Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 830
ХуЛитери: 4
Всичко: 834

Онлайн сега:
:: Albatros
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Тази сладка дума свобода
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Фев 2016 13:45:41 » Тази сладка дума свобода Отговори с цитат върни се горе

Настоявахте за яснота. Държите да има задължителен членски внос.
И се питам защо?
Имаме едно създадено с голяма любов и поддържано с безкористния труд на админите пространство.
Ако проследите отчетите от миналата, по-миналата и още по....години, ще видите, че дарения винаги са правени, а остатъкът е допълван от "екипа на Хулите". Не мога да твърдя точно кой или кои стоят зад това, мога само да допускам, но мисля че няма значение. Колкото и средства да имат тези хора, не биха могли да го правят до безкрайност. Имаме прекрасна възможност, който, когато, по какъвто и начин и с колкото може да подкрепя това прекрасно място. И НЕ РАЗБИРАМ ЗАЩО ТРЯБВА НЯКОЙ ДА КАЗВА, ДА СЛЕДИ, ДА НАПОМНЯ, ДА ПРЕДУПРЕЖДАВА, ДА ИЗКЛЮЧВА
Защото идеята за задължителен членски внос предполага точно това. Към стреса на месечните съобщения и тормоз от банките, мобилните оператори и т.н. да си причиним още един: "Напомняме, че вноската ви изтече и ако до ....не внесете сумата...следва спиране на достъпа..
Това ли искаме? И толкова ли е сложно да се проумее?
Не разбирам защо трябва да се въвежда задължително такса, като има достатъчно ясно изведена опция как да го правим. Боя се, че проблемът е в това - да не би да се мине някой. Защото видите ли, еди кой си не е платил нищо, а пък ползва.
Странно ми е, че хора, които са много докачливи на темата за правата не могат да оценят свободата, която имаме.
Миналата година по това време стартирахме идеята за доброволен членски внос от 20 лева за година, платим кой, както намери за добре от опциите за дарения: по сметка, с смс-си, във валута и т.н. Дълго време съобщението стоеше на първа страница, а аз отделях време за напомняне на лични съобщения, като активирах и тема, в която своевременно отбелязвах отзовалите се. Пак в отчетите от март до декември можете да видите, че имаше ефект.
Не държа да се самоизтъкна. Аз съм човек, когото всички познавате и лично. Домът и галерията ми са били винаги отворени за всеки от вас, който е пожелал да се включи в различните ми инициативи или да представи творчеството си. Така разбирам нещата - така ги правя.
До колко сайтът е застрашен можете да прецените сами, като погледнете ОТЧЕТА.
Докато има пари в сметката, той ще съществува, така мисля и би трябвало да е така. Никой не се замисля за това с какви усилия и въображение е създаден, колко време отделят доброволно администраторите за да качват произведенията ни или да четат глупостите ни във форума. Да, някой е направил този подарък, можем да го ползваме, но и трябва да се грижим за него. Това е.
Да много ме боли за това прекрасно място. И не искам да си представя, че то няма да съществува, само защото си правим дребни сметчици и непременно искаме някой "да каже".
Това, че няколко човека се активираха и вероятността да се справим и този месец не означава, че проблемът е решен. Аз нямам повече сили да следя тази агония.
Искам сега, докато още го има, да благодаря на всички, които някога ми протегнаха ръка, които осмисляха усилията ми и за най-щурите инициативи. Прегръщам ви. Сърцето, домът ми и галерията са винаги отворени за вас. Знаете къде да ме намерите.
Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 17 Фев 2016 16:18:17 » Да...Ваня мисля че, си казала най- важното... Отговори с цитат върни се горе

Да напомня и за невероятния архив от произведения натрупан през годините. Има едно прозорче- Щукни-ХуЛи през което винаги когато имам време влизам да надникна в миналото...
Една огромна електронна библиотека...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 18 Фев 2016 13:22:33 » И аз мисля, че Ваня е казала най-важнжто ...есенцията! Отговори с цитат върни се горе

Доброволното дарение говори за вътрешна свобода, задължителното - тежи като воденичен камък в тези тежки времена.
За нравите да не говорим... Embarassed
Времето, знаете, пресява плюсовете и минусите през тънкото си сито, отгоре остават едрите песъчинки. Тоест, плюсовете!
Възможно е да са малко, но качествени, или както казват мъдрите, ако ще е гарга, рошава да е.
Останалото е имитация, така си мисля... Rolling Eyes

Док Диксит
от брега... Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 18 Фев 2016 18:17:45 » ...(.) Отговори с цитат върни се горе

да, така е Ванюшка - свободата е... и отговорност за доброволност

мнозинството говори - единици я живеят

...споделял съм и преди, че този сайт си има родители и те много добре

знаят, какво да сторят за доброто на 12-годишния си юноша Smile

...този сайт е обдарен с един изключително благороден и мъдър човек

- Иван Янкулов... и аз съм спокоен, че богатството на ХуЛите ще го бъде

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 01:01:22 » не само финанси са нужни на един сайт Отговори с цитат върни се горе

Изключително важни са финансите за един сайт, няма съмнение.
Но освен тях се иска в него да има нормална атмосфера, изразяваща се в духовна чистота, липса на враждебност, нормален изказ.

Но какво се наблюдава?
" В (близко) бъдеще време
от zaltia на 23.02.2016 @ 00:52:11
(Профил | Изпрати бележка)
Ти наистина си голяма мърша."

"от zaltia на 23.02.2016 @ 00:37:01
(Профил | Изпрати бележка)
Аз не съм нито русофил, нито комунист...никога не съм членувал в никаква партия...но със сигурност съм Българин, с голяло Б, за разлика от теб. гнусна мида...
Казвам се Красимир Личев и съм от В.Търново
Ти си най- гадния глист...гол охлюв лигав и мазен...
Смърдиш отвякъде...разкарай се заедно със всичката си антибългарска помия и негативизма си...
Огледай се наоколо, но първо си свали наочниците...
Не ти казвам, че си кон с капаци, за да не обидя кончетата..."


Ето аргументацията на трите единици на последното "прпоизведение " на въпросния " автор".
23.02.2016 / 13:13:55 hamster липса на каквито и да било художествени качества, еталон за кич и антипоезия оценка 1 от 5
23.02.2016 / 19:27:16 CheGuevara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! оценка 5 от 5
24.02.2016 / 19:06:34 tearfly Хейтърско и бездарно. Жалко, че се толерира такова поведение в сайта, ако имаше оценка нула, щеше да е съвсем на място. оценка 1 от 5
24.02.2016 / 22:21:32 Vlad_Ongyl Очевидно нарушение от страна на "автора" на т.6 в нейното първо изречение. Има и нарушение на второто, но то не е на "автора" на "произведението".
"


Ето го крещящото нарушение на това, което се упоменава от Онгъл.
6. Няма да се публикуват произведения, съдържащи обиди, заплахи, клевети или двусмислени препратки към други потребители на сайта или трети лица без съгласието им, независимо дали са използвани имена, никове или други лични характеристики
"

Многоуважаеми администратори на сайта Хулите, смятате ли, че е нормално потребител с такова драстично нарушение на писаните правила на сайта ви да бъде толериран?„., както също е упоменато в аргументацията?
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 01:19:53 » Re: Да...Ваня мисля че, си казала най- важното... Отговори с цитат върни се горе

zaltia написа:
Да напомня и за невероятния архив от произведения натрупан през годините. Има едно прозорче- Щукни-ХуЛи през което винаги когато имам време влизам да надникна в миналото...
Една огромна електронна библиотека...


потребител, който пише така

от zaltia на 23.02.2016 @ 00:52:11
(Профил | Изпрати бележка)
Ти наистина си голяма мърша."

"от zaltia на 23.02.2016 @ 00:37:01
(Профил | Изпрати бележка)
Аз не съм нито русофил, нито комунист...никога не съм членувал в никаква партия...но със сигурност съм Българин, с голяло Б, за разлика от теб. гнусна мида...
Казвам се Красимир Личев и съм от В.Търново
Ти си най- гадния глист...гол охлюв лигав и мазен...
Смърдиш отвякъде...разкарай се заедно със всичката си антибългарска помия и негативизма си...
Огледай се наоколо, но първо си свали наочниците...
Не ти казвам, че си кон с капаци, за да не обидя кончетата..."


няма място в сайт за художествено слово, защото го превръща в нещо коренно различно
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 01:43:17 » Браво бе Хами!!! Отговори с цитат върни се горе

Нещо взе да заекваш...
Ран вир или Вир Ран...дръж се по- мъжки...нищо , че си плъх...аз не съм котка...
За 3 март- денят на освобождението от братската турска прегръдка ще ти подаря друг лимърик...а сега ще ти пусна малко хубава музика...ей така за релакс...във форума- Каква музика слушам...
Много мил стана нещо...
Я се гушни с другите си ник нейми...
Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 01:59:04 » Правила на сайта Отговори с цитат върни се горе

Нещо не разбра май - обясних ти съвсем простичко, че потребител, който нарушава правилата на един сайт

6. Няма да се публикуват произведения, съдържащи обиди, заплахи, клевети или двусмислени препратки към други потребители на сайта или трети лица без съгласието им, независимо дали са използвани имена, никове или други лични характеристики. Забранени са публичните конфликти, пререкания и обиди между отделните потребители или приятелски групи, както и подстрекаването им. В случай на забелязани такива, потребителите трябва незабавно да уведомят администраторите.

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=183532&mode=&order=0&thold=0,

който използва подобни изразни средства, тотално е сбъркал адреса и единственото, което следва да направи , е сам да си тръгне оттук.

Тук изобщо не става дума за политика, а за писани правила на сайта, които ти драстично наарушаваш, демонстрирайки недопустимо за този сайт поведение, и просто замърсяваш околната среда.

Имам си позволените от правилата два профила, и с двата пиша истинска поезия, а не твоите ужасяващо бездарни драсканици, и като коректен потребител призовавам администраторите да изтрият въпросния текст и коментари на т.нар. автор и да спазват собствените си правила.
А ти, другарю Личев, просто не си за тук, нали ясно го казах?
Няма да влизам в диалог с тебе.
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 02:16:00 » Отговори с цитат върни се горе

"Няма да влизам в диалог с тебе."
Ами не влизай...
Гузен негонен бяга...
Аз не съм те търсил, нито съм те викал...
Написах коментар на друг потребител...а ти повдигна една много важна коментарна тема за сайта.
Пуснах ти и музикален поздрав...
И знаеш ли...не съм ти нито другар, нито приятел...макар, че се държа приятелски- просто така съм възпитан...
Обаче запомни, че никога не си оставям каруцата в калта...
И ще изпълня обещанието си...
Лека нощ на СВЕТАТА ТРОИЦА- ран вир, хам стер и другата мишка...
И знаеш ли, мини на лични за да не пречим на другите потребители...
и за да мога да не съм толкова мил...
Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 02:38:18 » да потретя Отговори с цитат върни се горе

Понеже темата е за състоянието на сайта, то тя задължително изисква да се погледне от всички страни.
С коментарите си, които съм съм цитирал, с публикуването на текстове в противоречие с цитираната точка от правилата посоченият от мен потребител ярко контрастира от останалите, и единствено адекватното в случая е да не бъде толериран, а да се вземат съответните мерки.

Иначе се създава впечатление за толериране на определени потребители, а дълбоко съм убеден, че потребител, който нарича друг потребител " най-гадниЯ глист, мърша, гол охлюв, лигав и мазен, не би трябвало изобщо да присъства в литературен сайт.

И никаква света троица няма, защото поставилите единица на тая гениална творба теърфлай и влад онгъл нямат нищо общо с мен, освен ако потребителят не халюцинира, вземайки ме за един от тях.

И за да завърша - наред с финансовата осигуреност не по.малко важно за сайта е да има чистоплътност, която е драстично накърнена от въпросния потребител.
Просто уронва реномето на сайта.
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 26 Фев 2016 03:02:26 » Отговори с цитат върни се горе

Виж... в главното меню на сайта- горе в дясно предпоследния ред в тъмно синьо е НаХуЛи ни...там можеш да се оплачеш...
Не знам обаче, дали админите обръщат внимание на анонимни оплаквания...
Преди това- пак в тъмно синьо нагоре има един ред ПоХвали ни може да ги похвалиш а малко по- нагоре има ред с Още Хубости- там пусни две три творби от два три ник нейма...и каквото сабя покаже....
Лека нощ Хани...
опс Хами!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 27 Фев 2016 19:33:21 » Криво да стоим, право да говорим. Отговори с цитат върни се горе

Обстановката в сайта е като отражение в джобно огледалце на ситуацията в държавата.

Утвърдения стандарт е „двойният”.

Правила и закони има – макар и несъвършени. Но те не се спазват.

Включително от правотворците.

Институции има – не слепи, не глухи и не неми.

Но те не виждат и не чуват. (Или се правят, че не виждат и не чуват.)

И мълчат.

Резултатите в държавата?

Държавата е на автопилот и или буксува на място, или полека-лека се свлича надолу и назад;
Занижена продукция;
Ниска раждаемост;
Ескалиращи нарушения на реда и хулигански прояви;
Липса на външни и вътрешни инвестиции;
Всеки трети – навън.

А резултатите в сайта?

Който иска, нека отново да прочете резултатите в държавата.

Като си спомни играта „Открийте разлики”.

_________________
"Две смърти няма. А без една не може!" ıYı
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 27 Фев 2016 23:28:23 » Отговори с цитат върни се горе

Темата на Маркони55, която направи и продължава да прави немалко за този сайт, се изроди като всяка друга в последно време - тръгнахте да се дърлите и да си мерите егото. Лимъриците на Залтия са изтрити и се надявам, че това удовлетворява Ранвир и Влад Онгъл, които в интерес на истината доста вяха байраците на политическите си пристрастия.
Тъй като споменавате администраторите и очевидно мислите, че те си нямат друга работа освен да ви следят кой кого удря по главата с лопатката си, защото пък той му е разсипал кофичката, ви уверявам, че не сме пъдари. И че трудът ни е доброволен, т.е. безплатен, като единствената идея е да има пространство за литература, в което потребителите да израстват. Част от тях са хора, които вече са имена в съвременната българска литература. Дали и вие ще надскочите сегашния си ръст, или ще си останете на нивото на махленските ежби, си е ваше решение.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 28 Фев 2016 01:08:08 » Отговори с цитат върни се горе

Искаше ми се да оставя тези думи по-рано, но се чувствах грозно да го направя. Който разбере, разбере. Темата ми дава повод да го направя, каквото и да значи това. Апропо, наистина темата по-горе е изкривена. Жалко, че липсват усети отстрани на някои потребители... Та.

Аз бях от самото начало против тази кампания на Маркони. Защото я намирам погрешна. И е порочна. Не може да се гони като империалист някого за средства и да се вменява вина.

Според мен сайтът при настоящата конюнктура има два избора:

1) или да се затвори за публикуване – да се намери начин да се съхрани само библиотеката,
2) или да се направи платен (при публикуване примерно).

Разбира се, ако се намери финансов донор с неограничени средства, веднага ще включа трети вариант, но тая брутално-високи съмнения.

Ако някой от форумните лъвове тук – от тези, които не ме познават колко действията предхождат думите, скочи да ми размахва лозунги, предлагам му:

1) да отвори таблицата на дарения с калкулатор и да направи елементарното действие събиране;

2) разбере колко от жизненоважните ми приятели дължа на Хулите – и които продължават да са в живота ми. В един момент дължах и живота си на Хулите...

Но. Освен парите има и не по-малко тежък проблем.

В момента и доста отдавна Хулите са в мозъчна смърт. Всякакво останало твърдение е грозна лъжа. Аз много често отварям задкулисно. Понякога публикувам пътеписи. Понякога ми става безкрайно тежко от това обезкървяване... В огромната част от случаите не намирам живеца, който ми е нужен, за да се разгоря.

Нито един САМ човек не е в състояние да направи революция в пространство като Хулите. Маркони опита с всички средства. Аз й отказах в лична кореспонденция – и се обосновах много конкретно с порочността на молбите. Обожавам Маркони. Рядка личност. Но и тя не може да ме накара да излъжа...

Поддържането на платформа като Хулите е бизнес. Той струва пари. Бизнес с молби не се прави.
Поддържането на духовна платформа като Хулите е духовно дело. Дух с молби не се възражда.
И двете – 50% ООД.

Трябва – ах, как не обичам тази дума, заменете я с нещо друго за ваша консумация – всички прекрасни автори да дадат рамо, ако искат да го има това духовно пространство. Искам да чета това, което четях преди няколко години. И сега го има, но е пръснато другаде. Как да се събере – въпрос на дух отново. Без такова рамо Хулите са обречени да се влачат както сега. Идеята е на Маркони, не моя. Само я синтезирам.

Но ПРЕДИ това – или по-скоро паралелно с това трябва да се вземе кардинално решение за финансирането на това пространство. Много добре знам аргументите на ръководството. Смятам, че то трябва сериозно да преразгледа решенията си. Кампанийността решава временно проблема. И оставя горчиво чувство у много хора.

Ще си позволя една професионална метафора. Когато един проект започва да дърпа назад една компания, тя трябва да го спре – за да оцелее. Независимо от загубите. Ако го продължи, ще отнеме свежи средства за други успешни и живи проекти, които да я дърпат напред. Точно на основателите на това пространство едва ли трябва да го обяснявам и не това е целта на думите ми.

Това е лично мнение. Няма да се извинявам за деловия си тон. Обожавам това място. Ако от мен зависи, ще дам всичко нужно, за да се направи изкуствено дишане. Както съм обожавала любовите си, но без взаимност любовите могат да убиват. Личен опит.

Поздрави сърдечни,
Галя Радева - Рейни

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 29 Фев 2016 02:16:52 » Абсолютли, Рейни.... Отговори с цитат върни се горе

Знаеш ли, защо никой не ти отговаря...
Знаеш разбира се- истината винаги боли...
Поздравления за споделеното- абсолютли точно...какато биха казали: Док...водката, бучката лед в чашата, и приятелите от сайта разбира се...
Радвам се, че те зная от този поетичен оазис!!!
Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com