Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 777
ХуЛитери: 1
Всичко: 778

Онлайн сега:
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Песнопойка
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 16 Мар 2023 13:23:45 » Песнопойка Отговори с цитат върни се горе

Ние с Ники обичаме купоните. Аз обожавам да пея. Пея с огромно удоволствие. Особено ако е с приятели около лагерния огън или в най-лошия случай около масата у дома. Сърцето ми просто пее. Да, ама колкото и да ми пее сърцето, то, горкото, глас няма. Няма какво да си кривя душата. Направо си признавам, че щом запея, остават само най-глухите. Гласът ми е ужасно фалшив, но за сметка на това е доста мощен. Няма начин да се изгуби в хора от гласовете на другите. При това не само губя мелодията, ами си минавам от тоналност в тоналност, както и когато ми дойде. Големият ми проблем не е, че не мога да пея. Големият ми проблем е, че въпреки това пея. Добре, че приятелите ми ме обичат…
На рождения ми ден са дошли много хора. По някое време се разполагаме на пода върху китеника от непредена вълна и ни идва зев за песен. Аз най-обичам македонските. Заскимтявам “Морен сокол пие” и компанията ревва с цяло гърло след мен. Придават си възторжен вид, за да не ме обидят, но аз въобще не се заблуждавам – ентусиазмът им всъщност е зле прикрит напън да заглушат собствения ми глас. До мен – Ники, който е бас-баритон и пее верно, ама не знае песните и държи само исото. А от другата ми страна Рачева, която също има артистичен бас-баритон - тя е актриса и винаги играе вълка в куклените пиеси.
По някое време обаче Рачева не издържа и намира тактичен начин да ме откаже от пеенето. Деликатно казва:
-Слушай, Ели, ти дръж сопраното, а басовата партия остави на нас с Ники, става ли?
Поглеждам я кръвнишки.
- Абе, Рачева! Що ме будалкаш?! Отлично знаеш, че не мога да държа никаква партия, а ти ми пробутваш сопраното?! При това знаеш, че съм мецосопран...
Друг път бяхме поканили Ани и Леонид с детето Ваня на гости за Великденските празници. Беше дъждовно и мрачно. На село не можеш крачка да направиш от кал, пък и на такъв свят ден работи ли се. Искаше ни се да си починем на спокойствие, но на Вереница къщата ни е малка и няма къде да ни сложат да спим толкова много хора. Затова решихме да се съберем в къщата на майка ми в Липен. Там никой не живее, пък е и накрай село, та тишината е направо страшна. Занесохме си храна и напитки, запалихме си печката – стана отлично. Чак ми се допя.
Щом започнах да пея обаче, на Ани и Ваня изведнъж страшно им се доспа и си легнаха. Ники приглася известно време, но бързо се отказа. Хем не знае песните, хем тъкмо хване някой мелодия, аз взема та я променя до неузнаваемост. Той се съсредоточи върху “кръвта Христова” и изглежда беше решил да я изпие до капка. Накрая задряма на масата. Спорен е въпросът дали го опи виното или моето пеене.
Леонид обаче се оказа истинско съкровище. Той, също като мен, не притежава певческа дарба, но обича да пее и знае много песни. Най-чудесното се оказа, че безпогрешно познава коя песен вия аз и се опитва да ми приглася.
Е, мен рядко някой може да ме надмине по песни – като една песнопойка съм, толкова много песни знам. Лео пя заедно с мен донякъде, но вече не знаеше песните и само слушаше. Към четири сутринта той потупа по рамото все още дремещия на масата Ники и с възхищение му рече:
-Абе, Коле! Абе, как може тая твойта жена да знае толкова много песни, бе?!
Ники се размърда, отвори половин око и, разбрал-недоразбрал за какво става въпрос, избъбри първото, което му дойде наум:
-Кой, бе? Да знаеш, че аз мойта жена никога няма да си я изгоня!
Ей, всичките ми съмнения в горещата му обич към мен се изпариха на мига. Представяте ли си колко ме обича, че при все толкова много песни в репертоара ми при това изпяти по моя неподражаем начин, той никога няма да ме изгони! Удивително!

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 20 Мар 2023 13:56:45 » Отговори с цитат върни се горе

Елии, песнопойке златна, здрастЕ! Баш ми е приятно! Много сме, и големи хем, претендентки тук за певици, просто се чудя що щем в литературен сайт?

Радвам се, че се включи и се надявам всичко да е точно! С поводите, песните, околните и околностите и т.н.... Реципрочно - ненарочно! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Мар 2023 00:54:51 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing Хахаха.. Заклет фен! Very Happy Радваш ми сърцето, Ели! Дай Боже на някоя скорошна другарска сбирщина да имаме възможност да попеем както си можем! Те Приятелите никога няма да си ни изгонят! Very Happy Kiss
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 24 Мар 2023 17:20:49 » Благодаря, че се появи! Отговори с цитат върни се горе

Съкрушена съм, че не попя на втора палуба, като бяхте у дома. Отдавна исках да "отвърна на удара" на едни съседи...Ама животът е пред нас, има време... Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com