Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 426
ХуЛитери: 3
Всичко: 429

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian
:: Icy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Да порасъждаваме, приятели...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Авг 2013 10:10:13 » Да порасъждаваме, приятели... Отговори с цитат върни се горе

Да, винаги ми е било интересно да чуя мнения за това, Idea защо някои хулитери (повечето...) са анонимни в сайта любим, а някои са с два ник-а. Wink
Аз, лично, до ден днешен съм открит, и с един несменяем ник -нейм. Very Happy
Надявам се, Razz да не сте маранясали в жегите и да си направите труда Laughing
Никос Варналис,
наречен още доктора Embarassed

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Авг 2013 13:09:38 » Нека първи се изкажа аз=== ))))) Отговори с цитат върни се горе

От кого се крие анонимния ник, вероятно от себе си. Rolling Eyes

Ако ли не, значит:
1. Се е взел насериозно и не смята да бъде дискредитиран от някои си там самодейци. Laughing
2. Смята се уязвим, ако някой разбере какво толкова пише. Sad
3. Явно е силно раним или нараняван в други подобни сайтове. Crying or Very sad

Е, това е, приятели и колеги по перо, толкова ли е сложно.
P.S.
Отворен съм за градивна критика, изхождайки (се ) Wink
от презумпцията, че анонимен сигнал не се приема никъде по света, освен в Занзибар, мей би. Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Solara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 29, 2011
Мнения: 188

МнениеВъведено на: 12 Авг 2013 18:14:39 » Симпатичен сте ми, Докторе...и Отговори с цитат върни се горе

...ще взема да отговоря.
Ами, не, не се крия от себе си. Няма как това да стане, особено сутрин като се погледна с едно полузатворено око в огледалото. Laughing
Сложих си наскоро и име, макар че то звучи също така анонимно, както и никът ми, предполагам. Какво ли значи някакво си там име като не познаваш човека стоящ зад него?
1. не
2. не
3. не пиша в други литературни сайтове
P.S. Допълнение (за вторият ник):
4. Не е сигурен дали някои от писанията му няма да наранят някой, който знае, кой стои зад първият ник, макар и без име...
Въпреки че разконспирирането става лесно по IP адрес и съм сигурна, че за администраторите е пределно ясно, кой колко ника има.
Анонимността е равнозначна на дистанция. Може би е точно това за някои. Дистанция между реалните хора и близост между виртуалните автори, чрез произведенията им.
Извинявам се за многословието! Нормално не ми е присъщо. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 12 Авг 2013 18:59:19 » Радмам ти се...:)) Отговори с цитат върни се горе

Уважавам честното ти споделяне, слънчева, нали това е просто форум. Док Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 12 Авг 2013 23:45:38 » вивисекция Отговори с цитат върни се горе

Всеки, който извършва престъпление (или смята да извърши, което в менталното пространство е същото) има комплекс да се крие. Автоматически преминава в нелегалност. Вече е двуличник.

и един майтап със свети Сосо. Мисли си, че пред бога ще се яви с монашеското, пред смъртта с кръщелното, а стоманата ще скъта под леглото. Но със стоманата той върна патриарха и ако това се брои в небесата като добро дело, той е праведен.
Но някои казват, че фамилията му е Пшевалски, а това вече е достатъчно оправдание?

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 00:09:38 » Отговори с цитат върни се горе

Аз съм анонимна, защото така ми харесва. Cool Макар че "анонимност в Интернет" е нещо почти невъзможно.

Смятам, че личният ми живот си е моя лична територия и няма нужда целият свят да ми знае всичко. Това е причината, поради която не харесвам твърде Фейсбук например. Там няма никакма анонимност, дори да си с чужда самоличност или да си скрил (ужким) инфо.

Многото никове на на различни хора тук не ме притесняват. Така или иначе накрая винаги се разбира кой кой е. При това няма нужда да питашWink


Cool Cool Cool


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Ufff на 13 Авг 2013 00:21:23 - общо 2 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 00:10:26 » Хех Отговори с цитат върни се горе

... Пшебалси, брат срадев, благодаря ти за включването!

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 00:13:00 » Ръката ни е с пет пръста, като всичките са различни... Отговори с цитат върни се горе

Мисля, че това е отговорът на поставените от теб въпроси Док...
Аз лично съм с един ник в сайта...не публикувам на друго място,
нямам блог, скайп, фейс...Боже...колко много неща нямам...
Но пък нямам и свобозно време, за всички тези няманици...
И се чудя как може някой с повече свободно време ...да има хиляди приятели от фейса...смях в залата...
Аз имам няколко, но истински...такива на които, ако и в 3 сутринта им звънна с молба за "нещо си" веднага ще се отзоват...без да питат защо и как...просто ще го направят...
Ти също би го направил ако ти звънна...защото си приятел Док...
Поет, философ и мечтател...и едно влюбено в морето момче...
Това от мен по темата...
А сега наздраве приятелю!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 06:56:30 » Не си точна Уффф... Отговори с цитат върни се горе

[quote="Ufff"]Аз съм анонимна, защото така ми харесва. Cool Макар че "анонимност в Интернет" е нещо почти невъзможно.

Смятам, че личният ми живот си е моя лична територия и няма нужда целият свят да ми знае всичко. Това е причината, поради която не харесвам твърде Фейсбук например. Там няма никакма анонимност, дори да си с чужда самоличност или да си скрил (ужким) инфо.

Многото никове на на различни хора тук не ме притесняват. Така или иначе накрая винаги се разбира кой кой е. При това няма нужда да питашWink


Cool Cool Cool[/quote]

Вж., мила Таня...аз името ти го знам от сайта любим хех преди още да си видим очите, и в блог.бг си Уффф, си много четена и обичана... но напоследък се криеш и там.Wink За Фейса споделям на 100%, аз съм там, понеже дъщеря ми ми направи профил, а тя живее и работи в Германия, знаеш. Чужбина, поради тази причина имам и скайп, да виждам внука си от дъжд на вятър. Всеки има право на анонимност, но...аз нямам какво да крия, нито се страхувам, че някой ще ме плагиатства, о, даже бих се зарадвал, значи и аз съм "нещо", по-добре от "нищо", нал,тъй.)))))) Прохладен да е денят ти, Уфинка!

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 07:04:36 » Re: Ръката ни е с пет пръста, като всичките са различни... Отговори с цитат върни се горе

[quote="zaltia"]Мисля, че това е отговорът на поставените от теб въпроси Док...
Аз лично съм с един ник в сайта...не публикувам на друго място,
нямам блог, скайп, фейс...Боже...колко много неща нямам...
Но пък нямам и свобозно време, за всички тези няманици...
И се чудя как може някой с повече свободно време ...да има хиляди приятели от фейса...смях в залата...
Аз имам няколко, но истински...такива на които, ако и в 3 сутринта им звънна с молба за "нещо си" веднага ще се отзоват...без да питат защо и как...просто ще го направят...
Ти също би го направил ако ти звънна...защото си приятел Док...
Поет, философ и мечтател...и едно влюбено в морето момче...
Това от мен по темата...
А сега наздраве приятелю!!![/quote]

Благодаря ти за оценката, и аз те имам за истински приятел!
По темата... вярно, всичко е въпрос на време, в тойзи забързал се за наникъде свят хех ти не си загубил, а си спечелил от това, че нямаш изкушенията Скайп и Фейс.Wink) Нет-а си е дяволско творение хехехехех
Аз просто мисля, че анонимността...точкувах 3 гледни точки за това
по горе, и твърдя че ..."има нещо гнило в Дания", когато дадена персона предпочита анонимност, все пак съм изучавал и специализирал "Психология на сексуалността", и дори съм практикувал хех
Прохладен да е денят ти, Краси Личев, благороднико!

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 07:10:10 » Re: вивисекция Отговори с цитат върни се горе

[quote="sradev"]Всеки, който извършва престъпление (или смята да извърши, което в менталното пространство е същото) има комплекс да се крие. Автоматически преминава в нелегалност. Вече е двуличник.

и един майтап със свети Сосо. Мисли си, че пред бога ще се яви с монашеското, пред смъртта с кръщелното, а стоманата ще скъта под леглото. Но със стоманата той върна патриарха и ако това се брои в небесата като добро дело, той е праведен.
Но някои казват, че фамилията му е Пшевалски, а това вече е достатъчно оправдание?[/quote]

Звучи ми като Пшебалски, срадев, а това напомня за някои гениални евреи, които са призвани да "тласкат" оскотялото човечество към, уж, по- добри селения хех , но всичко е относително, както прозря един от тях.
Прохладен да е денят ти, Славят!!

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 09:54:41 » Доки, Отговори с цитат върни се горе

темата, която отваряш си е наистина предмет на психологически изследвания, според мен. Rolling Eyes Многобройни са причините, които съм чувала и една от тях, специално за сайта беше, че даденият поет/или прозаик/ иска да получи непредубеденото мнение на читателите си, т.е., как се реагира на нов текст, когато зад него не стои познат ник. В този случай го приемам като експеримент, който, според правилата на сайта, всеки има право да си направи веднъж или, ако това му доставя удоволствие, да си играе да трие и създава никове колкото си иска.
Да си направиш втори ник /или който си искаш подред/ обаче и да си ръкопляскаш от него, бога ми, това ми бие на извратеност!
Но, ти ще кажеш, ти си специализирал психология! Аз съм я учила само един семестър и то при един откачалник, от който съм запомнила само, че жълтият цвят е цветът на лудостта и всеки уважаващ себе си човек трябва да се облича в синьо! Резултатът беше, че на изпита всички бяхме в синьо, а художниците задължително си бръснеха брадите/друго негово изискване/ иначе, нямаше завършване!!! Smile
Хубав ден, приятелю!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 12:48:29 » Отговори с цитат върни се горе

Ако зависеше от мен, всички щяхме да сме анонимни и да публикуваме анонимно. В моите очи анонимността е равна на безпристрастност. Дали съм млада или стара, дали съм щастлива или лея сълзи, дали съм красива или грозна, това от значение ли е за качеството на един стих или разказ? Личността на автора не бива да изпъква в творбата му. Не искам неискрени аплодисменти под мой текст заради буйните ми руси кОси.

Подкрепям Зеб. Да коментираш свой текст с друг профил е меко казано проява на лош вкус. Направо казано си е мека *****, ама здраве да е. Разни хора, разни идеали. Нали знаеш, за едни е нужно качество, на други бройката им е достатъчна.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 13:00:40 » Отговори с цитат върни се горе

Milvushina написа:
Ако зависеше от мен, всички щяхме да сме анонимни и да публикуваме анонимно. В моите очи анонимността е равна на безпристрастност. Дали съм млада или стара, дали съм щастлива или лея сълзи, дали съм красива или грозна, това от значение ли е за качеството на един стих или разказ? Личността на автора не бива да изпъква в творбата му. Не искам неискрени аплодисменти под мой текст заради буйните ми руси кОси.

Подкрепям Зеб. Да коментираш свой текст с друг профил е меко казано проява на лош вкус. Направо казано си е мека *****, ама здраве да е. Разни хора, разни идеали. Нали знаеш, за едни е нужно качество, на други бройката им е достатъчна.

Напълно подкрепям казаното. Когато познаваш автора, мнението ти за личността му започва да влияе върху оценката ти на творчеството му - така е при повечето хора. Дълбоко съжалявам за нарушената си анонимност, но бях морално принудена, робувайки на скрупули. И тази анонимност съвсем се беше продукт на колебания относно сексуалната ми идентичност - такива, слава Богу, нямам. Вторият ник е начин да избягаш от вече изграденото мнение за себе си, макар вероятността да те забележат да е минимална.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 13 Авг 2013 13:09:50 » Отговори с цитат върни се горе

С едно допълнение.
Май разни типчета си правят втори профили, за да нападат определени други автори, които кръвно не харесват, обикновено защото са заграбили внимание (или, о, Божке!) парична награда от конкурс.

Такова нещо какво да му коментираме, бе джанъм. Делата на човека не могат да бъдат по-големи от света му. Ако най-вълнуващото събитие е да се клепате клюкарски със съседа, какво да очакваш. Като нямаш достойнство и собствен живот, за разнообразие избухваш с разни дребнави простотийки. За да ти се случва и на теб нещо. Не е нужно да си анонимен, за да си прост и нагъл.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com