Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 560
ХуЛитери: 2
Всичко: 562

Онлайн сега:
:: rhymefan
:: Anyth1978

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Въпросителна
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 14 Мар 2013 11:23:47 » Здравей, Отговори с цитат върни се горе

Есенна,
Виждам, че всеки, който ти е отговорил на въпроса, се е опитал да го направо максимално отговорно, в смисъл, казал е защо пише или не пише коментари и кога. Едва ли ще кажа нещо ново, но и аз съм на принципа, ако нещо не ми хареса, просто да не го коментирам. Наясно съм, че могат да не ми харесат произведения, които други хора са сметнали за чудесни - тогава, защо да наранявам автора с негативния си коментар. А опитите ми да кажа на лични забележките си често водят до неразбиране и ...
По отношение на това колко коментарите могат да се възприемат като литературна критика - не бива да се възприемат като такава. Ние, макар и някои от нас филолози, не сме литературни критици. Ако някой от нас се задълбочи в анализ на произведение, това би му отнело адски много време, с което повечето не разполагаме. Затова се срещат кратки коментари като "харесах" или удивителни или каквито и да е други знаци. Коментарите ни по-скоро са белег на прочитане и на това, че произведението ни е впечатлило.
Да, поезията се радва на повече коментари. Някак се плашим от дълги текстове и ги четем, ако познаваме творчеството на автора и го харесваме или ако текстът ни грабне от самото начало.
И накрая, всичко това, дето го написах, Миа го е казала много по-добре в нейния хумористичен разказ, но...все пак вече го написах!
А ти пиши! Читателите ще те намерят!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
esenna
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 30, 2013
Мнения: 7

МнениеВъведено на: 14 Мар 2013 12:37:48 » [b]за zebaitel[/b] Отговори с цитат върни се горе

Ясно-истината е някъде по средата. Мисля,че е добре да се отбелязва наистина само с дума може дори , общото впечатление. Не съм имала пред вид да се правим на литературни критици- да си казваме поне на лични кое е добро и кое -не. Пак ще се повторя ( не обичам да го правя) ,но този човек тук много ми помогна със съветите си в лична бележка. Може би е въпрос на натура - професията ми е свързана с ежедневни критики и аз съм свикнала,но наистина много се дразня когато се правят пристрастно и със злоба.А да вадиш с памук душичката е друга работа-тогава изскачат способности,които не си и подозирал,че притежаваш като качества. Е, аз не смея да критикувам, но това е защото съм много нова в сайта, чувствам,че нямам морално право да го правя за хора,които се занимават с писане от години-аз само от една реално. Сайтът определено ми харесва и искам да съм приемана ,но и да се развивам. Дано ни осенява по-често прозрението и вдъхновениетоSmileБлагодаря на всички,които се отзоваха на въпроса ми, на всички,които ме приемат тук-с всичко добро и не толкова доброSmile Laughing

_________________
... и непростимото не простих...

manina
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 14 Мар 2013 13:08:55 » Отговори с цитат върни се горе

Казано е човек да внимава какво си пожелава. Ако дойде тук един литературен критик и ни емне по всички правила на занаята си, психиатрите в държавата ще вдигнат ръце от наплива на тълпи със сринато самочувствие. Ние с вас, мили колеги, сме в детския басейн: админите се грижат водата му да е топличка, понякога дръпват нечие ушенце на този, който е дръзнал да се изпишка в литературната ни среда; трябва да внимават да не крадем чужди играчки и да не се опитваме да си удавим другарчето. Я се научим да плуваме, я не - от нас зависи. После е басейнът за възрастни, след това - морето и океанът."Светът е широк и чужд" и не се знае дали спасението ще те издебне успешно.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 14 Мар 2013 13:59:41 » Ха- Отговори с цитат върни се горе

ха-ха, чудесно казано, Анониме! Със сигурност спасението не дебне отвсякъде!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
papacot
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 08, 2009
Мнения: 719

МнениеВъведено на: 14 Мар 2013 22:10:28 » Отговори с цитат върни се горе

Не се кахърете толкоз. Very Happy
Тук има хора, които пишат по 5000 коментара на година.
За пет години - 25 000. Smile
Слънцето грее за всички, сложете си тъмни очила и го погледнете!
Животът е красиво цвете!
Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 15 Мар 2013 12:30:43 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing
После е басейнът за възрастни, след това - морето и океанът."Светът е широк и чужд" и не се знае дали спасението ще те издебне успешно. Зеб

Слънцето грее за всички, сложете си тъмни очила и го погледнете!
Животът е красиво цвете!
ПАПА

Споделям...
Док ()

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 16 Мар 2013 18:34:19 » Много ме изкефи коментарът на Аноним Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Казано е човек да внимава какво си пожелава. Ако дойде тук един литературен критик и ни емне по всички правила на занаята си, психиатрите в държавата ще вдигнат ръце от наплива на тълпи със сринато самочувствие. Ние с вас, мили колеги, сме в детския басейн: админите се грижат водата му да е топличка, понякога дръпват нечие ушенце на този, който е дръзнал да се изпишка в литературната ни среда; трябва да внимават да не крадем чужди играчки и да не се опитваме да си удавим другарчето. Я се научим да плуваме, я не - от нас зависи. После е басейнът за възрастни, след това - морето и океанът."Светът е широк и чужд" и не се знае дали спасението ще те издебне успешно.


Абсолютно подкрепям. Имай търпение и всичко ще си дойде на мястото. Сама ще усетиш на чие мнение можеш да се довериш, кой се подмазва от чиста учтивост за да му пишеш коментари и ти. Да цениш тези, макар и само с препинателен знак или едносрични, но като знаеш че зад тях стои добронамерен човек и автор, когото ти харесваш. защото това означава, че следи изявите ти, но просто няма време. Не е възможно да се проследи всичко, което се публикува тук. Аз успявам рядко да отделя време и обикновено изчитам онова, което е пред погледа ми в момента на екран и ме е заинтригувало или вече имам впечатления от автора. Понякога отварям определен автор, когото харесвам за да видя има ли нещо ново. нерядко се връщам няколко произведения назад, но няма значение. Всеки я кара по своему. Но със сигурност мога да кажа, че това е един добър и необикновен сайт, който наистина може да ти даде много. Аз съм от създаването му и усещам как все по рядко публикувам. Минах през периодите когато се вълнувах за всяка своя изява, когато негодувах че само по три творби на ден могат да бъдат качване. Творческата хигиена е нещото, което научих тук и смятам че е бил един съществен урок. Бих ти препоръчала, нещо което все още и аз самата не успявам да правя - отговаряй на всеки коментар и се опитай да не е просто с "Благодаря". Мисля че е важно и за теб и за коментиращият. Успех!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com