Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 788
ХуЛитери: 2
Всичко: 790

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Обикновени, но сериозни разминавания
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Pord
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 05, 2004
Мнения: 268
Място: Във времето

МнениеВъведено на: 11 Апр 2005 14:28:59 » Обикновени, но сериозни разминавания Отговори с цитат върни се горе

Така накратко бих определил спорадично възникващите (включително и последните) спорове, дискукии и препирни. Не бих казал, че са буря в чаша вода, защото, първо, бих обидил несправедливо някого, и второ, защото не са в чаша, а в сайт.
Проблемът е дали са бури. Според мен не са. Тук виждам само засегнати често - и себелюбия. Къде повече, къде - по-малко.
Имаше караници и преди - когато нямаше Интернет, а само вестници и списания. Тогава също се заформяха групи и групички, имаше недоволни автори, непризнати гении, омразни редактори и т. н.
И така е било още по времето на Димчо Дебелянов (а и по-рано) - в старите книги ги пише тия работи. (Ботев е осмял и Петко Славейков - за "Не пей ми се, не смей ми се", и Григор Пърличев - за превода му на "Илиада"-та).
Какво поука съм си извадил от тях? Днес хората помнят талантливите, които някога - когато са били съвременници едни на други - взаимно са се отричали, величаели и оплювали. Помнят и Пенчо Славейков, и Кирил Христов, които са били смъртни врагове.
Къде сме ние?
Далече, но и близо.
Близо - по хъс и амбиции, далече - като постижения.
Това не трябва да забравяме.
Знам, че когато се заговори за художествени стойности, някой - дори неволно засегнат - ще обвини другите, че не разбират, защото той е велик, а "те" му завиждат.
Няма общовалиден критерий - някой все ще намери как да се измъкне от критиката, дори и да я заслужава.
Пък онези, които могат да решат спора - читателите - също не са надежден критерий. Първо, защото са малобройни, и второ, защото също ще бъдат обвинени в субективизъм, ако не ни харесват. (Което е доста вероятно и правдоподобно, нали?)
Какво да правим тогава?
Има само една рецепта: пишещите не са нищо повече от другите хора. Проста истина, която често забравяме. И като такива трябва да се държат възпитано - вкъщи, на улицата, в работата си, в сайта.
Просто не ми се цитират мъдрости на тази тема - те са десетки. (Но най обичам нещо от вълшебника Чехов, който пише в една от пиесите си: "У човека всичко трябва да бъде прекрасно!")
Защо не ги приложим в живота си? Толкова ли е трудно поне да опитаме?
Големият ни враг е друг - това са думите. Как да ги направим Слово, което да стига до... другите?
Това е - или би трябвало - да бъде главната ни битка.
Останалото е суета.




Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Гост






МнениеВъведено на: 11 Апр 2005 16:01:24 » Отговори с цитат върни се горе

Ще изпратя отворено писмо до президентът! И до н.в. царят! И до министърите! Това повече не може да продължава! Този яростен антисемитизъм и тези масови банвания са пряко нарушение на Закона за защита на държавата и трябва да бъдат спрени! Крайно време е министър Чилова да поиска сметка от подопечените си какви са тези самооправства!
Leski
Гост





МнениеВъведено на: 11 Апр 2005 16:02:57 » За чист и светъл сайт! Отговори с цитат върни се горе

Долу терора! Долу кликата на Митев и сие!
Или сменете администрацията или ще се озовете в затвора в най-скоро време!
Не ще ме ний богатство, не ще ме ний пари,
ний искаме свобода, човешки правдини!
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com