Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 448
ХуЛитери: 6
Всичко: 454

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: AlexanderKoz
:: Teoman
:: malovo3
:: LeoBedrosian
:: Icy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Кои произведения трябва да са на първа страница?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 11:35:09 » Кои произведения трябва да са на първа страница? Отговори с цитат върни се горе

Не ми е ясно това защо е на първа страница???!!!
Кое го направи толкова хубаво, и какви всъщност са критериите едно произведение да е на първа страница?
И не само това, има още доста такива...

http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=171164

Претенциите ми не са заради моите произведения. Има други, на много по - високо ниво, на които мястото наистина е там!
Надявам се някой да ми отговори!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 18, 2008
Мнения: 240

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 13:16:38 » Отговори с цитат върни се горе

Според мен, стихотворението е съдържателно и разработва актуална тема.
Под формата на ирония авторът изразява болката си, че днес хората все по-малко четат, децата все по-малко играят на открито - обсебени от компютъра.

А стихосложението бележи една тенденция, която забелязвам и при доста добри, утвърдени поети: римуване, без да се спазва определена ритмична стъпка. Така се получава нещо като хибрид(условно казано) - с елементи и на класически, и на свободен стих.

Времето ще покаже дали това ще се утвърди като характерна черта на новата поезия.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 15:04:36 » Отговори с цитат върни се горе

Маймунке, с цялото ми уважение към теб, не разбирам защо трябва да предъвкване тази тема за газилионайсти път.

На теб произведението не ти е харесало. Правилно си направила, че си оставила коментар под него. Намираш го за слабо - сложи му подобаваща оценка. Именно с тази цел имаме право на коментари в сайта - да изкажем мнението си, било то положително или негативно.

Както отбелязаха в заключената тема, в литературата няма точен и ясен критерий за качество. Някой от админите е преценил, че става, пуснал го е. Така или иначе стои на първа страница по-малко от ден. Халал да му е на човека.

---

Чудно ми е защо ли първа страница е все в устите (и пръстите) на Хулитери, но не и как да се осигури издръжката на сайта. Пак ли докато дяламе трески ще оставим админите да плащат от джоба си, за да публикуват нашите творби?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 15:09:32 » Отговори с цитат върни се горе

Тъй като споменатото стихотворение е пуснато от мен, ще отговоря на поставения въпрос. Публикуваната творба разчупва шаблона за птичките, пчеличките и тревичките, носи индиректно послание, пресъздадено по нетрадиционен начин. Римуването "парка - цигарка" не е най-доброто, но и не е достатъчно основание, за да не намери стихотворението място на първа страница.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 16:35:58 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря и на трите дами, за изчерпателните отговори!И трите ви уважавам, и съм се възхищавала от вас, като личности и творци, но сега ме разочаровахте.
Възмутена съм, само това ще кажа! Никога до сега не съм претендирала за нищо. Този сайт за мен беше най - добрият. Доведох много приятели тук, и сега те са едни от най - четените тук. Те са и ваши приятели. Надявам се да не се разочароват, както мен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
shtura_maimunka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2008
Мнения: 287
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 16:40:20 » Отговори с цитат върни се горе

Milvushina, ако цялата работа се свежда до спонсорство, трябваше да кажеш по - рано!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 17:11:07 » Отговори с цитат върни се горе

Аз пък съм разочарова, че възрастни хора се държат като в детската градина. Стига мрънкане вече!

Маймунке, защо не се включи в предната тема? Стоя отворена повече от две седмици и всички админи все изредиха да дадат становището си по въпроса.

Да, въпросът е и за спонсорството, защото хора все искат, та искат това или онова да е по техен вкус, но мълчат като риби, когато стане дума за даване. Evil or Very Mad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 17:13:34 » Отговори с цитат върни се горе

Milvushina написа:
Аз пък съм разочарова, че възрастни хора се държат като в детската градина. Стига мрънкане вече!

Маймунке, защо не се включи в предната тема? Стоя отворена повече от две седмици и всички админи все изредиха да дадат становището си по въпроса.

Да, въпросът е и за спонсорството, защото хора все искат, та искат това или онова да е по техен вкус, но мълчат като риби, когато стане дума за даване. Evil or Very Mad


Milvushina, ти кога стана калайджия, кога ти почерня з----ка Shocked

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 17:44:34 » Отговори с цитат върни се горе

Спорете по същество, не се хапете. Така и не разбрах защо стихотворението не трябва да е на първа страница и поради каква причина авторката на темата е възмутена. Също така не съм наясно кои са стихотворенията, които заслужават да са на вездесъщата първа страница, а не са били публикувани там.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Bockpece
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 03, 2009
Мнения: 74

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 18:02:38 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Спорете по същество, не се хапете. Така и не разбрах защо стихотворението не трябва да е на първа страница и поради каква причина авторката на темата е възмутена. Също така не съм наясно кои са стихотворенията, които заслужават да са на вездесъщата първа страница, а не са били публикувани там.


Предлагам редакция за първа страница:

Нещо ми се случи днес-
видях човек със книга в парка,
губеше си времето, четеше с интерес,
а не пред Фейсбука без другарка.

Децата чух в зелената трева,
за училище да си говорят,
и колко странно е това –
във интернета все за игри ще спорят...


Гледах всички тези хора –
издайно чувство в мене се събуди:
„Странно – дали с тях да поговоря“,
но не, те може би са "луди"!

Twisted Evil

_________________
Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и разумността никога да не ги използваме (Марк Твен), Paisa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 18:12:39 » Отговори с цитат върни се горе

Редакцията е отхвърлена. Нека не си мерим пародиите. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
azzurro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 05, 2010
Мнения: 137

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 21:31:23 » Отговори с цитат върни се горе

Воскресе, изобщо не ти приляга да се държиш като на Женския пазар в София или някъде другаде! Добре е да помислим всички ние за финансовата поддръжка на сайта, а не да държим неприличен тон един към друг!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
NikoVat
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 14, 2014
Мнения: 9

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 21:43:26 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте, приятели!
Редно е да се почувствам поласкан от това, че е отворена тема, в която се обсъжда мое произведение, или - цитирам - "не знам как да го нарека". Поздравявам те, shtura_maimunka, че имаш свое мнение и го изразяваш свободно. Силно ценя хората, които се чувстват свободни да критикуват нещо или някой. И, разбира се, аз уважавам твоето мнение.
Целта на "Странни хора" бе иронията, или по-точно възмущението, замаскирано в ирония. Дали се е получило качествено или не - това е относително, защото всеки има различни критерии и, естествено, всеки е прав. Това не е математика, а литература - всеки има пълното право да харесва или да не харесва дадено произведение. Качеството се определя от читателите, а не от автора, и точно с тази цел има система за оценяване. Уважавам мнението ти, но не е честно спрямо споменатите "три дами" да бъдеш разочарована от това, че те също имат свое мнение.
Съветвам те да продължаваш в същия дух - критикувай това, което не ти харесва, изразявай свободно СВОЕТО мнението. Доказвай правотата си. Това е ценно умение !
Поздрави и успех ! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 22:44:51 » Отговори с цитат върни се горе

Имам чувството, че публикуваните в последните дни стихотворения са по-слаби от нормалното.
Всъщност те сигурно са си същите - такива, каквито си ги пишем.
А илюзията идва от това, че по-дълго се застояват на първа страница.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 23:02:34 » Отговори с цитат върни се горе

В точка 4 на правилата пише ли:
Критерият е субективен, по преценка на публикуващия администратор.
Какво обсъждате? Преценката на публикуващия администратор? Той има право да го направи. Така е решил и така е публикувал въпросното стихотворение. Поел е отговорността за това. Не ви харесва - коментирайте произведението. Но да търсите сметка за действията на публикуващ администратор и то този който няма още 2 месеца от както се е нагърбил с това, аз не съм съгласен. Вие обективни ли сте на 100% в оценките си?
Всяко начало е трудно. Лично аз при обсъжданията относно новата визия на сайта, исках на първа страница да се публикува само това което е в момента избрано. Реши се цедката да не е толкова гъста.
Разберете, границите са размити, няма черта която да разделя. Дори моментното състояние на публикуващия, понякога оказва влияние за неговите решения и това е напълно нормално. Не продаваме тиквено или слънчогледово семе.
Радвайте се, че сайта все още го има и че все още се намират хора, които заделят от личното си време да работят в него. Те работят за вас и го правят отговорно и непрекъснато.
Аз им благодаря за това което правят!

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com