Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 471
ХуЛитери: 3
Всичко: 474

Онлайн сега:
:: malovo3
:: Heel
:: Teoman

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Правописът на моето Мълчание
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 23 Юни 2015 23:24:14 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, esperanca!...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 23 Юни 2015 23:30:50 » Отговори с цитат върни се горе

Прозрял си знаците на изстраданото, daro. А те са извечни, не са ничий приоритет. Даваш нови, верни прочити, благодаря за което!
И за радостта!

И за всичко!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 24 Юни 2015 13:02:10 » Отговори с цитат върни се горе

кога и къде са премиерите
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 24 Юни 2015 14:06:44 » На местна почва, с респект Отговори с цитат върни се горе

от пространствата, цветовете и формите на твоите мълчания, високо и ясно заявени, извикани, правописани в стихове, дълбоки, прохладни и мъдри като кладенци с мълчана вода ( това сравнение в еньовденската символика ми се чини съвсем подходящо Wink) - поздрави и благодаря за възможността всеки да може да отвори капака ( ...корицата, да си извади водица, да плисне върху очите си...да прочете. Добри читатели, Мей! Успех на книгата! Вярвам в теб от първото ти мълчание тук в сайта, преди повече от 11 години Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 24 Юни 2015 21:43:02 » Отговори с цитат върни се горе

И аз още не съм видяла книгата, ATOM.Smile Само разбрах, че е излезнала от печат...
Вероятно чак август ще имам време за премиера. Дотогава няма как.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 24 Юни 2015 21:51:26 » Отговори с цитат върни се горе

Написала си поетична притча вместо отговор, Доре!Smile Картина си нарисувала, сравнявайки личното ми събитие с такъв хубав празник.
По една случайност първото стихотворение се казва "Роса"Smile. Дано еньовска да е!
Не помълчавах в сайта много, благодарение на което я има и тази книга, но помня и аз едни тежки за мене лечебни мълчания. Жалко, че не бяха толкова дълги, колкото ми се искаше. Ами като ми е приятно и полезно да общувам тук с вас!Smile

Благодаря ти, че ме караш да се виждам в по-добра светлина, отколкото сама се осветявам пред себе си!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Юни 2015 22:49:20 » Отговори с цитат върни се горе

Честита книжна рожба, Мея! Прекрасно и дар е, че правописното ти, правонаписано, красиворечиво, дълбокоречиво мълчание намери подслон и глас в книга. Дано и до София стигне и дано ми заделиш едно, заедно с един Коан! Светъл път да е на книгата ти и много души да докосне, смълчи и възвиси!
Kiss
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 07 Сеп 2015 10:54:31 » И настъпи мълчание...ида да го разтюшкам ;) Отговори с цитат върни се горе

Защото така си я нарекла, може би...Орисала си я Wink Шегувам се сериозно. Аз откога се каня да напиша колко ми хареса в твоето мълчание, и все си мълча... откак ми е в ръчичките я чета внимателно, пестеливо, по малко. Стои си до мен. Отгръщам я да помълчим дълбоко. Пак я оставям.
Защото си много щедра, (ама верно си!) трябва да те чета бавно, скъпернически. Не се наемам да пресметна колко стихосбирки има в тази мълчалива в лилаво книга. Дебела книга. Мислех си, че ако всяка страница е стъпало на стълба, ще ме изведе до облаците. Над облаците. Обаче стъпалата са като на пирамидите, с труд изкачваш едно стъпало...Трудна е твоята поезия, Мея. Тежка е. Дълбока е, висока. Дялана и после филигранно украсена. Кована и помеднена. Масивна. Като съм почнала с тези сравнения - къща в полето - здрава, каменна зидария с перила, решетки и ажури от ковано желязо и слънце, което залязва в прозорците. Не може да я вдигне вятърът като листо. Казвала съм ти неведнъж колко трудно преодолима , висока за изкачване е твоята поезия. Благодаря за тази книга - че я написа и издаде, че ми я даде...Трябва да се изкачваме, да се катерим. Да вървим към слънцето. Стръмно е слънцето... С такива книги не ти трябва наръчник на катерача Very Happy Wink Благодаря!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 11 Сеп 2015 10:14:12 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Моля за разрешение да се присъединя към мълчанието)))
Бъди!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 11 Сеп 2015 11:18:55 » Отговори с цитат върни се горе

Мея, ако продължавам да мълча, както задължително изисква всяко твое стихотворение, заредено с толкова, толкова много живи усещания, няма да знам от къде мога да си набавя книгата ти Exclamation
А аз горя от нетърпение да я разгърна! Very Happy
Ще ми помогнеш ли Question
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ami
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 07, 2006
Мнения: 312
Място: българия

МнениеВъведено на: 11 Сеп 2015 11:45:26 » Отговори с цитат върни се горе

Честито чуденце Мей! Smile

_________________
Ан.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 13 Сеп 2015 17:53:27 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, Марте!

Какво друго мога да кажа...
Ти толкова образно и детайлно си видяла и описала моето Мълчание, че чак взех да се притеснявам да не би да натоварвам читателя със своите тегоби - емоционални, а не, дай боже, и литературни. Но каквото било-било. Книгата е факт, необратимо е. Плод на доста дълъг размисъл и на забързани, връхлитащи ме обстоятелства, на постоянна смяна на житейския декор, което невинаги бе благоприятно за мислене в и за стихове, но пък и точно затова може би избягах в тях. И... нататък се вижда и се четеSmile вероятно затова бавно и трудно, както съм преживяла всеки ред.
Доста стабилна къща рисуваш. Като изключим тази в моята Градина, която е не съвсем моя, такава, приказна и стабилна обител нямам.
Дано да я намеря в душата си.

Благодаря още веднъж и ... дано не засипвам читателя с (по твоите думи с няколкото стихосбирки вътре), но така ми дойде отвътре - така направих. Рядко мисля за правила. Гледам да е "правилно" за сърцето ми. Ако то греши, значи и аз съм сгрешила. Ако е успяло пък да се изчисти от неискреност, значи с право съм му се доверила.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 13 Сеп 2015 17:54:21 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря ти, ami!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 13 Сеп 2015 17:56:16 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за мобата ти, Райчо!
Чест е за мен да помълчим заедно в думи!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 13 Сеп 2015 18:03:23 » Отговори с цитат върни се горе

Затрогващи думи, pastirka!

Съвсем скоро ще дам книгата във виртуалните книжарници, но като знам "Коан"-ът след колко много време се появи реално в тях, не е ясно кога и "Правописът..." ще е на линия там. А едва ли ще сколасам с представяния скоро. Единственият вариант остава да ми дадеш адрес на лични и да ти я изпратя по пощата, както направих с неколцина, понеже невинаги мога да стигна до пощата в работно време, но все ще стане в рамките на седмица-две.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com