Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 441
ХуЛитери: 5
Всичко: 446

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: Teoman
:: malovo3
:: LeoBedrosian
:: Icy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Въпрос в Нищото
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 23 Окт 2022 12:36:03 » Въпрос в Нищото Отговори с цитат върни се горе

Иване, има ли пилот в самолета на "ХуЛите"? Rolling Eyes
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 23 Окт 2022 14:47:19 » Отговор в нещото Отговори с цитат върни се горе

Има един пилот и една стюардеса.
Всички останали са на почивка на Малдивите...
А ти защо питаш?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 23 Окт 2022 15:29:33 » Re: Отговор в нещото Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
Има един пилот и една стюардеса.
Всички останали са на почивка на Малдивите...
А ти защо питаш?


Питам се не само аз, Иване. Много хора се питат защо стана така, че този прекрасен сайт "ХуЛите" започна бавно да умира? Rolling Eyes
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 24 Окт 2022 16:01:36 » Отговори с цитат върни се горе

Ами ясно е защо, Валери.
Защото "мишката изяде книжката"...
Аз винаги съм твърдял, че не админите определят какъв ще е един сайт, а потребителите му. А потребителите бавно и полека смениха ХуЛите с Фейсбука. Знам и защо стана така. Защото всеки сам може да махне който го "дразни" и да остави само тези, които го заливат със "сърчица, целувчици и усмивчици". И в това няма нищо лошо - просто интернет средата се променя, а заедно с нея се променят и потребителите.
Само с едно не съм съгласен и никога няма да бъда. Че ХуЛите "умирали". Този сайт ще умре тогава, когато престане да бъде четен. А той се чете и още как!
Ето и малко статистика в момента, когато пиша това:
- в сайта са 486 човека без мен, от които 5-ма регистрирани, а двама от тях са в мобилната версия;
- само днес от 00:00 ч. до момента са влезли и чели 32122 души. Казвам чели, защото средно всеки един от тях е бил в сайта 16 мин. Най-дълго - 34 мин., а най-малко - 7 мин.;
- само за октомври (до момента) посещенията са 1004400 (над 1 млн.!);
- предишния месец септември, посещенията са 1 млн. 711 хил. 633;
Това на кого му прилича на "умиращ" сайт, не преставам да се чудя...
Сега.
Аз мога за 24 часа да префасонирам сайта така, че да стане като сураттефтера. Всеки сам да си публикува, да се броят четенията на всички, а не само на регистрирани (при това влязъл веднъж, в момента на регистрирания се отчита едно влизане, колкото и пъти да чете произведението), да наслагам "сърчица, целувчици и усмивчици" отдолу и да разреша всеки сам да си модерира произведенията.
Знаеш ли какво ще стане?
Ще се залеем с плява, Валери... това ще стане.
Поне аз докато мърдам, тая нема да я бъде.
Като гушна босилека, след мен който дойде, да прави каквото счете за нужно...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 24 Окт 2022 17:55:46 » Отговори с цитат върни се горе

Достойно ест!
Благодаря за точния отговор, Админ!
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
yotovava
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 25, 2007
Мнения: 231
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Окт 2022 11:15:36 » Отговори с цитат върни се горе

Админ, според мен публикуването на произведения и коментари е малко тромаво и затруднено с това разделяне на първа и втора част, предполагам, че първата част чисто програмно е това, което е видимо на пръв поглед и което предполага да възбуди интереса за по-нататъшно четене. Не става дума да се сменя практиката произведенията да се одобряват, а за по-опростен механизъм - мен лично ме дразни тоя код, който трябва да изписвам при коментар. И например ако си сбъркал името на произведението, оправянето е дълга процедура. Аз имам няколко такива "сбъркани" имена Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 25 Окт 2022 14:50:35 » Отговори с цитат върни се горе

Правилно предполагаш за текста в първия бокс при изпращане на произведение. Когато го правих чисто програмно, в екипа се обсъди дали да го направим като в много блогове и/или новинарски сайтове - авторът изпраща целия текст, а един скрипт публикува първите да кажем 150 знака като анонс - останалото се вижда при влизане в произведението.
Моите съображения да го направя така бяха следните: авторът да реши какво иска да се вижда на първа страница (вижда се това, което е написал отгоре), а не скрипт да му реже дума или изречение където се падне. И продължавам да мисля, че така е по-редно. Ако ме убедите в противното, няма проблем да го преработя.
Кодът при коментар, както и задължителното изписване на текст при оценка, се наложиха допълнително, поради недобросъвестно коментиране и/или оценка. Имаше хора, които праскаха където завърнат нищо не значещи набор от знаци и оценяваха с единички конкурентни произведения на поразия. Дори имаше сравнително светнат човек (няма да му споменават псевдонима, да да не го възбудя отновоSmile), който чрез свой скрипт пускаше сутрин компютъра си и зариваше сайта със спам... а дежурните администратори чистеха неспирно. Е, наложи се да ги огранича по някакъв начин и този начин проработи. Силно се съмнявам, че ако върна стария (облекчен) начин на коментиране и гласуване, няма отново да ни налазят ... нека пак ги нарека недобросъвестни, въпреки че ме напира отвътре да ги охарактеризирам с медицински определения Smile)
Има нови хора, които не помнят, но ти сигурно си спомняш, че сайта ни беше хакван няколко пъти. Дори имаше и случай, когато се наложи да връщам всичко отначало от бекъп. Тогава открих откъде влизаха неконтролирано и затворих дупките - тогава именно се наложи и да забраня непозволени знаци в заглавието и в текста - като правия апостроф например.
Така че Валя, всички ограничения тук са правени от зор.
За да ви е по-удобно и уютно на вас.
Сбъркването на име не е болка за умиране - не се тръшкай Wink Laughing
(пишете бележка до мен и се оправя)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Icy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 04, 2022
Мнения: 54

МнениеВъведено на: 25 Окт 2022 16:18:02 » Отговори с цитат върни се горе

Аз се регистрирах сравнително скоро, но ще си позволя да споделя мнението си. Според мен начинът на функциониране на сайта е много добре измислен и осъществен. През годините ми се е случило да го посещавам епизодично без регистрация, съответно не мога да направя коментар по отношение на динамиката на развитието му. Очевидно е обаче за мен, че регистрираните потребители са намалели. Сигурно има обяснение за това, но това не е важно. По-добре е наистина такова място да е средище на единомишленици, дори и да не са много. Стига поддръжката да си струва. Надявам се да е така.
Ще си позволя и да направя едно предложение. Хубаво би било статистиката да показва брой преглеждания от нерегистрирани потребители. Не знам дали това е технически възможно и дали усилията биха си стрували, но на мен ми е интересно колко от нерегистрираните потребители са прочели моите публикации. Извинявам се, ако този въпрос вече е обсъждан.
Благодаря за възможността да споделям свои творби и да получавам обратна връзка от хора с опит и познания в тази област.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 26 Окт 2022 14:21:19 » Отговори с цитат върни се горе

Регистрираните потребители като бройка не намаляват, а плавно се увеличават. Разбира се не както преди години, когато имахме бум в регистрациите, но все пак напусналите (които искат нулиране) са много, много малко.
Истината е, че малко регистрирани са в сайта постоянно. Но мисля, че вече изясних този проблем. Много от тях предпочитат Facebook...
Колкото до двойна статистика на посещения в едно произведение (аз така разбирам предложението - да има статистика на регистрирани и анонимни едновременно) технически е възможно да се реализира, но не си заслужава усилието. Защото ще изисква повече сървърни ресурси, а те струват пари. Все пак този сайт се издържа от ентусиасти, а не от бизнес усилия.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Icy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 04, 2022
Мнения: 54

МнениеВъведено на: 26 Окт 2022 14:35:28 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за отговора. Наистина, щом въвеждането на двойна / допълнителна статистика е свързано с допълнителен разход на ресурси, не си струва усилието.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 10 Ное 2022 12:51:46 » <3 - това е сърце Отговори с цитат върни се горе

Обичам това място. Тук прописах. Калпаво, но прописах.
Мъчно ми е, че не се чете, но като знам какви ги плещя не се очудвам.
Panta rei, променя се и публиката. Това е нормално, както е нормален и гладът на мишката към книжката...
Ако остане само един архив, пак ще влизам в есента ми и ще аплодирам качествената литература от страничките му...

Апропо, къде отиде любимият ми цвят резида, админе?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Ное 2022 01:22:42 » Отговори с цитат върни се горе

Да си кажа и аз...
Вярно, че мишката изяде книжката, вярно, че сайта не е това, което беше преди, но е вярно и че няма аналог. Това е не просто сайт, а свят за много хора. Най- добрите ми приятелства са от тук. Не просто любимо място. За мен сайта е родно място. Аз лично деля живота си на Пр. Х. и Сл. Х. - Преди Хулите и след Хулите. И каквато и житейска въртележка да ме върти, винаги ще се връщам тук.
Благодаря на Админ и сподвижници за всички усилия, които полага, за да го има това място и дай Боже, да имаме сили и време да го опазваме, да се влима нова, свежа мастилена кръв и...да ни бъде!
Здраве и вдъхновение желая на всички!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com