Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 471
ХуЛитери: 2
Всичко: 473

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Какво чета в момента...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 14 Май 2015 10:48:55 » Какво чета в момента... Отговори с цитат върни се горе

www.ranina.eu
Idea

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 14 Май 2015 12:18:54 » Докторе, добра идея. Отговори с цитат върни се горе

Аз чета ето този сайт и горещо го препоръчвам на всички.
Едно от прекрасните неща през комунизма беше, че имаше научно-популярен печат и можеше да се следят научните новости.
Всяка седмица излизаха Наука и техника и Орбита.
Днес има десетки жълти издания и нито един седмичник за наука.
А в този сайт науката е на почит.


http://megavselena.bg/
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 15 Май 2015 09:45:47 » И аз благодаря, ранвир :) Отговори с цитат върни се горе

Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 15 Май 2015 17:10:38 » :E Отговори с цитат върни се горе

Аз пък от сутринта чета касовата бележка от снощната почерпка в ресторанта и още не мога да си отговоря какъв е тоя артикул "Ако мине" за 18,40 лв.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Май 2015 12:41:04 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing Laughing Laughing

хех и аз намерих касова бележка в чекмеджето: 10 бр. презервативш с лубрикант, нинам,си колку лева...поглеждам датата, ау, далечната 1969 година Rolling Eyes тогава четях "Спасителят в ръжта" и "Начин да се обичаме" Embarassed , бях остриган вече "нула" номер, предстоеше ми казарма... Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 19 Май 2015 13:36:04 » Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Laughing Laughing Laughing

хех и аз намерих касова бележка в чекмеджето: 10 бр. презервативш с лубрикант, нинам,си колку лева...поглеждам датата, ау, далечната 1969 година Rolling Eyes тогава четях "Спасителят в ръжта" и "Начин да се обичаме" Embarassed , бях остриган вече "нула" номер, предстоеше ми казарма... Razz


Не знаех, че през 69-та са се продавали презервативи, че даже с лубрикант. Надявах се, че поне тогава всичко си е било натурално, че даже и любовта, ц, ц!

И спаси ли те, Спасителя от ръжта, Доки?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 20 Май 2015 00:10:12 » Отговори с цитат върни се горе

...презервативите, се наричаха "капути", френската любов беше "минети"...след баня Rolling Eyes лубрикант - слюнката Embarassed ..а аз, Лео, бягах, братче, яко бягах Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 20 Май 2015 08:54:45 » Отговори с цитат върни се горе

[quote="doktora...след баня Rolling Eyes лубрикант - слюнката Embarassed ..а аз, Лео, бягах, братче, яко бягах Razz[/quote]

Аз още си жуля петите с керемида, ама ми свърши бабиния сапун. Опасявах се, че никога няма да свърши Exclamation двайсе и пет кила нарязан на жълти половинки Laughing

Инак чета любимата книга на господ "Когато лоши неща се случват на добрите хора" цитирана тук:

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=15102&mode=flat&order=0&thold=-1

Пре любопитно произведение от инак безинтересния ми Стивън Кинг.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 20 Май 2015 11:50:53 » Интересно е, но не толкова...:) Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
[quote="doktora...след баня Rolling Eyes лубрикант - слюнката Embarassed ..а аз, Лео, бягах, братче, яко бягах Razz


Аз още си жуля петите с керемида, ама ми свърши бабиния сапун. Опасявах се, че никога няма да свърши Exclamation двайсе и пет кила нарязан на жълти половинки Laughing

Инак чета любимата книга на господ "Когато лоши неща се случват на добрите хора" цитирана тук:

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=15102&mode=flat&order=0&thold=-1

Пре любопитно произведение от инак безинтересния ми Стивън Кинг.[/quote]

Ами, прочетох, написах и коментар, нищо особено...сненарият е слаб, няма действие, вярвай ми...)))
Но, замислих се, аз от няколко бири не мога да се почуствам Бог...виж, от водка "Абсолут" абсолутли ставам божествен, сериозно...докато не дойдат онези чичковци с белите престилки и ризата, с дългите ръкави ахах
Сериозно, като стар театрал се размечтах... видях те в ролята на Бог, аз - Свети Петър... и ще пожънем успех, гаранция Франция... на малка сцена, в контражур, в средата на малък салон, сред публиката, на която ще разрешим да си носи питието...)))))))))))

А иначе, Лео, ние сме Авторите, и това ни стига, нели така, братче?!

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 21 Май 2015 11:39:25 » Re: Интересно е, но не толкова...:) Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Сериозно, като стар театрал се размечтах... видях те в ролята на Бог, аз - Свети Петър... и ще пожънем успех, гаранция Франция... на малка сцена, в контражур, в средата на малък салон, сред публиката, на която ще разрешим да си носи питието...)))))))))))



Сериозно, Док, накара и мене да мечтая. Прашинки плуват в светлината на задния прожектор. Бяло платно е декора. Покрива само два стола, и върху тях, ... ние двамата пием бира. И си говорим за лошите неща, които се случват на добрите хора Smile Аз се оригвам шумно (нали съм Бог), а ти се обръщаш към публиката, че може и тя да го прави.

А на входа чистачката Лала Пенка продава потни бири по двайсе кинта парчето, на който не си е донесъл.

Айде, че много се размечтах Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 21 Май 2015 17:22:15 » Re: Интересно е, но не толкова...:) Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
doktora написа:
Сериозно, като стар театрал се размечтах... видях те в ролята на Бог, аз - Свети Петър... и ще пожънем успех, гаранция Франция... на малка сцена, в контражур, в средата на малък салон, сред публиката, на която ще разрешим да си носи питието...)))))))))))



Сериозно, Док, накара и мене да мечтая. Прашинки плуват в светлината на задния прожектор. Бяло платно е декора. Покрива само два стола, и върху тях, ... ние двамата пием бира. И си говорим за лошите неща, които се случват на добрите хора Smile Аз се оригвам шумно (нали съм Бог), а ти се обръщаш към публиката, че може и тя да го прави.

А на входа чистачката Лала Пенка продава потни бири по двайсе кинта парчето, на който не си е донесъл.

Айде, че много се размечтах Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


А зад кулисите чака пожарникарят на Театъра с пръскачката, пийва си от "патрончето" и чака с досада да гори "пожари", а Петьо портиера, накуцвайки, тръгва да подрежда столове и маси в "Клубчето"с гардеробиерката Мара бясната, защото Пацо, сиреч Георги Парцалев, незабравимият, идва за гастрол на другия ден, и черпи както обикновено преди представлението персонала, с водка и вино, плюс кремвирши с горчица и бобена салата...ммм А ние, двамата, сме на запазената маса за игралите на сцената на ...живота, Лео...и аз се размечтах, прости Laughing Laughing Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Bukvist
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2008
Мнения: 143
Място: Варна

МнениеВъведено на: 22 Май 2015 15:00:32 » Отговори с цитат върни се горе

Пейо Яворов


"Ще бъдеш в бяло"

Ще бъдеш в бяло - с вейка от маслина
и като ангел в бяло облекло...
А мисля днес; света прогнил от зло
не е, щом той е твоята родина.
И ето усъмних се най-подир
в невярата тревожна - искам мир.

И с вяра ще разкрия аз прегръдки,
загледан в две залюбени очи,
и тих ще пия техните лъчи, -
ще пия светлина, лечебни глътки.
И пак ще се обърна просветлен
света да видя цял при ярък ден.

И нека съсипни се той окаже!
(Веднъж ли съм се спъвал в съсипни,
залутан из среднощни тъмнини?)
Аз бих намерил и тогава даже
обломки, от които да създам
нов свят за двама ни, и свят, и храм.

Вече три дена чета това стихотворение, паднало се на матурата по литература. Чета го, препрочитам го, мъча се да го осмисля и да го анализирам. Поставих се на мястото на учениците и се опитах да напиша нещо, все едно аз съм на изпит. Е, Бога ми, успях да измисля само: Мъка, мъка, мъка!
Мъка - за четене
Мъка - за анализиране
Мъка - като послание
Мъка - за ...
Та се питам, кой избра това слабо стихотворение на гения Яворов за ученически матурни "мъки".
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
karabalak
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 28, 2007
Мнения: 36

МнениеВъведено на: 22 Май 2015 16:31:00 » Отговори с цитат върни се горе

Bukvist написа:
Пейо Яворов


"Ще бъдеш в бяло"

Ще бъдеш в бяло - с вейка от маслина
и като ангел в бяло облекло...
А мисля днес; света прогнил от зло
не е, щом той е твоята родина.
И ето усъмних се най-подир
в невярата тревожна - искам мир.

И с вяра ще разкрия аз прегръдки,
загледан в две залюбени очи,
и тих ще пия техните лъчи, -
ще пия светлина, лечебни глътки.
И пак ще се обърна просветлен
света да видя цял при ярък ден.

И нека съсипни се той окаже!
(Веднъж ли съм се спъвал в съсипни,
залутан из среднощни тъмнини?)
Аз бих намерил и тогава даже
обломки, от които да създам
нов свят за двама ни, и свят, и храм.

Вече три дена чета това стихотворение, паднало се на матурата по литература. Чета го, препрочитам го, мъча се да го осмисля и да го анализирам. Поставих се на мястото на учениците и се опитах да напиша нещо, все едно аз съм на изпит. Е, Бога ми, успях да измисля само: Мъка, мъка, мъка!
Мъка - за четене
Мъка - за анализиране
Мъка - като послание
Мъка - за ...
Та се питам, кой избра това слабо стихотворение на гения Яворов за ученически матурни "мъки".


Аз от поезия не разбирам, но чини ми се, че туй ще да е повлияно от европейския символизъм. Пре много метафори и образи съзирам тук, и сияния, светлини, сияния изпити, че даже бяла вейка от маслина...
Влюбен ще да е бил Яворова, там на камъка в Поморие...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Май 2015 09:37:13 » Отговори с цитат върни се горе

Напълно съм съгласен с Карабалък!
Достойни са за презрение!
Такива бездарници - бездарници не само като пишещи (ако пишат), но и като читатели (ако четат), правят народът да презира и мрази поезията.
Харесването и лансирането на такъв тип поезия е един от белезите за упадък на обществото.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ranvir
Гост





МнениеВъведено на: 23 Май 2015 11:06:43 » Отговори с цитат върни се горе

Малии, пак прочетох чутовна глупост. Превъзходният стих на Яворов е сравнен със земята от един симпатяга, който смята, че соцреализмът е поезия и Орлин Орлинов - поет.
Чудесно е, че не са избрали някоя баналност от Яворов, а нещо истинско, което нашата поезия, с извинение, след 1944, така и не създаде, понеже Джагаровци, Левчевци, Караславовци и Орлинорлновци я унищожиха.
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com