .Ако искаш да видиш истински Хумор чети Марк Твен,Иежи Лец,Азис Несин,от българските съвременници Здравко Попов,Людмил Станев има и други но тия са ми на ума в момента и разбира се Иля и Илф Петрови

А къде е Васил Сотиров? А къде е Станислав Стратиев? Мирон Иванов? Кръстьо Кръстев? Йордан Попов? Борис Арнаудов? Весел Цанков?Димитър Бежански? Виктор Самуилов? И прочее и прочее... Куклар, малка ти е торбичката. Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
potatoe
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 11, 2006
Мнения: 103

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:04:02 » Отговори с цитат върни се горе

Хуморът не е само клоунада и коремен смях. Ако някой падне от стола - ха-ха-ха, всички ще се разсмеят. Добре. Но колко финес има в тънката ирония, в светлата пародия, в ненатрапчивия интелектуален заряд на сатиричното! Въпрос на нива. Нива на възприемане. Защото четенето всъщност е създаване на един метатекст с много препратки. Ерго - нещо, което ще разсмее по-подготвена публика, ще остави други с каменни лица. И обратно. В тази тема абсолютизациите не работят, мисля.

Картофкин.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:04:52 » Отговори с цитат върни се горе

Ами ако трябва да бъда честен какъвто съм от малък всички тия дето съм ги пропуснал без Мирон ми са големи лични приятели и ми е неудобно да пиша за тях.Има и още .Ама все приятели.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:11:16 » Отговори с цитат върни се горе

АА и с Весел Цанков не се познавам.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
zhgmuts
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 02, 2006
Мнения: 152

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:15:44 » Zzzzzzzz Отговори с цитат върни се горе

Zzzzzzzzz...

БЪЛГАРИНО!

Хумор фин ти нося на тепсийка,
но оставаш с каменно лице.
Виж, ако ти пусна простотийка,
знам - ще се засмееш от сърце!

Zzzzzzzzz...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:33:40 » Отговори с цитат върни се горе

Жгмъц това което си написъл е пръц.Хумора е весела случка,описание,нещо в което има действие а твоето е виште ме колко съм по умен от вас.Грешиш яко.Обречен си на неразбиране.Дори самоиронията е хумор за предпочитане.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
petkraski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 31, 2006
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:34:53 » Отговори с цитат върни се горе

Да, да, чели сме Бахтин с долницата и горницата... Важното е да се пише грамотно, с идея и талантливо. Един ще се засмее, друг ще те заплюе, трети ще те прокълне. Нещата от живота... Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
torbalan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 19, 2007
Мнения: 365
Място: В Неизвестното Безвремие, до Дъното на Хълма, че даже и оттатък Билото...

МнениеВъведено на: 20 Яну 2007 20:40:28 » Отговори с цитат върни се горе

kuklara написа:
Ами ако трябва да бъда честен какъвто съм от малък всички тия дето съм ги пропуснал без Мирон ми са големи лични приятели и ми е неудобно да пиша за тях.Има и още .Ама все приятели.


То и на мен навремето Ярослав Хашек ми беше приятел (вЕрно малък, не голям Laughing ), но Храбрият Войник , виж , ми беше по-голяма дружка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com