Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 774
ХуЛитери: 1
Всичко: 775

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Kakво мислите за романизираните биографии на велики творци?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 00:25:06 » Отговори с цитат върни се горе

С пантомимата на "здрав, прав и корав" Image
По Балкански.

)))))))))))))))

Так точно, мадам, так точно...

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 11:59:14 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
С пантомимата на "здрав, прав и корав" Image
По Балкански.


По Брехт да беше, не е зле.
По Станиславски - иди-доди.
Ама по Балкански - майка плаче, грамофон свири. Smile

Иначе в литературните специалности на университетите по света и у нас наред с произведенията се изучават и биографиите на авторите. Това не е случайно. Пази Боже тези биографии да са писани субективно така, както се пише за историята откакто съществува писменост.
Затова би трябвало да има някакъв стремеж към опознаване на различни източници.
Колкото до романизираните биографии, в повечето от случаите те са не по-малко субективни от автобиографиите.

Има, разбира се, и безспорни факти. Като, да речем, подкрепата от страна на един много талантлив автор в полза на войната във Виетнам от 1955 до 1975 година.
Това не прави произведенията му на изкуството по-малко стойностни, но... петното (белегът) остава така, както е описано в романа "Терез Ракен" на Зола...

Имаше една смешна реклама от днешно време, създадена от пи-ари на корумпирани политици, която гласеше: "Купуването и продаването на гласове е престъпление". Която бих перифразирал така: "Купуването и продаването на души е престъпление".

В досегашните коментари по темата преобладават мненията, че за читателя има значение да знае нещо и за биографията на автора.
Споделям тези мнения, понеже си мисля, че един автор не би трябвало да бъде механичен инструмент, на който свири друг.
От литературните герои Хамлет ми е бил много по-близък от Фауст.
Без да противопоставям биографиите на двама Велики - Шекспир и Гьоте (първата от които е по-спорна).
Според мен, идеите и на двамата са били идентични.
И ако има разлика в реализацията им, то тя идва от разликата в личния им живот.
На този фон какво бихте казали за един Сервантес? Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 13:08:26 » Отговори с цитат върни се горе

Е, сега, Ганьо Балкански си е добре Smile
Наведе ме на интересни размисли... - авто/портретът като събирателен образ на цял един народ. Very Happy
Чудя се до колко авто/биографичните романи спомагат за опознаване на една нация. На духа и. При руските класици отклоняване няма. При Сервантес - не знам... При Ганьо Балкански как ли е... (((:
Малко се заяждам, прости ми. Просто ти завърташ темата все около продадените души. А аз мисля, че непродадени няма. И какво от това. Нали не са Мъртви...
По останалото, зададено от теб не писах, понеже... "разлики в личният живот" не го разбирам. Та то два еднакви има ли?

И се сещам за един друг майстор по темата... (Д. Дефо) но няма да се пъна литературно, че така повече ми харесва:

"Бедный Робинзон Крузо
Он жилет себе сшил
Из шерсти и жил
Чтоб прикрыть себе пузо
Бедный Робинзон Крузо"

Razz Very Happy

п.п. Док, благодарна съм, че ми разбираш и от половин дума закачките. Нито на сантиметър не се отделих от темата в нито едно свое мнение, но май само ти ме разбираш. (:
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 14:00:07 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
Е, сега, Ганьо Балкански си е добре Smile
Наведе ме на интересни размисли... - авто/портретът като събирателен образ на цял един народ. Very Happy
Чудя се до колко авто/биографичните романи спомагат за опознаване на една нация. На духа и. При руските класици отклоняване няма. При Сервантес - не знам... При Ганьо Балкански как ли е... (((:
Малко се заяждам, прости ми. Просто ти завърташ темата все около продадените души. А аз мисля, че непродадени няма. И какво от това. Нали не са Мъртви...
По останалото, зададено от теб не писах, понеже... "разлики в личният живот" не го разбирам. Та то два еднакви има ли?

И се сещам за един друг майстор по темата... (Д. Дефо) но няма да се пъна литературно, че така повече ми харесва:

"Бедный Робинзон Крузо
Он жилет себе сшил
Из шерсти и жил
Чтоб прикрыть себе пузо
Бедный Робинзон Крузо"

Razz Very Happy

п.п. Док, благодарна съм, че ми разбираш и от половин дума закачките. Нито на сантиметър не се отделих от темата в нито едно свое мнение, но май само ти ме разбираш. (:


Меги, част от Турция днес е и върху Балканския полуостров.
И колкото и да се мъчи човек да се отдалечи от корените си с оглед на настоящия си социален статус, много трудно би му било, според мен.
Щото в следващ живот може да се прероди в северноафрикански такъв. Smile

Закачката ти с Ганьо Балкански е хубава, разбирам твоята дистанцираност от него.

Но ганьовци съществуват в много повече страни на малката ни планета, така че балканите едва ли биха ги побрали.

Регионалната ти закачка, която според теб е разбрал Док, за мен е супер закачка. Smile

Човек, където и да живее, си е човек, нали? Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 14:11:15 » Отговори с цитат върни се горе

Е, че аз къде се разграничавам от това? Тъкмо напротив. Често отправям закачлив призив (къде ли не, и тук из теми) да не се пънем да се поевропейчваме а да си развиваме балканската същина, щото от нея няма спасение, но е и достатъчно добра, за да си останем в нея. Най - добрата за нас.
Наистина грешно ме разбираш. И не знам защо отново намесваме Турция. Или се водим по биографичния принцип. Ако е така, някой ден някой ще напише за мен: Тя, изгнанник у Турско, ама българка Very Happy
Пък за идеята, че от космоса турци или българи се не видят, а само човечета, вече имам пришка на езика.
Закачката ми бе регионална заради теб, с онова десни и средни убеждения. Чаплин е бил с леви убеждения и ги е интегрирал във всяка своя творба. Не е понасял редът в Америка... за него говорех аз само.

Да си говорим за биографичните романи, това ми е любима тема. Наистина. Те не са никак малко, и дори понякога са особено интересни - скрити зад общо заглавие, маска и привидно различна тема, те разказват един или друг силен на деня, гении или просто някой, който си заслужава. Примери безброй, например споменатият вече Шекспир и творбите му.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 15:05:59 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:

Закачката ми бе регионална заради теб, с онова десни и средни убеждения. Чаплин е бил с леви убеждения и ги е интегрирал във всяка своя творба. Не е понасял редът в Америка... за него говорех аз само.


И какво като Чаплин е имал леви убеждения? Хитлер също е имал такива.
Аз пък не разбрах твоята закачка.
По повод на квалификацията ти "десни-леви". Smile
Щото не мога да поставя човещината отляво, а нечовещината - отдясно.
Щото това са имагинерни квалификации, измислени от политици.
Просто от гледна точка на самите автори, всеки от тях има правото на избор как да постъпва като човек първо, а после - като творец на изкуство.

Правото на избор е вездесъщо.

И всеки сам си носи кръста, ако е в нехристиянки ареал, наместо кръст ще има нещо друго, което да мъкне на гърба си.

Колкото до отношението ми към турците, чувствам ги много по-близки до мен като съседи, отколкото сърби, румънци и гърци. Разбира се, че това няма отношение към темата, разбира се, че от гледната точка на Бог всички сме еднакви човечета.

Но един автор, който по една или друга причина (най-вече с таланта си) е станал известен приживе, може да влияе на настроенията на хора, които нямат никакъв шанс да се чуе тяхното мнение, просто те нямат тази възможност. Някои от тях тихо се самоубиват.
Затова, според мен, отговорността е на тези, които имат възможност да бъдат чути.
Затова има значение кой талант какъв живот живее.
Затова е и връзката между произведения на изкуството и реален живот в тази тема.
Колкото и да не е точно такава.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 15:44:32 » Отговори с цитат върни се горе

Уф, Папакот, това "леви" ли те подразни толкова? Ами той сам го казва за себе си в мемоарите си. Да кажем, че съм го "преписала" и да приключваме темата. Защото нямам намерение да обсъждам десно-леви работи, понеже не ги разбирам и не ме вълнуват Very Happy
Едно смигване от ляво Wink и хубав ден.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 16:22:55 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
Уф, Папакот, това "леви" ли те подразни толкова? Ами той сам го казва за себе си в мемоарите си. Да кажем, че съм го "преписала" и да приключваме темата. Защото нямам намерение да обсъждам десно-леви работи, понеже не ги разбирам и не ме вълнуват Very Happy
Едно смигване от ляво Wink и хубав ден.


Меги, ако нещо ме е подразнило, то е, че наспамих хубавата тема на Мариана.

Повече няма да се обаждам. И от мен смигване.

Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Kanegan
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 16, 2011
Мнения: 49

МнениеВъведено на: 29 Мар 2013 18:26:12 » Отговори с цитат върни се горе

...Меги харесва да споделим нещо около биографията на Чарли Чаплин...Не съм прочела за него книга, но немите му филми достатъчно говорят за светоусещането му като творец...Ще затворя очи пред факта, че е бил с леви убеждения, даже и това, че е бил нещастен в личния живот...За мен той е цар на нямото кино...

За романизирането на биографиите, бих споделила,че има известни плюсове да се пишат.За пример биографията на Яворов- много спорни факти има около живота му.Известен човек, личност, патриот както се е изразява в едно свое стихотворение:"Аз не живея, аз горя!".Каквото и да е миналото му, светла пътека е творчеството му.

А в дискусията papacot , споменава за Гьотевият Фауст, и Хамлет на Шекспир.И двамата герои изживяват своята вътрешна драма, приличат си...Но и аз повече клоня към Шекспировият Хамлет, по- силен е контраста от емоции у героя...
Между другото, Шекспир е невероятен творец.Най- много,/ разнообразни/ думи употребява като изразни средства.Наскоро попаднах на информацията от медия, че имало биограф на Шекспир, който години след смъртта на твореца, написва роман за него.Самия Шекспир нямал и снимка, поне такива бяха сведенията...Тук решаващ фактор са били спомени за него, вероятно и творбите му...

_________________
Търсачът продължава да търси Истината, без да се интересува в нито един миг дали ще стане посветен.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Мар 2013 10:51:17 » :) Отговори с цитат върни се горе

Приятели, май ще се окажете прави – всички, които твърдите, че биографиите на авторите е добре да се познават. На това ме наведоха, освен вашите доводи, които са много убедителни, и размишленията ми върху една статия, която прочетох вчера. Най-отдолу ще дам линк. Та в тази статия, покрай защитата на авторската позиция, се споменават и факти за живота на двама автори, които не знаех. А и двамата автори харесвам – Х. Хесе и Ст. Цвайг – единият повече!Smile И се замислих, че тези факти, ако са истина, разбира се, променят и обясняват доста неща в тяхното творчество.

Но аз и не съм срещу това да се познават биографиите, а срещу романизираните такива, които подсъзнателно ти внушават авторските интерпретации за даден творец. А сега трябва и да кажа – срещу ЛОШО написаните такива – които са прекалено субективни. Може би първо трябва да се изчете всичко по-значимо от даден творец, и чак накрая –/ авто/ биографията му, за да се възприема творчеството му без предубеждения и начисто!

И една реплика към Папакот – смятам, че левите убеждения са нещо добро. По моему всички интелектуалци, по презумпция, би трябвало да са с леви убеждения, защото се предполага,ч е са чувствителни към социалната нищета и онеправданите, че са широко скроени и търсят повече социална държава и равноправие. Но в България понятието леви убеждения и интелектуалец звучат като лоши думи, за което вина имат хора и събития от последните 70 години...Спирам дотук, защото не искам да политизираме темата – Пламене, моля те, и ти да не го правиш – понякога си толкова бурен и краен, че ще ни затворят „хубавата тема”!Smile

Ето и линк към статията на К. Терзийски в Дойче Веле – не му правя реклама, съвсем не! Но има „храна за размисъл” в позицията му – в частта, доколко и как един автор отстоява възгледите от творбите си, чрез делата и живота си.

http://www.dw.de/а-кои-по-точно-интелектуалци/a-16707844

Извинения към Канеган, че сгреших обръщението – ама в интернет е така...

Бъдете здрави приятели и имайте чудесен уикенд!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 30 Мар 2013 11:59:54 » Отговори с цитат върни се горе

Миа, нещо не е наред с линка сякаш, отваря ми съвсем друго четиво, не на български...
Може в мен да е грешката, но опитах и с клик, и с копиране...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Мар 2013 12:37:01 » Меги, Отговори с цитат върни се горе

Давам го пак - дано сега сработи, че и при мен след копиране - не става!Sad
http://www.dw.de/а-кои-по-точно-интелектуалци/a-16707844

Или копирай заглавието на статията в гугъл - би трябвало да излезе.

Заглавието е:
А кои по-точно интелектуалци?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 30 Мар 2013 13:01:48 » Re: :) Отговори с цитат върни се горе

Mia2442 написа:


И една реплика към Папакот – смятам, че левите убеждения са нещо добро. По моему всички интелектуалци, по презумпция, би трябвало да са с леви убеждения, защото се предполага,ч е са чувствителни към социалната нищета и онеправданите, че са широко скроени и търсят повече социална държава и равноправие. Но в България понятието леви убеждения и интелектуалец звучат като лоши думи, за което вина имат хора и събития от последните 70 години...


Мариана, винаги съм бил с леви убеждения и съжалявам, ако някой ме е разбрал погрешно. Вероятно не съм се изразявал достатъчно ясно. Бях обещал повече да не се обаждам тук, но чувствам, че трябва да отговоря на твоята реплика.

За мен хората, които създават изкуство, колкото и да са талантливи, са боклуци, ако не влагат в творчеството си идеите за социална справедливост. (Освен в случаите, когато споделят любовни преживявания, които, разбира се, често вземат превес над "всемирната мъка". В това, последното, няма и капка ирония.

Левите идеи винаги са били опорочавани от хора с пари или власт.
Най-вече от хора, които са се добрали до едното или до другото.
А най-често - от хора, които са се добрали до двете.

Непосилно е да се противопоставиш на силата на кървавите пари.
Затова "революциите изяждат децата си". Затова има милиони жертви, милиарди жертви в човешката история.

Ние все още живеем по правилата на Стария завет. Като животни. По-силното изяжда по-слабото.
Въпрос на избор е човек да се възприеме като животно или не.

Ако се случи да усети някаква сила, която го провокира да не се превръща в животно, то той се превръща в жертва.

И ако 90 процента от хората на планетата ни са роби на другите 10 процента, то те биха имали възможността не да правят перманентно революции, а просто да направят една. И тъй като това е възможно теоретически, но безкрайно невъзможно да се осъществи практически, епизодично някоя и друга жертва ще си сложи главата в торбата, без това да промени нищо.

И по-горе бях казал, че отговорността на човек, свързан с изкуството, който поради таланта си е направил така, че думата му да се чува от колкото може повече хора, си е лично негова.

Затова и не мога да вярвам на романизираните биографии.
Така, колкото разбрах, и ти.

Повечето от тях или са поръчкови, или са "достатъчно" субективни.

Може би всеки трябва да търси своята истина, а ако намери нещо измежду други истини, да се вслуша, да прецени, но не и (извинявай Меги) да продава душата си. (Последното към Меги е една закачка, по повод на нейно твърдение, че тук съм говорел за продаването на души). Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 30 Мар 2013 13:02:09 » Отговори с цитат върни се горе

Статията е супер...
Намерих я през Гугъл.

Пламене, отлично разбирам защо е това "продадени души" Обаче мисленето ми е друго и не си го представям просто...
Аз едва правя първите си стъпки с прозата и ако имам късмет, ако съм трудолюбива, може и романист да стана някога, както ми се иска... но не си представям да седна да напиша нечия биография по поръчка. Изключено. Просто ми се вижда невъзможно да се напише такова нещо по поръчка, това не е кратка статия или биографични справки а роман!, и мисля, че биографичен роман бих създала само за онази личност, която наистина ме е впечатлила, чийто идеи съм обикнала и въобще - за някой, който на мен ми е интересен. Творческото писане е душевни игри, винаги е субективно, и точно защото е субективно, има лично отношение и не става по поръчка. Как да напиша за пари нещо за някой, когото не харесвам. А, може силно да мразя някого и да напиша биографията му в роман - противоположната крайност, но отново не по поръчка.
И всички романизирани биографии които съм чела (а не са никак малко, залитам по темата понеже) все ми се струват писани с желание, а не автоматично. От там и неразбирането ми.
Друг въпрос е, че не гледам на писането като възможност за препитание, а като хоби. Ще ида да мия градската баня, ама няма да седна да пиша за някой български политик, даже да умирам от глад. Very Happy Тази задача ще оставя на записките по възстанията и на съответните писари, отразяващи събития и история.
Освен всичко, съществуват и творбите на описания в роман автор. Винаги човек може да си направи справка. Защото неговите творби достатъчно разказват за вътрешния му свят, биографията му написана от друг - повече за външния. И пъзелът е сглобен.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 30 Мар 2013 13:42:58 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
Статията е супер...
Намерих я през Гугъл.

Пламене, отлично разбирам защо е това "продадени души" Обаче мисленето ми е друго и не си го представям просто...
Аз едва правя първите си стъпки с прозата и ако имам късмет, ако съм трудолюбива, може и романист да стана някога, както ми се иска... но не си представям да седна да напиша нечия биография по поръчка. Изключено. Просто ми се вижда невъзможно да се напише такова нещо по поръчка, това не е кратка статия или биографични справки а роман!, и мисля, че биографичен роман бих създала само за онази личност, която наистина ме е впечатлила, чийто идеи съм обикнала и въобще - за някой, който на мен ми е интересен. Творческото писане е душевни игри, винаги е субективно, и точно защото е субективно, има лично отношение и не става по поръчка. Как да напиша за пари нещо за някой, когото не харесвам. А, може силно да мразя някого и да напиша биографията му в роман - противоположната крайност, но отново не по поръчка.
И всички романизирани биографии които съм чела (а не са никак малко, залитам по темата понеже) все ми се струват писани с желание, а не автоматично. От там и неразбирането ми.
Друг въпрос е, че не гледам на писането като възможност за препитание, а като хоби. Ще ида да мия градската баня, ама няма да седна да пиша за някой български политик, даже да умирам от глад. Very Happy Тази задача ще оставя на записките по възстанията и на съответните писари, отразяващи събития и история.


Меги, ако трябва да давам примери с имена на поръчкови историци и биографи, няма никакъв начин да се намърдаш в тоя списък.

Ама дори и много да ти се иска. Smile

Душицо, аз те обичам и не бих искал да те наранявам. А нараняването понякога може да се получи от погрешно тълкуване на думи или изрази.

Не зная какво друго да кажа...

Ако някога успееш да прочетеш книгата "Балада за Петя Дубарова" от автора Веселин Андреев и ако се съобразиш с годината, в която е писана и да се потопиш в тогавашната (в годината на издаването) политико-социална действителност, предполагам, има вероятност да ме разбереш...

Много други подобни примери бих ти дал, и какво от това...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com