Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 462
ХуЛитери: 5
Всичко: 467

Онлайн сега:
:: rajsun
:: rhymefan
:: LeoBedrosian
:: AlexanderKoz
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Търпите ли критика?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
SELENA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 13, 2004
Мнения: 62
Място: Pomorie

МнениеВъведено на: 22 Яну 2005 17:38:17 » Търпите ли критика? Отговори с цитат върни се горе

Критиката често е твърде приятна... Rolling Eyes за тези, към които е снизходителна?!
Някои събития в сайта ме провокираха да пусна темата...
Има една крилата фраза: "Жадният за ласкателства повръща от случайно погълнатата действителност"...
Творецът е суетен, но нали пък творците са "трошители" на границите на човешката си(ни) природа?
Търпите ли критика?

то обикновено има няколко реакции де:
1. Evil or Very Mad

2. Surprised

3 Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation

4. Idea

има и други,но дори иконките със своята изразителност ще бледнеят пред тях...

Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Яну 2005 18:25:25 » Отговори с цитат върни се горе

И още как! Преди около година призовах в един друг литературен форум една хулитерка, която проявяваше излишна деликатност, да не се смущава, а да ме критикува свирепо - нали конструктивната отрицателна критика е лимузината, която най-бързо ни вози по магистралата на усъвършенстването. Cool

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
SELENA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 13, 2004
Мнения: 62
Място: Pomorie

МнениеВъведено на: 22 Яну 2005 19:29:20 » Отговори с цитат върни се горе

...Колко вярно е това,че критиката трябва да е конструктивна! И ако не лъха на формализъм,педантизъм или озлобление, то тя не заслужава пренебрежение! Вярно е че седалките в лимузината не са много меки и комфортни на моменти...да,критиката е граховото зърно, което не дава мира на твореца, с колкото и дюшеци да е подсигурена неговата суета...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 16:08:11 » Отговори с цитат върни се горе

Не знам защо темата е във форум "Еротика". Мисля, че е много сериозна (без да подценявам еротиката Smile ).

Няколко пъти са се повдигали подобни теми и винаги има какво да се каже. Имам много наблюдения - кога като страничен наблюдател, кога като "потърпевш". Като автор съм отнасяла много и различни критики. Обръщала съм се към изявени автори, чието творчество много ценя, за мнение за това, което пиша. Участвала съм в конкурси с едничката цел да видя къде съм аз. На миналогодишния конкурс за дебютна книга "Южна пролет" Георги Константинов, който безкрайно уважавам, ми каза, че съм многословна. Ами така е. Други също не са били никак ласкави. Това ме кара да се вглеждам много повече в това, което пиша, а нерядко и ми пречи да пиша, когато съм прекалено подвластна на емоциите. Кара ме да оставям нещата да отлежат за момента, когато ще мога да ги погледна по-обективно. Прави ме много по-самокритична. Не знам дали това е добре. Просто така се случва с мен. А има и случаи, в които искам да си излея това, което ми се е насъбрало, да го изхвърля от себе си и изобщо не ме интересува дали и колко е стойностно. Кой ли пък може да го определи със точност?! Няма мерки, няма теглилки. В такива случаи искам споделяне, искам разбиране - нищо повече. Но съм се научила все пак, че само емоциите и чувствата няма да направят от написаното поезия. Объркано е, обърквам се. Не е еднозначно.
Споделям ви го като моята нагласа и опит, нищо повече. Не искам да ангажирам никой с мнението си.
Селена, като цяло съм съгласна с теб. Критиката трябва да бъде градивна. Да посочва добрите попадения и слабостите - за да може, ако авторът има желание, да доразвие първите и да се опита да избягва вторите. Такава критика много рядко се среща. Но ако се срещне, не бива да се отхвърли с пренебрежение или с мотиви "ами аз така го чувствам" и "моите разбирания за поезия са други". Вярно е също, че времето и читателите ще решат кое и как да остане. Но все пак е хубаво да се замислим... Аз поне се замислям. Но не е задължително. Има такива самородни таланти, които преобръщат всички представи за поезия и за литература изобщо.
Пак съм многословна май Smile И последно: мисля, че не е суетата това, което ни пречи да приемем спокойно критиката, особено негативната. Пречат ни емоциите. Защото никой не обича да му стъпват грубо в душата и да критикуват чувствата му.
Така си мисли авторът в мен. И моля само като такъв да ме гледате в случая Smile

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
pafka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 24, 2003
Мнения: 226

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 17:26:38 » зависи:) Отговори с цитат върни се горе

винаги имам собствено мнение,относно начина,по който се изразявам и това,което искам да кажа/ако може без да го казвам,тоест индиректно/,ритъма или последователността,посланието...така,че-мога да излушам всякаква критика и да не се съглася с нея в същото времеSmileно когато критиката ми отваря нови хоризонти и гледни точки-толкова по-добре за мен/само дето често точно критиката е много по-ограничена като начин на мислене от автора и посланието,което той закодира в текстовете си/...така,че отговорът на въпроса дали търпя критика никога няма да е краен и еднозначен,защото това би ме ограничило моменталноSmile))))))и все пак-критика задължително трябва да има!който умее да черпи,ще се почерпи от всяка критика-дори и от злобливата!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
bebe_eli
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2004
Мнения: 110
Място: в собствените си мечти

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 18:29:57 » Отговори с цитат върни се горе

principno sum sklonna da 4uq mnenieto na drugite za men i ako to e negativno nqma ni6to no sum zabelqzala 4e posle sum v izvesten smisul rezerevirana kum kritikuva6tiq me

_________________
ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ СА УСМИВКИТЕ И СЪЛЗИТЕ
bebe
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 18:45:08 » Отговори с цитат върни се горе

Ели, според мен в случая става дума за критика не към личността, а към произведенията, които пише. Пак според мен, голяма част от проблемите възникват поради неразбиране на разликата.

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 18:45:59 » Отговори с цитат върни се горе

bebe_eli написа:
principno sum sklonna da 4uq mnenieto na drugite za men i ako to e negativno nqma ni6to no sum zabelqzala 4e posle sum v izvesten smisul rezerevirana kum kritikuva6tiq me

У наше село викат на това необективност, бебе. (Какво бебе, ти си мома за женене. Ако живееше в Индия... Laughing ) Може би трябва да се опиташ да разграничиш човека от изказването му - поне когато чувстваш, че негативното мнение е резонно. Wink

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
bebe_eli
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2004
Мнения: 110
Място: в собствените си мечти

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 18:49:32 » :) Отговори с цитат върни се горе

prava si no az mai go prieh po li4no:)izvineniq

a otnosno proizvedeniqta...az imam nqkolko no te bqha mnogo ostro kritikuvani ot hora na koito durja no koito mislq 4e ne gi razbraha izob6to i zatova ne ste videli ni6to moe
v izvesten smisul ustrema mi be6e sprqn predi da zapo4ne:)

_________________
ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ СА УСМИВКИТЕ И СЪЛЗИТЕ
bebe
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
bebe_eli
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 26, 2004
Мнения: 110
Място: в собствените си мечти

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 18:51:57 » Отговори с цитат върни се горе

Svetozar написа:
Може би трябва да се опиташ да разграничиш човека от изказването му - поне когато чувстваш, че негативното мнение е резонно. Wink


a kogato ne e rezonno ?
puk i samo nai blizkite mogat da me precenqt pravilno drujite samo si mislqt 4e mogat i me zasqgat bez da usetqt

_________________
ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ СА УСМИВКИТЕ И СЪЛЗИТЕ
bebe
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 19:00:26 » Re: :) Отговори с цитат върни се горе

bebe_eli написа:

a otnosno proizvedeniqta...az imam nqkolko no te bqha mnogo ostro kritikuvani ot hora na koito durja no koito mislq 4e ne gi razbraha izob6to i zatova ne ste videli ni6to moe
v izvesten smisul ustrema mi be6e sprqn predi da zapo4ne:)


Бях на 13 или 14, когато показах едно стихотворение на учителката ми по литература. Тя веднага започна да ми казва къде трябва да го редактирам. Засегна ме, разбира се. Трудно е да обясниш на една дива тийнейджърка, която си мисли, че целия свят не я разбира, че трябва да се замисли първо дали не е права критикуващата Smile Не правя сравнение с теб - само се сетих за тази моя случка. Просто времето променя някои нагласи. А има устреми, които не се спират лесно, за добро или не чак толкова Smile))
Поздрави!
Smile

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Svetozar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 22, 2003
Мнения: 327
Място: София

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 19:23:40 » Отговори с цитат върни се горе

bebe_eli написа:
a kogato ne e rezonno ?

Ами тогава опровергай критикуващия с резонни доводи. Защото ако само му се наточиш, без да му отговаряш, той може да си помисли, че приемаш критиката. И да продължи и занапред...
На времето в един друг литературен сайт един много известен хулитер критикува мое стихотворение за нещо, за което след време друг литератор се удиви - че точно в този смисъл не могат да му се намират кусури. А аз междувременно отговорих на критиката с анализ на стихотворението. И критикарят май прие доводите ми.

_________________
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.googlepages.com/index.html
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
SELENA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 13, 2004
Мнения: 62
Място: Pomorie

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 22:04:37 » Отговори с цитат върни се горе

Se6tam se za edna istoriq. Edin dvorcov...pisatel(?!) zanesyl tekst na svoq piesa na kralq, koito ne q haresal i rqzko mu poso4il koe ne odobrqva i koe ima nujda ot promqna. Sled nqkolko meseca ''zasipaniq s kritika'' 4ovek zanesyl otnovo teksta. Kralq mnogo go haresal i li4no prepory4al piesata. Tekstyt oba4e bil nepokytnat.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
SELENA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 13, 2004
Мнения: 62
Място: Pomorie

МнениеВъведено на: 23 Яну 2005 22:06:49 » Отговори с цитат върни се горе

A tova 4e temata e v razdel erotika, ne znam za6to sym q slojila tam?! moje bi sym iskala da vidq dali 6te ponesa kritikata otnosno dezorientiranostta si... Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
mmm
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 24, 2003
Мнения: 702
Място: София

МнениеВъведено на: 24 Яну 2005 09:13:58 » Отговори с цитат върни се горе

Даже в поетична форма взеха отношение каква да е критиката - http://www.hulite.net/modules.php?name=News&file=article&sid=21224
Smile
Хората искат за произведенията им или добро да се говори, или нищо Sad
Сещай се колко е живо едно такова произведение...

А иначе темата ще преместя, определено не е за форум Еротика.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com