Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 774
ХуЛитери: 1
Всичко: 775

Онлайн сега:
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Котката без която не можеш
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
83%
 83%  [ 5 ]
4
16%
 16%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 6


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 05 Мар 2017 19:36:53 » Котката без която не можеш Отговори с цитат върни се горе

Доверчив човек съм аз. Наивен, манипулируем - идеална мишена за деца, котки и приятели-ползватели. Последните сега не са обект на интерес и разказ. За котките, заради децата ми е думата. Поддадох се. Оставих се най-баламски да ме изманипулират и в един хубав ден допуснах това дяволско рижо същество у дома. Така ме заблуди външния му хрисим вид и дребен формат. Котенце, колкото шепа. Пухкавко, миличко, сладичко...изобщо не можеш да предположиш какъв тасманийски дявол е всъщност! Фурия! Цял табун коне! Опропастител на прекрасни цъфтящи растения, враг на всеки сън, ревнив последовател и препъникамък на моя милост в ежедневния крос из домашния бермудски триъгълник, където ежедневно пропадат половината часове на денонощието ми. Кухня, тераса, баня - котето проявява небивала изобретателност, за да се промъкне и мотае на зиг-заг в краката ми и на трите места. Оставя ли го вън - врещи. Мяука сиреч, ама така, че се чува до асансьора. Котетата изглеждат толкова милички и кротки, такива душички сладки...особено като вземат да тепат по разни одеялца и да мъркат релаксиращо. Но нямат бутон - за включване на мъркането и масажа, както и за изключване на мяукането, което може да продължи повече от час - както се случва с нашата госпожица напоследък. Оказа се котка и половина - около месец и трябваше - научи се да си отваря вратите и вече нищо не можеше да я спре. Хвърля се на дръжката и виси там толкова, колкото е необходимо, докато бравата подадде, после вратата не е пречка. Катери се на секциите, гардеробите и вратите и така наблюдава всичко отгоре - с едно превъзходство в погледа и опашката. Да не говорим, че постоянно е гладна. Непрекъснато ме води до чинията си, която много добре помня, че съм напълнила само преди половин час, и ме гледа укорително-въпросително. Разбирам на мига, че тоалетната и е за почистване. Обикновено вече съм разбрала по миризмата, която ме кара да си запуша носа. Кръговрат и вечен глад.
Не знам кога спи. Чувала съм, че котките са поспаливи същества - чела съм доста за тях, но предполагам нашата спи, докато ни няма. Почти не съм засичала подобна дейност, докато съм у дома - бяга, скача по мухи и миризлизвки, яде, събаря, драска, където и попадне, рови саксиите, прегризва, изкоренява и размъква растенията, претърсва боклука като видна казанджийка и постоянно обръща кошчето в коридора. Дърпа разни възглавници и играчки, изкормва плюшените по-мънички от нея меки играчици и ръси вата навсякъде. Истинско котешко бедствие! Но какво да се прави - забавлява се животинчето. Няма си кой знае какви развлечения и си намира такива. И на мен ми е забавно понякога. Опитвам да не се ядосвам и да не вдигам метлата, за да я натупам. Да и прощавам всички бели и поразии, да стискам очи, когато чуя че нещо се сгромолясва с трясък оттатък и да броя до сто. Помага безотказно. Дълбокото дишане също. Омкам понякога – в най-тежките случаи. Каквито и бели да твори, колкото и пакости да стори - радва ни и ни разсмива всеки ден. Мърка блажено като я погалиш, умира си да я вземеш и разнасяш, а да лежи отгоре ти - ти само намери време да седнеш. Просто иска внимание – има нужда от грижа, ласка и добра дума. Като всички нас. Изобщо оказва се, че такова рижо бедствие в къщата не те оставя никак да скучаеш. Не можеш да останеш сам с мислите си, дори че си разстроен от нещо набързо забравяш – не само, защото ти е повредена краткосрочната памет, а и защото имаш своя вярна котка, своята котка за радост. Рижа пръскачка на добро настроение, пухкав извор на весел смях и мек домашен климат. Котката без която вече не можеш.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 10 Мар 2017 10:57:26 » Отговори с цитат върни се горе

Мноого позната зависимост на духа. Smile)
Затова внимавам да не залитна отново. Smile

Да ви е жива и здрава - да ви радва дълги години - поукротяват се в зряла възраст - търпение!

И - успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 10 Мар 2017 17:10:33 » позната история Отговори с цитат върни се горе

просто живеят с мисълта, че имат поданици, които освен подчинени са им предани и ги обичат. Котешка му работа.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 17 Мар 2017 09:23:11 » Отговори с цитат върни се горе

...с едно превъзходство в погледа и опашката... Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Мар 2017 12:52:16 » Отговори с цитат върни се горе

Ммм още не съм се научила явно на такава всеотдайност ...и...при мен явно е обратното- те(три- четири самонастанили се в двора) котки без мен не могат явно и..ме облъчват ежедневно с обич,а това някак задължава.. Rolling Eyes Very Happy
Пухкава и нежно рижа обич..Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com