Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 418
ХуЛитери: 4
Всичко: 422

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: Georgina
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - "Коледа в мъгла" - Асоциация на младите бълг. писа
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 28 Дек 2019 19:36:42 » "Коледа в мъгла" - Асоциация на младите бълг. писа Отговори с цитат върни се горе

Асоциация на младите български писатели обяви литературен конкурс за разказ до 3 страници или стихотворение на тема "Коледа в мъгла". Авторите могат да участват и с произведения в двете категории. Крайният срок на конкурса е 10.01.2020 г.
Очакваме текстовете ви на адрес: violetcv@gmail.com във формат doc или docx. Имейлите трябва да бъдат озаглавени: "Коледа в мъгла"
Петте най-добри разказа и петте най-добри стихотворения ще получат индивидуален коментар, оценка и препоръка от членовете на журито на първата сбирка на Асоциация на младите български писатели за 2020 г. в Български Културен Център и ще бъдат публикувани.
Очакваме вашите творби, посветени на тази така актуална тема.
Поздрави!
Екипът на Асоциация на младите български писатели
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Дек 2019 18:54:52 » Отговори с цитат върни се горе

Адски тъпо лого за литературен конкурс - "Коледа в мъгла".
Успех на младите пера!
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 29 Дек 2019 19:09:23 » Отговори с цитат върни се горе

Извинете ме, Албатрос, но подобни коментари са проява на доста лош вкус.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Дек 2019 19:43:56 » Отговори с цитат върни се горе

Tsveti написа:
Извинете ме, Албатрос, но подобни коментари са проява на доста лош вкус.

Проблемът е мой, Цвете, не е твой, нито на младите писатели.
Имам право на мнение - пък било то и лошо мнение, нали?
Ако го премълча, по-добре ли ще ти бъде?
Алби


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Albatros на 29 Дек 2019 20:46:26 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 29 Дек 2019 20:14:22 » Отговори с цитат върни се горе

Проблемът е донякъде и мой, защото аз измислих темата на конкурса Smile . Между другото, ако поживеете дори за ден в София в момента, ще разберете защо. Темата е актуална, както и да звучи. Но така или иначе, не съм се засегнала лично - естествено, имате си право на мнение. Просто начинът на изказ "адски тъпо" някак ми се струва некоректен. Това е. Човек има собствено мнение, но е хубаво да уважава и чуждото такова. Извинете ме още веднъж и приятна вечер!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Дек 2019 20:48:55 » Отговори с цитат върни се горе

Да, извинете.
Понякога се изразявам твърде неделикатно.
Дано това "амбицира" младите български писатели - и конкурсът да изплува от мъглата!
Успех!
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 15:54:05 » Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
Да, извинете.
Понякога се изразявам твърде неделикатно.
Дано това "амбицира" младите български писатели - и конкурсът да изплува от мъглата!
Успех!
Алби


Младите писатели са амбицирани достатъчно, щом обявяват конкурс с времетраене 20 дни, Алби. Дори имам обосновани подозрения, че творбите им са готови още преди обявяването на конкурса. От 20 декември до 10 януари - това е конкурс в мъгла, а не Коледа в мъгла.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 16:15:20 » За конкурса "Коледа в мъгла" в отговор на Красавиц Отговори с цитат върни се горе

Грешите, Красавица!
Никоя от творбите не е "готова" преди конкурса. Просто има хора, които обичат да пишат и да общуват с други такива. Конкурсът не е с комерсиална цел и в него няма нищо нагласено, ако намеквате за това. Жалко, че сте свикнали да търсите навсякъде нередности, но тъй като аз се занимавам лично с организирането на конкурса и събирането на творбите, мога с името си да гарантирам, че има и пишещи хора, които са със съвсем различна нагласа. И слава богу, че е така! Да, за съжаление времето ни беше малко ограничено поради ред причини, но пък това е още едно творческо предизвикателство.
Пожелавам Ви приятен ден!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 17:41:14 » Re: За конкурса "Коледа в мъгла" в отговор на Крас Отговори с цитат върни се горе

Tsveti написа:
Грешите, Красавица!
...тъй като аз се занимавам лично с организирането на конкурса и събирането на творбите, мога с името си да гарантирам...


Аааа, това е съвсем друга работа! Името Ви е световно известно, така че щом гарантирате с него и лично организирате конкурса, едва ли Вие ще го спечелите - макар и да не е с комерсиална цел. Поздрави от мен за всички млади и толкова чевръсти участници! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 18:21:04 » Отговори с цитат върни се горе

Аз няма да участвам в конкурса, така че няма как да го спечеля, бъдете спокойна. А за името ми - макар и неизвестно, то не е известно и с подлости, няма и да бъде. Някак не разбирам Вашите напъни да очерняте всичко, което се е мярнало пред очите Ви, но всъщност това не ме интересува, понеже съм чиста пред съвестта си и работя съвсем доброволно за много добра кауза. Пожелавам и на Вас и на Вашето преизвестно име много добра, изпълнена с радост нова година, да се радвате да правите добро, това носи много по-голямо удовлетворение от заядливостта и интригантството. Останете си със здраве!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 20:48:02 » Отговори с цитат върни се горе

Драга Цветелина, дано все пак сте разбрала, че името Ви не е гаранция за каквото и да било положително явление. Внимавайте само да не се окаже гаранция за невежество - особено след като упрекнахте не на кого да е, а самия г-н Валери Станков, че не разбирал от конкурси. Smile И особено след като му съобщихте, че за наименованието на конкурса сте се вдъхновила най-вече от софийската коледна мъгла. Живея в София няколко десетилетия преди да се родите и мъглата по Коледа 2019 беше едно нищо в сравнение с традиционните мъгли тук, но явно не го знаете. Лично съм засегната - мъгла имаше на много места в страната, включително и във Варна, където дори затвориха пристанището заради нея. "Зелените" манипулации омръзнаха на всички. Все пак желая успех на младите писатели и творческо вдъхновение по следващите много актуални теми на конкурсите на асоциацията като Дъжд по Коледа, Слънце по Коледа и най-вече - Сняг по Коледа, който ще бъде връх на ужаса за изисканото ни младо поколение. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 21:04:03 » Отговори с цитат върни се горе

Уважаема Красавице, ако обичате не слагайте в устата ми думи, които не съм казвала. Не съм упреквала никого, че не разбира от конкурси. Изразих мнение, че е некоректно да се нарича дадена тема "тъпа" само защото господин Станков не я харесва. Господин Станков, когото много уважавам като поет, се съгласи с мен и ми се извини. С това отношенията ни приключиха с добър тон и Вашата намеса беше абсолютно ненужна. Повече няма да разговарям с лице, което се крие зад клиширан псевдоним и си позволява да обижда наляво и надясно просто защото има нужда някъде да излее жлъчта си. Не Ви насилвам да участвате в конкурси. Благодаря за времето, което отделихте на тема, която очевидно не Ви засяга. Благодаря също, че ме просветлихте по въпроса за мъглата, без да съм поискала по никакъв начин Вашето мнение. С това се надявам рози безсмислен диалог да приключва и да упражните някъде другаде напълно безпредметното си красноречие. Благодаря Ви още веднъж и приятна вечер!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 22:48:30 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing Laughing Laughing
Че една тема на конкурс е тъпа може да се каже направо - както направи г-н Станков, може и заобиколно - както направих аз. Но щом не сте разбрала, че напълно съм съгласна с неговото мнение, да го кажа и аз направо - тъпа е, който и да я е измислил.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 22:55:50 » Отговори с цитат върни се горе

Не знам дали разбрахте, но Вашето мнение изобщо не ме интересува. Казвам Ви го съвсем директно, защото очевидно това е начинът да се общува с Вас. Между другото, допускате и правописни грешки.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
tearfly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 03, 2015
Мнения: 30

МнениеВъведено на: 07 Яну 2020 23:06:21 » Радвам Ви се! Отговори с цитат върни се горе

На фона на малката територия на държавата ни, както броя на населението ни, още по-малко на броя на младите хора, които са останали тук или са граждани на света - има достатъчно такива, които пишат зверски добре. Макар да публикувам тук, определям себе си по-скоро като читател; и в този ред на мисли – се възхищавам на младото поколение, защото то носи тягата, то ще доведе напредъка – и духовно. Изчела съм достатъчно проза и стихове на млади български автори – и в прозата, и в поетичното изкуство. Които са, лично мое мнение, на световно ниво.
Прекалено съм идеализирала образа на поета, на истинския Поет – който трябва да носи и чистотата, и искреността на това, което пише, някак това душевно пречистване в думи, би трябвало да пречиства и отвътре, когато „вътре” и „вън” се разминават, остава голото его без ореола на извисения духом. В този ред на мисли, пожелавам на младите пишещи, а и на всички останали, разбира се, да съумеем да се пречистим, за да видим в огледалото чистия образ на това към което се стремим.
Доста често перото пише по-чевръсто и повече се „излива”, когато има някаква тъга, недостижимост, дори гняв или дори само констатация на „мъглата”. В този ред на мисли темата „Коледа в мъгла” за мен е неконвенционална, което на моя език означава интересна-различна-цветна.
Затова има цветове – те със своя спектър правят дъга. Същото важи и за пъстротата на теми и стилове на писане. И ще е хубаво, ако имаме очи, за да ги видим и да ги приемем, а защо не - и насладим!

А какво можем да срещнем в една „мъгла”, и то по Коледа - ето тук трябва въображение!
Дано да е Доброто! Защото на обратното се нагледахме и при ясно време, явно трябва друго сетиво – за да се усети То в неизвестното/мъглата!
Пожелавам успех !
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com