Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 835
ХуЛитери: 1
Всичко: 836

Онлайн сега:
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Всеки ден
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Liulina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 05, 2004
Мнения: 277
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Мар 2019 23:06:44 » Всеки ден Отговори с цитат върни се горе

Всеки ден е различен, но толкова си приличат. Една година бях безработна и се декорирах с порока пушене. Сега не знам как да избия това перо от бюджета, защото е трудно като си започнал, а битката с дракона „ Никотин” ту се печели, ту губи. Както и да е… Сега работя, но във фирмата всички си пушат по бюрата и аз „барбар Петко с мъжете”, като една истинска жена… В това обаче не е въпросът, той е в това, че като те завърти колелото си в менгеме. Работиш, готвиш, чистиш, простираш и извеждаш деца и куче навън да се разхождат. Нямаш време ни за четене, ни за писане, ни за да се огледаш на колко години си вече …Денонощията минават, и минават, и минават … Интересно беше това, че една вечер, когато си пушех на прозореца в кухнята видях в нашите Люлински ширини, до кофите за боклук кобила и малко конче, които досущ като клошари вечеряха от кофите за боклук и най-спокойно се разхождаха не спънати.
Та тази гледка ме умопомрачи. Те се оглеждаха сякаш се страхуваха или срамуваха някой да не ги види. Ту майката, ту кончето пъхаха муцуна в кофите и винаги единият стоеше на стража. После тръгнаха спокойно по улицата в насрещното платно на движение на автомобилите. Колите и водачите им най-вече заобикаляха конете , като минаваха неправомерно в насрещното платно, но то нищо не беше правилно или законосъобразно, най-малко пък допустимо в 21-ви век насред София, макар и в края и, но не беше нищо чудно за Люлин. Вероятно е тази нищо и никаква история да не направи впечатление на никого от вас, но мен лично ме възмути най-вече това, че кобилата и кончето изглеждаха като клошари, сякаш се превръщаха в бедни просещи същества, без дом, без посока и нищо диво и необуздано в тях, просто две циганета ...
Тази мисъл ме наведе на една асоциация, една вечер синът ми, който е на седем идва при мен и плаче. Аз го питам:
- Какво става, на мама детето, защо плачеш? Кажи какво те мъчи? – Той обаче нали е с характер и първо мълчи, после отговаря едно вяло:
- Нищо … - но продължава да реве инатът му с инат. Аз пак го питам:
- Кажи мамо, притеснявам се за теб? – гушкам го и той си открехва душицата:
- Мамо, аз като не знам азбуката, нали няма да стана клошар и да прося по улиците,от това мамо ме е най-много страх? – гледа ме с разплаканите си очи, а на мен ми става леко смешно и малко тъжно и му отговарям:
- Не, се притеснявай, ти още не си в първи клас, аз там научих азбуката и както виждаш не прося по улиците … - увереността ми го успокои, но продължи с въпросите:
- Ти на колко години беше, когато знаеше азбуката?
- Бях в първи клас, когато започнах да я уча, така, че имаш време моето момче, ще я научиш не се притеснявай…- погалих го по главата и той се успокои съвсем, после си легна и заспа.
Аз се чудих дълго, кой ли му беше внушил такива мисли в главата, той не пожела да сподели …

_________________
Стъпвай по средата, за да не усещаш бездната ...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com