Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 558
ХуЛитери: 1
Всичко: 559

Онлайн сега:
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Бягай, обичам те!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
80%
 80%  [ 4 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
20%
 20%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 5


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 20 Мар 2017 19:47:33 » Бягай, обичам те! Отговори с цитат върни се горе

В къщи има мишенце. Това всъщност си е вид беда, а всяка беда, която не мога да неутрализирам от раз, се опитвам да я разглеждам през анимационните си очила. Все пак " Том и Джери" е култова анимация, която може би иска да каже, че...котката и мишката са част от къщата? От както знам, че в къщи има мишенце, на моменти се чувствам сякаш вместо анцунг, мятам шарена фуста около огромните си черни крака, крещейки по " бедните създания" ,хлопайки врати и плющейки с метли и лопати...
Всъщност, котенцето е в двора, не вътре като мишенцето и ...макар съседи и приятели, с които сме като... своеобразна група за взаимопомощ по различни проблеми, като..мишоци, мухъли, градински вредители и пр. да ме съветват да го пусна вътре и да ме отърве от мишенцето...не се решавам. Защото то няма да мине кротко и цивилизовано по протокол : " Добър ден, аз съм местния котарак- шериф и съм оторизиран да те изведа от пределите на този имот..." и мишенцето да въздъхне примирено и да си хване пътя... Не...Без ексцесии няма да мине и при мисълта за поразиите, които " шерифът" може да ми сътвори " при изпълнение на служебният си дълг" ...моментално се мятам на други варианти.
Въпросното мишенце съм виждала точно два пъти. Първият път излезе изпод гардероба, спря за малко, търкайки с лапки носленце.. и бързо се шмугна под ламината на прага, където има разстояние, което видимо не предполага възможност за шмугване и...подламинатен живот. Оказа се едно такова мъничко колкото палче и миличко, като мишлетата от приказната поредица на Пеги Бъртън " В лешниковата гора" . Вторият път се беше качило по кабелите до прозореца и в един кратък миг погледите ни се приковаха един в друг- моят паникьосан, на мишенцето, с черни като глави на карфички оченца сякаш казващ : " Какво сега?! Нали знаеш, че съм тук? Нали ти ми оставяш дребни бисквитки и залчета до голямата ваза в ъгъла? Защо ме гледаш все едно си по-малка от мен?! ..." После започнах да подскачам и да издавам нечленоразделни истерични звуци, а то се изниза по кабела и...потъна пак някъде...
Оставям му разни залчета, признавам си,с надеждата като се е напапкало, да не прави поразии. И то сякаш не прави... Само веднъж намерих един хляб , който бях оставила на невнимателно ниска масичка с издълбано крайче под пробитото пликче. Но...колкото и да ми е симпатично анимационно, истината е, че трябва да отпратя някак мишенцето . С отрова няма да е, защото не искам да го убивам. Реших да пробвам с капан...Хващам го и го пускам някъде по- далеч от дома. Чиста работа!
Заложих капана с висяща коричка от кифличка със сусам на кукичката, но..явно беше затегнат повече, защото на следващия ден коричката я нямаше, капана си беше отворен... Влязло, хапнало си и излязло.
Следващият път напъхах малко хлебни късчета в решетките по тавана на капана, а на кукичката сина ми закачи един пържен картоф и закрепихме съвсем на косъм механизма за щракване. Картофа обаче вися като прани гащи няколко дни на куката и цялата " инсталация" стоеше непокътната.
Със сина ми , откакто е проговорил, имаме навик да си казваме от време на време глезено и песенно " Обич мояяя..", на което другия отвръща : " И ти си мояяя.." С времето той започна шеговито да отвръща : " И аз съм моя.." и пр., добавяйки все пак накрая : " Добре де и ти си моя.." И по подобен начин се шегуваме и в бележчици, когато си оставяме за нещо.
Та, бях му оставила бележчица с молба да купи хляб като се прибере от училище и с другите пари да си купи нещо . Купил хляб и преди да излезе за фитнес, го оставил на бюрото и до него бележчица : " Thanks,mom! "
На сутринта , бележчицата ми привлече вниманието от пода.Беше паднала някак - лека е, хвръкнала е явно и се беше озовала до капанчето. Затворено, но...празничко. Мишенцето се беше измъкнало с плячката като един Хари Худини. "
" Thanks,mom! " ...Хм...
Винаги съм смятала, че мразя мишки и ужас някакъв изпитвам от тях, но сякаш винаги идва някаква ситуация да ме разубеди в такивата ми категоричности. Започвайки все по- нежно да говоря за мишенцето, не закъсняха възклицанията на близки и познати да не се излагам с тая мишка и да я разкарам по- скоро. Ами... следващ вариант- апаратче мишогонче от Телешоп. Миролюбиво, тип " Бягай, мишенце! " .
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 22 Мар 2017 10:20:45 » Отговори с цитат върни се горе

Ох беее , като на един Стюърт Литъл погледнах на мишенцето ти... след тази бележчица Very Happy
А по въпроса с капаните и мишите набези - на село при наличие на трима големи охранени охранители от котешкия СОТ, все още понякога се промъкват мишки из двора и работните помещения, капаните са неизбежен атрибут, но мишките пускаме извън града...имаме си история с един капан, който забравихме в колата, мишката успя да избяга и после не знам колко време сме пътували с нея под седалките Sad...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 22 Мар 2017 13:50:43 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy хип-хип ура за мишлетата и техните симпатизанти!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 22 Мар 2017 21:11:23 » Отговори с цитат върни се горе

Абе, какви котки, какви капани, какви апаратчета те патили! Я остави животинката на мира, че знаеш ли утре BB и ЕС каква глоба ще ни треснат за нарушаване правата на мишките!

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 23 Мар 2017 22:33:11 » Отговори с цитат върни се горе

Харесах! Успех! А на мишлетата късмет...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 25 Мар 2017 13:49:35 » Отговори с цитат върни се горе

Много сладко мишле!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com