Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 467
ХуЛитери: 4
Всичко: 471

Онлайн сега:
:: rajsun
:: LeoBedrosian
:: AlexanderKoz
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Новите правила на сайта любим...до Админите с любов
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Фев 2014 16:37:30 » Отговори с цитат върни се горе

Albatros написа:
Навремето, Док, поетът Кирил Гончев, когото ти добре познаваш, имаше един знаменит лаф:
- Пичове! - влизаше Киро с трясък в кафенето на СБП. - Кво прайте тука бе, бездарници? Бягайте вкъщи да си пишете стихотворенията, че да има народа кво да чете! Very Happy
И сетне допълваше:
- Аз, като искам да прочета нещо гениално, сядам - и си го написвам! Laughing Laughing Laughing

Сядай си на писалището, Док, и пиши!
Туй то.
Алби


Ми то си е гениално казано. Искрено ме развесели! Smile Smile Smile

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Фев 2014 16:43:30 » Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Добре е Екипът да си изработи единни изисквания, за да се ограничи субективизмът.

Елица

Мда... Rolling Eyes


Субективизмът, Док, винаги ще съществува, защото писаното слово ни на кантар, ни с метър да го измериш. Всеки оценява според своите емоционални нагласи и ерудиция, разбира се.
Нека се стремим, това което показваме пред публиката, да съдържа максимума от собствените ни изисквания за поезия, пък Негово Величество драгият Читател ще реши. Smile Smile Smile

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 10 Фев 2014 20:45:55 » Отговори с цитат върни се горе

Silver Wolfess написа:
doktora написа:
Добре е Екипът да си изработи единни изисквания, за да се ограничи субективизмът.

Елица

Мда... Rolling Eyes


Субективизмът, Док, винаги ще съществува, защото писаното слово ни на кантар, ни с метър да го измериш. Всеки оценява според своите емоционални нагласи и ерудиция, разбира се.
Нека се стремим, това което показваме пред публиката, да съдържа максимума от собствените ни изисквания за поезия, пък Негово Величество драгият Читател ще реши. Smile Smile Smile


... Rolling Eyes Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 18, 2008
Мнения: 240

МнениеВъведено на: 10 Фев 2014 21:03:19 » Отговори с цитат върни се горе

Казах "да се ОГРАНИЧИ" субективизмът при оценяването.

Щом поставяме под съмнение тази възможност, как ще сложим прът в колелото на хвалебствията и суперлативите в коментарите?
Rolling Eyes Exclamation Question
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Albatros
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2010
Мнения: 608
Място: Варна

МнениеВъведено на: 10 Фев 2014 21:22:58 » Отговори с цитат върни се горе

voda написа:
Казах "да се ОГРАНИЧИ" субективизмът при оценяването.

Щом поставяме под съмнение тази възможност, как ще сложим прът в колелото на хвалебствията и суперлативите в коментарите?
Rolling Eyes Exclamation Question

Въпрос на искреност, възпитание, уважение към времето за изричане на панегирици и отрицания, зачеркване на собствената самодостатъчност - и на мазния хвалебствен принцип "халваджията за бозаджията" - или "аз за тебе - ти за мене!", и преди всичко обич към написаното с душа българско Слово.
Туй то.
Алби
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
viatarna
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 11, 2007
Мнения: 285
Място: гр.София / skype: vesi_dimitrova

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 00:16:38 » Re: Новите правила на сайта любим...до Админите с любов Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Idea
В момента, на първа страница, освен поезията на Родена в лотос "Като Икар" нищо друго не виждам, колкото и да се "дцзверя", все едни римушки с привкус на мелодрама и сантимент, това ли е ефекта от новите правила, за по висока художествена стойност на текстовете, просто питам... Rolling Eyes
Ще се радвам ако някой ми отговори, сподели или поучително ми завърти пръст. Laughing

Док Razz


По повод горецитираното Very Happy и аз имам един въпрос към теб, док:

E ли римушка следното Very Happy или напротив?


"Ти "лека нощ" ми каза, мила,
но лека ли ще е нощта?
Щом двама ни е разделила,
тогава ще е тежка тя!

Макар душата ти любяща
да чака края на нощта,
ти с "лека нощ" не ме изпращай,
защото ще е тежка тя!

Блазе на тез, които знаят,
че двама ще са през нощта!
Те "лека нощ" не си желаят,
но винаги е лека тя!

Автор: Пърси Шели
Превод: Проф. д-р Симеон Хаджикосев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 08:43:34 » Нови Правила - нови ядове... :) Отговори с цитат върни се горе

Хей, не се впрягайте толкова, де... Много добре си знаехте, че "Новите Правила за...", най-вероятно ще бъдат посрещнати "на нож"!
А как иначе - "ударихте" всеки по най-болезненото място - качествата на творбата му.
Умишлено написах "всеки" - определено не отделям себе си от другите.
И аз "подскочих като опарен" -
Ааааа, ще ме оценяват, а?!? Откъде - накъде!!! Нека Читателя определя кой е " по...по...най..."
(а там, аз вече си имам "твърд електорат... ееее почитатели", де...) Ала сред админите - май нямам "почитатели"...
Или те, по-скоро са индиферентни... Мнооого неприятни Правила!... Много!!!
А какво ли са си помислили тези, към които админите са били вече доста по-критични?
Има и такива... Имааа... !!!
Доки, всъщност е по-скоро "мърморко", а не "хейтър".
(е, така си го възприемам аз, което не е задължително най-вярното... Smile Smile Smile
На тези, "болезнено удряните" вече, им остава само да се молят като на икона, обявената като основна цел на сайта ХуЛите
- да помогне на нови (млади), неизявени литературни таланти.

И да поукротят собственото си его!

С уважение... и поздрав към всички (включително и към админите!!!)

Бой..Боев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 10:38:21 » Отговори с цитат върни се горе

По въпроса с уеднаквяването: не бива да се стига до там автори да седят и да причакват определени админи да се появят на линия, за да публикуват, защото знаят, че парчето им ще мине при тях, а при други - не.

Кой ще си прави труда ли? Хайде, хайде. Това е съвсем лесна задача за решените да лъснат най-отпред. Знаем как се гласува по приятелски и се тупа собственото рамо.

Реално погледнато всички текстове излизат на първа страница. Част от тях - в ляво с първите няколко реда, а другите - вдясно. И защо е цялата олелия и стенание? Проблемът е, че някой е решил, че великото, скъпоценно писание не струва. Голяма драма е за болното его.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 13:22:10 » Отговори с цитат върни се горе

Ами и аз да си кажа пък...Wink

Въздържах се от коментари, защото ми се струва, че по-голямата част от авторите нямат нужда, а на другите няма да им стигнат и два кубика обяснения.
Може би трябва да се обърне внимание, че критерий за оценка на произведение и вкус са различни понятия. Литературният вкус е въпрос на лично предпочитание - всеки си има такъв, възпитал си го е, както намери за добре. Никой в сайта не е лишен от правото, прочитайки което и да било произведение, да намери нещо си свое, да хареса искрено написаното, да го изрази - това не е престъпление. Моля да се прави разлика. Престъпление е търговията с коментари на разменни начала, издигната в култ. Абсурдни патетични хвалебствия под пълни графоманщини са най-гротескната форма на култа, което противоречи не само на какъвто и да е литературен вкус, но и на здравия разум.
За това говоря, в случай че някой услужливо ще го пропусне покрай ушите си.
Това бива налагано като модел на поведение, а високопарното бръщолевене бива припознато като задълбочен прочит и анализ на произведение. Една фалшива картина, в която мнозина виждат, че царят е гол, но никой не посмява да го заяви, защото никак не е... любезно и намирисва на критика /Въх, пази Боже, сакън!/Smile Всички знаем, че в сайта такова животно няма.
Междувременно съвсем прилични текстове потъват в небитието, заглушени от врява, като авторите им незнайно защо седят встрани от търговията.
Иначе системата "аз на тебе, ти - на мене" е перфектният перпетум мобиле, но какво от това?

Защо да трябва всеки посетител в сайта да гледа до посиняване едни и същи празни обороти, дето не произвеждат друго, освен евтин вятър?!

Ама сега перпетум мобилето не щяло да си смени концепцията и да заработи на полезен ход! Ако иска, не сме сложили на никого вилата на врата - кой колкото и както си може.
Ама перпетум мобилето искало равенство, братство, кафе и бисквитка, и на първа страница! Потроп, потроп!
Ами да заповяда, кой му пречи, чакаме с трепет текстове за първа страница, не сме душмани на никого, нито на себе си.
Перпетум мобилето обаче има оправдание за мързела си, за егото си, за липсата си на правопис и пунктуация, за липсата си на самокритичност - то е гениално, администраторите са изедници! И ще тропа с крак, за да не го лишават от порцията съмнителни възторзи.

Към воплите за кафе и бисквитка и аз се присъединявам.
Иване! Шефе! Админе,
крайно време е, ако не кафе и бисквитка, поне кисело мляко! В краен случай газирана вода. Много молим, значи! :Р Smile

В случая говоря само от свое име, но считам, че никой от публикуващите не се ръководи от "харесва ми", "не ми харесва", би било несериозно. Може да не съм фен на мусаката, но това не значи, че ще я изключа от менюто. Стига готвачът да не предлага тюрлюгювеч с фльонга и етикет "МОСАКА!!!" Бе холан, и сме яли мусака, и сме я готвили чат-пат...
Ако някой си мисли, че е лесно да се нагърбим с "преценката", няма представа колко се заблуждава. И не само заради упреците, "любезностите" и откровените ругатни, макар че бих могла да спретна представителна извадка: "Не стига, че ти изкарвам заплатата, ами...", "Ти знаеш ли кой/коя съм аз...", "Отмъстителна женска такава и онакава...", "Аз, дето съм седял на една маса с Еди-Кой-Си, коя си ти, че..." и т.н.
За какво ми е да си създавам ядове, да обяснявам по няколко пъти "Защо?", че гледам ТЕКСТА и единствено ТЕКСТА, вместо да намятам с лопатата кой каквото си е натворил? И всички ще плеснем с ръце и ще се запрегръщаме доволни. Smile
Има и друга извадка обаче: "Ей, най-накрая...", "Крайно време беше...", "Дано са ви здрави нервите...", "Дано не се откажете...", "Желая ви успех..." и т.н.
Това са тия автори, които няма да се впуснат в публични дебати, те просто си тръгват в колона по един, тихомълком, когато престане да им е уютно.

По темата "Обективно-субективно" - напът сме да патентоваме талантометър, в ход са първите проби. Веднага щом се убедим, че работи съвсем обективно /и стрелката му сочи неотклонно плюс безкрайност/, ще бъде внедрен в сайта, всички админи ще бъдат баннати доживотно и ще потекат реки от доволство, мед и масло. Smile
Дотогава разполагате само с няколко субективни ентусиасти – Екипа на Хулите, които влагат свободно време, средства, нерви и сърце в сайта от десет години.
Нямаме претенции за непогрешимост. Който не прави нищо, със сигурност не греши, но това не е повод любезно и широко да си затваряме очите.

Вярвам /това е причината да съм наоколо - и като потребител, и като администратор/, че има смисъл, че има... На N на брой слаби текста, на N - посредствени, се появяват и съвсем прилични, и много хубави, понякога и гениални, израстват автори стъпка по стъпка, присъстват в съвременната българска литература. Не са много, но не са и малко. Това осмисля съществуването на сайта.
Сайт за литература, не за размяна на кукли и парцали, не за евтини вятърни централи.

Обръщам се към всеки, който се е почувствал или тепърва ще се почувства обиден по някакъв начин от промените в сайта. Въпрос на избор е. Може да предпочетете да се обидите, защото е по-лесно и снема вашата отговорност от плещите ви, или да помислите. Второто е по-трудно, особено с ръка на сърцето.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 19:54:47 » Re: Новите правила на сайта любим...до Админите с любов Отговори с цитат върни се горе

viatarna написа:
doktora написа:
Idea
В момента, на първа страница, освен поезията на Родена в лотос "Като Икар" нищо друго не виждам, колкото и да се "дцзверя", все едни римушки с привкус на мелодрама и сантимент, това ли е ефекта от новите правила, за по висока художествена стойност на текстовете, просто питам... Rolling Eyes
Ще се радвам ако някой ми отговори, сподели или поучително ми завърти пръст. Laughing

Док Razz


По повод горецитираното Very Happy и аз имам един въпрос към теб, док:

E ли римушка следното Very Happy или напротив?


"Ти "лека нощ" ми каза, мила,
но лека ли ще е нощта?
Щом двама ни е разделила,
тогава ще е тежка тя!

Макар душата ти любяща
да чака края на нощта,
ти с "лека нощ" не ме изпращай,
защото ще е тежка тя!

Блазе на тез, които знаят,
че двама ще са през нощта!
Те "лека нощ" не си желаят,
но винаги е лека тя!

Автор: Пърси Шели
Превод: Проф. д-р Симеон Хаджикосев


Мила вятърна, далеч съм от мисълта да засягам, вас, админите, на тема субективизъм... "на вкус и цвет товарищи нет". Идеята ми беше да събудя някои размисли у потребителите, относно нездравословното дихание в сайта любим, хвалебствени взаимно елейни "лиготения", на които и аз не съм бил чужд, Тук, където се родих преди около 6 години, аз помагам с каквото мога. Дори и с не харесваните и никога не били в раздел "любими" мои текстове, защото смятам, че давам база за сравнение, кое е хубаво и кое лошо...Smile
И никога не съм робувал на известни имена или обществени личности, когато "измудрят", многозначителни мисловизми, мелодраматично и сантименто сълзливи, уж милостиви, а всъщност нонсенси или направо казано -"тъпни". Аз съм бил едно към едно честен с вички...ни Пърси Шели ни Робърт Бърнс ме впечатляват, когато пишат римушки или повтарят банални истини. Rolling Eyes
Да, това на Пърси си е римушка, а и нищо не ми казва, въпрос на вкус, а и Winkна субективното ми отношение към "големите" хех
Ти, например, харесваш ли Куелю, аз не, това че не съм продаваем и не живея в имение край Париж, не ме прави по-малко стойностен.
И не се знае времето какво ще отсее, някой помни ли Кметовете на Париж по времето на Модилиани или Жак Превер, мм? Rolling Eyes
Благодаря за вниманието, на Алфа писанието е точно, макар и да залита в една посока... но това ще и го кажа лично на Балът, аз силно я уважавам, както и вас, радетели на словото!
С уважение, от брега на едно пролетно море, светла вечер вам желая!
Док

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 20:21:56 » Отговори с цитат върни се горе

Док, оня ден ми написа, че не съм коректен, но виж и твоя коментар:
Цитат:
В момента, на първа страница, освен поезията на Родена в лотос "Като Икар" нищо друго не виждам, колкото и да се "дцзверя", все едни римушки с привкус на мелодрама и сантимент, това ли е ефекта от новите правила, за по висока художествена стойност на текстовете, просто питам...

По всяко време на денонощието всички текстове са на първа, изключвам случаите, когато са повече от 50. Всичко е субективно, Док. Твоето мнение, моето мнение, мнението на околните. Няма таблица или мярка - ти си от моето поколение, знаеш яйчарите, дето обикаляха и събираха яйца за яйцекопа. Имаха си една ламаринка с дупка - демек мярка - мине ли яйцето, не се купува, не мине ли - го взема и плаща на бабата.
Хайде създай една такава ламаринка за тук, но да обхваща всичко и да няма никакъв субективизъм и аз ти обещавам, че ще работим само с нея. До тогава обаче, ще се осланяме на субективното, но най-близко до реалността мнение на публикуващите.
С най-дори чувства, Док, с най-добри.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
viatarna
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 11, 2007
Мнения: 285
Място: гр.София / skype: vesi_dimitrova

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 21:59:25 » Отговори с цитат върни се горе

Ами римушка си е сътворил Шели, Док, ама симпатична, има си всичко, при това положение защо да не е на първа, м? Very Happy
Това беше въпрос - закачка.
Едва ли изглеждаме засегнати целокупните админи. И да - няма начин всички наоколо да са щастливи и доволни - свят шарен, хора разни.
Подписвам се с две ръце под поста на Алфа_С и не смятам, че залита.
А ако изобретиш ламаринката - талантомер, преди да я раздадеш я патентовай! Ще надминеш по парични постъпления Куельо/и аз не го харесвам апропо/
Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 23:10:39 » Отговори с цитат върни се горе

Не си струва спорът и че има субективизъм, има, но е добре публикуващите администратори да се придържат към общоприети критерии за художествена творба. Ще ми бъде интересно да обяснят на аудиторията по какви критерии е допусната следната творба, а и дузина подобни като нея...
на пет – малкият е малък и спомени нет
на двайсет – малкият е твърд ухилен и напет
на трийсет – малкият е доктор и поет от никой непоет
на четирийсет – малкият е ах любов и рози ах масло и мед
на петдесет – малкият си е вече отпечатък жив офсет
на шейсет – малкият все още подпомогнат от корсет
на семсет – малкият ще сочи пет без двайсе и пет
на осемсет – малкият е малък като на пет
на девсет – малкият ех спомени нет...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
viatarna
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 11, 2007
Мнения: 285
Място: гр.София / skype: vesi_dimitrova

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 23:16:30 » Отговори с цитат върни се горе

geostal написа:
Не си струва спорът и че има субективизъм, има, но е добре публикуващите администратори да се придържат към общоприети критерии за художествена творба. Ще ми бъде интересно да обяснят на аудиторията по какви критерии е допусната следната творба, а и дузина подобни като нея...
на пет – малкият е малък и спомени нет
на двайсет – малкият е твърд ухилен и напет
на трийсет – малкият е доктор и поет от никой непоет
на четирийсет – малкият е ах любов и рози ах масло и мед
на петдесет – малкият си е вече отпечатък жив офсет
на шейсет – малкият все още подпомогнат от корсет
на семсет – малкият ще сочи пет без двайсе и пет
на осемсет – малкият е малък като на пет
на девсет – малкият ех спомени нет...


А на мен ми е много интересно Вие, господин geostal, поради какви естетически подбуди праснахте 5ца на горецитираната конкурсна творба? Very Happy Very Happy Very Happy

http://hulite.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7301
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 11 Фев 2014 23:25:46 » Отговори с цитат върни се горе

Късно е за обяснения, но сте дама и съм длъжен да ви отговоря, че трябваше да прочетете първо коментарите ми, а после да глЕдате оценката. Между думите четете, не възприемайте буквално написаното и оценката ми. С уважение да ви пожелая- лека нощ! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com