Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 790
ХуЛитери: 3
Всичко: 793

Онлайн сега:
:: Georgina
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Я начальник - ты дурак...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Фев 2013 01:27:08 » Хей! това вече не е истина Отговори с цитат върни се горе

Генек, съжалявам, често чета и коментирам Ваши творби, защото харесвам хумора в тях, но този път нещата не стоят така. Дори и аз лично да не съм във форма да усетя творбата Ви, не Ви прави чест да измествате темата в посока кой, кога и защо напуска сайта и заради кого. Това са лични избори и всеки си ги прави сам. Вие не сте от вчера тук. Боя се, че пресолихте гозбата. Предлагам, да си вземете решението, но темата става досадна и не Ви поставя в добра светлина. Съжалявам. Аз нямам причина да се четкам на никого тук, просто обичам сайта и хората, които отделят от личното си време и средства за да го има.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Фев 2013 01:36:19 » Забелязвам Отговори с цитат върни се горе

"Лично аз смятам, че сгреших, когато не напуснах след трясването на вратата от Валери Станков."

Виждам, че Станков си е в сайта и не е тряснал вратата. Ако имате предвид предишно напускане...явно е размислил щом е тук.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
ulianka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 17, 2010
Мнения: 116

МнениеВъведено на: 18 Фев 2013 11:27:55 » Отговори с цитат върни се горе

"Лакониността е сестра на таланта" Казват го други хора, не аз. Ето линк - http://www.manager.bg/news/nay-kratkite-literaturni-shedyovri-v-istoriyata



* * *

Веднъж Ърнест Хемингуей се хванал на бас, че ще напише разказ, способен да трогне всеки читател, само от шест думи. Писателят спечелил баса със следното съчинение:

„Продават се детски обувчици. Неносени.” (For sale: baby shoes, never used.)

* * *

Фредерик Браун съчинил най-късия разказ на ужасите на всички времена:

„Последният човек на Земята седеше в стаята си. Изведнъж на вратата се почука...”

* * *

Американският писател О.Хенри спечелил конкурс за най-кратък разказ, който обаче има всички основни съставки на традиционния разказ – завръзка, кулминация и развръзка:

„Шофьорът запали цигара и се наведе над резервоара, за да види останал ли е в него бензин. Покойникът беше на 23 години.”

* * *

Англичаните също организирали конкурс за най-кратък разказ. Този път условията на конкурса били в съчинението да се споменава кралицата, Бог, секс и някаква мистерия. Първо място печели авторът на разказа, който впоследствие се превръща в популярен виц:

„О Боже – възкликна кралицата. – Бременна съм. От кого ли?”

* * *

Най-класическият пример за прословутата лаконичност на древните спартанци е отговорът на писмото, изпратено от македонския цар Филип II, завоювал много гръцки градове:

„Съветвам ви веднага да се предадете, защото ако армията ми влезе в земите ви, ще унищожа вашите градини, ще поробя хората и ще разруша града.”

На което спартанските ефори отговорили писмено:

„Ако”.

* * *

Виктор Юго изпратил на издателя си ръкописа на романа „Клетниците” със съпровождащо писмо:

„?”

На което получил отговор:

„!”

* * *

В конкурс за най-кратка автобиография победила французойка, която написала:

„Преди имах гладко лице и смачкана пола, а сега – обратното.”

________________


Наясно съм какво искате да кажете, господине. В случая въпросът е "Кое да бъде?" Без асоциация с Хамлетовата дилема. И ето как ще изглежда в завършен вид:

"Кое да бъде? Хладилникът или телевизорът. Друг е въпросът, че и на двете много често лампичките светят напразно."

С уважение и съвсем непреднамерено, Юлия. Хубав ден!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
genek
Гост





МнениеВъведено на: 18 Фев 2013 12:23:08 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, Юлия!
Имало и мислещи хора...
Тук имаше адрес, покана и Е-mail.


Рекламите в сайт ХуЛите са платени. За справка - администратор
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 19 Фев 2013 09:38:10 » Отговори с цитат върни се горе

Краткостта е сестра на таланта, но често прекалената краткост пречи на разбирането толкова, колкото и излишното многословие. А в някои случаи и повече. Така се е получило и с това творение на Генек (жанра му не се наемам да определя).
Без допълнителните разяснения на автора обикновеният читател трудно би схванал идеята му. Не я схванах и аз.
А идея, оказва се, че има. Но за да е понятна тя, необходимо е било тя по още някакъв начин да се подскаже. Да се подскаже например с едно подходящо заглавие (вместо заглавието да е от три звездички). Или в още един допълнителен, финален ред.
Генек предполагам е разбирал, че е възможно произведението му да не се разбере веднага и от всички; но е очаквал, че след като произведението му се появи, макар и да има недоумяващи коментари, той ще може да разясни смисъла му в отговорите си на тях.
А инък идеята е интересна, дава възможност за много интерпретации и пародии. И Аноним чудесно я илюстрира. Идеята на Аноним, като й се сложи заглавието "Кръг", чудесно се разбира.
Дори, предизвикано от тези творби, и на мене ми хрумна една елегия:

"ПЪТЯТ НА ЛЕТЕЦА
По земята.
По небето.
По земята.
Под земята."

Що се отнася до останалото поведение на Генек обаче (имам предвид репликите и класификациите му във форума) - намирам го за срамно!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2013 18:21:41 » Отговори с цитат върни се горе

Администратор - това "Тук имаше адрес, покана и Е-mail.

Рекламите в сайт ХуЛите са платени. За справка - администратор" - дребна злоба.
Ангар,
ха прочети пак и виж дали става дума за съчинението, както с емъчи администраторът да отклони темата, или недоволствам от просташкото поведение...
Срамно? Срамно е да търпиш някой да ти говори назидателно на "ти" и ти обяснява, че е някакъв твой шеф.
wingstofly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 13, 2009
Мнения: 19
Място: Нангилима

МнениеВъведено на: 19 Фев 2013 20:30:16 » Отговори с цитат върни се горе

WOW Shocked
Аз по принцип избягвам да се бутам между шамарите, но:

1. Членовете на една общност, които споделят еднакви интереси, си говорят на "ти". Обратното не е естествено, най-меко казано.

2. За отношението към теб - има една прекрасна българска поговорка - "Каквото повикало, такова се обадило". Не мисля, че като си пуснал публично заядлива тема си очаквал някой да си обърне и другата буза, в реалния живот получаваш това, което заслужаваш.

3. Когато някой ти предоставя безплатно поле за изява, се съобразяваш с правилата му. Като не ти харесват - отиваш и си търсиш изява някъде другаде. Ако аз бях на мястото на администратора, нямаше дори да си правя труда да ти отговарям, а тази тема щеше да излети в небитието моментално. Аман от криворазбрана демокрация.

4. Текстчето, заради което вдигна цялата тази тупурдия е пълна, стопроцентова глупост. Като го прочетох, единствената мисъл, която успя да просветне в съзнанието ми беше: "WTF?"
Но дори и да не беше, не се променя факта, че не можеш да си развяваш байрака в чужда къща.

Та тъй... Сега можеш или да пуснеш цялата тая работа да си отиде и да я пишеш в графата "грешка", или да продължиш да се самонавиваш и да сипеш отрицателни емоции наоколо.
Нещо ми подсказва, че ще избереш второто. Но аз ти пожелавам приятен ден и да влагаш таланта си в писането на по-дълги и смислени текстове. Поне до времето, когато станеш всепризнат автор, който може да си позволи да си прави експерименти с думите. Very Happy

_________________
“Хората четат себе си в книгите преправяйки, което им е нужно и махайки, което не им е..”
Чарлз Буковски
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 19 Фев 2013 21:49:08 » Отговори с цитат върни се горе

Неуважаеми...
Останалото си добави...
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 04 Мар 2013 23:33:36 » Отговори с цитат върни се горе

"Понякога краткостта не е сестра на таланта, но и на милосърдието."

Л. Сухоруков

_________________
Хората се делят на умни и по-умни. Общуването с умните е удоволствие. С по-умните е загуба на време.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 07 Мар 2013 15:22:09 » Цензура Отговори с цитат върни се горе

Изказах критично мнение за детските стихчета на г-н Найденов...Изчезна критиката...Написах пак...Дори не се появиха...
Е, като не може да пише свястна поезия, поне е създадена компютърна защита срещу нехаресващи стихоплетстванията...
П.П. Това за обида ли ще се сметне?
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 07 Мар 2013 16:11:47 » Отговори с цитат върни се горе

Genek, един от големите проблеми в литературните взаимоотношения (ако мога така да ги нарека) в този сайт е, че те твърде много приличат на политиката. Много често се намират хора, които решават, че са дорасли до степен да могат да бъдат критерий за това, дали едно произведение си струва или не. Не става въпрос да изказват мнение. Те имат претенции да оформят физиономията на сайта, да налагат цензура. Те да казват кой - да и кой - не. Самообявяват се за културни водачи, досущ като самоопределилите се водачи на народа... И това явление далеч не се ограничава с админите на сайта, както може би си мислиш.
Въпреки всички доводи, в посока невъзможността на един човек да обхване пълнотата на различните видове творчество и последващите свободи от това обаче, си мисля, че все пак нещата си имат граница. И тя се определя именно от онези, които са овластени да управляват сайта. Би следвало или да приемеш тези условия, или да си потърсиш поле за изява другаде. Без да ти налагам каквото и да е - аз бих сторил едно от горните неща.
Желая ти успехи!

_________________
Хората се делят на умни и по-умни. Общуването с умните е удоволствие. С по-умните е загуба на време.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
genek
Гост





МнениеВъведено на: 07 Мар 2013 16:29:32 » Отговори с цитат върни се горе

Paisa,
може ли едно уточнение?
Овластени - от кого?
Благодаря!
П.П. Грешката ми е, че мислех за сътрудничество, пък се оказва /и ти ми казваш/, било йерархия и диктатура...
Paisa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 14, 2004
Мнения: 580
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 07 Мар 2013 17:53:10 » Отговори с цитат върни се горе

Честно казано не знам кой е собственик на сайта. Може би трябваше да се позаинтересувам досега, защото считам стопанисването на подобен сайт за добро дело. Но съм убеден, че човекът или хората плащат, за да го има.
Е, който плаща, той поръчва музиката. Включително и музикантите.
Така е справедливо. И не те оставя без избор по никакъв начин.

_________________
Хората се делят на умни и по-умни. Общуването с умните е удоволствие. С по-умните е загуба на време.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 07 Мар 2013 18:35:52 » Отговори с цитат върни се горе

genek написа:
Paisa,
може ли едно уточнение?
Овластени - от кого?
Благодаря!
П.П. Грешката ми е, че мислех за сътрудничество, пък се оказва /и ти ми казваш/, било йерархия и диктатура...


Сайт ХуЛите е собственост на Сдружение с нестопанска цел ХуЛите.
Органи за управление на Сдружението са Общо събрание (ОС) и Управителен съвет (УС)
Управителният съвет на Сдружение ХуЛите е в състав:
Найден Станчев Найденов - Председател на УС
Иван Асенов Янкулов - Зам.председател на УС
Вася Константинова Константинова - член на УС

Сдружението е регистрирано в Агенция по вписванията с Решение 01/16.01.2012 по ф.д.13/2012 на СГС - фирмено отделение и има Булстат (ЕИК) № 176237633 от СВ-Булстат София-град с Регистрационно удостоверение 230214477/26.01.2012 г., като не са установени несъответствия в регистрацията по реда на чл.14 от Закона за регистъра.

Толкова за овластяването.

В управлението на сайта не е постъпвало никакво искане или предложение за сътрудничество. Мислите са едно, а действителността съвсем друга.
Относно моите детски стихчета, за изминалата 2012 г. съм публикувал 8, а за 2011 цели 5. Колкото и да не са стойностни(никога не съм имал поетични претенции), мисля, че след като полагам достатъчно грижи за съществуването на този сайт, имам право на това. В същото време дискриминирания по неговите думи genek има 149 публикации за 2012 г, за 2013 малко повече от мен за двете години(тази година аз нямам публикация) - общо 21.
Въпреки статистиката в полза на genek, аз имам претенции че съм направил много повече от него за българската литература и самото му присъствие тук, въпреки моята "дискриминация" говори достатъчно за това.

Тази тема е изчерпана и я заключвам.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com