Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 751
ХуЛитери: 0
Всичко: 751

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Криле
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
77%
 77%  [ 7 ]
4
11%
 11%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
11%
 11%  [ 1 ]
Всичко гласували : 9


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 20 Май 2014 11:47:59 » Криле Отговори с цитат върни се горе

Момичето гледа встрани, в някаква невидима за мен точка високо над главата ми, и мълчи. Не настоявам да ми отговори, вече знам, че може да мълчи с часове. Но тя все пак отговаря – гласът й е пресипнал от мълчанието:
- Вие не разбирате... – слабото й лице се свива и потъмнява от усилието да запази предишния си равнодушен вид. – Не можете да разберете, Вие не сте летели!
- Не съм. – съгласявам се, макар да знам, че тя също не е летяла. Не и по начина, който описва.
Тя е моя пациентка от 6 години, 3 месеца и 11 дни. Тъжното е, че знам точното време на нейното лечение, а се налага да минаваме през всичко отново. Стисвам зъби и като се старая гласът ми да не издаде раздразнение, казвам:
- Разкажи ми.
Тя въздиша, разказвала е историята прекалено много пъти.
- Мога да летя! – изкрещява предизвикателно. Мой ред е да замълча, чувал съм тази история твърде много пъти. – Летя през нощта, на безлюдни мяста, изоставени, за да не видят... Избирам си някой хълм и... нали разбирате, крилете ми още са слаби – тя свива рамене почти извинително. – ... и политам. Боли ме. Толкова много боли... А после земята ме пуска и аз летя! Още съм долу, в ниското и всичко под мен е страшно и тъмно – като пропаст, дърпа ме и трябва да се съпротивлявам, но знам, че съм успяла. Сега мога да се издигна високо, там, където въздушните течения ще облекчат тежестта ми, там ще съм в безопасност. Рея се, над мен са само нощното небе и звездите. Красиво е тук и аз мога да остана дълго, колкото поискам, никой не познава това място, така добре като мен. Но после чувам тишината. Безмерната тишина на самотно небе. Тук тя е оглушителна, смазва ме и искам да запуша ушите си с ръце. Но я чувам, чувам я и през стиснатите си пръсти и вече не искам да съм сама. Бързам, надолу, към ниското. Там е градът, хората, има звуци и светлина, а и аз ще почина съвсем малко – докато се успокоя. Или може да остана, да видя изгрева, почти е време. Изгрева! – очите й стават стъклени. – Вие няма да видите изгрева, който съм виждала аз.
Не е въпрос, вече й и е безралично какво ще видя аз. Тя плаче. На това място от разказа тя винаги плаче, свила глава към коленете си, с дълги беззвучни хлипове. Посягам да я погаля по сведената глава и тя знае, че съм зад нея, но няма да се помръдне. И аз отдръпвам ръката си, без да съм я докоснал - нито твърде бързо, нито твърде бавно – отдавна вече гледката не ме отвращава. Наблюдавам хипнотизиран дълбокия ръб на широката тениска и искам... Ако само поискам, ако помоля тя ще свали тениската и аз ще ги видя. Крилата й, те са истински. Като в сънищата ми. Дълги и лъскави, целите черни като нощта, която тя толкова обича. Крилата, които вече съм виждал. В непоносимите тревожни кошмари, в стотиците пъти, когато разкъсвам плата на гърба й, а тя пищи. Пищи дълго, дори когато се будя разтреперан и плувнал в пот. Затварям очи и броя, чувал съм тази история толкова много пъти. Добре тренираното съзнание ще заличи спомена, разумът ще изтрие видяното. Нищо не се е променило. След няколко минути всичко ще си бъде както преди, познато и безопасно.
- Това е за днес, можеш да си вървиш. – не чувам как тихо затваря вратата. И не се обръщам, тя е моя пациентка от 6 години, 3 месеца и 11 дни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
fineluart
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2009
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 28 Май 2014 00:04:40 » Отговори с цитат върни се горе

Много е добро. Тягостно, но истинско като емоция.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 15 Юни 2014 19:40:46 » Отговори с цитат върни се горе

Заприлича ми на Доротея. Една Доротея с истински крила. В едно продължение...на полета.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com