Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 443
ХуЛитери: 2
Всичко: 445

Онлайн сега:
:: Albatros
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Кои произведения трябва да са на първа страница?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
kasiana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2009
Мнения: 236
Място: Козлодуй - Русе

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 02:44:58 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че ако стихотворението беше публикувано в раздел Други, а не в раздел Поезия, както е, едва ли щеше да възникне тази "дискусия...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 09:51:06 » Отговори с цитат върни се горе

azzurro написа:
Воскресе, изобщо не ти приляга да се държиш като на Женския пазар в София или някъде другаде! Добре е да помислим всички ние за финансовата поддръжка на сайта, а не да държим неприличен тон един към друг!


azzurro, без да искаш, малката ти главица е родила нещо гениално. Да, в тази тема се чувствам точно като на Женския пазар.

п.п. Аноним, извинявай!

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 13:38:29 » мнение Отговори с цитат върни се горе

в коментара си към произведението написах цитат (по памет)
Неявно в този цитат присъства предишното изречение.
Не го видях в полемиката на тази и няколкото предишни теми
"Защо не съм и аз ..."

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 14:02:11 » Отговори с цитат върни се горе

Въпросът е кои стихотворения трябва да са на първа страница и ще се спра на него, макар отговорът му да се съдържа в правилата на сайта.
Ще дам два примера с класически стих.
Пролетен триптих

Разцъфна бялото кокиче –
прекрасно пролетно момиче,
и редом с модрата иглика
то слънчицето тук извика.

Ах, люлякът е веч напъпил!
Ти, кучешко лайно настъпил,
разлей се във усмивка тиха
и съзерцавай си триптиха!

Запява весело капчука,
че топлото е вече тука.
Кокиче, люляк и иглика –
такава красота велика!

И ритъм, и рима като слънце. Може ли да е на първа страница? Ами не може, а според мен няма никаква работа в който и да е сайт за литература. И кучешкото лайно е най-малкият проблем. "Произведението" ми струваше цяла минута - все пак трябваше да го запиша. Всеки ден тук се изпращат текстове на това ниво и авторите им имат претенции, че пишат поезия.
Вторият пример. Стихотворението е на човек, който не е от сайта - това е важно, за да не бъда обвинявана в пристрастие. Дано Николай Милчев ми прости волността.
ШЕСТИЯТ СПОМЕН

Защото остарявам – без любов – и гравитация
е състояние на бившите ми устни,
аз посадих пет спомена в плантация,
която може би ще се окаже пустош.

Бил съм костилка, но си спомням порива
на панталона, който ще припадне.
Едно момиче със коси на кораби
се гмуркаше от покрива по пладне.

Сега си мисля, че таванът с паяка
е най-заплетеното ъглово пристанище.
И чувствам как под блузата два заека
лицето ми до алено ще драскат.

За втория от спомените слагам
крилати гуменки, с които да те стигна.
И тичам, и съм целият от влага,
и капя в бистрите изгубени градини.

След три години третата тетрадка
бълбука с три непълнолетни рими.
Обичам те. Лицето ми е гладко.
Замаян съм и няма да ми мине.

След двайсет мига и след сто копнежа
седя на пейка с изглед към сърцето.
И съм наметнат с кукувича прежда,
и съм с хриле –далече от небето.

Защото ти си петото стъпало,
аз скачам като премаляла мряна.
Ако те помня – ще си много бяло.
Ако не искам – ще си разпиляна.

И може би ще купя бяла участ,
люлеещ стол и плачещи романи.
Броя до пет... И скоро ще науча
коя е шестата – единствена поляна.

Николай Милчев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 14:53:37 » Отговори с цитат върни се горе

Анонимапокрифов, най-добре е да пускате всички стихотворения така, както и досега.
Не казвам че първото стихотворение е нещо - но то може би е написано като присмех или пародия на нещо, и тогава би имало смисъл.
Но в какво пък му е поезията на второто - с крилатите гуменки и шестата поляна, и прочее дъръ-дъръ.
Ако то за тебе е поезия, за мене не е никаква поезия.
Вкусовете и критериите на всички ни са толкова различни.
И това пролича в коментарите и в отварянето на двете теми във връзка с този въпрос.
Най-просто, а според мене и най-правилно е, да не поемате върху себе си отговорността и за театъра, и за публиката.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 15:04:35 » Отговори с цитат върни се горе

Имам едно авангардно предложение, но понеже често те/предложенията/ минават покрай ушите им, или по-скоро ги пропускат, както се изрази един юнак, ГО ПИЩА С ЕДЪР ШРИФТ, БЕЛКИМ СЕ ВИДИ. НА ПЪРВА СТРАНИЦА НЕ ПУБЛИКУВАЙТЕ НИКОГО, САМО ПЛАТЕНИЯ ТЕКСТ, А ВСИЧКО ДА МИНЕ В КОЛОНАТА ВДЯСНО. ТАКА НЯМА ДА ИМА СРЪДНИ, А И НЯМА ДА СЕ НАЛАГА НА ПУБЛИКУВАЩИТЕ ДА ЧЕТАТ ТОЛКОВА И ДА СЕ ТОРМОЗЯТ!
Идеята ми е безплатна, пък ако почерпите, пак бива! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 15:06:40 » Отговори с цитат върни се горе

"ПИЩА"- ДА СЕ ЧЕТЕ - ПИША...СОРИ... Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 15:51:45 » Отговори с цитат върни се горе

Eeee... тая тема вече веднъж беше тук. Що не оставите админите да си чистят "къщичката"от навлеци, които се натрисат със самочувстнието на литературни императори? Мрежата е пребогата с литературни сайтове, тук са решили така - и, ако не ви е кеф, просто спирате участие в "списването" на сайта - и се кефите на творбите си - заедно с роднините, на личната си страница. "Ху-Лите" е сайт за писатели и поети, въздухът под налягане около тях е напрегнат от дъх на графомани, които тъй ще си идат от белия свят - докоснати от Бога, но неосъществени. Литературата е огън, не гориш ли в нея, си мокър пън.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 16:12:18 » Отговори с цитат върни се горе

Ангаре, това,че имаме различни критерии за литература, е очевидно. Спорът няма да се разреши нито днес, нито някога: когато се поставят условия по отношение на качеството, винаги ще има недоволни. На този етап администраторите преценяват става ли за първа страница едно произведение, или не. Ваше право е да се съмнявате в компетентността на екипа и ако се чувствате обидени и недооценени, спокойно можете да се обърнете към доказал се литературен критик или към издателство, което уважавате, за да получите професионално мнение.
От факта, че едно стихотворение е публикувано на първа страница, а според някои мястото му не е там (поздравявам автора за достойния отговор във форума), пак стигнахме до "всички да сме равни". Равни сме по отношение на правото да бъдем в този сайт, и то напълно безплатно, но няма как да сме равни и в постиженията си. Такъв е Господ, несправедлив - на някои им дава повече.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 16:58:58 » Отговори с цитат върни се горе

Чудя се поради какви страхове досега не се намери админ, който да завърти ключа на тази тема...
И да се търпи принудата Ганка Филиповска да се обяснява като ученичка...
От какво се страхувате, админи? От това, че биха намалели тринадесетте хиляди никнейма в сайта ли? Smile
Още преди 4-5 години, когато показвах непримиримот с графоманията и пошлите жалки текстчета, гарнирани с доста високи претенции от страна на авторите им, Маргарита ме предупреди, че е имало много други, които така или иначе са се отказвали от подобна "борба". Маргарита се оказа права. И аз се отказах не заради нея, но заради това, че противопоставянето на войнстващата посредственост, ако сам надигаш глава срещу нея, е обречено на смазващ неуспех.
Особено ако си само потребител на сайта.
Сега вече е друго - самите собственици се опитват така, както могат, да ограничат пошлостта и неподплатените с никаква художеатвена стойност амбиции на самозабравили се писачи, които биха стигнали и до агресия, ако статуквото им на досегашна изява в сайт, който не е техен, е нарушено.
Затова и разбирам, макар че не подкрепям, идеята на Хипо на първа страница да се публикуват само произведения от раздел "Избрано". Както и разбирам, че на Хипо му е писнало на ... свирката.
Според мен, подобни теми във форума не би трябвало да съществуват, когато става дума за правила, определяни от собствениците на сайта. А правилата са простички и ясни още преди така наречената от админите "промяна". Smile
Всъщност, промяна в правилата няма.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 17:16:08 » Отговори с цитат върни се горе

Не исках да отнемам правото на дума на тези, които не са съгласни с мен, но Папакот е прав - няма какво повече да си кажем, правилата са достатъчно ясни. Заключвам темата.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 22 Фев 2014 17:21:24 » Отговори с цитат върни се горе

Хора, не разбрахте ли, че спор - това е поезия и това не е поезия в тази обстановка не съществува. Поезията е нещо което се възприема, нещо което се усеща, което те поглъща, а не ти него. Консуматори на добре подредени думи колкото искаш - демек под път и над път - същото се отнася и за пишещите такива.
Ганка се опита да ви даде един пример, елементарен пример за да усетите разликата и веднага последва реакция на Ангар. Абе пич, това, че ти не намираш там поезия е само в твоя вреда и показва колко много я познаваш. Поезията не е добре подредени думи. Може и да ти харесват, но според мен те си остават едно подредено стихоплетство. Подчертавам стихоплетство.
Геостал, много екстри направени за потребителите вече изхвърлихме от сайта - всякакви класации, най четените за деня и още и още, защото егото понякога надхвърля здравия разум. Този път няма да стане. Цедката ще се свива все повече и повече и ако не разберете, че това е във ваша полза, в най добрия случай, ще си останете на нивото на което сте.
Има ли някой от вас, който чете абсолютно всичко което се публикува всеки божи ден. Ако има такъв, нека ми се обади. Защото да четеш всичко си е чиста проба мазохизъм от най високо ниво. Тази тема възникна заради една публикация. Хайде сега ми кажете, когато прочетеш 7-8 неща(не казвам дори произведения), чието ниво не може да се определи дори като ниско и в следващия момент ти пъкне нещо в което, ако не друго, има за какво да се хванеш, няма ли да го пуснете на първа?
Замисляте ли се понякога, какви бози се изпращат за публикуване? Защо се принудихме да направим тези промени? Може би защото сме мазохисти и не можем да живеем без скандали и кавги в сайта? Нима си мислите, че не сме очаквали подобни реакции и хабене на нерви?
Искате ли този сайт да се затрие? Искате ли го? Много добри и стойностни автори изчезнаха от хоризонта ни, защото не искат да ги превземе посредствеността. Много трудно ще се върнат, но те са създадени тук в това пространство и Бога ми, ще направим всичко възможно да създадем условия за следващите, като поне малко им помогнем, да не ги затисне сивото статукво.
Който разбрал, разбрал.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com