Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 856
ХуЛитери: 4
Всичко: 860

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Двойка
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 21 Фев 2019 16:31:22 » Двойка Отговори с цитат върни се горе

Двойка

Когато бях малка, страдах от липса на внимание. Според мен дължимото ми отношение отиваше при по-малкия ми брат Не знам какво толкова му харесваха – един дрислив ревльо, който по цяла вечер държеше будни мама и тате, а на следващия ден те всичко забравяха и започваха да го лигавят от сутринта. Много смешни изглеждаха, когато техни приятели ни идваха на гости или ги срещахме по улиците. Ние сме четиримата, брат ми в открита количка, а аз се мотая накъде около тях. Тогава мама и татко започваха да се надприказват за качествата на сина си – такъв гений невиждан, какво чудо в нашето семейство!

В училище – същата работа. Все докторската щерка беше с по-високи оценки, на адвоката сина му – хем момче, по-кротък от мен, ами нашите съседи- най-обикновени хорица, а пък дъщеря им и тя по-умна от мен. В един бленуван ден обаче събрах цялото внимание върху себе си. Най-напред учителката ми обърна внимание и разбира се –целия клас, а после мама, тате и целия блок!

Бях първокласничка в не какво да е, а в елитно училище, при най-търсената госпожа. Баща ми стоя от предната вечер на ред да ме запише на следващия ден при най-най-добрата учителка, светилото в началната педагогика. Държах се възпитано и тихо в часовете и винаги гледах госпожата в очите, както ме учеше мама, да не изпусна нещо важно. Стараех се мозъкът ми да бъде попивателна, да бъда винаги първа. Така пък ме учеше баба. Все нещо обаче изпусках и обикновено се дънех за разочарование на всички.

Един ден, не знам как стана, но забравих да си напиша ченгелчетата за домашно. Госпожата с привидно благ, но съскащ тон ми каза да стана пред класа и да обясня причината. Такава нямаше. Тогава тя каза една единствена дума:

- Две!

И ми написа двойка в тетрадката. Никой не ми беше казал символ на какво е тази симпатична цифра. Аз се почувствах толкова поласкана, че госпожата ме отдели от тълпата и ми обърна особено внимание. Засиях. Всички гледаха мен и в очите им долавях дяволити пламъчета. Всички ми завиждат, затова!

На път към къщи не ходех като обикновен човек по земята, а летях от щастие! Когато наближих нашия блок, мама простираше дрехите на досадния ми брат. Още щом я видях, викнах отдалече с цяло гърло:

-Мамо! Две-е-е! –и си извадих тетрадката да покажа отдалеч отличието.

Мама се сконфузи и набързо се огледа дали има съседи наблизо. В този момент простираше гащите на брат ми. Беше ги хванала с ръце, но ми направи знак за тишина и бельото полетя надолу. Изтичах близо до него и понечих да го вдигна, на гласът на мама стана още по-истеричен:

-Не пипай! Остави ги там!

Бегом изкачих стълбите до нашия апартамент. Мама ме чакаше на вратата. Сияещо застанах пред нея с отворената тетрадка, а тя се развика, започна да кърши ръце и изкара познатия репертоар за децата на нашите познати. Гледах онемяла сцената пред мен и успях да кажа само:

- За какво говориш, мамо? Не разбирам…

А мама довърши:

- И гащите на брат ти изпуснах, и ти пак не разбираш!

Наистина тогава не разбирах за какво се гневеше толкова.

Но стане ли въпрос за двойка, или видя изписана някъде тази цифра, се сещам само за едно: за гащи, летящи във въздуха като свободна лекокрила птичка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Фев 2019 18:38:24 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 09:43:48 » Отговори с цитат върни се горе

Примъчня ми нещо, Наде. Нашите родители все искаха да бъдем безукорни, чвно поне пред обществото. Във втори клас другарката ми скъса тетрадката по български език, много се ядоса на съчинението ми за есента. помня как събирах парчетата, които летяха като есенни листа и не разбирах защо ми се гневи така...та всяко изречение си беше нова мисъл, съответно изискваше нов ред, два пръста навътре... Very Happy Двойкаджийки!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Marta на 05 Мар 2019 10:51:33 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 09:55:41 » !!! Отговори с цитат върни се горе

Душичките на децата са като чистобял кадастрон - всеки рисува върху него каквото сметне за важно!!!И не се знае коя част от рисунката ще оцелее!
Но пък след време се раждат готини разкази!!!
Very Happy Very Happy Very Happy [/b]
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com