Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 819
ХуЛитери: 3
Всичко: 822

Онлайн сега:
:: ivliter
:: diogen
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - "Всяко тържество на България е смърт за Русия"....
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 12:19:08 » Re: пак край на панаира, хайде Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
И така до Коледа ли да я откараме все в размяна на "мъдрости"?

Very Happy Very Happy

Всеки се изказа многократно, станаха ясни позициите на всички, излишно е повече да се пише.

Пак призовавам сами да заключим тая тема и да я пратим в архива.


Тази тема ще бъде пратена в архива тогава, когато решат администраторите. А не когато анонимен трол (оксиморон) прецени, че си е начесал крастата, за да отвори друга подобна. Дотогава, троле, имаш възможността да се ровиш като къртица в google-а, да копираш и да пействаш мнения, които не са твои, а на "велики", според теб, същества.


"Всяко тържество на България е смърт за Русия" - това ти е мотото. Кажи колко "тържества" е имала България, които са "смърт за Русия".

Имаш време, троле, разкопавай google. Smile Може и да поникне някое цвете... А не поредният плевел.

А, и кажи какво общо имат соросоидните ти политически пристрастия със сайт за литература.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 12:38:47 » пак да обясня на обсебените от руски бесове Отговори с цитат върни се горе

“Всяко тържество на България е смърт за Русия”, пишеше в един брой на “Русь” покойний екзалтиран славянофил Аксаков, за когото се проляха толкова сълзи в Софийското книжевно дружество. “Какви са тия Крумовци, Симеоновци и Борисовци? Разве не можеше и без тях?”… пишеше същий тоя Аксаков на княжеската прокламация към българските солдати, в която се казваше: “Вие, синове и потомци на Крума и пр.” Виждате доколко е жесток бил горещий славянофил. Негова милост желаял, щото ние да се не обърщаме към нашето минало, да заместиме името на Крума, и Симеона с Иван Грозний и с Екатерина Вторая.


Заглавието на темата не е мое, а част от статия на един велик българин, Захарий Стоянов, който пък цитира един руски екзалтиран славянофил.
Ами че щом искат тримата русопати да вдигат прочитите на темата ми, няма проблем.
Забавна гледка е да видиш вкупом марксист- ленинец, който намира Ленин за Гений, а Ода за СССР за поезия, един обладан от любов към Русия и омраза към Щатите сидеровец и една сщо издигаща Русия на пиедестал Very Happy

Ладно, ребята, ще продължа да пействам материали, разкриващи истината за Русия и рублофилите.

Панаирът продължава. Very Happy
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 12:51:41 » Re: пак да обясня на обсебените от руски бесове Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:
“Всяко тържество на България е смърт за Русия”, пишеше в един брой на “Русь” покойний екзалтиран славянофил Аксаков, за когото се проляха толкова сълзи в Софийското книжевно дружество. “Какви са тия Крумовци, Симеоновци и Борисовци? Разве не можеше и без тях?”… пишеше същий тоя Аксаков на княжеската прокламация към българските солдати, в която се казваше: “Вие, синове и потомци на Крума и пр.” Виждате доколко е жесток бил горещий славянофил. Негова милост желаял, щото ние да се не обърщаме към нашето минало, да заместиме името на Крума, и Симеона с Иван Грозний и с Екатерина Вторая.


Заглавието на темата не е мое, а част от статия на един велик българин, Захарий Стоянов, който пък цитира един руски екзалтиран славянофил.
Ами че щом искат тримата русопати да вдигат прочитите на темата ми, няма проблем.
Забавна гледка е да видиш вкупом марксист- ленинец, който намира Ленин за Гений, а Ода за СССР за поезия, един обладан от любов към Русия и омраза към Щатите сидеровец и една сщо издигаща Русия на пиедестал Very Happy

Ладно, ребята, ще продължа да пействам материали, разкриващи истината за Русия и рублофилите.

Панаирът продължава. Very Happy


Давай нататък! Smile Нищо, че не ми отговаряш на въпросите. И нищо. че не можеш да цитираш литературни творби на Аксаков, за да подкрепиш политическата си теза, която, пак казвам, е в разрез с правилата на ХуЛите.

Нишо, че нищо не можеш да кажеш по собствената си тема "Всяко тържество на България е смърт за Русия". С поглед към съвременната реалност.

Давай, троле, слушам те внимателно. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 13:27:44 » Отговори с цитат върни се горе

Ако не смееш да погледмеш съвременната реалност, покажи ми велики
български литературни произведения от миналото, написани от велики автори, които са русофобски. А не политически изказвания. Или дотам не си стигнал, когато си учил българска филология, както обяви тук?
Пак те питам - кое българско "тържество" според теб, а не според google, е било или е "смърт за Русия"? Ама ти май си учил българска филология толкова, колкото и история! Smile

Когато (ако) спреш да спамиш тук, предлагам следващата ти тема да е озаглавена "Всяко българско тържество е празник за USA".
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 14:40:28 » Отговори с цитат върни се горе

Малко не е в темата, но, позволете ми, дами и господа Администратори, да ви попитам:
- Има ли пилот в самолета? Idea

Освен че, както вече веднъж писах тук, повдигнатата тема е в разрез с т. № 6 от правилата на сайта, господинът с никнейм "Ранвир" си позволява и неприязнени квалификации както към известни публични личности, така и към хора, които публикуват в "ХуЛите". Question

Туй то.
Алби Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 16:33:01 » Ето пример за неприязнена квалификация към мен Отговори с цитат върни се горе

" Дотогава, троле, имаш възможността да се ровиш като къртица в google-а, да копираш и да пействаш мнения, които не са твои, а на "велики", според теб, същества. "


наричат ме трол и къртица, както и на няколко други места. Very Happy

Тъй че, след като многократно призовах да се спре с мненията, след като в продължение на месец Администраторите не намират нищо ужасно в темата, след като тя не възмущава никого освен един господин, който непрекъснато и тенденциозно ме апострофира, при това след като самата Мамаша го подкани да спре, и след като, както многократно посочих, темата " Да зачеркнем историята" също беше в нарушение на т. 6.... та след всичко това, защо вече не се спре с мненията, което повтарям за пети път.
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 16:54:28 » двойният аршин Отговори с цитат върни се горе

Значи, да пуснеш тема за 9 май, повече от политическа, в нея да пропагандираш в полза на ЧУЖДА държава, е нещо нормално според тримата ми опонента тук, а да представиш тема за БЪЛГАРСКАТА история, за БЪЛГАРСКИТЕ герои, а не за съветските, е нещо ненормално?

И тогава, и сега Администраторите са преценили, че темите не са за заключване и допустими, тъй че едва ли се нуждаят някой да им дава акъл.
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Юни 2015 22:23:52 » Отговори с цитат върни се горе

Ранвир, искаш да ме обидиш с това, че смятам Ленин за велик, че го смятам за гений. Но с това не можеш да ме засегнеш. Защото да, смятам го за такъв.

"Историята слави генералите,
ала какво е генерал без армия?
Заповедта, дори да е велика,
не може да проходи без войника.
А най-великите са най-обикновени -
това го знаем по Гагарин и по Ленин!"

Това е от поемата ми "Карнобатска повест".
Да, Ленин е гений, никой не може да го отрече.

Дори ти, Ранвир, макар да си от другата страна на барикадата, пак не би могъл да го отречеш - може да е зъл гений, но гений.

А за мене е от най-добрите.
Не защото малко съм чел, не и защото са ми промивали съзнанието. Аз го познавам така, както познаваме поетите - по това, което са писали.

Хайде още малко литература:

"Слава на човешкия гений -
тази сплав от труд и талант,
от смелост и страст,
от търпение и вдъхновение!

Наши са
най-светлите гении!
Наши са Маркс и Енгелс!
А Ленин?
Ленин с нищо не може да бъде сравнен -
той само със себе си може да бъде измерен.

От дълбините на океана
мисълта му е по-дълбока!
От безкрайността на Вселената,
човечността му е по-безконечна!
Той от звездите е по-висок
и от пръстта по земен!
Върху Слънцето има петна,
но няма петно върху името ЛЕНИН!"

Това е от поемата ми "Поколения". Никой не ми е искал да го напиша, на никого не съм се слагал, никаква награда не съм очаквал, написал съм го по убеденост и по съвест.

И вие всуе замеряте името на Ленин с всякаква кал, за да го опетните. Напразно е! Защото бисер в кал не се топи!

Геният му на теоретик и философ, организаторският му гений, геният му на революционер и на стратег са безспорни - - без тях социалистическата революция в Русия не би победила.

А какъв е бил като човек, какъв са го виждали сподвижниците му, как говорят за Ленин като за равен?
"Никакъв диктаторски тон у него, удивително скромен, добър, човечен."

"Защо Ленин не си гледаше дворянството, защо не се залови с някаква друга професия, а стана революционер?" - задават въпрос на жена му, на Надежда Крупская. "Аз мисля, че защото той много обичаше и състрадаваше на работниците." - отговаря тя.

"Към класовия враг Ленин изпитваше равна омраза. Само своите можеха да го докарат до ярост."

"За него теорията беше само хипотеза, ръководство. Никакво робуване на гръмката фраза."

"Най-тежките битки той водеше със своите. Особено по въпросите за НЕП-а, за ..."

Харесва ми и как е защитавал достойнството си. Казвал е: "Ако човек не се отнася към себе си с уважение, той не може да постигне това и от обкръжаващите го. Достойнството трябва да се защищава в минутата на оскърблението, не бива за сметка на собственото достойнство да се отлага възмездието за по-добри времена."

Мисля си дали вие, които хулите Ленин, хулите и Дарвин, сте прочели нещо от тях? Предполагам че не - говорите за тях "по наслышке", по това, което промивачите на мозъците ви са ви написали за тях.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Solara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 29, 2011
Мнения: 188

МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 01:49:25 » Отговори с цитат върни се горе

Maлей! И поема написал в прослава на сифилистика... Е, просто нямам думи! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 09:44:05 » Отговори с цитат върни се горе

Ангар, не искам да обидя нито теб, нито никого. С теб понякога сме по-остри в репликите, но то си е в реда на нещата. Размяната на мнения по тоя тема е нещо нормално и след като Администраторите са сметнали така, можем да продължим да го правим. Wink
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 11:14:48 » И понеже отваряш дума за Ленин, Ангар Отговори с цитат върни се горе

ето нещо друго за него

Първите „ленински премии” били за главорези, които бесели по заповед на вожда, дори изаради „небрежност” и „пипкавост“
В Русия има около 1800 паметника на Ленин и близо 20 000 бюста. Над 5 000 улици носят името на революционер №1. В много градове статуите на Владимир Илич се издигат на централния площад. Макар че, ако сме знаели цялата истина за великия вожд, тези паметници отдавна щяха да са изхвърлени на бунището.

Анатолий Латишев е известен историк-лениновед. През целия си живот е работил с биографията на Илич. Наскоро той успява да открие документи от секретния фонд на Ленин и засекретените архиви на КГБ.microagis.ru публикува скандално интервю с изследователя, което Faktor.bg представя на своите читатели.

- Анатолий Григориевич, как успяхте да проникнете в секретните фондове


http://www.faktor.bg/politika/na-vseki-kilometar/34423-sekretni-arhivi-lenin-po-zlovest-satrap-ot-stalin-narezhdal-masovo-izbivane-na-savetski-grazhdani.html%7D









Владимир Илич Улянов, наречен Ленин: пети по класация мега-масов убиец на 20-ти век с 4 милиона жертви. Румел (Rummel 1996,Cool изчислява, че от 2,2 милиона жертви на политическите убийства през периода 1923-1928, които са заповядани още от Ленин, само 2/3 могат да са извършени от Сталин, а 1/3 от това число са жертви на Ленин. Без тази 1/3 Ленин би бил отговорен „само" за 3,25 милиона жертви, което веднага би го понижило на шесто място. От всички масови убийци на 20-ти век Ленин е този, чиито действия и дейност са с най-големи последици, а в същото време остава най-прикрит и мистифициран. Това е свързано с факта, че в бившите републики на СССР едва след средата на 90-те години се премахва официалната пропагандна линия, „Ленин бе добър, а Сталин е чудовището". Изкуствено предизвиканите (1917-1920) или усилените естествени (зимата 1920/21) посредством Лениновата политика на национализиране и премахване на частната собственост и производство големи гладове в СССР отнемат живота на над 9 милиона души.


http://www.decommunization.org/Articles/Heinsohn/Lexikon/Lenin.htm
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 12:56:07 » Отговори с цитат върни се горе

Ранвир, благодарение на абсолютно неадекватните цитати на Ангар от негови "поеми", които нямат нищо общо с темата, (както и "твоите" цитати - кой каква заплата получавал, макар че от твоето ровене на къртица в гугъл тогава това тенденциозно си могъл да изкопаеш, ама нали се сещаш какви нерегламентирани "заплати" получават други), ти намери благодатна почва за да продължаваш спама.

Пуснал си тема "Всяко тържество на България е смърт за Русия".

Ако не се лъжа, за трети път те питам: Кое точно тържество на България е било смърт за Русия?

Кое точно "тържество" на България е причиноло "смъртта" на Русия?

Не ме предизвиквай на простака да отговарям по просташки начин!

Ако те кефи досегашният факт, че на администраторите не им дреме кой как нарушава правилата на сайта, бих могъл да копирам и пействам факти за единствения премиер на България, който "управлява" втори мандат и който, както всички знаем, е продукт на престъпната комунистическата система. Факти за Южен поток, факти от файловете на ЦРУ, Факти от това как бившата власт в България трансформира политическото си влияние в икономическо. Факти от истината, че родината ни е продадена на САЩ за стотинки, сравнени с БВП.

Продадена не на Русия!

За фактите, че в "суверенната" ни родина има американски военни бази, предполагам, че нямаш нужда от доказателства, а и от какви ли доказателства имат нужда продажните български изчадия, които се самоопределят като "български патриоти"? Фактът, че са се продали, е достатъчен!

Мога да спамя, подобно на теб толкова, колкото искаш.

И сега пак те питам:


Кое точно тържество на България е било смърт за Русия?

Кое точно "тържество" на България е причиноло "смъртта" на Русия?

Попитал те бях и друго - можеш ли да посочиш съвремнни български произведения на литературата, от талантливи автори, които "боготворярт" Русия? Не само главата си да закопаеш в гугъл, но и целият да се закопаеш, няма да намериш такива!

Тогава за какво ти е целият този панаир, соросоиде, който спретна тук и, както със задоволство каза, продължава? Защото си решил, че вече няма администратори ли? Ако е така, сполай ти!

Повръща ми се от идиоти с промити мозъци!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 14:52:08 » Папакот, личните обиди са присъщи за низшите духом. Отговори с цитат върни се горе

"Повръща ми се от идиоти с промити мозъци!" Ето това заслужава бан. Защото ти вече месец истерично крещиш колко ужасно е, че някой е дръзнал да развенчае легендата за великата и безгрешна Русия. Но ако Ангар води културен диалог, без обиди, ти се държиш просташки, меко казано.

За трети път ти отговарям, че заглавието на темата е мисъл на Аксаков, и не смятам да се ровя в трудовете му.След като го е написал, е знаел много повече от теб.

Недоумявам защо тая тема предизвиква такъв параноичен пристъп у теб. Нещо лично теб засяга ли те, че за мен и за огромен брой хора по света днешна Русия е неонацистка държава? С какво толкова те е обсебила?
Затова използвах термина русопатия. Ти се държиш тотално неадекватно. Сякаш съм ти бръкнал в мозъка.
Има стотици примери за вредата на България от Русия. Посочил съм най-крещящите - червеният терор след 9 септември, проникването на съветската зараза във всички клетки на организма ни, довело до унищожаването на държавата ни.

Тая дива омраза към Америка и Запада е също неадекватна. Какво предлагаш - България да писка да е част от Руската федерация ли?
Изчисти празните лозунги за соросоидите и осъзнай истината за Русия.
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 15:12:45 » пред парламента трябва да е Левски, Отговори с цитат върни се горе

Беше задушна лятна вечер, само няколко дни след автобусната екскурзия на “другата България” до София. Подръпвах бавно от цигарата и, изправен на стъпалата на паметника срещу парламента, наблюдавах тъжно шествието. Въпреки данданията, въпреки хилядното множество, още тогава се усещаше онова възкисело чувство на безсилие и отчаяние, което тепърва ще има да ни тласка към летището. В омерзението си хората бяха обърнали гръб на всичко и на всички. Без лидери, без партии, без насилие, без опозиция, без провокации, без нищо … Светът ни се беше свил до малката чертичка, заключена между Министерския съвет и Орлов Мост. Бях зарязал мислите си да се мотаят наоколо като бездомни кучета, когато изведнъж една от тях ме ухапа до кокал:

Да го д*ха Цар Освободител! НЕ СЪМ му признателен вече!!!

Осъзнал тази лична истина, моментално се засрамих вътрешно! Наистина, що за говедо трябва съм, щом не желая да падна по корем от благодарност пред някакъв чужд цар за нашето собствено Освобождение??

Изведнъж толкова неща си дойдоха на мястото! Изцъкленият поглед на Царя, втренчен от високо към наведената пред него, скучновата сграда на Парламента – символ на нашата независимост. Хилядното множество, тъжно влачещо нозе в краката на коня му по булеварда, наречен отново на неговото име – Цар Освободител. А малко по-нагоре един прекрасен храм, неясно защо, все още носещ името на един чужд за България руски княз – “Александър Невски”.

Момент, кой е Александър Невски? Какво общо има той с мен, с моя народ и с моята история?? Защо “Невски”, а не например Евтимий Търновски, Паисий Хилендарски, Йоан Рилски, па дори и ако щете – Кирил и Методий? Защо? За паметника на Съветската Армия (и другите подобни) дори и няма да говоря, друго искам да кажа.

Гротеската на символите, веднъж видяна с широко отворени очи, не може да бъде забравена. Не може да бъде и простена. Русофилството у нас отдавна е минало границите на “приятелските връзки в културната сфера“. Вече трябва да заговорим за тежка форма на русофилия, за национално предателство и за “тиха окупация“. Тази перверзна “любов” към Русия, подобно на любовта на куцо куче към жесток стопанин, е нашата голяма драма. Насаждана повече от столетие, и особено по времето на комунизма, тя се е превърнала в инстинкт за преклонение. Отместила встрани собствените ни национални символи, тази грозна форма на “раболепно себеотдаване” ни обрича на още десетки години кретане между Европа и Азия.

Казах по-нагоре, че съм почувствал вина за това, че признателността ми се е изпарила. Глупости, не съм виновен аз! Виновни са онези, които ме накараха да избирам между моята хипотетична благодарност към “гео-политическите” събития и националната ми гордост. Виновни са онези отродници, които вече стотина и кусур години ме убеждават, че не сме народ, а стадо от вечно признателни овце, безпомощни без подаянията на Москва. Това са онези същите, заради които се налага сега да марширувам в краката на осрания от гълъбите кон на руския цар. Виновни са предателите, които оцвъкаха България с бронзово-каменни фетиши на една друга, чужда на мен държава, а не аз!

А трябваше пред парламента, свъсил поглед, да стои изправен Левски …
http://www.svobodata.com/page.php?pid=12897&rid=11104
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 14 Юни 2015 15:13:10 » Re: Папакот, личните обиди са присъщи за низшите духом. Отговори с цитат върни се горе

Ranvir написа:


За трети път ти отговарям, че заглавието на темата е мисъл на Аксаков, и не смятам да се ровя в трудовете му.След като го е написал, е знаел много повече от теб.



Laughing Зная, че за теб е нормално да нямаш собствени мисли, (подобни "хора", предполагам, че без гугъл биха били амеби), но

за пети път те питам:

Кое точно тържество на България е било смърт за Русия?

Кое точно "тържество" на България е причинило "смъртта" на Русия?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com