Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 586
ХуЛитери: 0
Всичко: 586

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА (2)
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 23:27:03 » На вниманието на всички - ПРОМЕНИ В САЙТА (2) Отговори с цитат върни се горе

regulus написа:
Скъпи колеги и приятели, оказа се, че трябва и аз да понапиша нещо във форумите, въпреки, че не ми е силна страна. :) Но дойде време, когато очевидно всички ние, по един или друг начин, трябва да направим нещо, tamquam ultimam rationem, за да запазим и развием общия си дом.
Ще се постарая да бъда кратък. Обсъдихме нещата с някои от вас и формулирахме следните предложения, които Администрацията (в лицето на представляващия я Administrator) прие:
- първо, вече са осигурени средства за сайта в обозримо бъдеще, да го кажем. Но въпреки това:
- да се създаде своеобразен „Съвет на сайта“. В него да могат да влязат всички от нас, които смятат, че могат да осигурят за сайта 20 лв./месец (или повече). Като дарение, при това регулярно, ежемесечно, не веднъж годишно на куп. Членството в Съвета няма да дава никакви привилегии. По никакъв начин няма да се акцентира принадлежността към него – с бележка в профилите на хората, с определена икона, определен шрифт, цвят или по какъвто и да е друг начин. Членството ще е по желание. А „задължението“ ще е да се обсъждат промените в сайта, оптимизирането на дейността му, нормалното му функциониране и т.н.;
- за нуждите на Съвета Administrator да направи нарочен закрит форум, където съветниците ще могат да дискутират сайтските проблеми. Дори някой ползвател да не е „съветник“, ще може да дава всякакви предложения;
- досегашната Администрация като цяло и всеки един от тях поотделно да може по желание да стане и съветник, без това да е задължително. Съветът по какъвто и да е начин няма да изземва функциите на Администрацията или да я освобождава от тях;
- за останалите потребители сайтът ще е безплатен. Т.е. няма да има такси, задължителни вноски и пр.;
- всякакви дарения от ползватели и приятели са добре дошли;
- всякакви дейности за осигуряване на реклама, финансиране от държава, евросредства и пр. екзотични способи биха били от полза;
- всеки потребител да има един-единствен ник;
- да се премахнат никове, от които не е публикувано и коментирано;
- да не се заличават никове, от които няма скорошна активност – някои хора са починали, някои не пишат вече, някои не пишат тук... – добре е творбите им да се запазят;
- да се запази архивът на сайта;
- да се премахнат всички „екстри“, които нямат пряка връзка с основната дейност или пък дублират други функции, не се ползват и т.н. – как и кои ще се обсъди между ползвателите и Администрацията;
- всичко останало да се запази както досега;
- по искане на Администрацията като публикуващи администратори и модератори, в помощ на сегашните да влязат и други. Досега съгласие са дали: rainy, daro, marta, pc_indi, verysmallanimal, zebaitel, markoni, damdan и др. (и аз ще помагам понякога :) ). Ако някой счита, че би могъл да отдели време за такива дейности – нека се обади на rainy.
- за сега дейността на изброените хора за сайта ще е gratis, а ако се съберат достатъчно съветници или пък средства по друг начин, може да се обмисли евентуалното им възмездяване.
Ами това са предложенията ни, общо взето, с които Администрацията като цяло е съгласна. За повече подробности поддържайте връзка с rainy – тя координира усилията ни. Навярно ще има и специална тема по този повод (след затварянето на тази).
Благодаря на всички! На Администрацията най-вече – без тях нищо нямаше да е, въобще! Надявам се заедно да направим така, че и занапред да се срещаме тук.

Тези предложения не касаят единствено предложителите и администрацията. Ние вече сме постигнали съгласие.
Те касаят всички. Затова трябва да ви чуем какво мислите.
За да преминем от думи към дела.

Вие сте!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 23:43:15 » Окото на времето Отговори с цитат върни се горе

Нека всеки да инвестира СМС, или превод за Хулите и ако наистина регисрираните почитатели са достатъчно, проблемът е решен. Това не противоречи на правилата на поезията, дори Омир ще си плати сметките за свещи, само защото иска да поговори със зрящите. Остава да дадем думата на тези които искат да си поговорят с поета!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Апр 2016 23:57:58 » Отговори с цитат върни се горе

Без ХУЛИТЕ никога нямаше да съм това, което СЪМ в момента!
Без истинските приятели, които открих тук, без прекрасните творби, без незабравимите събития и емоции - животът ми щеше да е просто едно безцелно съществуване за кармичната статистика!
И тъй като вече декларирах из другите интернетни комуникации моето огромно ДАААААА - съгласна съм, влизам със стоте си крака и ръце в Съвета! И моля ви, администрацийо, не забравяйте, че мога да участвам с по някоя и друга картина в наградните фондове съвсем безкористно, както е било досега!
Да кажа и нещо друго - толкова СИЛНА и толкова ЧАСТ от ЦЯЛОТО рядко съм се чувствала в живота си! Така, както тази вечер, когато разбрах, че един светъл слънчев лъч се е промушил от другата страна на тунела и му е време да се покаже от тази, където сме ние!
ОБИЧАМ ВИ!!!
PLACEBO - Евгения Маринчева-Jen

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
erka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 199

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 00:12:53 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Браво ви -и вълка сит и агнето цяло!

Аз съм се преброила Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 00:18:14 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте отново.

Преди всичко радвам се, че онази ‚гадория‘ на първа страница вече я няма Smile Всъщност, смятам, че ‚гадорията‘ трябваше отдавна да се появи, за да стане ясно искаме ли си дома или не. Удивена съм от безкрайния стоицизъм на администрацията. И съм им вечно признателна! И безкрайно се радвам, че си го искаме дома. Ама наистина се радвам...

Ще се разпиша по-нататък и повече. Сега искам да благодаря на regulus за навременната ръка, както и на всички, които се отзоваха на личното ми писмо – verysmallanimal, daro, zabaitel, markoni, pc indi, marta, dandan, Placebo. Не успях да пиша на всички, на които исках, все още очаквам някои отговори. И още ще пиша, както и писмото беше само към лични приятели – не мога да си позволя лукса да натрапвам отговорности на хора, на които им е много трудно по една или друга причина в момента. Както и съвсем нормално приемам отговор Не за отговор. Ама пък като получа ДА, какво удоволствие е... Досега съм получила само отговор ДА, което е огромен комплимент за преценката ми на приятели.

По повод финансово управление – моите разбирания бяха по-различни от така изложените (дали правилни или не - дълга философия), но това вече няма никакво значение в случая. Обсъжданията за стратегия са докато се вземе решение. После всеки член на екипа следва решението. То е ясно дефинирано от regulus.

Моля всеки приятел и (не)познат да се счита за искрено поканен да ми пише – тук или на galya.radeva@gmail.com, ако иска да поеме креативна, духовна и скромна, но регулярна финансова отговорност. Аз съм изключително против пресирането за дарения и от мен никога няма да го видите. Единствената облага ще ви бъде вътрешната нужда и удовлетворение.

Както казах, ще пиша още. Сега исках да покажа отношение само. И да кажа, че екипът от помощници на администрацията се очертава изключително чаровен – освен кадърен Smile – и възнамерявам да не сме сериозни като поп на изповед, а и да се забавляваме истински, докато раздвижим духа на това уникално място, което промени толкова много човешки съдби...

Сполайте!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 00:43:50 » без рестрикции моля Отговори с цитат върни се горе

радостно е, че се намира път за излизане от кризата, ето че слуховете на смъртта на сайта са малко преувеличени, и се включвам само за дса изразя несъгласие с това доста нелепо предложение, което би отнело едно от двете най-ценни неща на сайта , ако се приеме.

Нещо лошо да има в това, което е залегнало на времето като принцип - възможността един потребител да има 2 профила, след като той е преценил, че има потребност от това? Имам 2 акаунта, и в двата публикувам, равнопоставени са за мен, и категоричмно възразявам да ми се изтрива единият.

Няма да се пренатовари сайтът, ако 5 или 10 души имат по 2 ФУНКЦИОНИРАЩИ профила.
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 01:05:37 » Отговори с цитат върни се горе

Аз съм за промените. Звучи разумно и смисллено. Подкрепям и ще подкрепям.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 01:11:59 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Ave, regulus, Рейни, Жени, Марта, Живето, Даро, всички, всички ! Ave " Хулите" ! Smile Ей, усмихнах се! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
starozagorez
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 23, 2011
Мнения: 98
Място: Москва

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 02:06:33 » Винаги съм бил оптимист Отговори с цитат върни се горе

затова не се изненадах, когато разбрах, че е намерен изход за продължаване живота на сайта. Ако не бях в далечна Москва, с удоволствие бих се включил като дежурен администратор или модератор.
През краткосрочните си пребивавания в България според финансовите си възможности на пенсионер ще подпомагам по достъпните начини с минимални средства дейността на сайта. Противник съм на двойните никове, но бих желал да се възстанови възможността да публикуваме втора творба в денонощието. Не съм запознат с дейностга на Издателство ХуЛите, но ако по някакъв начин издаването на книга ще помогне за финансовото укрепване на сайта, без да търся лична изгода , съм съгласен да отпечатам една книга с избрани от публикуваните досега тук 7050 Пе(т)рушинки и една готова с любовна лирика( с творби, които публикувах в друг сайт, след като тук не ни се даваше възможност да отпечатваме второ произведение за едно денонощие).Мога да помогна и с предоставянето безплатно на няколко от досега издадените ми книги(ползващи се с голям интерес от читателите) за Магазина на Сдружението.
Поздравления за намерения изход от създаденото затруднително положение и нови успехи в дейността на любимия ни сайт!
Щастие и успехи на Администратори, модератори, автори и читатели на сайта!
Петър Пенчев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Caniko
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 24, 2005
Мнения: 100

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 07:47:14 » УСПЕШЕН и ЩАСТЛИВ РЕСТАРТ ! Отговори с цитат върни се горе

ДА! ДА! ДА!

Поздравления за бързата и адекватна реакция на учредителите на съпортващия екип!

Не мога да обещая месечни вноски, но поне веднъж в годината ще правя банков превод от 30 лв.

С обич и респект,
Цанка Шишкова
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 09:06:31 » Отговори с цитат върни се горе

Ето до това се искаше да доведе цялата дискусия - до ясна програма за действие.

Приемам я изцяло.

Регулус, поздравления! Админи, благодаря за търпението и добронамереността, с която се отнесохте към нашите предложения даже когато не ви харесваха или влизаха в противоречие с избраната от вас стратегия!

Какво пък, време е и да се усмихваме, и да вършим намисленото!
Вярвам, че ще го има този дом, в който всички се чувстваме добре.

Жени, в момента не мога да поемам регулярни задачи, с които ще се натоварят помощниците. Но можеш да ме имаш предвид при случай на нужда. Ще помагам според въжможностите и компетентността си.

По отношение на вторите никове - поне засега нека да се въздържим от втори профили.

Хипо, вчера влязох в авторския си профил и видях някаква сума за автора. Изненадах се, защото бях обявила целия приход в полза на сайта. Ако досега не сте го направили, използвайте тази сума, макар и дребна, за ползата на "Хулите". Приеми това като официално деклариране на съгласието ми да вземете тези пари.

Сега ми хрумва, че по тази начин също може да бъде подпомогнат сайта - нека, който желае да прегледа електронните книги и да реши дали не искате да купи някоя. Особено тези, чиито автори са обявили прихода за сайта.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: mamasha на 09 Апр 2016 10:23:18 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 09:33:22 » Отговори с цитат върни се горе

Поздравявам ви, хора на бързите реакции и адекватните решения! Благодаря, че сте насреща и не се отказвате лесно! Зазимяването на общия дом се отменя! Very Happy Иде лято!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Marta на 09 Апр 2016 11:43:33 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 10:24:20 » Отговори с цитат върни се горе

Съгласен съм с всичко, което предлага на този етап администрацията на сайта.

Ако все пак се приеме да се запази възможността за 2 профила, не би ли било добре притежателите им да бъдат задължени да обявят другия си никнейм на личните си страници? В противен случай, да посочат с кой от двата профила желаят да останат и кой да бъде заличен. Знаем, че се е случвало неведнъж потребители сами да се коментират и да си поставят оценки. Smile Както и по друг начин да злоупотребяват с "раздвоението" си.
И, ако поради нарушаване на правилата бъде наложен бан, той да е валиден и за двата профила.
Така пространството тук би станало по-чисто и възможността за евентуални интриги - по-малка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 11:14:25 » два профила Отговори с цитат върни се горе

1. Ако все пак отсега нататък се променят правилата и се регламентира да има само един профил, то досегашните двойни профили е редно да си останат.

2. Редно е също така всеки да отбелязва в двата си профила, че са негови и двата.
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 09 Апр 2016 13:06:27 » Няколко думи и от мен Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
- досегашната Администрация като цяло и всеки един от тях поотделно да може по желание да стане и съветник, без това да е задължително. Съветът по какъвто и да е начин няма да изземва функциите на Администрацията или да я освобождава от тях;

Желая да вляза в Съвета като физическо лице, като доброволно ще превеждам всеки месец 20 лв. по сметката на ХуЛите.

Цитат:
Членството в Съвета няма да дава никакви привилегии. По никакъв начин няма да се акцентира принадлежността към него – с бележка в профилите на хората, с определена икона, определен шрифт, цвят или по какъвто и да е друг начин.

Съставът на Съвета се съгласих да не се афишира, но все пак трябва да има някаква индикация за броя на членовете му. Предлагам в блокчето "Екипи на ХуЛите" да добавя най-отгоре един ред, в който да пише "Съветници: ХХ човека". Този брой ще се генерира автоматично, в зависимост от получилите достъп до закрития форум за дискусии. В ежемесечния отчет за даренията също ще добавя един ред в приходите: "от съветниците - ZZ лв.". И всеки ще може сам да си направи простата сметка (по формулката ZZ/20-XX=0), дали всички съветници са дарили месечната си вноска. Защото ентусиазмът е едно, желанието за анонимност второ, а финансовите взаимоотношения трето. Аз особено много държа всичко свързано с харченето на парите ви от нас като администрация, да бъде точно, чисто и прозрачно!
И още нещо.
Днес всички говорим за това, как да става влизането в Съвета - права, задължения, отговорности. Но трябва да решим и как ще става излизането от него. Този въпрос на всяка цена трябва да се обсъди от основателите на този Съвет. Мястото, където могат да го направят, ще го създам още днес.
Цитат:
- всеки потребител да има един-единствен ник;
- да се премахнат никове, от които не е публикувано и коментирано;

С първото не съм съгласен, с второто съм ОК.
Може би е време да обявя публично (въпреки, че маса хора от сайта са наясно), че аз също съм с два псевдонима.
Драскал съм по нещичко като Administrator, но и като Gligor.
Когато с екипа обсъждахме възможността хората да ползват по две регистрации, имахме предвид точно това - един човек, по една или друга причина, да има възможността да пише по два коренно различни начина. И продължавам да не виждам нищо нередно в това. Отделен въпрос е, когато "резервния псевдоним" се ползва с други, користни и/или нечисти цели.
Във връзка с това поемам ангажимент. След като проверя и нулирам "кухите" профилите - без нито една публикация и без нито един коментар - да направя втори тур проверка. Да проверя стриктно профилите САМО с коментари. И ако открия злоупотреба (примери: самокоментиране, умишлено "преследване" на потребител, тенденционно вулгарен език и др.п.), просто ще го закривам и него. Считам, че по този начин ще си заминат и регистрациите, създадени само за гласуване.
Цитат:
- по искане на Администрацията като публикуващи администратори и модератори, в помощ на сегашните да влязат и други. Досега съгласие са дали: rainy, daro, marta, pc_indi, verysmallanimal, zebaitel, markoni, damdan и др.

Това е добре, но така представено не ни устройва.
Трябват ни само трима човека, които да помагат - иначе може да си отгледаме хилаво дете :)))
Кои да са те, дали ще ги сменяте на ротационен принцип, дали ще са постоянни и т.н., си го решавате вие от Съвета - пак на мястото, което ще създам днес. Изискванията от наша страна не са сложни - да са компютърно грамотни, да са психически устойчиви и да имат много свободно време. Всичко останало ще го научат от нас. Когато имате избистрени три кандидатури - съобщавате ми ги, екипа ги одобрява и аз им давам права да публикуват, да редактират произведения и коментари, да модерират част от общите форуми и да налагат забрани на потребители. С останалите административни функции няма да ги натоварваме.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com