Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 846
ХуЛитери: 1
Всичко: 847

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Как редактирах и как ме редактираха
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 19:16:58 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Между другото, скоро случайно попаднах на журналистическо писание в местен вестник, посветено на Ивайло Балабанов. Там беше засегнат и спорът относно стихотворението му "Принос към европейската история" и влизането му в учебниците, като беше подчертано, че инициативата то да е част от обучението по литература е срещнала най-много противници в сайта "Хулите", известен с това, че публикува всикиго, самопровъзгласил се за поет. Откровено казано, не ми стана приятно от тази оценка.

Естествено е да публикуваме всеки, който е изпратил нещо за публикуване, стига да не противоречи на правилата и с това съм абсолютно съгласен. Не съм съгласен с определението "самопровъзгласил се за поет", защото аз не знам някъде в сайта да пише - "поети" или "писатели". Никога администраторите не сме се обръщали към някого(изключвам шегите) с подобни звания(освен в случаите когато това са никнейми на потребители).
Всички в този сайт са потребители с еднакви права, а че сме се прочули само с това, мога да го приема само с усмивка. Незнанието и неосведомеността винаги са били повод за усмивка и смях. Не виждам защо да ти е неприятно, anonimapokrifoff. Сайт "ХуЛите" винаги си е изпълнявал и достойно изпълнява предназначението си, а който не го разбира, е негов личен проблем.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 19:30:26 » Отговори с цитат върни се горе

Винаги съм твърдяла, че интернет и Хулите са публично място, и ето го доказателството. Гласовете ни са били чути, и то благодарение на Хулите.
А, макар и тук самопубликуването да е най-лесно, не смятам, че поетичните текстове в другите литературни сайтове, в които има някакъв контрол, е много по-високо.
Не виждам защо ще ти става неприятно, аноним. Laughing
P.S. Ха, и Хипо ти го е казал, със същите думи. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 19:50:52 » Отговори с цитат върни се горе

Хайде сега, не можете ли да резберете повишената чувствителност на деликатната ми натура? Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
elimax
Гост





МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 19:52:42 » Отговори с цитат върни се горе

О, не, какво правите? Темата се разводни. Не бива така!!!
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 20:08:25 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Хайде сега, не можете ли да резберете повишената чувствителност на деликатната ми натура? Rolling Eyes

Щом си се наемоционализирала толкоз, сядай вече да пишеш поезия, откога не си ни радвала.
И да я самопубликуваш вед-на-га!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 20:12:15 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
anonimapokrifoff написа:
Хайде сега, не можете ли да резберете повишената чувствителност на деликатната ми натура? Rolling Eyes

Щом си се наемоционализирала толкоз, сядай вече да пишеш поезия, откога не си ни радвала.
И да я самопубликуваш вед-на-га!Smile

А, не! Освен всичко останало съм и гадна личност - преди публикуването ще ти пратя пУезията си да я редактираш, че да видиш лесно ли е. Twisted Evil
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 20:15:18 » Отговори с цитат върни се горе

Време е редакторите да се поредактират взаимно а после да налазят Ангар. Very Happy
Вие и двете се справяте чудесно с поезията, ама много нарядко публикувате, наистина...

По-добър от Хулите сайт няма. И лошата реклама е реклама.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 20:19:12 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:

А, не! Освен всичко останало съм и гадна личност - преди публикуването ще ти пратя пУезията си да я редактираш, че да видиш лесно ли е. Twisted Evil

След травчо никой не може да ме изплаши, така ме е тренирал. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 21:43:31 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:

Вие и двете се справяте чудесно с поезията, ама много нарядко публикувате, наистина...

Освен пък да се сетите, че от редактиране на чуждо не ни остава време за своето. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 22:13:43 » Отговори с цитат върни се горе

Аааа, това не беше честно Very Happy
Трудът ви е на добра воля, ама ако ви спъва, можете да ни връщате Razz
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 22:23:10 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
Аааа, това не беше честно Very Happy
Трудът ви е на добра воля, ама ако ви спъва, можете да ни връщате Razz

Естествено, че ни спъва, щом и ние пишем, а не сме само редактори. Razz
Вие пък не прекалявайте да се глезите, ами се учете.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 04 Ное 2012 22:36:27 » Отговори с цитат върни се горе

Добре, че го сподели, Краси. Още по-ярко изпъква егоизма на твореца така, и през ум не ми бе минавало, че отнемам ценно време като предоставям неграмотни творби за редакция. Не знам дали изобщо някой автор се замисля, не само аз.
Дано наистина се научим.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
phifo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 27, 2006
Мнения: 219

МнениеВъведено на: 05 Ное 2012 01:10:51 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Между другото, скоро случайно попаднах на журналистическо писание в местен вестник, посветено на Ивайло Балабанов. Там беше засегнат и спорът относно стихотворението му "Принос към европейската история" и влизането му в учебниците, като беше подчертано, че инициативата то да е част от обучението по литература е срещнала най-много противници в сайта "Хулите", известен с това, че публикува всикиго, самопровъзгласил се за поет. Откровено казано, не ми стана приятно от тази оценка.


Лека закачка, аноним: Отново някакви групички и съсловия се опитват да наливат акъл на образованието. То не бяха духовници /с Вероучение/, катаджии/с Безопасност на движението/, пожарникари/с Бедствия и аварии /, психолози, сексолози/няма да казвам с кво/ и прочие... А сега вече и литераторите.
Ивайло Балабанов трябвало да е в учебниците! Ни повече- ни по-малко. Ама имало литературна методика, ама имало учебни програми... Много важно! Важното е, че групичка във фейсбука иска това. И на това му се казва редактиране... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Ное 2012 20:31:14 » Отговори с цитат върни се горе

secret_rose написа:
Ангаре, Анонимапокрифов каза и други неща, аз също Smile Не знам какво те мъчи.

Разбира се, Сикрет.
Но това, че съм цититирал само по едно изречение от вас, не значи че не съм изчел всичко. Използвах само това, което ми бе нужно за да подкрепя тезата си.
И нищо не ме мъчи, защо мислиш, че нещо може да ме мъчи? Любопитно ми е още и ми се иска някой да сподели от какво се ръководи, от какви правила или принципи при подреждането на стиховете в книжката. Което мене винаги ме е замисляло и донякъде затруднявало.
"Имах кратка, но силна любов. Всичко в нея изпитах: тайните трепети, взаимността, ревността и измяната."
И в книжката с любовната ми лирика принципът ми беше последователността в развитието на чувството - от първата среща до раздялата.
В "Цветето Ангар" (със стихотворенията ми от и за Кратунци) стихотворенията са подредени по датите на публикуването им в "ХуЛите". В последната си книжка ги подредих по азбучен ред на заглавията им. Това създава известно удобство при търсенето и откриването им.
А на компютъра в един файл ги имам подредени по азбучен ред на първия им стих. Много е удобно, защото заглавието понякога нищо не ми говори, докато като прочетеш първия стих, веднага си спомняш и продължението, и цялото стихотворение.
Та молбата и очакванията ми са да се споделят мисли и по този въпрос, за подреждането.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 05 Ное 2012 20:39:52 » Отговори с цитат върни се горе

Честно казано, и мен ме е занимавала тази идея - за подредбата, макар да не съм мислила никога за стихосбирка. Идвало ми е наум да събера любовна лирика в папчица и на всеки стих да сложа име на цвете, като ги подредя сезонно или по азбучен ред, а стихчетата ми на духовна тематика имат различни заглавия в Хулите и на компютъра ми - в папката при мен всички са с имена на музикални инструменти Very Happy Но съм смятала тази ми "игра" за твърде несериозна, за да я споделям. В последствие взех решение да я осъществя в друго направление, не в книга със стихове. (бунгала с имена на музикални инструменти и рисунка на инструментите по тях Very Happy )
За читателя е най-удобно да са подредени тематично, мисля. Останалото е луксозен подход на автора, много приятен, но рядко забелязван, сякаш... Имам такава стихосбирка с детска поезия (турски автор), където стихчетата са игри и подредбата им е според идеята на играта.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: secret_rose на 05 Ное 2012 21:13:00 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com