Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 450
ХуЛитери: 4
Всичко: 454

Онлайн сега:
:: Albatros
:: LeoBedrosian
:: malovo3
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На мисирките с любов
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 06 Мар 2020 01:17:00 » На мисирките с любов Отговори с цитат върни се горе

Патката, скъпи съотечественици, не е като пуйката; патката, така да се каже, е разпознаваема, простичка и наивна - патешкото в нея е съвсем нагледно дори. Пуйката обаче, мили мои, пуйката е от съвсем друго тесто! Този неосъществен лебед с характер на паун, тази чудовищна грешка на естествения подбор и птичата генетика не може да бъде равнодушно подмината. Пуйката иска и получава внимание. Да, то е смес от весело отвращение пред марсианската й грозота и ехидно визуализиране на предстоящата й кончина, но все пак е лично отношение, на каквото малко патки могат да се надяват...
Аз, верни мои, по ред причини (които на този етап няма да ви споделя) все пак подозирах, че в гр.Елхово де факто се гледат най-расовите мисирки. Де юре не се излъгах. И докато наивно мислех, че е абсурд да се влюбиш в пуйка, любовта към нейния генетичен каприз превзе сърцето ми. Самото то, оказа се, било ситуирано между стомаха и двайнасетопръстника ми. Ето как разбрах всичко това:

С Жорката, също адвокат понастоящем, навремето почнахме заедно като съдии; но защото той е от гр.Елхово, по-силната му връзка с естествените неща го пробуди преди мен. И ми вика наскоро: "Баткиро, дай от твойто вино за баща ми, пък аз ще ти дам една пуйка от неговите!" Аз, знаете, не съм цинцар, не ми се свиди баш собственото ми вино, ама в тази сделка се разтревожих, че ще се мина - тричава пуйка за гъсто и непрогледно младо вино! Разгеле, донесе Георги една, вярно бая тежичка, торба с разфасована пуйка. Аз пък му дадох вино, вярно от хубавото, ама гледах да не е прекалено много.

След време, в студеното, отивам на вилата. Посреща ме избеляла жълтеникава трева, начичкана с борови иглички, и тъмна гора, в която нощем квичат улулици. После завалява снежец и замята с тънкия тензух безрадостната гледка на смразената умбра. Изневиделица трополят гости! Тези хора, приятели, са осъзнати и добре маскирани пройдохи - те обичат сутрин гореща супа с ледена ракия и не търпят компромиси. Ето защо веднага вадя един пуешки пакет от елховската раса, а той богат, ама богат - половин крило, половин гърди, трътката и целия шейгун, дебело завит в лоено-сипаничав шал. Турям пуешките парчоци в херметичката и си мисля за големия буркан мас, който ще добия накрая на варенето - на мисирката само това е файдата.
После пием, не чуваме кукумявките в гората.
Разгеле, някак идва сутринта; тичам при птичето вариво. Изумено се кокоря - в тенджерата се белее само половин пръст мас, втвърдена над добре желирания бульон! От една страна съм разочарован от липсата на благородна мас, а от друга съм възторгнат от атлетичната елховска мисирка - чак ми иде да препоръчам района на парясаните си приятели.
Съвземам се, делово обирам и мятам седефената мазнина в резервната тенджера с кисело зеле. Стапям на котлона сиво-зеленото желе и с лекота вадя костите от пуешките телеса, разпукани във възкръсналия бульон. Шаващите върху вилицата кожи кълцам ситно - идеята хрускаво да ги изпържа с масло, чесън и червен пипер, да ги метна върху качамака и сам-самичък да се удавя с моето червено вино, ме екзалтира, но запазвам координация. В бистрия бульон пускам като за екзекуция морков, пащърнак, целина и стар лук. След половин час пасирам без угризения и добивам рядка, дъхава боза с весел оранжев нюанс. В този изключителен сос едрите мисирски мръвки триумфират както скоро замогнати чиновнички във велинградско спа.

А златната ракия от секретния рафт на килера, наистина беше ледена. Най-вече по собствени причини, но и защото съм я пекал аз, тази стара принцеса събуди възторг и хълцане след светкавичния сутрешен тост. Когато половината бака с чорбата замина, извадих трета половинка от елитната грозданка и метнах в една паница саламурена туршия с хрупащи зелени домати и карфиол. Пичовете ревнаха като войници на клетва, но бързо се разквичаха с пиянски фалцет, че този път никога няма да си тръгнат обратно.
Размразих още един солиден пакет от пуешкото чудо и на връщане към полудялата и мазна маса оригнах влюбено с поглед на изток... Пуякът в мен търсеше нова мисирка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 06 Мар 2020 11:05:53 » Отговори с цитат върни се горе

Проникновение е това твоето, Баткиро, и то дълбоко проникновение! Народът е казал, че момче и пуйче най-трудно се гледат - много грижи и нерви гълтат. Някои на всичкото туй му викат любов, ама то си е здрава хамалогия, баси. Баба ми казваше, че колкото и да се пери един мъж, до края си остава мухнато мисирче. Е, в наше време повод за възхищение са пауните, но ако питаш мене, те освен за мимолетна визуална наслада за друго не стават. Да, живеем във времена на девалвирали ценности, но добре че все още се намира кой да отгледа пуйка като хората и кой след вероятно ненавременната ѝ, но затова пък благородна и човекополезна кончина да я оцени по достойнство.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 06 Мар 2020 13:36:13 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Ето я основата на хибридизацияята - драпаш си патката, а в акъла ти - фитката...
Мичурин и Лисенко нервно пушат в ъгъла.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 06 Мар 2020 18:06:30 » Отговори с цитат върни се горе

Добре, че в този напрегнат времеви период само чета. Защото ако и ядях пуешките вареници щях да се задавя. От смях! Хм... качамак с пуешки кожляци... интересно...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 06 Мар 2020 20:53:17 » На Баткиро с възхита Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy За пуйката или добро, или нищо!
Баткиро "грабна" ме.
Този аромат внесе повече светлина в живота...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 07 Мар 2020 08:55:26 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="anonimapokrifoff"]"Проникновение е това твоето, Баткиро"

Сърдечно ти благодаря, Гане, че опита мойта супа! Надявам се заедно да опитаме и виното /О, Баткиро, пощади ни и ни дай всичкото от него, амин!/
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 07 Мар 2020 08:58:21 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="verysmallanimal"]Very Happy Very Happy Very Happy

Мискинин! - патката е разпознаваема и я драпаш, мисирката не и я бленуваш Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 07 Мар 2020 08:59:49 » Отговори с цитат върни се горе

mamontovo_dyrvo написа:
Хм... качамак с пуешки кожляци... интересно...


Не съм пробвал, ама изглежда вкусно Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Мар 2020 20:40:59 » Браво! Отговори с цитат върни се горе

БатКиро, явно ставаш за МП/мин-предс/, понеже и двамата с БатеБ. имате позитивно отношение към мисирките -хах!Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
divkozel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 310
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 07 Мар 2020 23:06:53 » Велико четиво! Отговори с цитат върни се горе

Юридически погледнато, хич не е смешно!
Де факто обаче може спокойно да те назначат за шеф на болница, пълна с анорексици!
Бравос!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 08 Мар 2020 09:46:09 » Re: На Баткиро с възхита Отговори с цитат върни се горе

zika написа:
Very Happy Very Happy Very Happy За пуйката или добро, или нищо!


Прегръдки за отзива и за празника, Зина!!! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 08 Мар 2020 09:48:31 » Re: Браво! Отговори с цитат върни се горе

Mia2442 написа:
БатКиро, явно ставаш за МП/мин-предс/, понеже и двамата с БатеБ. имате позитивно отношение към мисирките -хах!Wink


такае, като се има фпретвит, че пуяците и мисирките са по-големата електорална час Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 08 Мар 2020 09:51:44 » Re: Велико четиво! Отговори с цитат върни се горе

divkozel написа:
Юридически погледнато, хич не е смешно!
Де факто обаче може спокойно да те назначат за шеф на болница, пълна с анорексици!
Бравос!


теа болници са психиатрии Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 09 Мар 2020 01:12:48 » )))))))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

Много ми хареса, че пуякът в теб се обажда и ще търси нова мисирка , а те са на всеки километър, напоследък...блазя ти, Киро, аз къде съм с тая патка изпосталяла, а ти изби рибата с това натуралистично изригване. Успех, Бат,Киро! Wink Very Happy

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 18:33:35 » Re: )))))))))))))))) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Много ми хареса, че пуякът в теб се обажда и ще търси нова мисирка Wink Very Happy

Е, Доки, радвам се, че се отби, другарче, домъчняло ми е за теб!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com