Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 471
ХуЛитери: 2
Всичко: 473

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: mariq-desislava

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Празни приказки за Франкенщайн и в АРТ МАРКОНИ
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 07 Окт 2013 16:59:11 » Празни приказки за Франкенщайн и в АРТ МАРКОНИ Отговори с цитат върни се горе

ГАЛЕРИЯ „АРТ МАРКОНИ“
представя
„ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ ЗА ФРАНКЕНЩАЙН“
първа поетична книга
на
МАРГАРИТА СТЕФАНОВА /Alfa_c/
18.30 ч – 11 октомври 2013 г

„Умението да летиш се заключава в това
да се научиш как да се хвърлиш на земята
и да не я улучиш.“ Дъглас Адамс


Не беше полет.
Помня, че тогава нямаше небе
и въздухът в гърдите ми
като внезапна смърт бе тежък.
Криле?
Не можеш да се вкопчиш в нищото с криле,
неука и чуплива като смях е
птичата им нежност.
Не смогнах да поискам много –
нокти, камък за сърце...
И паднах.
Може и да е приличало на полет.
Повдигнах се,
събрах безчувствения си животец до парче,
сглобих го в тромав Франкенщайн
и си го заживях отново.

Сега съм друг човек,
дълбая крива линия в дланта,
поникнали пера покриват закърнелите ми нокти...
Понякога
летя до седмото продънено небе с гнева събран
и меря с празни приказки оцъклените нощи.

Има такива хора /аз си ги наричам перфекциоНАЦИСТИ/, които обичат да изпипват до блясък, до прозрачност, до неслучайния отблясък онова, което ще поднесат. И не защото ги терзаят обичайните съмнения – как ще го приемат другите, просто не са роби на собствения си нарцисизъм, непременно и на всяка цена да споделят снесеното яйце и огласят простора. Те са хора, издигнали се на нивото, което искат да бъдат и търсят измеримостта със стремежа към съвършенство. Това обяснява късния прощъпулник на Маргарита Стефанова за споделянето на стихове в книжно тяло, като изключвам участието й в сборника дамска поезия „Червилото на Пегас“. И ако много автори са си присвоили импресионизма, като прикритие за избързани и доста освободени поетични изблици, Маргарита е достигнала своя си формула, в която съвременната модерна поезия звучи класически, без да ни натрапва усещането за отминалост. Зад лекотата, с която се лее стихът й, не прозира детайлната работа и многото труд по извайването, не само защото има какво различно да сподели, но и има онази даденост свише, която никое усилие не може да постигне, ако не е заложена в основата му. На добър час, Марго, на теб и твоя „Франки“.
Ваня Маркова /Markoni/

"Авторът Маргарита Стефанова те заблуждава, защото в тази книга няма да прочетеш нито една празна приказка. Но ще получиш трайни увреждания. Ако делникът те е свил до опит за безболезнено оцеляване и така сърцето ти се е смалило от инстинкт за самосъхранение, ще ти порасне ново, огрооомно сърце и... много ще те болят, но и много ще те радват следващите стихотворения. И с нови очи ще осъмнеш (защото тази поезия е безсънна!) – с очите на влюбен. И ще те ослепят, но и ще ти отворят всичките небета следващите стихотворения. И ще видиш „животеца” си – парчета метафори – и докрай ще те разпарчетят, но и ще го съберат в Живот следващите стихотворения.
Резултатът: трайно увреден от човечност, оголен до последния нерв Франкенщайн.
Не флиртувам (честна дума!), но и до ден-днешен не знам дали писането на поезия причинява катарзис. Но знам, че четенето на Тази поезия го прави с бясна сила."


Камелия Кондова

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 08 Окт 2013 10:35:05 » Отговори с цитат върни се горе

Ей, като е тръгнало на премиери, та цяла есен май ще вали!
Успех и при Маркони, Марги! Да ви е пълно и усмихнато! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Окт 2013 18:34:14 » Ще, ще.... Отговори с цитат върни се горе

joy_angels написа:
Ей, като е тръгнало на премиери, та цяла есен май ще вали!
Успех и при Маркони, Марги! Да ви е пълно и усмихнато! Very Happy Very Happy Very Happy


От кога го мъти тоя Франки Маргото, от кога й се точим- е най накрая го излюпи. Сега ще го води по седянки да го орисваме да не остане самичък, ами тъй де некоя Франческа да земе да пръкне Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 10 Окт 2013 10:12:51 » Отговори с цитат върни се горе

Бях на представянето в София. Бе празник за душата ми. Ако можех, бих се ситуирала и във Варна.Smile Обаче - не. Затова пък си имам "Празни приказки за Франкенщайн" и, четейки стиховете, все ми се иска да кажа на автора: Ти знаеш ли колко си всъщност невероятна, Калина, Алфа - це, Маргарита Стефанова? А?Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 10 Окт 2013 17:01:46 » Отговори с цитат върни се горе

Boryana написа:
Бях на представянето в София. Бе празник за душата ми. Ако можех, бих се ситуирала и във Варна.Smile Обаче - не. Затова пък си имам "Празни приказки за Франкенщайн" и, четейки стиховете, все ми се иска да кажа на автора: Ти знаеш ли колко си всъщност невероятна, Калина, Алфа - це, Маргарита Стефанова? А?Smile))


Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 11 Окт 2013 16:34:06 » Отговори с цитат върни се горе

Справянето с чудовища е неотменна част от правенето им. Ако си отговорен човек, разбира се. Правим ги и после, за да не се размахват по улиците и плашат минувачите, си ги прибираме и се справяме с тях - както и ако можем. С празни приказки, пълни с поезия тоже.

Много ми се щеше лично да видя и чуя твоето Франкенщайнче. Представям си една илюстрация от "Френски приказки". Като красавицата и звяра сте. Чудовището и Маргарита.

Все някой ден ще стигне и до мен книжката. Завиждам на варналии за срещата. Успех, Марго! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Окт 2013 23:42:59 » Нека не се вземаме сериозно Отговори с цитат върни се горе

Докато се отърсвахме и идвахме на себе си след прочетените стихове, Марго най-безцеремонно реши да изпробва подаръкът си от Миленка и започна да си прави сапунени балончета. Да, нека последваме примера й и не се приемаме толкова сериозно, независимо кой и как приема поредната ни книга. Времето е мерител за това кое и колко ще остане след нас. Благодаря ти Марго, че сподели своите стихове и новата си книга, както и че ни направи съпричастни към твоя празник. До следващата среща - с Райчо!

www.facebook.com/vania.markova.7/media_set?set=a.10202090348930893.1073741865.1552502377&type=3&uploaded=15

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com