Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 794
ХуЛитери: 4
Всичко: 798

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Помощници
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
70%
 70%  [ 12 ]
4
11%
 11%  [ 2 ]
3
5%
 5%  [ 1 ]
2
5%
 5%  [ 1 ]
1
5%
 5%  [ 1 ]
Всичко гласували : 17


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 08 Фев 2017 13:59:39 » Помощници Отговори с цитат върни се горе

Прашен, почивен предиобед. Слънцето силно, спряло сърдито, сече. Мазната, морска мараня ме мъчи, мачка, мори. Стапя сланинестите ми паласки, кървавици, джолани и вратни пържоли, трупани апетитно в мразовитите дни. Слабеенето ме поболява. Куриозно констатирам, как, когато катурвам килограми, качвам кръвното. Съпругата ми, моето мило, манекенско момиче, многодневно ми мрънка: – Стегни се, спортувай! Стокилограмов свин си станал. Срамота! Мязаш ми на „мобилна месарница”. Нищо не ти става вече – ни ризи, ни гащи, ни „пакета” ти в тях.
Аз не се докачам от туй, но за „пакета” ми, не съм съгласен. Става ми и още как – седем секунди седмично, сутрин. Но, нека си мърмори, а зимъска да щъка навлечена при 25 градуса в хола и да трепери. Супер съм си, след санирането си със седемсантова сланиноизолация. Със самочувствие съм, същински секси „Сумомен”. И спокойно си излизам по тениска на „Св. Валентин” да си купя нещо за Трифон Зарезан. А бе, обичам си студеното.
Днес, обаче, е: пек, пот, прашуляк. Гадна, гранясала горещина. Вкъщи съм с Герчо – петгодишния ни син. Майка му, милата, митка между молове, магазинчета, „Макдрайф”. Помощници сме в шетането. Гледаме се двамцата. Той – детско, а аз прането, ютията и манджата. Сготвям си сарми със саламурена сланинка, свински стек със: соев сос, соте, сметанка, синьо сиренце, сушени сливи, студена сербеса. За майка му приготвям любимите ѝ морски дарове: медуза и планктон аланглѐ в собствен сос. Модел е все пак. Помагам ѝ за по-фина фигура. Но...
Звънецът заинтригуващо звънва. Поучуден поглеждам – пощальон. Подава покана – пристигнал пощенски пакет. Досещам се. Родителите ми сигурно пращат за внучето си шоколадов корнфлейкс. Питате се нерде корнфлейкс, нерде баба и дядо да разбират тези купешки думи и стоки. Търпение малко, ще ви разкажа, само да мярна манджата, май мирише.
Та, оставяме често синчето ни при баба му и дядо. Те са „заможни”, земеделски добичевъди. Работят по Европейска програма ”Бачкай нам, оцелявай сам”. Със собствени субсидии си сковаха съвременни: кошара, кирпичена кочинка, кокошарник, кокетен, кърски клозет. Купиха катърче, карат комфортна каручка. При тях Герчо видя на живо, що са това „доволни” пилци, овце, прасе. Научи, отде идват яйцата, млякото, вълната, компотите, туршията. Помага им с пръчка да „завръщат овцете” и погва петела, когато „затисне” кокошките. Учудва се, защо се нарича кокошарник, а не петелник. Знае и, че на Коледа на прасето му дърпат/режат/ ушите, защото не е слушало през годината. Наблюдателно и любопитно ми е момчето, попива всичко веднага. Метнал се е на мен. И аз попивам и поглъщам всичко... от софрата. Не се хваля, но сега говоря за Герчо. Та, знае малчуганът и какво са „барабонки”. Да, „барабонки” – онези кафеникави топчета, дето овцата отделя, когато я напъне търбухът и, които после се ползват за тор.
Всяка вечер баба му издоява овцете, заранта сварява млякото и го оставя до долапа да доизстине. Герчо е пръв помощник в домакинството – бабина отмяна. Обича млякото, най-вече с топнати в него шоколадови топчета „Корнфлейкс”. Бяхме му купили от града и оставили в раничката да си хапва. Веднъж решава да направи закуска за всички и сипва пакета в менчето с мляко. Баба му, залисана в работа, минава и вижда барабонки да плуват вътре – мощно, кафеникаво. Сепва се за миг, но е наясно, кой е сторил тази поразия. Грабва една вършина от плета и: бой, бой по заблеената овца, дето прежѝвя наблизо. Тутакси зърва, как Герчо бърка с лъжица в една пахарка, сърба от нея и си облизва мустачето. Разтреперена, прединфарктна дръпва закуската от устата му. Изхвърля я и със сетни сили само смутолевя: – Не яж, баби, то е акано! Герчо също е в шок и потрес. Чуди се, защо обичната му баба изхвърля най-обичаната му закуска, на най-вкусната хапка. Не, не се преживява това лесно. Следват: час рев, сълзи, сополи. Малкият смърча: – Бабо, искам още! Тя: – Дядо, доведи доктора! Герчо глътна говната!... А бе, минала смехотрагедия.
Сега стана следобяд. Слънцето си сече със смазваща сила. Стапям се сякаш съм сладолед. Как мразя лятото. Герчо е нетърпелив и напира да тръгваме за пощата. Майка му, милата, митка „Мерцедеса” между моловете. А аз – асансьор. Нагоре, надолу, напред, назад. Чакам я да се върне с колата, че пеш не се върви в тоз топлик. Чакам четвърт, чакам час, чакам четири. Няма никой. Чувам на съседката отгоре, как грамофонът громко гърми. Емил Димитров ѝ свирка: ”Аз чакам, чакам вече час и свиря тоз сигнал...”. Съчувствам му и на него за чакането.
Пъплим полека. Пот, пек, прах – пържолник. Мазен, морен мъкна малчугана. Но и на Герчо не му се върви. Мрънка, тръшка се, чуди се как да хитрува, белким го нося. Когато чуя дежурното, че го боли главичката, коремчето или пръстчето, номерът му не минава. Но щом ми заразправя, как снощи го клъвнал комар на „петичката зад ухото” и крачето му се е подуло, няма начин, как да не поощря неговата хитроумност. Качвам го на „конче”, улавя ми ушите и с два къча ме пришпорва към пощата. И така на галоп – километър. А там, познайте, пакетчето се оказва... 20-килограмов кашон. Ай, честито! Герчо зърва големия подарък и очите му грейват като златото по кунките на майка му. После поглежда повяхналата ми физиономия, сканира ситуацията и щракащият му ум предлага:
– Тате, искам да ти помогна.
– Как?!
– Аз ще нося колета, ти ще носиш мен!
Сладурчест помощник е, нали, татина отмяна! Но, мерси! Сега ми трябва истински помощник -„шерп”. А от мисълта да се връщам обратно, в тоз топлик, с два самара на гръб, получавам месечна спермопауза. Извинете, исках да кажа мускулно-мозъчна мегаспазма.
Пулсът пак подскача. Препотен присядам полувъзнак по пейката пред пощата. Скапан, слънчасал, се свързвам със 112. Поръчвам „Пътна помощ” плюс „Пожарна” – по погрешка. Превъртях. Притеснено поглеждам – пристига „психолинейка”, подире пищи „Полиция”. Прекрасно! Пращат подходящите помощници.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Danielita
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 14, 2009
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 17 Фев 2017 05:00:04 » Помощници Отговори с цитат върни се горе

Смях се с глас! Браво!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 17 Фев 2017 20:40:34 » Отговори с цитат върни се горе

Забавен текст и интересен език, експресивен. Не разбирам критериите на оня/оная, поставил/а ниска оценка. От мен максималната и успех! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 19 Фев 2017 14:37:56 » Отговори с цитат върни се горе

Много интелигентен текст Smile Ама трябваше още за барабонките.. хахаа

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Фев 2017 02:14:33 » Отговори с цитат върни се горе

Бива си го, наистина! С този еко корнфлийкс и..." – Аз ще нося колета, ти ще носиш мен! " Laughing
Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 27 Фев 2017 22:49:04 » Отговори с цитат върни се горе

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 16 Мар 2017 13:08:02 » Ха-хаааа Отговори с цитат върни се горе

Стокилограмов свин!!! Very Happy Смях!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 23 Мар 2017 14:05:41 » Отговори с цитат върни се горе

Smile)))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 25 Мар 2017 13:51:03 » Отговори с цитат върни се горе

Много ми хареса Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 25 Мар 2017 20:49:57 » Помощ... Отговори с цитат върни се горе

Браво, кулинарен чародеецо!
Що не се пробваш и в *Мастер-шеф* ?
С диетичното меню за манекенки ще ги разбиеш...ако се престрашат да опитат!

5 - от мен... От сърце! И- успех!!!

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com