Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 486
ХуЛитери: 3
Всичко: 489

Онлайн сега:
:: hunterszone
:: LeoBedrosian
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Тихата уличка
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 09 Мар 2020 12:11:05 » Тихата уличка Отговори с цитат върни се горе

Сама съм, но ми е усмихнато...
сутринта ще изгрея на една улица, която обичам, защото е тиха и спокойна.
Винаги съм търсила такова местенце, уют и топлинка.
Представям си я...онази покрай морската градина, с кестените.
През лятото обичам да вървя по нея, кестените са разлистили едни големи листа от двете и страни, а аз вървя като през тунел.
Горещо е, а не усещам жегата, листата ме пазят, лекият бриз откъм морето ме гали толкова нежно, както никой досега не ме е галил.Роши косата ми, повдига и полата ми, и ми шепне, че съм източно слънце - палавник немирен, винаги ме изненадва със закачките си.
Връща ме в спомените, хлъзвам се по тях и се виждам през едно горещо лято, петнадесет-шестнадесет годишна. Лятото в което се влюбих за пръв път!
Той беше две години по-голям от мен, и се казваше Петьо. Живееше през няколко къщи от нашата. Знаехме се от деца, но през това лято се видяхме с другите очи, очите на големите.
Ходехме цяла компания от махалата на плаж.Цял ден тичахме и лудувахме по пясъка и във водата, но закачките ни вече бяха определено различни един към друг.
Един ден Петьо ми каза, че ще ме чака следобед на входа на морската градина.
След плажа, по обяд се прибрах, изкъпах се набързо и зачаках да наближи часа.Толкова бях притеснена...вадех дрехи, обличах - събличах, суетно се гледах в огледалото и все не се харесвах, сменях рокли, поли, блузи докато накрая облякох една жълта рокля с бели пеперуди по нея, и буквално излетях от в къщи.
Летях и по улиците, докато стигна мястото на срещата.
От тогава ги обичам тези улици край морската градина, с кестените и липите - похладни, ухаещи на липов цвят, с този прекрасен бриз, тичащ заедно с мен.
Стигнах входа на морската градина. Петьо беше там, чакаше ме. Не беше от най-приказливите събеседници, само ме хвана за ръка и тръгнахме към кино "Благоев"
Имаше още доста време до началото на филма, който бяхме решили да гледаме и Петьо предложи да влезем в кафе-сладкарницата на БМФ (Български Морски Флот).
Докато той чакаше на касата да поръча това, което бяхме решили да пием, усетих как стомахът ми се обръща, сякаш обратно, причерняваше ми от притснение.Бързо излязох пред сладкарницата, минах отстрани, и...повърнах до едно дърво.
Обиколих през съседната уличка, и хукнах. Прибрах се в къщи.
Не казах нищо на мама и татко, легнах си в стаята и се завих през глава, та чак до сутринта.
Та, това е моята смешно -тъжна история с първата ми среща, която ми припомни тази тиха уличка с ласкавия морски вятър.
И ми е усмихнато сега, и ми е хубаво...само дето не може да ме вдигне на ръце този бриз и да ме завърти, защото...е само бриз, вятър, мираж...
Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Bukvist
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2008
Мнения: 143
Място: Варна

МнениеВъведено на: 09 Мар 2020 12:41:07 » Отговори с цитат върни се горе

Какво друго може да му се случи на човек из тихите, варненски улички,
освен палавият бриз да му завърти главата и да се влюби. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 09 Мар 2020 20:38:35 » Аха, сладкарницата на БМФ...))) Отговори с цитат върни се горе

Да не би да се е наложило на другия ден да пикаеш на жаба, при оня доктор, акушера, забравих му името Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Мар 2020 00:17:49 » Отговори с цитат върни се горе

Все така усмихнато и хубаво да ти е. но за момчето ми е жал - как ли се е чувствало то. Но и за негово, и за твое утешение може да се каже: "Всичко, което не се е случило, е за добро!"
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 10 Мар 2020 12:23:36 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Smile Smile
Ех, младост, къде си?...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 12 Мар 2020 02:07:42 » Отговори с цитат върни се горе

Не се коси, Мънкисче! Това е било знак божи! Предпазил те е от неправилен избор! Хехехе!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 14 Мар 2020 18:22:36 » Re: Аха, сладкарницата на БМФ...))) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Да не би да се е наложило на другия ден да пикаеш на жаба, при оня доктор, акушера, забравих му името Laughing


За такива неща, изобщо не ми е идвало на акъл да мисля по него време, Доки! Толкова чисти и невинни душици бяхме...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Krasi_Yankova-Zvezdokril
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 12, 2012
Мнения: 78
Място: където най малко ме очакват

МнениеВъведено на: 16 Мар 2020 16:33:38 » Отговори с цитат върни се горе

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 22 Мар 2020 21:00:19 » Отговори с цитат върни се горе

Ех, че хубаво...! Повече като спомен, разбира се. Че напрежението си е било голямо по времето на събитието - то всяко влюбване си е събитие, да не говорим за първото...!
Радвам се, че сподели!
Радвам се че прочетох! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 24 Мар 2020 17:20:23 » Отговори с цитат върни се горе

Smile

Успех,Щура!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com