Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 557
ХуЛитери: 2
Всичко: 559

Онлайн сега:
:: pc_indi
:: snejenbor

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - "Небето не понася лично местоимение" - Р.К. ДАРО
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
nironi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2006
Мнения: 81
Място: Varna

МнениеВъведено на: 17 Апр 2018 14:58:18 » Отговори с цитат върни се горе

Честит да си, Даро! Хубави празници да ти случва книгата, да те сбере със стари и нови твои приятели ))) Да те живее с всички цветове небесни )))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
tearfly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 03, 2015
Мнения: 30

МнениеВъведено на: 17 Апр 2018 21:21:48 » Отговори с цитат върни се горе

Честита радост, daro!
С пожелание за повече алпинисти на стръмните ти мисли!
Успех в начинанията!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 23 Апр 2018 13:09:52 » :) Отговори с цитат върни се горе

Благодар, nironi - да, доколкото можем, нека съживеем небесните цветове!

Благодар, tearfly - хубаво е да имаме по стръмното, рамо... и по равното - радост!

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 25 Апр 2018 12:39:47 » Покана за представяне Отговори с цитат върни се горе

Знам, че няма нужда от покана, но все пак да напомня:
Ще се радвам на всички присъстващи - добре сте дошли! Smile
Самодостатъчността в изкуството е безсмислие...

Image
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 26 Апр 2018 18:20:15 » направо ми се идва... Отговори с цитат върни се горе

обаче този път не знам дали ще успея. Ама ще ти пратя Васко Петров...И да се снимате до рояла, моля! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 02 Май 2018 08:51:41 » :) Отговори с цитат върни се горе

Не бой се Планина (любима Странджа) - през септемвриско лято/есен, аз с добро ще дойда!

И Стан ще построим... там, където трябва.

И поезия ще пием... Да! Smile

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 02 Май 2018 10:05:04 » Това пък как съм го пропуснала Отговори с цитат върни се горе

Прекрасна новина!
Image

Поздрави, Дарче! Да ти е честита новата книжка! Знаеш, че ви чакаме и в Бургас, нали!


Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 04 Май 2018 10:05:19 » :) Отговори с цитат върни се горе

Благодар, Юле! Smile

Знам, че ни очаквате, но... "септември ще бъде май".

А сега отивам да се подстрижа, защото ми е отесняла короната за премиери. Wink

И като споменах за "короната" - нека да си спомним със светла памет, за варненския рицар на словото - Сергей Сергеев, дон Серго!

Незабравим за мене ще остане спомена и жеста - стихотворението, което сътвори за първата ми премиера във Варна, при Маркончето! Ето една строфа:

"Най-после и той нахлузи корона,
с обещание за добра кариера.
Каква прелест е да римуваш Дарона
на поетическата му премиера!"

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 08 Май 2018 11:39:32 » Представяне в София Отговори с цитат върни се горе

Image
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Май 2018 15:57:07 » Успех Дарче, Отговори с цитат върни се горе

Хубав спомен си имаш от Серго. Сега няма кой да ги пише тези толкова мили стихотворни послания. Аз до колкото мога се опитвам да продължа щафетата, но ви липсва, много ни липсва нашия "придворен летописец". На 24 май, рожденият му ден, нека си спомним за този прекрасен приятел, поет и режисьор. Топли ме мисълта, че за 60 тият му рожден ден ние, приятелите му направихме същият жест със стихотворни посвещения...
Е, носи си с чест короната ДАРОНЕ! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 11 Май 2018 09:27:50 » Покана за представяне в Пловдив Отговори с цитат върни се горе

Приключи представянето на книгата ми в София. Сега е ред за завръщането ѝ към извора – Пловдив. Smile

Благодаря от сърце…
на Виолета Христова - за гостоприемството и споделеното ни преоткриване;
на скъпата за мен част от семейството на ХуЛите – Лили Качова, Райчо Русев - Райсъна, Слона и Иван Вакрилов – затова, че събрахме времената си, съединихме пространствата ни, и съ-живяхме в едно, Небето ни!
Това означава много…
И не е нужно да го тълкувам, нито да го оценявам – вие достатъчно добре знаете, какво е.
Аз не съм толкова по-различен от вас – знам как се обича!

...(.)

Image
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 11 Май 2018 16:08:38 » Емоционално бяхме с теб Дарче! Отговори с цитат върни се горе

Още в самото начало на вечерта споделих, че тази година ще е много силна за галерията. Започнах успешно с премиерата на Korleone/ Марин Урумов и неговия сборник разкази "Бакъреният кон", снощи "Казано по мъжки" на Димитър Никифоров /Argonyk, завладя публиката, вече е ред на Катя Маринова/ Kristi, която ще представи своята "Очите на Катерина" на 30 май, август ще започне с "Чувалът на сътворението" на Иван Вакрилов/verysmallanimal/ и "Ей тези тук" на Васил Симеонов/ mamontovodarvo, после Яна Кременска ще нажежи атмосферата на и без това горещниците на август и към септември вече ще те чакаме, за да си направим онова дългоочаквано стануване....Митака сподели колко фин е изказът на твоята поезия и колко с Раленков сте истинско шоу и благодат за слуха. Докторът не можа са се сдържи и да доокомплектова темата за красивия модернизъм...Прекрасно е, когато добрите поети не се ревнуват, а могат да изтъкнат достойнствата на чуждата поезия! Така, че бяхме и с теб!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 11 Май 2018 17:25:33 » :) Отговори с цитат върни се горе

Ванюшка, не се и съмнявам в това което споделяш!
Като споделих - "скъпата за мен част от семейството на ХуЛите", нали се сещаш, че не изключвам и тези хулитери, с които сме се виждали, познаваме... и са с нас, въпреки разстоянията.
Искам да кажа - на мъжката ни маса с Иван Вакрилов, Васил Стефанов - Слона и Кръсти, ведно с очарователната Вили... и вие бяхте в разговорите и спомените ни! Споненавахме ви с добро.

(((О)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 18 Май 2018 22:31:30 » Накратко за пловдивското представяне на една чудесна книга Отговори с цитат върни се горе

По здравословни причини пропуснах пазарджишкото и софийското представяне на книгата на Даро. Обаче за пловдивското бях на линия. Невероятен спектакъл се получи в галерия "Червеното пони", която всъщност е някогашната къща на емблематичния за Пловдив Начо Културата в Стария град! Дворът се оказа тесен за всички приятели и почитатели, които уважиха събитието. Небето се смили и дъждът плисна над друга част на града, но не и над това точно тепе. (Може би беше мълчаливо съгласие на небето, че не понася лично местоимение). Нямаше много дълбокомислени слова, беше просто и великолепно - артистичният акомпанимент от китарата на Раймондо Варсано, дошъл специално от София с половин дузина приятели от не по-малко емблематичното заведение "Кубчето", и привидно нахвърляните, но хващащи за гърлото поетически думи на Даро. Поезия - просъница /по Райсън/, поезия - акварел, мъдра, дълбока, деликатна, истинска, талантлива.
Това беше.
Беше час извън времето и в пространството на едно приятелско и словесно съзаклятие.
(Близо два часа след това авторът раздаваше автографи.)
А Даро, понеже си е Даро - голямо сърце и вероятно един от последните идеалисти - е пожелал седем лева от продажбата на всяка книжка да бъдат в полза на сайта "Хулите" - сайтът, дал път и увереност на мнозина от нас, включително и на самия него. Ще прозвучи като призив, но е просто констатация: излиза, че ако си купите "Небето не понася лично местоимение", на практика ще подкрепите едно пространство, в което всички, по-рядко или по-често, пишем и се изявяваме.
Ами... това е Даро - сърце, душа и идеализъм.
Чудно ли е тогава, че два часа по-късно, когато отдавна вече седяхме разпръснати на различни маси, омесени с други посетители в близката хамбареста кръчма, понеже толкова хора нямаше как да се поберем нито на една, нито на пет маси и Даро най-накрая влезе през вратата, приключил с автографите, изведнъж отвсякъде гръмнаха аплодисменти.
Ами не. Не е чудно.
Обичаме те, Дарчик!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 19 Май 2018 10:50:54 » ...(.) Отговори с цитат върни се горе

Сърдечна благодарност, Бо!

Какви думи, а - де да бяха съновидение! Подобно отношение, както се казва - "не съм и сънувал". Wink Разбира се, че се шегувам - с толкова изобилие на обич животът ме е дарявал. Но тази изтънчена... човешка деликатност в изразяването на есенциалното, си е само твоя. Възприемам я като дар за Бойка Андреева. За душата ти...
И да - жеста на откупката на тази стихосбирка, приемам и като синергия помежду ни, между всички нас, за финасовата подкрепа на любимия ни сайт - ХуЛите.
...
Късно снощи, докато попивах твоите приятелски счувствани думи, под лозницата на селското дворче в покрайнините на Пловдив, детето на домакините ми влетя от улицата, натрупана с веселяшко безредие, и ме подкани:
- Радко, хайде да си лягаме.
Да си лягаме - си казах, имам да пресънувам толкова много любов.
Припомних си незабравимата мисъл на Добромир Тонев:
"Ако през деня не си осигурил храна за сетивата си,
не очаквай черпакът на луната да ти сипне вдъхновение."

И се замислих - през още колко малки смърти трябва да премина, за да свидетелствам, че живото слово не умира!?
От 8 години, именно То е - Небето на духа ми...

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com