Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 349
ХуЛитери: 1
Всичко: 350

Онлайн сега:
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - За мрънкането като изкуство
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
33%
 33%  [ 4 ]
4
33%
 33%  [ 4 ]
3
8%
 8%  [ 1 ]
2
16%
 16%  [ 2 ]
1
8%
 8%  [ 1 ]
Всичко гласували : 12


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 06 Фев 2017 16:33:24 » За мрънкането като изкуство Отговори с цитат върни се горе

Вярвам, ще се съгласите, че мрънкането за щяло и нещяло може да бъде много досадно. Но има хора, като моята приятелка Еми, които са развили и възкачили мрънкането до неподозираните висоти на изкуството. Светът е създаден, само за да може Еми да го измрънка и сигурно само нейното мрънкане кара тази Земя да се върти – все още.
Още първият ни телефонен разговор за деня започва с нещо като сводка за нейния сън, или по-точно как тя не е успяла да мигне, защото: /тук има няколко версии/ При първата позата й й е била неудобна, възглавницата я убивала, ръката й изтръпвала, но тя не смеела да помръдне, за да не събуди Пенчо. / това е многострадалния й съпруг/. При втората Пенчо променил мелодиката си на хъркане и тя го събудила, за да го пита дали не умира, той отговорил отрицателно и пак заспал, а тя до сутринта е наблюдавала ритъма му на хъркане. Разбира се, Пенчо е здрав колкото и всеки друг, но понеже синът на Еми отдавна е женен и живее далече, предполагам, че Пенчо по съвместителство играе две роли. Има и модификации, в които Еми е заспала само за 20 минути, но сънувала такива кошмари – бистра вода, представяш ли си, а това е много на лошо, кой знае какъв крив ден ще бъде днес и ето, шефката й кимнала за добро утро, но някак студено. Учудващо е, че ако водата е мътна, пак е на много лошо – сигурно печатна грешка в съновника.
Вторият ни разговор обикновено е на битови теми – само да ти кажа, че онази чанта, спомняш ли си, дето си я купих онзи ден, ми е прекалено голяма( малка) и нищо не мога да си намирам в нея, а знаеш ли колко е ужасно. Незнам – аз имам една чанта от пет години и чудесно се разбираме с нея.
Третият разговор е за колежките, работата, която просто е невъзможно да се свърши, шефката, която вечно се заяжда и т.н. Естествено, ако на този фронт няма нещо подходящо, винаги можем да обсъдим времето – то никога не е правилно – или е извънмерно и апокалиптично горещо, или е такъв кучешки студ, че крайниците ти се вледеняват и е късмет да дойдеш жив на работа. Тук успявам да вметна, че зима е – нормално е да е студено, но това някак не спира потока на мрънкане.
Обаче истинското развихряне на Еми е при вечерния ни разговор – Еми страда от някакви тайнствени болести, почерпени главно от интернет, които нито един лекар в България не е достатъчно квалифициран да й открие. Ето защо монологът започва истерчино – ох, чакай да ти кажа какво ми стана преди малко – изтръпна ми левия крак и дясната ръка, сърцето ми се качи в гърлото, пръстите ми изстинаха, а езика ми се схвана – това опасно ли е, дали не правя инсулт или инфаркт, кажи, че няма да умра, то аз не се страхувам да умра, ама за Пенчо кой ще се грижи. / Тук винаги си спомням онази 90 годишна баба, която казвала на снаха си –„Снао, снао, ти убаво ме гледаш, ама ти като Умреш, кой ще ме гледа?”/ Следващият половин час минава в успокояване и разнищване всеки симптом поотделно – интересно как й се е схванал езика, като не мога да се вредя за реплика...
Но ето вчера какво се случи – обади ми се Еми за сутрешния си здравен бюлетин и се оплака какви тръпки пронизват цялото й тяло и как сигурно е пипнала Ебола.
- Еми, това е начало на грип вероятно – минава леко, аз го изкарах миналата седмица.
- Така ли – учуди се Еми – била си болна и аз нищо не съм разбрала? Ами ти въобще не си мрънкала? Трябвало е да мрънкаш повече!
Та питам се, приятели, дали ще мога да се науча да мрънкам или това си е някакъв ген, който съм пропуснала. Не ми е за друго, ама хубаво е да се знае, че и аз имам проблеми. Няма само другите да имат, ама ха! Е, никога не е късно – докато дишам, надявам се, ама с тази позитивистична нагласа май съм далеч от изкуството на мрънкането.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
libra
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 25, 2004
Мнения: 427

МнениеВъведено на: 01 Мар 2017 00:44:18 » Отговори с цитат върни се горе

има такива хора, да..
успехSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 12 Мар 2017 23:41:15 » Отговори с цитат върни се горе

Скарани са двете нагласи, не си говорят Very Happy Позитивчик е оле! Дрругото е олеле!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 26 Мар 2017 17:12:41 » Отговори с цитат върни се горе

Много автентично. И аз имам такива познати! Хареса ми Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com