Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 802
ХуЛитери: 3
Всичко: 805

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: LeoBedrosian
:: durak

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Примабалерина
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
50%
 50%  [ 6 ]
4
25%
 25%  [ 3 ]
3
8%
 8%  [ 1 ]
2
16%
 16%  [ 2 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 12


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 12 Мар 2013 19:28:21 » Примабалерина Отговори с цитат върни се горе

Да се науча да шофирам на тази възраст, бе все едно на 35 да запиша балет. Силно вярвах, че ще имам личен шофьор и никога няма да ми се налага да се занимавам с нещо толкова екзотично. Разбира се, не след дълго, личният ми шофьор се роди. Денонощно ме използваше ту за магистрала, ту за окаян стопаджия и ме запознаваше с марката и възможностите на всяка от 127-те си коли. Знаех за Маккуин Светкавицата повече от колкото за мен самата. Заспивах с приказки за ралита и купи, събуждах се ръмжене на най – мощната кола, вървяла върху челото ми...
Не се издържаше!
Заведоха ме при най-опитния, търпелив и спокоен инструктор в града. През първия месец ми крещя два пъти, през втория – вече слизаше от колата, за да диша дълбоко.
Взимането на книжка отбелязах като Деня на благодарността – прегръщах всички хора по улицата и им благодарях, че са останали живи. Въпреки мен.
Понесох се по улиците като една сочна балерина на 35. Бавно и чувствено се носех по нежните трели, а всички около мен ме аплодираха с клаксони. Това ли било то лебедова песен?!
На, задъхващия се от възторг съпруг, обясних, че спирам по средата на платното, за да дам великодушно път на останалите и да се поразсее тази задръстеност на сцената, че да мога да си дотанцувам пиесата. Кога е гледал той балет, че да ме разбере...
На третия месец рязко смених и жанра, и стъпките. Като един истински Майкъл Флетли правих невиждано шоу по тръпнещите булеварди. Вече не само ме аплодираха, но и се спираха да ме погледат. Дори на паркинга до градината на сина ми, не ми взимаха пари. Събираха се няколко почитатели и с истинска възхита ръкопляскаха на всяка моя маневра.
А той - синът ми, незнайно защо замени арсенала от коли с герои, придвижващи се на собствен ход от типа на супер – и спайдър – мени разни.
Един ден, към края на първата година шофиране, бързах за интервю с бъдещия си работодател. Вече бях цял майсторски клас от стилове, стъпки и ритмика на пътя. Даже оперети разигравах, ако се съди по богатия ми речник в патови ситуации. Въпрос на живот и смърт беше да отида във въпросния ден навреме, защото човекът се славеше с безупречна точност, отличен етикет и възпитание. Докато нанасях последни щрихи на грима си, усетих как се спъвам и падам на сцената... Ударът не беше силен, но прожекторът ми драматично се беше впил във фара на един Мерцедес от публиката. „Този като е със скъпа кола какво си мисли?” – беше една от първите реплики, които научих в сценичното си изкуство, затова преминах директно в атака. Шофьорът на премененото във вечерен тоалет возило понечи да каже нещо, но аз извадих целия репертоар от забранени думи, които в присъствието на децата, заменях с термини от флората и фауната: „кокошка”, „метла”, „татул” „надут петел”, „суяк” и т.н. Образованието е на първо място, все пак! Кога, иначе ще се сблъскат с такова изобилие от представители на живата природа в този бетонен град?!
Не спирах – обвиних го в престъпления против личността, собствеността, Републиката и целия световен мир. В липса на възпитание, култура, музикалност, във вандализъм и присвояване на платното като свое. Той успя някак да вметне, че аз съм била виновна, но го заглуших с поредната доза термини от учебника по биология. Накрая махна с ръка, качи се в намигналия ми съзаклятнически черен Мерцедес и отпраши.
Поообееедааа! Ликуваше цялото ми същество. Как беше – аз съм блестяща, успешна, удивителна! Не се дадох на някакъв си баровец! Не провалих и днешното си изпълнение, не разочаровах моята вдъхновяваща публика! И дори няма да закъснея!
Изпълнена с гордост и опиянение от себе си, влетях точно на секундата в кабинета на бъдещия ми шеф – усмихната, успешна, удивителна! Зад бюрото стоеше шофьорът на Мерцедеса, с чаша аспирин в ръка...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hristam
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2008
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 12 Мар 2013 20:00:30 » Отговори с цитат върни се горе

Забавно! Напомня ми моите шофьорски неволи, а инструкторът ми сигурно също ги помни Very Happy
Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kasiana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2009
Мнения: 236
Място: Козлодуй - Русе

МнениеВъведено на: 12 Мар 2013 23:41:08 » Отговори с цитат върни се горе

Браво!!!Петица!
Успех!
Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lubara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 29, 2009
Мнения: 121
Място: Велико Търново и София

МнениеВъведено на: 13 Мар 2013 08:59:30 » Отговори с цитат върни се горе

Запетайките за нищо ги нямаш! И малко неясни моменти видях, ама може да не съм се взирал достатъчно. Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Мар 2013 23:51:40 » Давай! Отговори с цитат върни се горе

това не е светофар, а сценичната рампа!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 22 Мар 2013 23:03:53 » Отговори с цитат върни се горе

Cool
Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com