Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 770
ХуЛитери: 5
Всичко: 775

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: Heel
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Бал на пролетната поезия 2013
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 07 Апр 2013 21:35:17 » Бал на пролетната поезия 2013 Отговори с цитат върни се горе

Галерия „Арт Маркони”
и
сайта за художествена литература
Hulite.net
Представят

БАЛ НА ПРОЛЕТНАТА ПОЕЗИЯ 2013
18.30 ч - 27.04.2012 г

Пролетна волност

Дали защото вече прецъфтяват
кокичетата в близките дворове
и зимата полека се стопява,
за да напъпи неизбежно пролет,

във стъпките ми нещо се променя,
друг ритъм завладява волността ми
и ми се плаче, но ми се и смее
и търся със очи в очите пламък,

и търся в думите игриви нотки,
и в пръстите, докосващи се, ласка,
и в нощите със влюбените котки
и аз съм котка, под човешка маска.

Дали защото зимно остарявам,
или защото пролетно младея,
за теб си мисля, без да имам право,
понеже знам, че ти обичаш нея.
Зинаида Чаушева /zinka/


Дали защото вишните в дворовете разлистват и напъпват с цветове, или заради напоения с омая въздух, но всичко напира и буквално прелива от пролетност и е крайно време да обявя поредното ни пролетно поетично пиршество – Бал на пролетната поезия 2013.
За тези, които тепърва ще се включат ще подскажа регламента:
- изпращайте за участие само едно стихотворение / най- хубавото и най-пролетното/ на познатия ви имейл: art_markoni@abv.bg или на лична бележка.
- Няма ограничения кога и къде е писано и публикувано или награждавано и отличавано стихотворението.
- Не пропускайте да поставите две имена, никнейм и града в който живеете/ ако е извън пределите на България добавете и страната/
- Крайният срок за изпращане на творбите е 21.04.2013 г.

Традицията е да бъде отличено стихотворението, нарисувало с думи най-красивата пролет и то получава прекрасен пролетен акварел.
За допълнителните награди за сега си мълча, защото не знам кой с какво предложение ще ме изненада, че напоследък нали виждате какви чудеса се заслучваха. Laughing Спокойно, няма да е виенски апартамент, защото смешният ни бал е веднъж в годината, а баловете по поезията са все пак четири и не може да се насмогне с наградния фонд. По тази причина и отличията са символични, но за това пък празникът на красивата пролетна поезия, който си устройваме е страхотен и запомнящ се.
Е, отивам да събирам първите словестви съцветия!
Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 08 Апр 2013 11:31:21 » Да бъде, Ваня, да бъде! Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
ОАЗИС ЗА СРОДНИ ДУШИ... В ТАЗИ ПУСТИНЯ, НАРЕЧЕНА ЖИВОТ.

И ПЛИСНА ДЪЖДЪТ С БЕЛОСНЕЖНИТЕ РОЗИ
И СЛЯ В ЕДНО И НЕБЕ И МОРЕ, ВЪВ АЯЗМО.
ПОМОЛИХ СЕ, ПОПИХ КАПКИТЕ ЖИВА ВОДА,
БИЛИ НЯКОГА, НЯКЪДЕ, СЪЛЗИТЕ НА БОГА.

НИКОС ВАРНАЛИС Wink

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Апр 2013 12:01:12 » Прекрасно Док Отговори с цитат върни се горе

като днескашния ден - Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Апр 2013 22:13:54 » Отговори с цитат върни се горе

Дочувам, че някои се стягат за бал – пробват пантофки, острят пера и мерят...разни рими. Реших, че и аз трябва да се постегна за бал – винаги съм искала да стана БАЛ-ерина. Затова взех листа, химикалка и чаша вода /ако ми пресъхне устата от рими/ и ...си легнах, като поръчах на Вдъхновението /ми/ да измисли най-пролетното пролетно стихотворение. На ранина, още неотворила очи, чух Вдъхновението /ми/ да нарежда, а аз прилежно записвах:

Пролет моя, моя бяла пролет,
още неживяна, непразнувана,
само в зрачни сънища сънувана...


Но веднага Прозаикът / в мен/ скокна:
- Хей, това вече е писано, Вапцаров го е казал най-красиво!
Вдъхновението /ми/ нацупи устни и започна друг стих:

Хей, пролет иде! Дигат се мъглите.
Къде ги вихри влачат, дявол знай.


- Стига де! –възмути се Прозаикът /в мен/. Всички сме чели Кирил Христов.
- Ами аз какво да направя като всичко хубаво вече е написано! – врътна се ядосано Вдъхновението /ми/.
- Иди в ъгъла да се срамуваш и да мислиш нов стих! – намесих се Аз.

Но по-късно размислих и реших, че май бях прекалено строга. Отидох до ъгъла, но Вдъхновението /ми/ вече го нямаше там. Само Прозаикът / в мен/ саркастично се хилкаше.

Та да питам – някой да е виждал едно Вдъхновение/ мое/? Или вече е хванало експреса за Варна?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 08 Апр 2013 23:14:03 » Отговори с цитат върни се горе

Беше при мен. Стоя две минути, изрева "Ааа, не! Да беше само прозаик, ами то и трагик!". И си би камшика.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Апр 2013 23:27:53 » Отговори с цитат върни се горе

Ама ме улучи на кеф днеска. Laughing Прочетох, значи, във форума за проблема със вдъхновението ти и разбрах, че си пропуснала урока, който миналата година преподавах за умореното вдъхновение.

Затуй сега ти го копвам тука. Чети, че чак ми е съвестно, че не съм те предупредила за това капризно чудо - вдъхновението.

Монолог на едно вдъхновение

Казваш, това с писането било от Бога. Като е тъй, защо ме мъчиш тогава? Уповавай се на Бога и толкова. Ама не, хващаш се за мене като удавник за сламка, на мен се сърдиш като не излиза нищо. Хайде, хайде, не се оправдавай. Откога се знаем, а?

Ама аз на другарката Рускова трябва да се сърдя. Тя, тя! Тя ти пусна тая муха, че талант си имала, удавало ти се! Ха!!!

По едно време си отдъхнах, рекох си “Хайде, размина ми се. Учителка ще става...”. Учителка, ама по литература! И пак се започна – анализи, съчинения разсъждения, рецензии... И все на моя гръб. Иначе - от Бога било!

Ей на, сега ХуЛите са ти в главата! Пишеш, пишеш едни такива рошавички стихове, задраскваш, химикалките подигравателно се удрят една в друга, а белият лист ти се хили насреща: “Не стаааава! Не стаааава!”. Прекарваш го през валяка на пишещата машина и оня млъква. Ама се обаждат клавишите и запяват бодро в хор: “Не моооожеш! Не моооожеш!”.

Махваш с ръка и сядаш пред компютъра. Там поне няма листи и клавиатурата е тиха като мишка. Като обикновена мишка бе, от тия, дето баба ти ги ловеше в капана.

Да, ама не, както казваше преди време вдъхновението на друг един пишещ брат. Вярно, от журналистическата гилдия беше, но нали и той си цапаше ръцете с мастило.

Та сядаш, пишеш, пишеш, наредиш красиви, но мноооого несвързани мислички и невчесани метафорки, после хайде с бутончето - “Delete”, мониторът премигва насмешливо: “Are you sure?”. И... всичко изчезва в небитието.

Искра божия било! Абе, кому – дар от Бога, за кого - наказание божие!

Хайде, оставяй ме най­-после на мира! Какво, конкурс ли? Аааа, да ги нямаме такива! Обеща ми отпуск след зимния бал! Искам почивкааааа!




Тъй, споделих, значи, своя горчив опит. Ти чети, а аз отивам да се срамувам в ъгъла, че не съм те просветила по-рано. А, и да се оглеждам за някое загубено вдъхновение, ако е рекло да прескочи насам, че да ми се ожали.

Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 08 Апр 2013 23:53:27 » Отговори с цитат върни се горе

Покрай проблема на Миа, забравих.

ТЪРСИ СЕ ТИКВА

На някого да му е останала някоя от зимата? Понеже и аз не съм от дребничките, и сме две, нека да е някоя по-големичка, та стане хубава каляска. С удобства и с екстрички. Ммммммммммм...

Хайде бе, заменям принц за тиква! Laughing Laughing Laughing

И като я пращате, да не забравите вълшебната пръчица. Че иначе тъй и ще си останем в Бургас, а бала само ще го сънуваме.

Image
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Апр 2013 07:22:37 » Разни хора - разни вдъхновения!;) Отговори с цитат върни се горе

Hahahа, Мамаше, твоето Вдъхновение възпитано изглежда - говори ти, споделя, подозирам, че и на руски си общувате / Я помню чудное мгновенье: Передо мной явилась ты!/Wink

Пък моето – аутистче някакво – както казва Аноним – бие си камшика и хваща гората.

Но си го обичам де – дали да не обявя възнаграждение:
„Търси се изгубено Вдъхновение –особени белези: розово, смее се често и отгаваря на името Миа, ама не винаги.”

Хайде, който го е намерил, моля да се обади, че иначе:

Ще използвам СРС – та
и ще станем на кълбета!


Хей, момичета, вдигнахте ми тонуса за целия ден – пролетно да ви е!SmileSmileSmile

П.П. Мам, не мога да помогна за тиква, тук на жълтите павета –само принцове си отглеждаме. И то ГМО – ти да видиш!Wink

П.П. 1 – СРС - специални разузнавателни средства.

П.П. 2 ЗЕМЯ вика Маркони, Земя вика Маркони, обади се – хей, Ваня, ти като правиш ремонт – надникни и в Килера за Вдъхновения, плийз! Може и моето да е забутано там!Wink[color=darkblue]
[/color]
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 09 Апр 2013 19:19:18 » Ох намери кога и къде да ме занимаваш Отговори с цитат върни се горе

Аз не мога да си намеря вчерашната мисъл, ти ме караш да ти търся вдъхновението. И да е тук, в тази пушилка дето Жоро е вдигна абсурд да го намеря. Чакай най-рано към понеделник, като почна да подреждам, ако е рекъл Бог и сколасаме. Иначе в сряда който знае и не знае е великденската ми изложба и живи, умрели трябва да имаме главна зала готова. Шъ съ намери, не се безпокой. Пък да ти кажа като е видяло пушилката и страхотията тук само ще се върне хич няма да чака да го търсим. Споко Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
maistora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 19, 2009
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 10 Апр 2013 14:51:06 » Отговори с цитат върни се горе

Добре, щом може и стари стихове...
Ама сега не знаете пред какъв труден избор поставяте някои автори, дето имат по повече от една творба на тая тема. Embarassed
А за изгубеното вдъхновение... като в оня виц - кой си го намери за него си е! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 12 Апр 2013 19:33:31 » Е, щом и ти се хвана на хорото! Отговори с цитат върни се горе

Добре дошъл Майсторе! Радвам се че ще се включиш в пролетната надпревара! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 15 Апр 2013 16:50:19 » да Отговори с цитат върни се горе

Аз няма все да си мълча,
ще взема да участвам, да
ще пия пролетна боза,
със стихове ще урочасвам.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 15 Апр 2013 17:40:42 » Отговори с цитат върни се горе

Поезия ще взема да пропиша,
че с прозата май нещо се простих.
И в зверски зной, и в дъжд, и в сняг, и в киша
безмилостно ще снасям стих след стих.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 15 Апр 2013 21:41:10 » Много вожд - малко индианец!;) Отговори с цитат върни се горе

Анониме, не предавай четата!Wink
Маркони ви съблазнява като някаква сирена - стихове - ти да видиш!
Всеки знае стихове - насмотваш култови думички - момиче, тъга, длани - и ей ти стих!Wink
Ама я седни пиши проза - завръзка, развръзка, мъж без вратовръзка, че и кулминация - по някое време!Wink
Така че - мисли за пролетна тъга/ дъга - и не се поддавай на лукавия!
Е, ако ти дойде много отвътре - не те спирам - римувай си!SmileSmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 16 Апр 2013 13:35:14 » Re: Много вожд - малко индианец!;) Отговори с цитат върни се горе

Mia2442 написа:

Всеки знае стихове - насмотваш култови думички - момиче, тъга, длани - и ей ти стих!Wink


С насмотване не става, Миа. И с усукване не се получва, пробвал съм. Виж с муза, това е друго нещо. А за поетесите - муз :э
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com