Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 788
ХуЛитери: 3
Всичко: 791

Онлайн сега:
:: Georgina
:: LeoBedrosian
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Арт Маркони на ОСЕМ годинки
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Юни 2018 15:37:49 » Арт Маркони на ОСЕМ годинки Отговори с цитат върни се горе

Скъпи хулитери,
това местенце, което създадохме и обгрижваме с Жорето, с много любов, и което споделяме с всеки от вас, вече измина първите СЕДЕМ. Имам надежда, че нещата ще се случват по-лесно, но не всичко за съжаление зависи от нас и нашия оптимизъм. Ще се радвам заедно с художниците, да прегърна и вас, рисуващите с думи. До петък! Laughing


ГАЛЕРИЯ „АРТ МАРКОНИ“

отбелязва ОСМИ рожден ден

със сборна изложба живопис и пластика

15.06. – 11.07.2018 г.

„МАРКОНИ И ПРИЯТЕЛИ”

участието на:

Ангел Атанасов/Ачо/, Антон Антонов, Атони Гюров, Валентин Балев, Васил Петров, Димитър Манолов,
Димитър Михайлов, Димитър Кавръков, Евстати Маринов, Ивайло Евстатиев, Илия Касабов, Илиян Пеев, Камен Кисимов,
Киро Янев, Клементина Манчева,Любен Пашкулски, Маргарита Войнова, Милена Дрончева, Мая Рад Милко Матеев, Милен Маринов, Огнян Георгиев, Олга Матвеева, Петър Андреев, Ренета Павлова, Румен Михайлов, Светлин Ненов, Севда Драгнева, Сейфетин Шекеров,
Стефан Хаджи-Николов, Татяна Полихронова, Цанко Цанков

15.06 / петък / - 18.30 часа

Първите седем години са вече факт, влизаме в осмата…Всяка година по това време си припомням разни моменти.
Първият плач – когато сроковете ни притискаха, а бюджетът надхвърли очакванията. Тогава от графата ПАРТНЬОРИ прехвърлих в графата ПРИЯТЕЛИ, не малко хора, които реагираха адекватно, навреме и ни окуражиха с личното си съпричастие и подкрепа.
Добрите орисници - г-жа Злата Каламарова и нейните приятелки, направили всичко възможно да осъществят мечтата ми – в галерията да звучи на живо истинско пиано.
Първите препъвания и рани - загубата на скъпите приятели: художниците Ангел Атанасов/Ачо, Димитър Манолов, Димитър Михайлов, поета и театралния корифей - Сергей Сергеев, естета и личния ми коректив - Злата Каламарова.
Мога да продължа с: първите собствени стъпки – инициирани и осъществени идеи и събития; първи оценки и т.н.
Знакът на годината, в която навлизаме – числото 8, има интересна характеристика от гледна точка на нумерологията: „Това е число на материалния успех и на светската ангажираност. Гърците го наричали числото на справедливостта заради това, че се дели на равни и еднакви четни части. То символизира стабилност и завършеност…” Много бих искала тези предсказания да се сбъднат, заради творците, с които устояваме на все по-ширещата се духовна нищета, заради мисията, която сме приели. И няма да се уморя да повтарям, продажбата в изкуството не е мръсна дума, тя е оценка за това, до колко дадена картина, книга, песен или представление, са те докоснали. Винаги ми се е искало да осъществя провокацията - освен продажната цена, в каталога да поставя и още една – художествената стойност на произведението. Пазарът на изкуството е наложил някакви формули, които не винаги са адекватни и най-вече справедливи. Всеки един от нас е имал уникалния шанс да попадне на РАЗЛИЧНА, ЗНАКОВА, НЕВЕРОЯТНА И ЗАПОМНЯЩА СЕ творба и дори да я притежава. Оценката на художествената й стойност, макар и субективна, се потвърждава с времето и в повечето случаи е твърде далеч от пазарната й цена. Творецът сам трудно може да отстоява претенциите си без да бъде заклеймен, като „скъпар”. Тук е ролята на институциите и специалистите, които трябва да защитят справедлива цена за художествените качества на произведението.
От позицията на завършените седем години, мога да ги определя като успешни. Добрата новина е, че имам нови идеи, и продължавам да намирам партньори и съидейници за осъществяването им. Постоянният рефрен „Живеем в трудно и бездуховно време” става досаден. Историята на изкуството показва, че никога или почти никога не е имало лесно време за творците. „Златните епохи” не са означавали, че всички творци са били еднакво или адекватно оценени и възмездени. Мисля, че когато днес човек влезе в галерия или книжарница, когато погледне театралния и концертен афиш, не може да остане равнодушен и песимист. Отстояването на духовното е грижа на всеки от нас. Творците, са онези огънчета, които могат да разпалят духът на прекрасното, а ние всички, които приютяваме изкуството сме огнищата, отдаващи светлината – ПРИЮТЕНАТА СВЕТЛИНА.
Картината "Фарватер" на Васил Петров, е моето послание към всички посветили се и обичащи изкуството изкуството - нека те, техните произведения и духовните оазиси, бъдат светлината, която ни води по Пътя!
Ваня Маркова/Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 11 Юни 2018 18:25:09 » Отговори с цитат върни се горе

Честит рожден ден @--;--
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 11 Юни 2018 21:42:17 » Честито порастване! Отговори с цитат върни се горе

Честита да е галерията и нейната прекрасна стопанка! Казвала съм го и пак ще го кажа - няма друго такова място, в което от първия миг, в който съм прекрачила прага да съм се почувствала толкова у дома! Smile Smile Smile
Сполай ви, Ваня и Жоро!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Юни 2018 12:16:55 » благодаря Меги, Живе, Отговори с цитат върни се горе

за хубавите думи, за подкрепата и огънчето, което споделяте! Laughing
Зеб, само това е причината да не се довтасам до София, така ми се идва! Хубав празник на теб и книгата!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Юни 2018 12:54:51 » Честито! Отговори с цитат върни се горе

А Поетите и Писателите не се ли вписват в атмосферата на Оазис Маркони, само питам ...Smile))
Док Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Юни 2018 13:05:24 » чети внимателно Док Отговори с цитат върни се горе

поканата е и за рисуващите с думи
Скъпи хулитери,
това местенце, което създадохме и обгрижваме с Жорето, с много любов, и което споделяме с всеки от вас, вече измина първите СЕДЕМ. Имам надежда, че нещата ще се случват по-лесно, но не всичко за съжаление зависи от нас и нашия оптимизъм. Ще се радвам заедно с художниците, да прегърна и вас, рисуващите с думи. До петък! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 12 Юни 2018 18:31:18 » ЧРД!:) Отговори с цитат върни се горе

И да иляди отрочето, и вие заедно с него - за да има едно приятелско, бъбриво и уютно гнездо на изкуството и духовното!Smile

А когато направите филиал в София, пък аз се пенсионирам, още отсега обещавам...ехе, много нещаWink

Весел празник, Ванюш, много гости и много...наздравици!SmileSmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 13 Юни 2018 15:05:06 » иха....филиала в София... Отговори с цитат върни се горе

Мани, аз вече се пенсионирах, за кога? Най-много пак да се опитам леко затихващо, лятно в Кранево... Laughing Пък теб ще те пазя за Париж. Там не мога да откажа ако ми предложат галерия. Мисля, че и ти няма да откажеш. За Виена имам сигурни хора, там съм бетон, за Лондон имам също...Барселона нещо ме тегли...ама ще почака. Абе ква София, кви пет лева. ООо и Ню Йорк! Оф, много работа ще ми се отвори. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 14 Юни 2018 10:11:34 » Отговори с цитат върни се горе

Честит рожден ден на АРТ"МАРКОНИ"!
Желая здраве, благоденствие и добри срещи с добри хора!
Бъдете!

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 18 Юни 2018 22:01:09 » Честит рожден ден! Отговори с цитат върни се горе

Исках да прбавя нещо за Джек Лондон, но не можах да го намеря.. Идеята за Мандрьоновата горичка, това което се иска за магията на създаване..Напред с вятъра и нови брегове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Юни 2018 01:02:09 » Отговори с цитат върни се горе

Честит рожден ден и празник, Феичке на Баловете и морските вълшебства! Да Бъде и Пребъде галерията, вие и силата , и труда, и посвещението ви да направите това място пристан за всички артистични и поетични бродници! Благословена да е Любовта и Службата ви на Изкуството! Бъдете! На многая лета! Kiss
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ray
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 407
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Юни 2018 07:25:06 » Отговори с цитат върни се горе

Честит рожден ден на галерията! И както и друг каза - да иляди!
Чудесно е, че има такива пристани на изкуството и поезията! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 20 Юни 2018 15:18:34 » Благодаря Отговори с цитат върни се горе

Обичам ви Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 23 Юни 2018 20:57:47 » Отговори с цитат върни се горе

Честит рожден ден на галерията и от мен!
Само осем години, а имам чувството, че се познаваме от цяла вечност!
Много късмет и бъдещи успехи желаем!
Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 27 Юни 2018 14:18:18 » Честита годишнина! Отговори с цитат върни се горе

Ееее, аз пак не дочула, не разбрала, не погледнала... И накрая какво? - не поздравила навреме най-слънчевите морски хора с отворени сърца и души за красивото, сътворено с четка и думи! Embarassed
Ето, правя го със закъснение, но затова пък с цялата си обич и отдаденост на вълнуващите спомени от гостуването ми при вас, Ваня и Жоро! Very Happy
Всяко нещо, замесено с любов, има дълготраен живот. Такъв да бъде и пътят на вашата галерия, даряваща душевни подслони на много творци!
За многая лета и светли сбъдвания през осмата ви годинка, приятели! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com