Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 434
ХуЛитери: 6
Всичко: 440

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: AlexanderKoz
:: Teoman
:: malovo3
:: pastirka
:: Markoni55

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Индикация при поява на коментар?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
lale
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2004
Мнения: 24
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 11:54:57 » Индикация при поява на коментар? Отговори с цитат върни се горе

Отдавна ми се мотае из главата едно нововъведение...

Става дума за коментарите съм произведенията. Има ли начин, при появата на нов, нечетен от автора на текста коментар, да се появява индикация (примерно в листа с произведенията) както е при личните бележки? Или пък - като при темите - по желание да се активира известяване по мейл? Често се случва автор да държи на нечие мнение, но то да се появи, примерно, 2 месеца след публикацията, когато е много вероятно изобщо да не бъде видяно.

Благодаря.

_________________
Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни
Дж. Гарлин
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Legolas
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 04, 2004
Мнения: 231

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 12:16:50 » Re: Индикация при поява на коментар? Отговори с цитат върни се горе

lale написа:
Отдавна ми се мотае из главата едно нововъведение...

Става дума за коментарите съм произведенията. Има ли начин, при появата на нов, нечетен от автора на текста коментар, да се появява индикация (примерно в листа с произведенията) както е при личните бележки? Или пък - като при темите - по желание да се активира известяване по мейл? Често се случва автор да държи на нечие мнение, но то да се появи, примерно, 2 месеца след публикацията, когато е много вероятно изобщо да не бъде видяно.

Благодаря.


Хм, това е интересно, ако може нека се направи.
Но ако е възможно опцията да е пожелание...

Като допълнение към темата за коментарите, мисля че е редно, те да се направят така, че след пускане на някой пост, той след това да може да се редактира от автора му (както е във форумте).

А пък най-якото от цялата история ще бъде, ако стане така, че авторът на произведението сам да може да си трие коментарите, които не желае да чете или които мисли, че не трябва да са там, примерно ако нямат отношение по произведението му или отношение към него самия, или някакво друго отношение...

Мисля че това би довело до една далеч по-етична атмосфера. Wink

Дайте модераторска власт на авторите над коментарите под произведенията им!!! Very Happy

Да живей, да живей!!! Very Happy

_________________
Никога няма да те забравя, Величко!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lale
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2004
Мнения: 24
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 12:33:50 » Re: Индикация при поява на коментар? Отговори с цитат върни се горе

Legolas написа:
Като допълнение към темата за коментарите, мисля че е редно, те да се направят така, че след пускане на някой пост, той след това да може да се редактира от автора му (както е във форумте).


Да, това го пропуснах...

И още нещо. Би било екстра, ако можеш и сам да си редактираш текста - бездруго и сега админите се оплакват от прехвърчащи бележки с молба за поправка на правописни грешки... А пък за да не се нарушават (точка 6 ли беше!) правилата за публикуване, могат да ограничат последваща еднократна редакция на текста до 10 знака примерно - за да могат да се поправят грешки, не да се сменя цял текст.

Legolas написа:
А пък най-якото от цялата история ще бъде, ако стане така, че авторът на произведението сам да може да си трие коментарите, които не желае да чете или които мисли, че не трябва да са там, примерно ако нямат отношение по произведението му или отношение към него самия, или някакво друго отношение...

Мисля че това би довело до една далеч по-етична атмосфера. Wink


Горното не мисля, че е уместно. Всеки да си поправя неговите си реплики, но чуждите... е прекалено. Смятам, че опцията за изключване на коментари е напълно достатъчна.

_________________
Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни
Дж. Гарлин
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Legolas
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 04, 2004
Мнения: 231

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 12:46:58 » Re: Индикация при поява на коментар? Отговори с цитат върни се горе

lale написа:
Всеки да си поправя неговите си реплики, но чуждите... е прекалено. Смятам, че опцията за изключване на коментари е напълно достатъчна.


Не пиленце, не е достатъчна.
Слушай батко си, знам какво говоря и защо го казвам.
Доста натрупани мачове имам в този сайт, а пък другия момент е, че има хора вече с натрупани жълти картони, които продължават да ритат през кокалчетата...
То съдията няма как да бъде едновременно по целия терен - това е ясно, затова тези, които спъват, трябва да си носят последствия, точно от спънатите. Wink

Смело ми е предложението, но що ли си мисля, че ако се осъществи кофти коментарчетата (дежурни понякога) ще спрат... Very Happy

Скъпа, има огромна разлика от това да си заключиш произведението за коментари изобщо и от това да изтриеш една, две простотии, стил ала-угупу. Wink

Някои хора бая ще се замислят дали да пишат глупости и да дразнят, като знаят, че след няколко минутки става оня фокус, за който бате ми Найден ми говореше преди време - "Имаше го в сандъка, няма го в сандъка"!... Very Happy

_________________
Никога няма да те забравя, Величко!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lale
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2004
Мнения: 24
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 13:05:23 » Re: Индикация при поява на коментар? Отговори с цитат върни се горе

Legolas написа:
има огромна разлика от това да си заключиш произведението за коментари изобщо и от това да изтриеш една, две простотии, стил ала-угупу. Wink

Някои хора бая ще се замислят дали да пишат глупости и да дразнят, като знаят, че след няколко минутки става оня фокус, за който бате ми Найден ми говореше преди време - "Имаше го в сандъка, няма го в сандъка"!... Very Happy


Продължавам да твърдя, че предложението ти е неуместно. Независимо от броя на жълтите картони. Веки има право да си пише каквото си иска. Кофти коментарите са доста пъти много по-показателни от преобладаващо лигавите излияния. Дори и в заяжданията има зрънце истина. Да не говорим пък, че след подобно въведение изобщо едва ли ще остане критична бележка под който и да било текст Laughing Ако пък коментарите са откровено обидни или по друг начин нарушават правилата на сайта - за това си има админи.

От мен - толкоз.

Предлагам ти да оставим някоя и друга свободна реплика и за администрацията Laughing

_________________
Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни
Дж. Гарлин
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Legolas
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 04, 2004
Мнения: 231

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 13:52:02 » Re: Индикация при поява на коментар? Отговори с цитат върни се горе

lale написа:

Предлагам ти да оставим някоя и друга свободна реплика и за администрацията Laughing


Администрацията два дена не я търси, а на третия я чакай с махмурлук някъде в късния следобед... Very Happy

Уважавам мнението ти, моето също и затова продължавам да си държа на последното, може да е нихилистично ама... Very Happy

Пиши си спокойно, я виж колко място има надоле... Idea

_________________
Никога няма да те забравя, Величко!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 01 Апр 2005 15:57:05 » Отговори с цитат върни се горе

Предложението да се въведе известяване на автора, при поява на коментар по негово произведение, заслужава внимание и ще започна да копам в тая лехичка Wink Laughing
В момента ми хрумна, че можем да "обединим" съобщенията - например авторът да получава лична бележка (стандартна и автоматична - да кажем - "имаш коментар от {дата} на {еди кое си} произведение" и линкче към него).
ОК - ще го направим.

С останалото не съм съгласен и аз.
В смисъла, всеки да може да си модерира коментарите и произведенията. Далеч съм от мисълта, да вменявам на когото и да било некоректност и т.н., но действителността (за съжаление) е друга и не съм аз този, който ще тръгне да ви отваря очите. Помислете, какво би се получило, ако се започне масово модериране на неизгодни реплики. Или да речем, тръгва едно произведение онлайн, започват разговори по него и в един прекрасен момент се оказва, че актуалния текст няма нищо общо с първоначално публикувания.
Тц. Не става ...
Не и на етапа "първите седем години" (на сайта, де) Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
lale
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2004
Мнения: 24
Място: София

МнениеВъведено на: 04 Апр 2005 10:30:20 » Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:
Предложението да се въведе известяване на автора, при поява на коментар по негово произведение, заслужава внимание и ще започна да копам в тая лехичка Wink Laughing
В момента ми хрумна, че можем да "обединим" съобщенията - например авторът да получава лична бележка (стандартна и автоматична - да кажем - "имаш коментар от {дата} на {еди кое си} произведение" и линкче към него).
ОК - ще го направим.


Благодаря Very Happy С бележка би било чудесно. Забравих да добавя към предложението за известяване и "отговор на коментар към чуждо произведение", в случай, че няма да е твърде натоварващо за системата.

Administrator написа:
С останалото не съм съгласен и аз.
В смисъла, всеки да може да си модерира коментарите и произведенията.

Помислете, какво би се получило, ако се започне масово модериране на неизгодни реплики. Или да речем, тръгва едно произведение онлайн, започват разговори по него и в един прекрасен момент се оказва, че актуалния текст няма нищо общо с първоначално публикувания.


За личните коментари - би било добре да могат да се редактират, защо не?

За произведенията - ставаше дума за правописни грешки. Затова предложих всеки да има право на еднократна редакция на текста си до 10 знака примерно (плюс минус). Смятам, че е уместно, стига да може да се направи.

_________________
Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни
Дж. Гарлин
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 05 Апр 2005 18:12:14 » Отговори с цитат върни се горе

lale написа:
Забравих да добавя към предложението за известяване и "отговор на коментар към чуждо произведение", в случай, че няма да е твърде натоварващо за системата.

Твърде натоварващо ще е.

lale написа:
За личните коментари - би било добре да могат да се редактират, защо не?

За произведенията - ставаше дума за правописни грешки. Затова предложих всеки да има право на еднократна редакция на текста си до 10 знака примерно (плюс минус).

Защото "казана дума - хвърлен камък". Крайно време е, всеки да почне да мисли и после да пише - а не обратното ...
Ако ви дадем възможност да си променяте мненията, ще стане това, за което говорех в предишната си реплика. Редактиране на мнение, означава И промяна на смисъла на мнението. И тогава (при недобросъвестност и при промяна на смисъла) отговорът към него ще "увисне" като неадекватен - примери в клубовете на дира (за които се грижех дълго време) колкото искате - от опит го казвам. И пак ще подчертая - не твърдя, че тука бъка от недобросъвестност, а просто констатирам, че ВСЕ ОЩЕ съществува ...
Няма как да се направи така, че да може да се бърка в произведение веднъж - всъщност може, но става със запис в база данни, а в момента тя е повече от 350 МВ - при тези темпове на запълването й (с настоящето статукво) скоро ще трябва да мислим за увеличение на мястото си в хостинга, а то не е без пари... Ограничение от брой знаци пък - нищо не означава ! Влизаш втори път за редакция и си удвояваш лимита - просто е.

Дано този път съм бил по-разбираем. Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Donsky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 14, 2004
Мнения: 39
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Апр 2005 21:49:29 » Отговори с цитат върни се горе

Виждам, че Админа е започнал да прекопава лехичката - вече се появява пликче с известие, когато има лична бележка. Похвално, похвално! Ама, защо е почнал от края, на лехичката? Това джуфка, хубавичка е, ама може и без нея. Без друго си има индикация в БЕЛЕЖКИ. Номера е да има индикация при коментар - под собствено произведение или под собствен коментар. Иначе, за да завъди човек някакъв диалог под произведение, трябва да си направи лична база данни Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com