Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 809
ХуЛитери: 1
Всичко: 810

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Зелени пеперуди
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
83%
 83%  [ 5 ]
4
16%
 16%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 6


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 10 Юни 2016 19:51:23 » Зелени пеперуди Отговори с цитат върни се горе

Ако Бог е искал човека да има крила, щял е да му сложи. Или е сложил, но при сглобяването са се подвили и са останали отвътре, а после е било късно да преправя , та... за компенсация ни е вдъхнал стремежът към летене. Защото човекът е обречен на летене. И го постига с всички възможни средства.
Моето се оказа много първобитно - пеперудите в стомаха. Ама не от ония- розовите- те се попиляха отдавна, остана само една- Кралицата- майка, която се движи като дама от старата аристокрация- тежко, тежко. С космодиск и магнитни наколенници, но крилата са ѝ естествени, тъмно розови, обрамчени с фини черни линии и ситни бели точици за разкош. Отдавна не ми смущава перисталтиката, само понякога, колкото да напомни за себе си, припърхва и демонстрира класа . Като една пенсионирана прима балерина.
Онези пеперуди са други...Зелени... Не просто зелени, а евъргрийни, на които с времето крилата им заякват все повече. Те се активират, когато разкъсам скафандъра на умората, изляза от вътрешния, сив джоб на ежедневието, сгъна грижливо всички излишно високи и стърчащи сгради пред себе си , прекрача ги и...потъна в прегръдките на Планината и Природата.
Тогава, зелените пеперуди първо свиват стомаха и коленете ми, докато ме изравнят с ръста и теглото си, докато се издигна над дърветата, над поляните, морето, реките, дефилетата и скалите. За да могат дланите на душата ми да ги докоснат, погалят, очертаят, преплетат пръсти с тях и се съберат в благодарна молитва за тази красота. Благодарност за очите, които правят своя превод на тази красота.
Предимството на това летателно средство- зелените пеперуди в стомаха, е в това, че за разлика от самолетите и други програмирани и проектирани летилА, те могат да поспрат над избрано място с цел по- продължителен и детайлен възторг, да поддържат свободно избрана височина, траектория , дестинация и продължителност на полета.
Зелените пеперуди са онова летателно средство, което ме издига от земята , до Височината на Земята. Което пълни дробовете ми с аромата ѝ на топла пръст, вдигаща следнощна пара; с уханието на дъжд , на билки и цветя.
Те са летателното средство, което чрез съприкосновение с Природата, ме отнася до онзи миг, онази точка алеф , където си спомням Началото,спомням си себе си, единявам се с нея, с всяко нейно проявление и летейки, прегръщам Земята, продължавайки да бъда част от нея.
Сякаш точно този миг, тази точка, е целта на стремежа към летене. Моя и на всеки човек. Защото човека наистина може да лети. И всъщност, май се оказва, че ...създаден по образ и подобие на Бога, не значи , че Бог е безкрилен и не може да лети, а че човека може да лети само като него. Като Бог.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 14 Юни 2016 11:05:27 » Зелени пеперуди Отговори с цитат върни се горе

Зелено, много зелено! Театрална завеса, която всеки миг ще се вдигне и ще ни покаже цветния свят в нас. Успех! Хареса ми!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 15 Юни 2016 08:28:17 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Може, с крилете на въображението, пък били те и криле на зелени пеперуди.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com