Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 655
ХуЛитери: 0
Всичко: 655

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Мишел Онфре, Гастрономическият разум и Хедонистичният ангел
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 17 Юни 2013 10:26:14 » Отговори с цитат върни се горе

О, тема имало Very Happy
Великолепна книга, чудна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 17 Юни 2013 13:29:48 » Един нов философ, опълчил се дори и на Дядо Фройд! Отговори с цитат върни се горе

Истина е, философия дошла от вековете, проповядвана от големите умове на човечеството и поднесена от талантлив автор и добър преводач, Е, изящното блюдо от което се усеща аромата на пикантното четиво, грабва мисълта и препраща през вековете на пир и гуляи, си е истинска наслада за Духа.
Припомнете си картината на Рембранд, Автопортрет със Саския...
Изкуството да се храним, което всъщност предопределя и хармонията между Душа и Тяло, е възпитание на вкусовете.
То си е един суров урок по живот.
Хедонистичният Ангел в нас ни влече към Удоволствието получено от изискано отношение към храни и напитки, които вълнуват кръвта ни, уголемяват желанията и страстите, гонят страха от Смъртта!
Да, когато е човек е доволен от храненето в изискана обстановка, с изкуството да се съчетаят умело храна и напитки, (да не се бърка с прежИвянето хех) , го застигат сладостни мисли, чувствеността му се засилва, независимо от възрастта, и той получава така да се каже, "фуга идеарум" , или просто казано - летеж на мисълта. "))
---
Тази великолепно произведение препрочитам за пореден път отпред назад и обратно, после диагонално (владея този похват на четене),
и след всяко потъване/потапяне в света на гастрономическият разум, каква препратка към галактическият, нели така, получавам душевен оргазъм, несравнимо удоволствие с "оня" другият, да ми прости Дядо Фройд, психоаналитичното отклонение, за да се "отече" онова натрупано неудоволствие от живота напоследък, който ни заобикаля, обгръща и душИ.
---
Едно бижу е тази книга сред пъстротата, а понякога и сивотота, простете клишето, на това което ни се предлага по книжарниците днес.
На издателството, аплодисменти от първия ред в Театъра.
На автора да е жив и здрав!
На преводача, тоже.))))

Никола Анков Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 31 Май 2014 01:08:38 » Един нов философ, опълчил се дори и на Дядо Фройд! Отговори с цитат върни се горе

http://artisan.snimka.bg/culture/events.708128.28776567
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Май 2014 14:06:38 » Да, мила Музо...;“)) Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
О, тема имало Very Happy
Великолепна книга, чудна...


Благодаря ти, розичке и прости, късно видях...хех

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Яну 2015 14:23:03 » Честита Новата 2015 година! Отговори с цитат върни се горе

На този ден през 1959 година е роден авторът на "Гастрономическият разум. Философия на вкуса".
Повтарям поздравлението си отпреди две години за "четящите този достоен сайт с песен на една супер-група":
http://vbox7.com/play:1ca6223840


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Tisserand на 25 Апр 2015 21:12:01 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 11 Яну 2015 09:12:50 » Благодаря, Рицарю! Отговори с цитат върни се горе

Very Happy

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 04 Мар 2015 18:59:19 » "Изкуството на готвача е достойно за Хераклит Ефески... Отговори с цитат върни се горе

http://artisan.snimka.bg/culture/events.708128.34973818
http://artisan.snimka.bg/culture/events.708128.34973846
http://artisan.snimka.bg/culture/events.708128.34980326
http://artisan.snimka.bg/culture/events.708128.34980341
http://artisan.snimka.bg/culture/events.708128.34980345
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 07 Мар 2015 19:35:26 » Through My Veins Отговори с цитат върни се горе

“... Няма философия без философ, и няма философ без тяло: хилаво или силно, мършаво или здраво, прославящо живота или обърнато към смъртта. Обзета от пламъци и набраздена от потоци, вулканична и преливаща от жизненост плът, която се изразходва и гори, пламенна и страстна плът; или вече изсушена от смъртта и огорченията плът, покрита със сгурия и тиня, затънала в калта и страдаща при обуздаването на страстите. Двата вида плът пораждат съответни философии: хедонистичният ангел е съставен от първата, аскетичното тяло – от втората.
Тялото е утробата, в която се изграждат перспективите и вижданията за света, следователно е мястото на света, самият свят...” Мишел Онфре.

И затова: http://vbox7.com/play:4c8518c8

Tisserand.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 27 Юли 2015 17:13:36 » За най-прекрасния гастрономически спомен! Отговори с цитат върни се горе

Или отново за "Гастрономическият Разум и Философията на Вкуса":
http://artisan.snimka.bg/culture/covers.653456.26336107

"...И един ден ми бе зададен въпросът, който ми позволи истинско познание: кой е вашият най-прекрасен гастрономически спомен? Избирателен и селективен въпрос, архитектонично питане, ако има такова. Какво да избера? И от какво да откроя? Особена и превзета казуистика. Трябваше да открия онова, което бе оставило най-същностна следа в душата ми. Може би "Икем"? "Романе-Конти", "Петрюс" или "Шьовал Блан"? "Озон", "Латур" или "Лафит"? „Роеленже”, „Сандеренс” или „Робюшон”? Морски охлюви от Котантен, чучулиги от Морван или лисбойски раци?
Идеята ми дойде като светкавица, пробляснала от мястото, където бе: глъбините на детските ми спомени. Най-прекрасният ми гастрономически спомен бе една ягода в градината на баща ми. Денят бе горещ, през лятото. Ягодите бяха изпълнени с топлина, прогаряща плодовете до хладната сърцевина. Листата не бяха достатъчни за закриляща сянка. Откъснах една. Баща ми ме подкани да я изплакна, както се изразяваше, за да я почистя и освежа. Струята от чешмата бе ледена, излизаща от дремещия под градината извор. Когато поставих ягодата в уста, тя бе хладна на повърхността и топла в сърцевината си – нежна, почти студена кожица и прохладна месеста част. Смачкана под небцето ми, тя се втечни и заля езика, бузите ми, после се спусна по гърлото ми. Затворих очи. Баща ми бе до мен, копаеше земята, приведен над зеленчуковите лехи. В продължение на миг – цяла вечност – се превърнах в тази ягода, чист и обикновен вкус, разлян по света и съдържащ се в детската ми плът. Щастието ме бе докоснало с крило, преди да отлети другаде. Оттогава дебна завръщането на хедонистичния ангел, чиито оперение и дъх толкова ми бяха харесали. Няма съмнение, че го търся с плам и че той се крие, появявайки се, когато най-малко го очаквам, когато вече нямам никаква надежда. Моята книга е в негова възхвала."
Мишел Онфре. "Гастрономическият разум. Философия на вкуса".
И така... Kой е вашият най-прекрасен гастрономически спомен, уважаеми дами и господа, четящи този достоен за уважение сайт?

Tisserand.


LeoBedrosian
ХуЛитер



Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 695


Въведено на: Thu Jul 09, 2015 12:52 am » е тоя
http://www.hulite.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6217

Тук съм го въплътил, моя спомен, в който взех пряко участие...

Еха


Tisserand
ХуЛитер



Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 77
Място: Варна

Въведено на: Thu Jul 09, 2015 11:38 am »
Радост на душата ми достави,
туй, що Leo, в темата прибави!

Tisserand.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 03 Авг 2015 10:01:17 » Re: За най-прекрасния гастрономически спомен! Отговори с цитат върни се горе

Tisserand написа:
Или отново за "Гастрономическият Разум и Философията на Вкуса":
http://artisan.snimka.bg/culture/covers.653456.26336107

"...И един ден ми бе зададен въпросът, който ми позволи истинско познание: кой е вашият най-прекрасен гастрономически спомен? Избирателен и селективен въпрос, архитектонично питане, ако има такова. Какво да избера? И от какво да откроя? Особена и превзета казуистика. Трябваше да открия онова, което бе оставило най-същностна следа в душата ми. Може би "Икем"? "Романе-Конти", "Петрюс" или "Шьовал Блан"? "Озон", "Латур" или "Лафит"? „Роеленже”, „Сандеренс” или „Робюшон”? Морски охлюви от Котантен, чучулиги от Морван или лисбойски раци?
Идеята ми дойде като светкавица, пробляснала от мястото, където бе: глъбините на детските ми спомени. Най-прекрасният ми гастрономически спомен бе една ягода в градината на баща ми. Денят бе горещ, през лятото. Ягодите бяха изпълнени с топлина, прогаряща плодовете до хладната сърцевина. Листата не бяха достатъчни за закриляща сянка. Откъснах една. Баща ми ме подкани да я изплакна, както се изразяваше, за да я почистя и освежа. Струята от чешмата бе ледена, излизаща от дремещия под градината извор. Когато поставих ягодата в уста, тя бе хладна на повърхността и топла в сърцевината си – нежна, почти студена кожица и прохладна месеста част. Смачкана под небцето ми, тя се втечни и заля езика, бузите ми, после се спусна по гърлото ми. Затворих очи. Баща ми бе до мен, копаеше земята, приведен над зеленчуковите лехи. В продължение на миг – цяла вечност – се превърнах в тази ягода, чист и обикновен вкус, разлян по света и съдържащ се в детската ми плът. Щастието ме бе докоснало с крило, преди да отлети другаде. Оттогава дебна завръщането на хедонистичния ангел, чиито оперение и дъх толкова ми бяха харесали. Няма съмнение, че го търся с плам и че той се крие, появявайки се, когато най-малко го очаквам, когато вече нямам никаква надежда. Моята книга е в негова възхвала."
Мишел Онфре. "Гастрономическият разум. Философия на вкуса".
И така... Kой е вашият най-прекрасен гастрономически спомен, уважаеми дами и господа, четящи този достоен за уважение сайт?

Tisserand.


LeoBedrosian
ХуЛитер



Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 695


Въведено на: Thu Jul 09, 2015 12:52 am » е тоя
http://www.hulite.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6217

Тук съм го въплътил, моя спомен, в който взех пряко участие...

Еха


Tisserand
ХуЛитер



Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 77
Място: Варна

Въведено на: Thu Jul 09, 2015 11:38 am »
Радост на душата ми достави,
туй, що Leo, в темата прибави!

Tisserand.



ЯДЕНЕТО ИЗИСКВА И ПИТИЕТО, А ТОВА Е ТРУДНА ЗАДАЧА...БЯХ НА ГОСТИ, ДОМАКИНЯТА СЕРВИРА САЛАТА "МОРСКИ ДАР" ,МММ, МИДИ, РАЧЕШКИ РОЛЦА, СКАРИДИ ТИП "ГАМБЕРИ", СЪС СИТНО НАРЯЗАН ЛУК ВЪРХУ ПОДЛОЖКА ОТ БОСИЛЕК И РОЗОВИ ДОМАТИ РЕЗНАТИ НА ПОЛОВИНА ПРЕЗ ТАЛИЯТА ХАХ, ПЕСТО, БАЛСАМОВ ОЦЕТ ЗА ДРЕСИНГ ПЛЮС ЗЕХТИН, ЛЕКА СПАГЕТЕРИЙКА, ПИПАЛЦА ОТ ОКТОПОД, ОПАШКА НА ЛАНГУСТА...ДОТУК ДОБРЕ, НО...ДОМАКИНЪТ ИЗВАДИ КОНЯК, БИЛ ОТЛЕЖАЛ И АЗ ИЗГУБИХ ГАСТРОНОМИЧЕСКИЯ СИ РАЗУМ, ИЗВИНИХ СЕ ЧЕ СЪМ ЛЕКО "РАЗСТРОЕН И ИЗВАДИХ ЛИЧНОТО СИ ПАТРОНЧЕ ВОДКА "АБСОЛУТ", МАСТИКА НЕ ПОНАСЯМ, ДОРИ И УЗО "ДОДЕКА 12", ЛЮБИМОТО НА ЗОРБАС, ДАА, БЯХМЕ НА ГОСТИ В ДОМА НА КОРАБНИЯ АГЕНТ В РАВЕНА, АРАБИН ОТ СМЕСЕН ПРОИЗХОД, ТЪРГУВАЩ ВИНКЕЛИ, И НАЕМАЩ КОРАБИ НА
БМФ...ВПРОЧЕМ, НЕ ПИЕЩ АЛКОХОЛ, ОРТОДОКСАЛЕН МУСЛИМ...

ТАКА ЧЕ, ДРАГИ МИ ТИЗЕРАНД, МИШЕЛ ОНФРЕ С НЕГОВИТЕ ИЗИСКАНИ ЖЕЛАНИЯ ХРАНАТА И ПИТИЕТО ДА "ОТВОРЯТ" ДУШАТА И ДА ДОСТАВЯТ ОНОВА НЕЗАБРАВИМО УДОВОЛСТВИЕ, КОЕТО МНОГО ЖЕНИ ГО ПРЕДПОЧИТАТ ПРЕД СЕКСА, ХЕХ, ШЕГИЧКА ВЕ, УИЛИ, ОТПЪТУВА ДАЛЕКО ДАЛЕКО И СЕ СТОПИ В ЦИГАРЕНИЯ ДИМ ОБВИВАЩ ЛИЦЕТО НА КЕПТИН,А ДО МЕН, И ПРИКРИВАЩО ЕДНО СУРОВО ИЗРАЖЕНИЕ, КОЕТО ГОВОРЕШЕ НА СВОЯ МОРЯШКИ ЕЗИК: ЩО НЕ ВЗЕМА ДА ТИ .БА .УТКАТА ЛЕЛИНА, АРАБСКО НЕДОРАЗУМЕНИЕ ТАКОВА...
Е, ТОВА ЕБРАТЯ И СЕСТРИ, МОЯ ЕМОЦИОНАЛЕН ОТПЕЧАТЪК ОТ ЕДНО НЕСЪСТОЯЛО СЕ ПИРШЕСТВО НА ДУХ И ТЯЛО, ТЯЛО И ДУХ, ЪХЪ!
ДОКИС КРОКИС,
БИВШ КОРАБЕН ЛЕКАР...Smile))

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 07 Авг 2015 18:35:04 » Re: За най-прекрасния гастрономически спомен! Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
Tisserand написа:
Или отново за "Гастрономическият Разум и Философията на Вкуса":
http://artisan.snimka.bg/culture/covers.653456.26336107

"...И един ден ми бе зададен въпросът, който ми позволи истинско познание: кой е вашият най-прекрасен гастрономически спомен? Избирателен и селективен въпрос, архитектонично питане, ако има такова. Какво да избера? И от какво да откроя? Особена и превзета казуистика. Трябваше да открия онова, което бе оставило най-същностна следа в душата ми. Може би "Икем"? "Романе-Конти", "Петрюс" или "Шьовал Блан"? "Озон", "Латур" или "Лафит"? „Роеленже”, „Сандеренс” или „Робюшон”? Морски охлюви от Котантен, чучулиги от Морван или лисбойски раци?
Идеята ми дойде като светкавица, пробляснала от мястото, където бе: глъбините на детските ми спомени. Най-прекрасният ми гастрономически спомен бе една ягода в градината на баща ми. Денят бе горещ, през лятото. Ягодите бяха изпълнени с топлина, прогаряща плодовете до хладната сърцевина. Листата не бяха достатъчни за закриляща сянка. Откъснах една. Баща ми ме подкани да я изплакна, както се изразяваше, за да я почистя и освежа. Струята от чешмата бе ледена, излизаща от дремещия под градината извор. Когато поставих ягодата в уста, тя бе хладна на повърхността и топла в сърцевината си – нежна, почти студена кожица и прохладна месеста част. Смачкана под небцето ми, тя се втечни и заля езика, бузите ми, после се спусна по гърлото ми. Затворих очи. Баща ми бе до мен, копаеше земята, приведен над зеленчуковите лехи. В продължение на миг – цяла вечност – се превърнах в тази ягода, чист и обикновен вкус, разлян по света и съдържащ се в детската ми плът. Щастието ме бе докоснало с крило, преди да отлети другаде. Оттогава дебна завръщането на хедонистичния ангел, чиито оперение и дъх толкова ми бяха харесали. Няма съмнение, че го търся с плам и че той се крие, появявайки се, когато най-малко го очаквам, когато вече нямам никаква надежда. Моята книга е в негова възхвала."
Мишел Онфре. "Гастрономическият разум. Философия на вкуса".
И така... Kой е вашият най-прекрасен гастрономически спомен, уважаеми дами и господа, четящи този достоен за уважение сайт?

Tisserand.


LeoBedrosian
ХуЛитер



Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 695


Въведено на: Thu Jul 09, 2015 12:52 am » е тоя
http://www.hulite.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6217

Тук съм го въплътил, моя спомен, в който взех пряко участие...

Еха


Tisserand
ХуЛитер



Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 77
Място: Варна

Въведено на: Thu Jul 09, 2015 11:38 am »
Радост на душата ми достави,
туй, що Leo, в темата прибави!

Tisserand.



ЯДЕНЕТО ИЗИСКВА И ПИТИЕТО, А ТОВА Е ТРУДНА ЗАДАЧА...БЯХ НА ГОСТИ, ДОМАКИНЯТА СЕРВИРА САЛАТА "МОРСКИ ДАР" ,МММ, МИДИ, РАЧЕШКИ РОЛЦА, СКАРИДИ ТИП "ГАМБЕРИ", СЪС СИТНО НАРЯЗАН ЛУК ВЪРХУ ПОДЛОЖКА ОТ БОСИЛЕК И РОЗОВИ ДОМАТИ РЕЗНАТИ НА ПОЛОВИНА ПРЕЗ ТАЛИЯТА ХАХ, ПЕСТО, БАЛСАМОВ ОЦЕТ ЗА ДРЕСИНГ ПЛЮС ЗЕХТИН, ЛЕКА СПАГЕТЕРИЙКА, ПИПАЛЦА ОТ ОКТОПОД, ОПАШКА НА ЛАНГУСТА...ДОТУК ДОБРЕ, НО...ДОМАКИНЪТ ИЗВАДИ КОНЯК, БИЛ ОТЛЕЖАЛ И АЗ ИЗГУБИХ ГАСТРОНОМИЧЕСКИЯ СИ РАЗУМ, ИЗВИНИХ СЕ ЧЕ СЪМ ЛЕКО "РАЗСТРОЕН И ИЗВАДИХ ЛИЧНОТО СИ ПАТРОНЧЕ ВОДКА "АБСОЛУТ", МАСТИКА НЕ ПОНАСЯМ, ДОРИ И УЗО "ДОДЕКА 12", ЛЮБИМОТО НА ЗОРБАС, ДАА, БЯХМЕ НА ГОСТИ В ДОМА НА КОРАБНИЯ АГЕНТ В РАВЕНА, АРАБИН ОТ СМЕСЕН ПРОИЗХОД, ТЪРГУВАЩ ВИНКЕЛИ, И НАЕМАЩ КОРАБИ НА
БМФ...ВПРОЧЕМ, НЕ ПИЕЩ АЛКОХОЛ, ОРТОДОКСАЛЕН МУСЛИМ...

ТАКА ЧЕ, ДРАГИ МИ ТИЗЕРАНД, МИШЕЛ ОНФРЕ С НЕГОВИТЕ ИЗИСКАНИ ЖЕЛАНИЯ ХРАНАТА И ПИТИЕТО ДА "ОТВОРЯТ" ДУШАТА И ДА ДОСТАВЯТ ОНОВА НЕЗАБРАВИМО УДОВОЛСТВИЕ, КОЕТО МНОГО ЖЕНИ ГО ПРЕДПОЧИТАТ ПРЕД СЕКСА, ХЕХ, ШЕГИЧКА ВЕ, УИЛИ, ОТПЪТУВА ДАЛЕКО ДАЛЕКО И СЕ СТОПИ В ЦИГАРЕНИЯ ДИМ ОБВИВАЩ ЛИЦЕТО НА КЕПТИН,А ДО МЕН, И ПРИКРИВАЩО ЕДНО СУРОВО ИЗРАЖЕНИЕ, КОЕТО ГОВОРЕШЕ НА СВОЯ МОРЯШКИ ЕЗИК: ЩО НЕ ВЗЕМА ДА ТИ .БА .УТКАТА ЛЕЛИНА, АРАБСКО НЕДОРАЗУМЕНИЕ ТАКОВА...
Е, ТОВА ЕБРАТЯ И СЕСТРИ, МОЯ ЕМОЦИОНАЛЕН ОТПЕЧАТЪК ОТ ЕДНО НЕСЪСТОЯЛО СЕ ПИРШЕСТВО НА ДУХ И ТЯЛО, ТЯЛО И ДУХ, ЪХЪ!
ДОКИС КРОКИС,
БИВШ КОРАБЕН ЛЕКАР...Smile))
Не разбирам защо трябва да се пише с главни букви, Док! А и в текста ти, не намирам отговора на въпроса: "Кой е най-прекрасният, Ти, гастрономически спомен!?
Tisserand.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 10 Авг 2015 10:30:20 » ЗАЩОТО НЕ СИ УЗРЯЛ ДА СХВАНЕШ ИРОНИЯТА, ДРАГИ... Отговори с цитат върни се горе

РИЦАРЮ, ТИЗЕРАНД, АЗ ДЪРЖА МЕЧА ЕСКАЛИБУР... Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 28 Ное 2015 17:52:20 » Отговори с цитат върни се горе

Image

Image

Image


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Tisserand на 22 Яну 2017 19:20:48 - общо 5 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Яну 2016 20:20:16 » Притчата за Ной... и съвременните му последователи Отговори с цитат върни се горе

https://www.facebook.com/didakra/posts/918463418231052?pnref=story
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Tisserand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 25, 2007
Мнения: 96
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Авг 2016 15:51:37 » Притчата за Ной... Отговори с цитат върни се горе

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Tisserand на 21 Фев 2017 08:08:10 - общо 8 пъти.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com